دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی

یافتن علت آب دادن کولر گازی از سری موارد پر اهمیت در تعمیرات و سرویس کولر گازی و اسپیلت است. علت ریزش آب از پنل کولر گازی با بررسی عوامل مختلفی قابل شناسایی و رفع است. مواجهه با آب دادن یا ریزش آب از کولر گازی در قسمت‌های مختلف ساختمان مشکلات زیادی را به دنبال دارد. 

علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دوتیکه، علت آب دادن انواع کمپرسور کولر گازی از دیگر مواردی بوده که پیرامون شناسایی دلیل آب دادن کولر گازی به آن توجه ویژه‌ای شده است. عوامل محیطی و اختلال ایجاد شده در روند عملکرد کولر گازی و اسپیلت در بیشتر مواقع از دلایل اصلی بروز ایراد آب دادن کولر گازی در مصارف خانگی و صنعتی است. 

 سوالات پرتکراری مثل دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی چیست؟ یا عوامل بوجود آورنده مشکل ریزش آب از پنل گازی چه می‌باشد؟ در بین کاربران برای یافتن علت آب دادن کولر گازی مطرح است. در این مطلب با بررسی دلایل ریختن آب از پنل داخلی کولر دو تیکه و علت ریزش آب از پنل کولر گازی با شما همراه خواهیم بود. 

 

علت آب دادن کولر گازی 

حتما با این صحنه مواجه شده اید که یک دفعه آب از پنل داخلی کولر گازی سریز شود. با وحشت و نگرانی دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی را جستجو کرده اید. نگران نباشید. شما اولین نفری نیستید که با این مشکل مواجه شده اید. دلایل سر ریز شدن آب از کولر گازی و اسپیلت متعدد است.

یکی از روش‌های اساسی با یافتن علت آب دادن کولر گازی شناخت نحوه عملکرد این وسیله سرمایشی و نحوه سرویس و نگهداری انواع کولر گازی است. علاوه بر این مشورت با افراد متخصص شما را در یافتن هر چه سریعتر علت ریزش آب از پنل کولر گازی در مواقع ضروری راهنمایی می‌کند.

 

علت آب دادن کولر گازی 

 

همان طور که می‌دانید رطوبت در هوا وجود دارد اما قابل مشاهده نیست و زمانی که رطوبت به تغییرات فیزیکی به علت تغییر دما، به مایع تبدیل می‌شود، قابل مشاهده خواهد بود(لیوان آب خنک در تابستان، رطوبت را جذب و تبدیل به میعان می‌کند، گواه این موضوع است).

 

نحوه عملکرد کولر گازی

 

کولر گازی(اسپیلت) به گونه ای ساخته شده است که مانند همان لیوان آب عمل می‌کند که به دلیل سرد شدن فین ها یا کویل ها، رطوبت هوا را از جذب می‌کند و به صورت آب از خود خارج می‌نماید. اما ممکن است دلایل مختلف باعث سرازیر شدن آب از کولر گازی شود که در زیر آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

 6 علت ریزش آب از پنل کولر گازی

فعالیت کولر گازی از در کنار هم قرار گرفتن فرآیند‌های الکتریکی، شیمیایی و مکانیکی تحت تاثیر فعالیت قطعات مختلف هدایت می‌شود. در این میان جاری شدن آب لازم برای فعالیت کمپرسور و دریافت حرارت محیط و هواسازی کندانسور ممکن است به مرور زمان بروز مشکلاتی مانند آب دادن کولر گازی را به همراه داشته باشد.

 

6 علت ریزش آب از پنل کولر گازی

 

یافتن علت آب دادن کولر گازی وابسته به عوامل محیطی و ساختاری مختلف با در این بخش به تاثیر گذار ترین عوامل در بروز مشکل ریزش آب از پنل کولر گازی و علت آب دادن کمپرسور کولر گازی اشاره شده است. 

 

بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر 

آب حاصل از میعان، در ناودانی کولر جمع شده و سپس از لوله درین تخلیه میشود، حال اگر لوله درین به دلیل عوامل مختلف از جمله گرد و خاک، لجن و ... دچار گرفتگی شده باشد، آب از ناودانی سرریز کرده و آب بیرون می‌ریزد.

 

جا گذاری نامناسب خروجی لوله درین

از دیگر دلایل سر ریز شدن آب از کولر گازی که بسیار شایع است که اگر لوله تخلیه یا درین در موقعیت مناسب نباشد، آب از ناودانی سرازیر میشود.

  • تا خوردن لوله درین
  • مسدود شدن لوله درین
  • جمع شدن آب در سطل
  • نامناسب بودن شیب شلنگ تخلیه

 

علت آبریزش کولر گازی

 

کمبود گاز در کولر گازی

اگر گاز درون کولر کم باشد، فین های اوپراتور یخ زده و در این مواقع بعد از خاموش شدن کولر، یخ ها آب شده و داخل ناودانی میریزد و آب از ناودانی سرازیر خواهد شد. کمبود گاز و عدم توجه به شارژ گاز کولر گازی مشکلاتی مانند آب دادن کمپرسور کولر گازی و افت بازده کاکردی دستگاه را نیز به دنبال دارد. 

 

عایق نبودن کولر گازی

لوله های کولر گازی به خصوص لوله گاز، دمای پایینی دارد که اگر عایق بندی نشود، مانند لیوان آب عمل کرده و رطوبت را جذب می‌کند و در ادامه با تبدیل رطوبت به آب، آب به وجود آمده چکه کرده و روی فرش و ... می‌ریزد.

 

کثیف بودن فیلتر هوای کولر گازی

یکی از دلایل اصلی در بروز آب دادن کولر گازی کثیف بودن فیلتر هوا و عدم جریان هوای مناسب در محیط اطراف کمپرسور و کندانسور دستگاه برای هواسازی صحیح است. این مشکل به دنبال کثیفی فیلتر و نرسیدن هوای مناسب به اپراتور و افت دما در کولر گازی بروز می‌دهد. 

 

معیوب شدن پمپ تخلیه و نگهداری ضعیف کولر گازی 

از دیگر موارد تاثیر گذار در بروز مشکل ریزش آب از پنل داخلی کولر گازی آسیب به سیستم داخلی پمپ تخلیه و بهم خوردن نحوه عملکرد کویل‌ها در وسایل سرمایشی است.  به دلیل تجمع گرد و غبار و آلودگی این پمپ خراب شد، منجر به چکه کردن و آب ریختن کولر گازی می‌شود.

 

علت ریختن آب از پنل داخلی کولر دوتیکه

 

علاوه بر این موارد نداشتن توجه به سرویس و نگهداری به موقع از لوازمی مثل کولر گازی و اسپیلت در کنار دیگر تجهیزات خانگی مشکلاتی از این قبیل را به همراه دارد. در هنگام مشاهده ریزش آب از پنل داخلی کولر گازی حتما از افراد متخصص در زمینه تعمیر و نگهداری کولر گازی راهنمایی بخواهید. 

حل مشکل آب دادن کولر گازی

مشکل آب دادن کولر گازی به دلیل تاثیر بر قسمت‌های مختلف کولر و پایین آوردن سطح کیفی عملکرد انواع اسپیلت و کولر گازی باید هر چه سریعتر شناسایی و رفع شود. بنابرایناگر با مشکل آبریزش کولر گازی مواجه شدید، وقت آن رسیده است که برای تعمیرات کولر گازی اقدام کنید.

"خدمت از ما" دسترسی شما را به بهترین متخصصان و سرویسکاران تعمیر کولر گازی در شهر خودتان را فراهم کرده است. جهت ثبت درخواست خود برای تعمیر کولر گازی بر روی دکمه فرم ثبت سفارش کلیک کنید.

 

علت آب دادن کمپرسور کولر گازی

 

برخی مواقع مشکلات ساختاری و خرابی برخی از قطعات گریباگیر کولر گازی نصب شده در ساختمان بوده و برای رفع مشکلاتی مثل آب دادن کولر گازی بهترین اقدام گرفتن راهنمایی و مشورت از افراد متخصص است. 

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading