علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و راه حل های آن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و راه حل های آن

علت روشن نشدن کولر گازی یکی از رایج ترین مشکلات پیش آمده در روند عملکرد کولر هنگام تعمیر کولر گازی و سرویس این وسیله سرمایشی است. علت بسته نشدن دریچه کولر گازی، علت روشن نشدن کمپرسور کولر گازی و در نهایت علت روشن نشدن کولر گازی جنرال را با یک عیب یابی اساسی می‌توان شناخت و برطرف کرد.

باز هم فصل گرما در حال رسیدن است و بیشترین حجم درخواست سرویس کولر گازی و تعمیر آن حول محور روشن نشدن این وسیله سرمایشی می‌باشد. پرسش‌هایی مانند علت خاموش و روشن شدن کمپرسور کولر گازی چیست؟ علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی چیست؟ علت پریدن فیوز در کولر گازی اسپیلت جنرال چیست؟ نیز به تکرار در این زمینه مطرح است.

 

شما هم اگر دوست دارید کولر گازی جنرال بدون دردسر و مشکلی برای شما کار کند. در این مقاله همراه ما باشید چون قصد داریم یکی از مشکلات شایع در این کولر گازی یعنی علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و راه حل های آن را برای شما شرح دهیم تا به راحتی بتوانید مشکل خاموشی کولر گازی خود را رفع کنید.

 

ضرورت رفع علت روشن نشدن کولر گازی

مشاهده خاموش شدن ناگهانی کولر گازی جنرال و دیگر برند‌ها در هنگام عملکرد یک معضل خصوصا در فصول گرم سال به شما می‌آید. از آنجایی که دلایل روشن نشدن کولر گازی می‌تواند تحت تاثیر بروز مشکل اساسی در روند عملکرد برد اصلی دستگاه باشد، بنابراین عیب یابی و رفع سریع آن از امری ضروری است.

 

علت روشن نشدن کولر گازی

 

بالا رفتن بازده عملکردی کولر گازی، بهبود جریان هوای خنک در محیط با سرویس به موقع و رفع مشکلات احتمالی و جلوگیری از بروز ایراداتی مثل روشن نشدن کولر گازی امکان پذیر است. در ادامه با 15 علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و روش‌های ارائه شده برای رفع آن با شما همراه خواهیم بود. 

 

15 علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و راه حل‌های رفع آن

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال از جمله سوالات شایعی است که در بین کاربران این مدل کولرگازی مطرح است. ما در این مقاله تلاش کردیم به مهم ترین دلایل این مشکل بپردازیم و راهکارهای مختلفی برای آنها ارائه دهیم.

 

1- وجود اتصالات برقی در کولر گازی

اتصالات برقی همیشه شایع ترین مشکل و علت روشن نشدن کولر گازی جنرال است. تشخیص و رفع این مشکل بسیار اهمیت دارد. اگر کولر خاموش و روشن می‌شود، حتما اتصالات خانه را چک کنید تا از صحیح بودن اتصالات برقی مطمئن شوید. کولرهای گازی جنرال تقریبا به دویست و بیست ولت برق نیاز دارند. اگر این مقدار به درستی به کولر منتقل نشود و میزان برق موثری نرسد، مشکلات خاموش شدن را به همراه خواهد داشت.

 

2- کثیفی فیلتر کولر گازی

 مشکل فیلتر کولر گازی، یکی دیگر از مشکلات شایع می‌باشد. فیلتر کولر گازی یکی از بخش های مهم کولر است که اگر به موقع تمیز نشود، مشکلات متعددی به وجود می‌آورد و سایر بخش ها را هم از کار می‌اندازد. لذا حتمأ فیلتر کولر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

 

علت بسته نشدن دریچه کولر گازی

 

3- خرابی سیستم تهویه کولر گازی جنرال

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال ممکن از ناشی از سیستم تهویه مرکزی باشد که خراب شده و روشن نمی‌شود. این سیستم هم از بخش مهم کولر گازی جنرال می‌باشد. اگر سیستم تهویه مرکزی روشن نشد، ابتدا خودتان سعی کنید ترموستات کولر گازی و کنترل را بررسی کرده و تنظیم کنید. اگر باز هم کار نکرد پیشنهاد می‌شود حتما با متخصص تماس بگیرید.

 

4- عدم توجه به لرزش و صداهای غیرمعمول در کولر گازی

گاهی وقت ها صدای غیر معمول کولر گازی یا حتی لرزش های غیر معمول بعد از مدتی موجب خاموش شدن کولر گازی و عدم روشن شدن آن می‌شود. لذا هنگامی که صدا و لرزش غیر عادی دیدید، ممکن است این صدا ناشی از وجود مشکل در یونیت داخلی یا همان پانل باشد. یا ناشی از مشکلات یونیت خارجی یا کندانسور باشد. حتی ممکن است پایه های کمپرسور کولر گازی شل شده باشد که باید آن را محکم کنید.

 

5- برفک زدن روی لوله های کولر گازی

با بررسی برخی از کولرهای گازی که خاموش شده اند، روی لوله های آن برفک مشاهده شده است. برفک زدن لوله ها یا کندانسور کولر گازی را جدی بگیرید.این مشکل می‌تواند ناشی از کثیف بودن فیلترها یا کاهش میزان شارژ گاز دستگاه باشد.

 

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال

 

بعد از خاموش شدن، یخ های روی کولر آب شده و نشستی به وجود می‌آید. در مواجعه شدن با چنین شرایطی کولر را نباید اصلا ریست کرد. فیلتر ها را تمیز کنید و اگر مشکل حل نشد کولر را روشن نکرده و با متخصص تماس بگیرید.

 

6-مسدود بودن راه خروجی آب

گاهی وقت ها مسدود شدن راه آب خروجی کولر، دردسرهایی را به دنبال دارد. از جمله سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر گازی. برای حل این مشکل باید بخش آب خروجی را کنترل کرد و در صورت نیاز یک متخصص را درجریان گذاشت.

 

7-سیم کشی اشتباه هنگام نصب کولر گازی جنرال

کولر گازی جنرال ممکن است خاموش شود، یا گاهی خاموش و سپس روشن شود. مشکلاتی از این قبیل می‌تواند ناشی از مشکلات سیم کشی در حین نصب کولر گازی باشد. فراموش نکنید که سیم کشی اشتباه و نادرست کولر گازی جنرال بسیار خطرناک است و ممکن است باعث اتفاقات ناگواری مانند آتش سوزی شود.

 

روشن نشدن کولر گازی

 

اگر با مشکل خاموشی کولر و روشن شدن ناگهانی آن مواجه شدید حتما بخش سیم کشی را کنترل کنید. مراقب کابل ها و سیم کشی باشید.

 

8-خرابی برد کولر گازی جنرال

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال می‌تواند ناشی از خرابی برد الکتریکی آن باشد. خرابی برد الکتریکی یا مدار فرمانی از مشکلاتی است که برای حل آن باید یک متخصص خبر کنید. خرابی این بخش از کولر نه تنها موجب خاموشی می‌شود، بلکه ممکن است سایر بخش‌های کولر را هم تحت تأثیر قرار دهد.

 

9-خرابی در کندانسور و فن کولر گازی

فن بیرونی یا کندانسور مسئولیت مهمی دارد. مسئولیت تخلیه گرمای منزل شما و خارج کردن آن از وظایف این بخش است. اگر این بخش خراب شود یا به خوبی کار نکند باید انتظار خاموشی کولر را داشت. چرا که سرما نمی‌تواند جایگزین گرمای خانه شود و در نتیجه کمپرسور بیش از حد گرم می‌شود و کولر شما مختل می‌شود.

 

10-خرابی در کمپرسور کولر گازی

خراب شدن کمپرسور یکی از دلایل رایج خاموشی کولر گازی جنرال است. برای اینکه یک کولر گازی بتواند کار بکند، کمپرسور باید استارت بکند. لذا اگر هنگام روشن کردن کولر، با صدایی مواجعه شدید یا بلافاصله با خاموشی کولر مواجه شدید، مشکل می‌تواند از کمپرسور کولر گازی باشد. برای تست سلامت کمپرسور سه روش وجود دارد،روش اول تست فشار یا کارکرد کمپرسور، روش دوم تست صدا و روش سوم تست سیم پیچ می‌باشد.

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال و راه حل های آن

 

11- عدم رفع خرابی ناشی از تولید بادگرم در کولر گازی

یکی از مشکلات مهم و البته شایع کولرهای گازی جنرال، باد گرم زدن کولر است که بعد از مدتی مشکلات متعددی را هم به دنبال دارد. اگر سطح خنک کنندگی کولر گازی پایین بیاید، بهتر است در اولین فرصت اقدام به حل این مشکل کنید. زیرا بعدها دچار مشکلات بیشتری مانند خاموشی کولر گازی به طور ناگهانی خواهید شد.

 

12-خرابی در ترموستات کولر گازی جنرال

ترموستات هم بخش مهمی از کولر گازی جنرال است. علت روشن نشدن کولر گازی جنرال می‌تواند ناشی از خرابی ترموستات باشد. وظیفه ترموستات تنظیم دمای محیط است. حل مشکل ترموستات نیاز به تخصص دارد. اگر مشکلاتی مانند روشن و خاموشی کولر به طور ناگهانی در کولر گازی شما دیده شود، یکی از بخش هایی که حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد، ترموستات است.

 

13-خرابی در اورلود کولر گازی جنرال

 علت روشن نشدن کولر گازی جنرال می‌تواند ناشی از خراب شدن بخش اورلود باشد. اورلود اگر خراب شود ممکن است کمپرسور را هم از کار بیاندازد. راهکار مناسب این مشکل تعویض یا تعمیر اورلود می‌باشد.

 

14-از کار افتادن رله استارت

رله استارت از جمله بخش هایی است که هنگام خاموشی کولر تست می‌کنند. علت روشن نشدن کولر گازی جنرال می‌تواند خراب بودن رله استارت باشد. برای حل این مشکل باید رله استارت را با نمونه مشابه آن تعویض کنید.

 

15-گرفتگی مسیر جریان گاز

علت روشن نشدن کولر گازی جنرال می‌تواند گرفتگی مسیر جریان گاز باشد. حتما باید مسیر جریان گاز را کنترل کنید.علت روشن نشدن کولر گازی جنرال دلایل دیگری هم می‌تواند داشته باشد. مثلا ریموت کنترل کولر گازی خراب شود، ایراد برقی مختلفی داشته باشد، یا اینکه در اتصالات درونی کولر مشکلاتی وجود داشته باشد.

 

شناخت کدخطاها در روند عیب یابی روشن نشدن کولر گازی

کد خطای کولر گازی جنرال یا دیگر برند‌ها که از ترکیب اعداد با حروف انگلیسی در نظر گرفته شده هر کدام انتقال دهنده یک پیام هستند. مشکلات پیش آمده در روند عملکرد قطعات مختلف یا عدم دریافت و ارسال پیام به برد کولر گازی با این علائم نمایش داده می‌شود.

 

علت روشن نشدن کمپرسور کولر گازی

 

سعی کنید با نشانه ها کولر گازی جنرال و کدهای خطای آن آشنا باشید. مثلأ اگر نشانگر df روی نمایشگر مشاهده کردید، نشان دهنده حالت دی فراست است. این حالت چند دقیقه طول می‌کشد و کار نکردن بخش داخلی کولر در این حالت عادی است. آشنایی با کدهای خطا می‌تواند اطلاعاتی درباره علت روشن نشدن کولر گازی جنرال در اختیار شما قرار دهد.

اقدامات لازم در زمان بروز مشکل روشن نشدن کولر گازی

از اینکه تا آخر مقاله همراه ما بودید، سپاسگزاریم. در این مقاله علت روشن نشدن کولر گازی جنرال را بررسی کرده و راهکارهایی برای شما خوانندگان ارائه دادیم. امیدواریم که اطلاعات این مقاله برای شما خوانندگان عزیز مفید بوده باشد. در مواقع مواجهه با مشکل روشن نشدن کولر گازی بهترین اقدام خاموش کردن دستگاه و درخواست سرویسکار متخصص برای عیب یابی و تعمیرات مورد نظر است. 

 

ایراد روشن نشدن کولر گازی

 

برای اینکه مشکلی در کولر گازی شما پیش نیاید، بهتر است هر چند ماه به صورت دوره ای مورد بازبینی و سرویس قرار بگیرد. زیراهمانطور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است. لذا بهتر است قبل از خرید کولرگازی جنرال حتمأ از اصل بودن آن مطمئن شوید.

در آینده اگر نیاز به تعمیر بود یا به مشکلی برخورد کرد بدون دردسر مشکل حل شود. چرا که برند جنرال یکی از برندهای بزرگ کولر گازی است و در صورت اصل بودن و نصب مناسب کمتر دچار مشکل می‌شود.اگر با مشکلی در خصوص روشن نشدن کولر گازی جنرال یا خاموشی کولر گازی اجنرال به طور ناگهانی و یا خنک نکردن کولر گازی و... روبرو شدید؛ می‌توانید درخواست سرویس کولر گازی اجنرال خود را در خدمت از ما ثبت کنید.

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading