بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98

نصب کولر گازی و اسپیلت
بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98


برای شما هم این سوال پیش آمده که بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 چیست ؟ و برای  انتخاب مناسبترین کولر گازی و  قیمت خرید کولر گازی سوال داشته باشید. ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا با ذکر مطالبی راجع به خرید بهترین کولر گازی اسپلیت به شما جهت انتخاب بهترین گزینه کمک کنیم.

در ادامه با ما همراه باشید و مطالبی راجع به خرید انواع کولر گازی اسپیلت اعم از راهنمای خرید کولر گری ، راهنمای خرید کولر گازی ال جی و دیگر برند ها آشنا شوید.حال افراد غالبا برای بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

  • بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر
  • بهترین کولر گازی 2017
  • راهنمای خرید کولر گازی گری
  • برند برتر کولر گازی
  • بهترین کولر اسپلیت در بازار
  • بهترین کولر برای خوزستان
  • بهترین کولر گازی اسپلیت
  • کولر گازی ساخت ایران

 

با انواع کولر گازی آشنا شوید

شاید شما هم مثل من نمی دانستید که کولرهای گازی انواعی دارند اما باید به شما بگویم که کولرهای گازی در 4 نوع زیر خلاصه می شوند:

1. کولر گازی پنجره ای
2. کولر گازی پرتابل
3. کولر گازی ایستاده
4. کولر گازی اسپیلتکولر گازی پنجره ای

همانطور که از نام این نوع کولر گازی پیداست کولرهای پنجره ای در قسمت پنجره و کانال ها نصب می شوند که این نوع قدیمی ترین نوع کولر گازی است. که در اکثر خانه ها پیدا میشود.


کولر گازی پرتابل

این نوع کولرها همچون بخاری دارای لوله ای برای خروج گرما هستند و جای کمی را در منزل خواهند گرفت.

کولر گازی ایستاده

این نوع از کولر به دلیل پرتاب هوای سرد و میزان سرمایش زیاد آنها در مناطق بزرگ مورد استفاده اند.

کولر گازی اسپیلت

کولرهای اسپیلت گزینه بسیار مناسبی برای کسانی ست که فضای کمی در خانه دارند و به دکور خانه اهمیت می دهند.راهنمای خرید کولر گازی

حتما شما هم می دانید که کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟ 

بعد از آنکه متوجه این موضوع شدید که کولر گازی از کولر آبی بهتر عمل خواهد کرد حال وقت آن رسیده که از تجربیات دیگران به هنگام خرید کولر گازی استفاده کنید و کسانی که در هنگام خرید متوجه ملاک هایی برای انتخاب بهتر آن نبودند شما را از این نکات آگاه سازند و شما را در انتخابی سخت در بین انواع مارک کولر گازی یاری نمایند.در زیر مقاله ای با عنوان بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 برای شما آورده ایم.


 

ملاک های موثر در انتخاب راهنمای خرید کولر گازی

پس از شناخت انواع کولر گازی بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 را به شما ارائه خواهیم داد که در آن ملاک هایی مهم هستند:

 1. زیبایی
2. ظرفیت خنک کنندگی
3. نوع کمپرسور
4. اینورتر یا معمولی
5. میزان برق مصرفی
6. سطح انرژی بیشتر و بازده بیشتر
7. میزان برد دستگاه
8. جهت باد
9. آب و هوا

 

بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98

 

1-  اولین ملاک در هنگام خرید کولر گازی زیبایی است

یکی از ملاک های راهنمای خرید کولر گازی که هر فرد برای خرید کولر گازی در نظر دارد زیبایی آن است مطمئنا همه ی ما به زیبایی و دکوراسیون خانه مان اهمیت زیادی می دهیم بنابراین همواره به دنبال خرید وسایلی هستیم که بیشترین زیبایی را به خانه مان دهند.

کولرهای گازی که دو تکه هستند و یک تکه آنها که معمولا پر سرو صداست در بیرون از منزل قرار گرفته می شود مانند ایستاده و اسپیلت زیبایی بیشتری نسبت به نوع پنجره ای و پرتابل خواهند داشت که همین موضوع سبب می شود که این نوع از کولر های گازی اولویت بیشتری به هنگام خرید کردن افراد داشته باشند.اما زیبایی به ما در ارائه بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 کمک نخواهد کرد زیرا تنها ملاک نخواهد بود.


 

2- دومین ملاک در هنگام خرید کولر گازی ظرفیت خنک کنندگی است

دومین مورد از راهنمای خرید کولر گازی ظرفیت خنک کنندگی آن است انتخاب درست این ملاک می تواند تاثیر زیادی بر رضایت شما از کالا بگذارد زیرا میزان خنک کنندگی به شهری که شما در آن سکونت دارید نیز بستگی دارد برای مثال اگر شما ساکن شهرهای گرم هستید باید ظرفیت خنک کنندگی دستگاه کولر تان زیاد باشد تا بتواند به خوبی شما را از گرمای زیاد شهرتان رها کند.

اما اگر شما ساکن مناطق سرد هستید و تنها در تابستان آن هم به میزان کم باید گرما را تحمل کنید؛ درنتیجه نیازی به خرید کولری با ظرفیت خنک کنندگی بالا ندارید و با خرید کولری با ظرفیت خنک کنندگی کم هم نیازی نیست که به میزان زیاد کولر را خاموش کنید (تا یخ نزنید!) هم مصرف انرژی تان کمتر خواهد شد. از طرفی در صورتی که خانه شما فضای کمی داشته باشید این ظرفیت تغییر خواهد کرد.

در حالت کلی ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی شما به مساحت خانه، آب و هوا، تعداد افراد حاضر در خانه، ارتفاع سقف، آفتابگیر بودن فضا و ... بستگی دارد. می توانید در رابطه انتخاب کولر گازی مناسب تان از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. بعضی از محل ها به دلیل وجود فضای زیادی که در آنها هست حتی به چند کولر نیاز دارند. در لیست بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 این ملاک نقش موثری خواهد داشت.


 

3- سومین ملاک موثر در خرید کولر گازی نوع کمپرسور است

یکی دیگر از عواملی که باید در لیست بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 در نظر بگیرید انتخاب نوع درست کمپرسور است در زیر انواع کمپرسور را نام می بریم:


1. کمپرسور پیستونی
2. کمپرسور روتاری
3. کمپرسور اسکرول


کمپرسور پیستونی

عیب این نوع از کمپرسور ها ایجاد سرو صدای زیاد در آنهاست. که با پیستون کار خواهند کرد.


کمپرسور روتاری

این نوع کمپرسور به صورت چرخشی عمل خواهد کرد و صدا و انرژی کمتری را ایجاد و مصرف می کند.


کمپرسور اسکرول

حرکت داخلی و مخالف دو مارپیچ موجود در آنها سبب ایجاد هوای خنک خواهد شد.


توصیه ما در مقاله بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98، خرید کولر گازی با کمپرسور اسکرول است.


 

4- چهارمین ملاک موثر برای خرید کولر گازی اینورتر یا معمولی بودن آن است

چهارمین مورد از راهنمای خرید کولر گازی نوع آنکه در زیر آن را عنوان کرده ایم:

1. کولرهای گازی اینورتر
2. کولر های غیر اینورتر


کولرهای گازی اینورتر

کولرهای اینورتر به محض رسیدن به دمای خواسته شده تنها میزان دور را کاهش می دهند.

کولرهای گازی غیر اینورتر

کولرهای معمولی به محض رسیدن به دمای خواسته شده خاموش می شوند و در صورت گرم شدن دوباره شروع به کار می کنند. مطمئنا نوع اینورتر برای شما مطلوب تر است زیرا مصرف انرژی و صدا کمتر خواهد بود اما باید بگویم هرچه پول بدهید آش خواهید خورد! نوع اینورتر نسبت به نوع معمولی در مقاله بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر

 

5- پنجمین ملاک موثر در خرید کولر گازی میزان برق مصرفی است

موضوع دیگری که راهنمای خرید کولر گازی شما خواهد بود میزان برق مصرفی توسط دستگاه است که موضوع مهمی است چون ممکن است شما کولری ارزان با میزان مصرف بالا در نظر بگیرید اما باید متوجه شده باشید که ارزان بودن آن هیچ سودی برایتان نخواهد داشت زیرا باید بابت برق مصرفی آن پول بیشتری بپردازید. که در بحث بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 میزان برق مصرفی بسیار حائز اهمیت است.


 

6- سطح انرژی بیشتر و بازده بیشتر ششمین ملاک خرید کولر گازی است

بازده به چه معناست؟ بازده میزان خروجی به ورودی شماست. یعنی میزان برقی که در اختیار کولر قرار می دهید و میزان هوای خنکی که آن دستگاه به شما می دهد. حال که متوجه این موضوع شده اید می فهمید که سطح انرژی هر دستگاه فاکتور بسیار مهمی در خرید آن است. این مورد ششمین گزینه راهنمای خرید کولر گازی است.


 

7- میزان برد دستگاه هفتمین ملاک خرید کولر گازی است

فاکتور دیگر راهنمای خرید کولر گازی که باید به آن توجه کرد میزان برد کولر در پرتاب هوای خنک است. که انتخاب آن به شما و مساحت خانه تان بستگی دارد.


 

8- هشتیمن ملاک خرید کولر گازی جهت باد است

جهت باد یک کولر نیز می تواند فاکتور مناسب راهنمای خرید کولر گازی شما باشد برای مثال کولرهایی با چند جهت خنک سازی بهتر از دو جهته ها ( بالا و پایین) هستند.


 

9- آب و هوا اخرین مورد ملاک موثر در خرید کولر گازی است

انواع کولرهای گازی بر حسب آب و هوا به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

معتدل (T۱)
خنک (T۲)
گرمسیری (T۳)

بر روی برچسب انرژی آن نوع آب و هوا مشخص شده است در هر صورت انتخاب به دست شماست و در صورتی که به فضای داخلی خانه اهمیت می دهید کولرهای اسپلیت و ایستاده مناسب هستند در صورتی که به فضای بیرون اهمیت میدهید کولرهای پنجره ای و پرتابل مناسب شما هستند. در مورد صدا نیز اگر می خواهید صدای در فضای خانه تان از سمت کولر ایجاد نشود از کولرهای اسپلیت و ایستاده و در صورتی که با صدای ایجاد شده مشکلی ندارید کولرهای پرتابل و پنجره ای مناسب شما خواهند بود. برای تشخیص میزان صدا به میزان عدد دسی بل توجه کنید.کلام پایانی در راهنمای خرید کولر گازی

قبل از خرید هر محصولی بهتر است یک راهنمای خرید برای آن دستگاه را بخوانید تا بعد از خرید از انتخاب خود پشیمان نشوید. این مقاله بهترین راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 بوده اگر نظر ما را در مقاله ی راهنمای خرید کولر گازی در سال 98 می خواهید زیبایی و سر و صدا را در اولویت انتخاب خود قرار ندهید زیرا ملاک های مهم تری در راهنمای خرید کولر گازی وجود دارند که شما ابتدا باید این فیلتر ها را رد کنید مثل ظرفیت خنک کنندگی کولر، میزان برق مصرفی، سطح انرژی و ...است.

در آخر بهتر است کولری را انتخاب کنید که برگه گارانتی را دارا باشد تا در صورت مشکل بعد از نصب بتوانید به راحتی آن را حل کنید و دچار مشکل نشوید.

3.67 امتیاز از 34 رای

نصب کولر گازی و اسپیلت

برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کولر گازی و اسپیلت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading