راهنمای خرید کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای خرید کولر گازی

با توجه به هزینه‌های بسیار خرید کولر گازی، مطالعه راهنمای خرید کولر گازی و در قدم بعد، اقدام به خرید آن؛ یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب بهترین کولر گازی است. همان طور که می‌دانید، کولر گازی دارای مدل‌های متفاوتی است. از جمله پنجره‌ای، ایستاده، اینورتر و ... . همچنین این مدل‌ها، خود شامل دو دسته کم مصرف (اینونتر) و پر مصرف می‌شوند.

اگر قصد تهیه کولر گازی برای شرکت خود دارید، با توجه به هزینه‌های برق اداری، انتخاب یک کولر گازی کم مصرف، انتخابی بسیار مناسب است. با ما در راهنمای خرید کولر گازی همراه شوید، تا با 9 عامل اثرگذار بر انتخاب بهترین کولر گازی آشنا شوید. 

 

 

امروزه افراد بیشترین میزان جستجو برای راهنمای خرید کولر را با عبارت‌هایی مثل بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر، بهترین کولر گازی، راهنمای خرید کولر گازی گری،برند برتر کولر گازی، بهترین کولر اسپلیت در بازار، بهترین کولر برای خوزستان، بهترین کولر گازی اسپلیت و کولر گازی ساخت ایران در فضای وب دارند. 

 

راهنمای خرید کولر گازی

کولر گازی نمونه‌ای از وسایل سرمایشی پرکاربرد بوده که ترجیح درصد بالایی از افراد برای گذراندن فصول گرم سال است. انواع کولر گازی در مدل‌های پنجره‌ای، اسپیلت، اینورتر و دیگر نمونه‌های تولید شده باید در درجه اول به درستی خریداری شوند. 

 

راهنمای خرید کولر گازی (به انگلیسی: A/C buying guide) مشخصات کولر گازی مناطق مرطوب

 

این نکته بدین معناست که شرایط آب و هوایی، فضای مورد نظر برای جریان هوای خنک، سیستم ساختمان در کنار موارد دیگر در عملکرد انواع کولر گازی تاثیر مستقیم دارد. بعنوان مثال بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر و بهترین کولر برای خوزستان با مناطقی که هوای معتدل و نسبتا گرمی دارند تا حدودی تفاوت دارد.

بنابراین شناخت انواع کولر گازی و ویژگی‌های کاربردی آنها در استفاده بهینه و طولانی مدت از این وسیله سرمایشی تاثیر بسزایی دارد.

 

انواع کولر گازی

کولر گازی در 4 نوع متفاوت در بازار موجود است که هر یک در شرایط متفاوتی مناسب هستند. این 4 نوع عبارت هستند از:

 • کولر گازی پنجره ای
 • کولر گازی پرتابل
 • کولر گازی ایستاده
 • کولر گازی اسپیلت


کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره‌ای، یک سیستم یک پارچه است که تمامی قطعات مورد نیاز برای فعالیت کولر گازی (همچون فن و اینورتر) در آن جای گرفته است. به همین دلیل مواردی همچون سوراخ کردن دیوار برای رد کردن لوله و ... را به همراه نخواهد داشت. 

میزان سرمایش کولر گازی پنجره‌ای در حدود کولر گازی پرتابل است و در ظرفیت‌های متنوعی در بازار موجود نیست. برای تهیه این کولر گازی، باید ابتدا ابعاد پنجره خود را محاسبه کنید و بعد متناسب با آن، کولر گازی پنجره‌ای خودتان را تهیه کنید.

 

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل یکی از کولر گازی‌های پر استفاده در مکان‌های عمومی یا افرادی است که دارای مغازه هستند. این کولر گازی، مثل مدل پنجره‌ای است، با این تفاوت که شما به راحتی می‌توانید آن را جا به جا کنید.

 

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده، در ظرفیت‌های متفاوتی موجود است و برای خنک کردن محیط‌های عمومی مثل کتابخانه‌ها، سالن‌های همایش و ... بسیار مناسب است. همچنین در برخی از مناطق گرمسیری ایران که هوا بسیار گرم می‌شود، بسیار مناسب است؛ البته باید هزینه مصرف برق آن را هم در نظر بگیرید.

 

کولر گازی اسپیلت

کولر گازی اسپیلت، رایج‌ترین نوع کولر گازی است که در بازار می‌توانید آن را پیدا کنید و بخرید. این کولر گازی در ظرفیت‌های متفاوتی در بازار است که متناسب با محیط می‌توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید و برندهای متفاوتی آن را عرضه می‌کنند. 

 

مزایای کولر گازی به نسبت کولر آبی

کانال کشی اصولی، جریان یکنواخت هوای سرد در محیط، بهینه سازی مصرف انرژی، نصب و عملکرد آسان و مناسب و در نهایت تنوع طرح و مدل انواع کولر گازی را بر کولر آبی ارجحیت بخشیده است. 

 

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر

 

بعد از آنکه متوجه این موضوع شدید که کولر گازی از کولر آبی بهتر عمل خواهد کرد حال وقت آن رسیده که از تجربیات دیگران به هنگام خرید کولر گازی استفاده کنید. کسانی که در هنگام خرید متوجه ملاک‌هایی برای انتخاب بهتر آن نبودند شما را از این نکات آگاه سازند و شما را در انتخابی سخت در بین انواع مارک کولر گازی یاری کنند.

 

ملاک های موثر در انتخاب خرید کولر گازی

از دید ما، 9 عامل بر انتخاب شما اثر دارد. 

عوامل زیادی از طراحی تا عملکرد قطعات تعبیه شده در انواع کولر گازی در هنگام خرید این وسایل سرمایشی تاثیر دارد. در این بخش با 9 عامل تاثیرگذار در انتخاب خرید کولر گازی معرفی شده است.

 • زیبایی
 • ظرفیت خنک کنندگی
 • نوع کمپرسور
 • اینورتر یا معمولی
 • میزان برق مصرفی
 • سطح انرژی بیشتر و بازده بیشتر
 • میزان برد دستگاه
 • جهت باد
 • آب و هوا

 

یک. زیبایی

یکی از ملاک‌های خرید کولر گازی که هر فرد برای خرید کولر گازی در نظر دارد زیبایی آن است مطمئنا همه‌ی ما به زیبایی و دکوراسیون خانه‌مان اهمیت زیادی می‌دهیم؛ بنابراین همواره به دنبال خرید وسایلی هستیم که بیشترین زیبایی را به خانه مان دهند.

کولرهای گازی که دو تکه هستند و یک تکه آنها که معمولا پر سرو صداست در بیرون از منزل قرار گرفته می‌شود؛ مانند ایستاده و اسپیلت زیبایی بیشتری نسبت به نوع پنجره‌ای و پرتابل خواهند داشت که همین موضوع سبب می‌شود که این نوع از کولرهای گازی اولویت بیشتری به هنگام خرید کردن افراد داشته باشند؛ اما زیبایی به ما در خرید کولر گازی کمک نخواهد کرد زیرا تنها ملاک نخواهد بود.

 

دو. خنک کنندگی

دومین مورد از راهنمای خرید کولر گازی، ظرفیت خنک کنندگی آن است. انتخاب درست این ملاک می‌تواند تاثیر زیادی بر رضایت شما از کالا بگذارد؛ زیرا میزان خنک کنندگی به شهری که شما در آن سکونت دارید نیز بستگی دارد. برای مثال اگر شما ساکن شهرهای گرم هستید؛ باید ظرفیت خنک کنندگی دستگاه کولرتان زیاد باشد تا بتواند به خوبی شما را از گرمای زیاد شهرتان رها کند.

اما اگر شما ساکن مناطق سرد هستید و تنها در تابستان آن هم به میزان کم باید گرما را تحمل کنید؛ درنتیجه نیازی به خرید کولری با ظرفیت خنک کنندگی بالا ندارید و با خرید کولری با ظرفیت خنک کنندگی کم هم نیازی نیست که به میزان زیاد کولر را خاموش کنید (تا یخ نزنید!) هم مصرف انرژی تان کمتر خواهد شد. از طرفی در صورتی که خانه شما فضای کمی داشته باشید این ظرفیت تغییر خواهد کرد.

 

بهترین کولر برای خوزستان

 

در حالت کلی ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی شما به مساحت خانه، آب و هوا، تعداد افراد حاضر در خانه، ارتفاع سقف، آفتابگیر بودن فضا و ... بستگی دارد. می توانید در رابطه انتخاب کولر گازی مناسب تان از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. بعضی از محل ها به دلیل وجود فضای زیادی که در آنها هست حتی به چند کولر نیاز دارند. که هنگام خرید کولر گازی این ملاک نقش موثری خواهد داشت.

 

سه. نوع کمپرسور

یکی دیگر از عواملی که باید در لیست نکات برای بهترین راهنمای خرید کولر گازی در نظر بگیرید انتخاب نوع درست کمپرسور است در زیر انواع کمپرسور کولر گازی را نام می بریم:

 • کمپرسور پیستونی: عیب این نوع از کمپرسور ها ایجاد سرو صدای زیاد در آنهاست. که با پیستون کار خواهند کرد.
 • کمپرسور روتاری: این نوع کمپرسور به صورت چرخشی عمل خواهد کرد و صدا و انرژی کمتری را ایجاد و مصرف می کند.
 • کمپرسور اسکرول: حرکت داخلی و مخالف دو مارپیچ موجود در آنها سبب ایجاد هوای خنک خواهد شد.

 

چهار. اینورتر یا معمولی؟

چهارمین مورد از راهنمای خرید کولر گازی نوع آنکه در زیر آن را عنوان کرده ایم:

 • کولرهای گازی اینورتر: کولرهای اینورتر به محض رسیدن به دمای خواسته شده تنها میزان دور را کاهش می دهند.
 • کولر های غیر اینورتر: کولرهای معمولی به محض رسیدن به دمای خواسته شده خاموش می شوند و در صورت گرم شدن دوباره شروع به کار می کنند. مطمئنا نوع اینورتر برای شما مطلوب تر است زیرا مصرف انرژی و صدا کمتر خواهد بود اما باید بگویم هرچه پول بدهید آش خواهید خورد! نوع اینورتر نسبت به نوع معمولی بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

راهنمای خرید کولر گازی گری

 

پنج. میزان مصرف برق

موضوع دیگری که راهنمای خرید کولر گازی شما خواهد بود میزان برق مصرفی توسط دستگاه است که موضوع مهمی است چون ممکن است شما کولری ارزان با میزان مصرف بالا در نظر بگیرید اما باید متوجه شده باشید که ارزان بودن آن هیچ سودی برایتان نخواهد داشت زیرا باید بابت برق مصرفی آن پول بیشتری بپردازید. که در بحث انتخاب بهترین کولر گازی برای خرید، میزان برق مصرفی بسیار حائز اهمیت است.

 

شش. میزان بازدهی

بازده به چه معناست؟ بازده میزان خروجی به ورودی شماست. یعنی میزان برقی که در اختیار کولر قرار می دهید و میزان هوای خنکی که آن دستگاه به شما می دهد. حال که متوجه این موضوع شده اید می فهمید که سطح انرژی هر دستگاه فاکتور بسیار مهمی در خرید آن است. این مورد ششمین گزینه راهنمای خرید کولر گازی است.

 

هفت. میزان برد دستگاه

فاکتور دیگر راهنمای خرید کولر گازی که باید به آن توجه کرد میزان برد کولر در پرتاب هوای خنک است. که انتخاب آن به شما و مساحت خانه تان بستگی دارد.

 

هشت. جهت باد کولر

جهت باد یک کولر نیز می تواند فاکتور مناسب راهنمای خرید کولر گازی شما باشد برای مثال کولرهایی با چند جهت خنک سازی بهتر از دو جهته ها ( بالا و پایین) هستند.

 

نه. آب و هوای منطقه‌ای که در آن ساکن هستید. 

انواع کولرهای گازی بر حسب آب و هوا به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

معتدل (T1)
خنک (T2)
گرمسیری (T3)

بر روی برچسب انرژی آن نوع آب و هوا مشخص شده است در هر صورت انتخاب به دست شماست و در صورتی که به فضای داخلی خانه اهمیت می دهید کولرهای اسپلیت و ایستاده مناسب هستند در صورتی که به فضای بیرون اهمیت میدهید کولرهای پنجره ای و پرتابل مناسب شما هستند.

در مورد صدا نیز اگر می خواهید صدای در فضای خانه تان از سمت کولر ایجاد نشود از کولرهای اسپلیت و ایستاده و در صورتی که با صدای ایجاد شده مشکلی ندارید کولرهای پرتابل و پنجره ای مناسب شما خواهند بود. برای تشخیص میزان صدا به میزان عدد دسی بل توجه کنید.

 

جمع بندی راهنمای خرید کولر گازی در مدل‌های مختلف

قبل از خرید هر محصولی بهتر است یک راهنمای خرید برای آن دستگاه را بخوانید تا بعد از خرید از انتخاب خود پشیمان نشوید. این مقاله بهترین راهنمای خرید کولر گازی بوده اگر نظر ما را در مقاله می‌خواهید زیبایی و سر و صدا را در اولویت انتخاب خود قرار ندهید زیرا ملاک های مهم تری در راهنمای خرید کولر گازی وجود دارند که شما ابتدا باید این فیلتر ها را رد کنید مثل ظرفیت خنک کنندگی کولر، میزان برق مصرفی، سطح انرژی و ...است.

 

بهترین مارک کولر گازی انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

 

امیدواریم نکاتی که پیرامون بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری و راهنمای خرید کولر گازی بیان شد، برایتان مفید باشد. در آخر بهتر است کولری را انتخاب کنید که برگه گارانتی داشته باشد تا در صورت مشکل بعد از نصب کولر گازی، بتوانید به راحتی آن را حل کنید و دچار مشکل نشوید.همچنین هنگام خرید کولر گازی علاوه بر مشخصات یک کولر گازی خوب، توجه داشته باشید که قیمت نصب کولر اسپیلت و کولر گازی چقدر است. علاوه بر امکان مشاوره برای خرید کولر گازی، این امکان نیز فراهم است که قیمت نصب کولر گازی و اسپیلت را از متخصصین فعال در "خدمت از ما" بپرسید.

4.5 امتیاز از 1738 رای


نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین