دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی

دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی چیست؟

حتما با این صحنه مواجه شده اید که یک دفعه آب از پنل داخلی کولر گازی سریز شود. با وحشت و نگرانی دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی را جستجو کرده اید. نگران نباشید. شما اولین نفری نیستید که با این مشکل مواجه شده اید. دلایل سر ریز شدن آب از کولر گازی و اسپیلت متعدد است. برای یافت علت دقیق آن باید با یک متخصص و تعمیرکار مشورت کنید. پیش از آن که درباره علت آبریزش کولر گازی توضیح دهیم، کوتاه به نحوه عملکرد کولر گازی می‌پردازیم.

نحوه عملکرد کولر گازی

همان طور که می‌دانید رطوبت در هوا وجود دارد اما قابل مشاهده نیست و زمانی که رطوبت به تغییرات فیزیکی به علت تغییر دما، به مایع تبدیل می‌شود، قابل مشاهده خواهد بود(لیوان آب خنک در تابستان، رطوبت را جذب و تبدیل به میعان می‌کند، گواه این موضوع است). کولر گازی(اسپیلت) به گونه ای ساخته شده است که مانند همان لیوان آب عمل می‌کند که به دلیل سرد شدن فین ها یا کویل ها، رطوبت هوا را از جذب می‌کند و به صورت آب از خود خارج می‌نماید. اما ممکن است دلایل مختلف باعث سرازیر شدن آب از کولر گازی شود که در زیر آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

 4 علت آبریزش کولر گازی

  • بسته شدن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر 

آب حاصل از میعان، در ناودانی کولر جمع شده و سپس از لوله درین تخلیه میشود، حال اگر لوله درین به دلیل عوامل مختلف از جمله گرد و خاک، لجن و ... دچار گرفتگی شده باشد، آب از ناودانی سرریز کرده و آب بیرون می‌ریزد.

 

  • جا گذاری نامناسب خروجی لوله درین

از دیگر دلایل سر ریز شدن آب از کولر گازی که بسیار شایع است که اگر لوله تخلیه یا درین در موقعیت مناسب نباشد، آب از ناودانی سرازیر میشود.

  • تا خوردن لوله درین
  • مسدود شدن لوله درین
  • جمع شدن آب در سطل
  • نامناسب بودن شیب شلنگ تخلیه

 

علت آبریزش کولر گازی

 

  • کمبود گاز در کولر گازی

اگر گاز درون کولر کم باشد، فین های اوپراتور یخ زده و در این مواقع بعد از خاموش شدن کولر، یخ ها آب شده و داخل ناودانی میریزد و آب از ناودانی سرازیر خواهد شد.

 

  • عایق نبودن کولر گازی

لوله های کولر گازی به خصوص لوله گاز، دمای پایینی دارد که اگر عایق بندی نشود، مانند لیوان آب عمل کرده و رطوبت را جذب می‌کند و در ادامه با تبدیل رطوبت به آب، آب به وجود آمده چکه کرده و روی فرش و ... می‌ریزد.

 

حل مشکل آبریزش کولر گازی

اگر با مشکل آبریزش کولر گازی مواجه شدید، وقت آن رسیده است که برای تعمیرات کولر گازی اقدام کنید. "خدمت از ما" دسترسی شما را به بهترین متخصصان و سرویسکاران تعمیر کولر گازی در شهر خودتان را فراهم کرده است. جهت ثبت درخواست خود برای تعمیر کولر گازی بر روی دکمه فرم ثبت سفارش کلیک کنید.

 

دلایل سرریز شدن آب از کولر گازی

5.00 امتیاز از 7 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading