روغن کاری کولر گازی چگونه است؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روغن کاری کولر گازی چگونه است؟

روغن کاری کولر گازی چگونه است؟

انجام روغن کاری کولر گازی یکی از مواردی که در سرویس کولر گازی باید به آن توجه داشت. با فرا رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، باید به فکر خرید یک سیستم سرمایشی مناسب باشید. اما اغلب افراد در منزل و ساختمان خود، یک کولر گازی و یا آبی دارند در این صورت باید قبل از راه اندازی و سرویس کولر گازی را انجام دهید.

به هر حال برای سه فصل، کولر شما بلا استفاده بوده و در این مدت به دلیل ورود گرد و غبار، پرز فرش و... به داخل کولر گازی، کارایی قطعات آن کم شده و قدرت خنک کنندگی آن افت می‌کند به همین دلیل است که سرویس کولر گازی یک امر ضروری است.

 روغن کاری کولر گازی چگونه است؟ و چرا اهمیت دارد؟ در ادامه دلایل اهمیت و مسائل انجام روغن کاری کولر گازی و همچنین نکات مهم در روغن کاری کولر گازی را به اختصار شرح داده ایم.

دلایل اهمیت انجام روغن کاری کولر گازی

در کولرهای گازی قطعات مختلفی وجود دارد که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. یکی از مهمترین این قطعات، کمپرسور است. لازم به ذکر است که نحوه تعویض روغن کمپرسور کولر گازی، شارژ روغن انواع کمپرسور کولر گازی و نوع روغن کمپرسور کولر گازی از موارد مهم در انجام روغن کاری کولر گازی است.

 

نوع روغن کمپرسور در انجام روغن کاری کوار گازی چگونه است؟

کمپرسور، شبیه قلب در بدن انسان است. اگر قلب انسان کوچکترین نقصی پیدا کند می‌تواند حیات انسان را به مخاطره بیاندازد. همین شرایط در مورد کولر گازی نیز صدق می‌کند.

شما برای خرید این کولر هزینه کرده اید به خصوص در شرایط اقتصادی موجود که وسایل برقی گران شده اند، باید در نگهداری آن‌ها دقت نمود. حال فرض کنیم که تنها در وضعیت نوع روغن کمپرسور کولر گازی شما عیب پیدا کرده است. همین عامل می‌تواند منجر به خراب شدن کولر و حتی سوختن موتور آن شود که نیاز به بررسی علائم سوختن موتور کولر گازی هست. در این موارد شما باید برای خرید مجدد آن هزینه نمود.

انجام روغن کاری کولر گازی من جمله کمپرسور کمک می‌کند تا در زمان روشن بودن کولر، میزان ساییدگی آن کم شده و در نتیجه عمر این قطعه افزایش یابد. هر چقدر که کمپرسور کولر در شرایط ایده آل تری باشد، قدرت خنک کنندگی کولر شما بیشتر خواهد شد.

 

مسائل موجود در انجام روغن کاری کولر گازی

اگر برای شما هم این سوال پیش امده که انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است توصیه می‌شود در زمان سرویس کولر گازی تست رطوبت در روغن کمپرسور را انجام دهید. کولر را باز کرده و مشاهده کنید که آیا روغن کمپرسور کولر گازی، رطوبت دارد یا خیر. توجه داشته باشید که اگر کمترین رطوبتی وارد روغن شده باشد، کارایی آن را پایین آورده و مشکلات زیر را منجر خواهد شد:

  1. کثیفی کمپرسور
  2. اسیدی شدن کمپرسور
  3. افزایش ساییدگی
  4. تشکیل کف
  5. ایجاد صدا

 

1- کثیفی کمپرسور

همین رطوبت می‌تواند روغن کمپرسور را کثیف نموده و در نتیجه به این قطعه آسیب بزند.

 

2- اسیدی شدن کمپرسور

رطوبت منجر به اسیدی شدن محیط کمپرسور شده و خوردگی آن را در بردارد. بنابراین باید انجام روغن کاری کولر گازی را جدی گرفت.

 

3- افزایش ساییدگی

 انجام روغن کاری کولر گازی، از ساییدگی کمپرسور جلوگیری می‌کند. حال تصور کنید که رطوبت با روغن مخلوط شده است در نتیجه کارایی روغن کم شده و خطر ساییدگی آن بیشتر می‌شود.

 

4- تشکیل کف

رطوبت وارد شده به روغن منجر به تشکیل کف می‌شود که می‌تواند مسیر حرکتی را مسدود نماید. همین اتفاق کافی است تا باعث سوختن کولر گازی گردد.

 

5- ایجاد صدا

آیا تا به حال با این مشکل مواجه شده اید که کولر گازی، صدای زیادی تولید کند؟

یکی از دلایل این صدا، عدم توجه به انجام روغن کاری کولر گازی است. رعایت نکردن نکات مهم در این زمینه و یا عدم انجام آن منجر می‌شود که در زمان روشن کردن کولر، صدای زیادی ایجاد شود که گاها آزار دهنده است.

 

روغن کاری کولر گازی

 

نکات مهم در روغن کاری کولر گازی

همان گونه که بیان کردیم، لازم است در زمان سرویس کولر گازی، انجام روغن کاری کولر گازی صورت پذیرد. این عمل باید برای تمامی قسمت‌های مورد نیاز به ویژه کمپرسور انجام گیرد. برای این منظور باید به چند نکته توجه داشت:

  1. عدم حساسیت در انجام روغن کاری کولر گازی
  2. نوع روغن مورد استفاده در انجام روغن کاری کولر گازی
  3.  انجام روغن کاری کولر گازی توسط سرویسکار ماهر
  4. مقدمات در سرویس کولر گازی توسط خود اشخاص
  5. انجام روغن کاری کولر گازی در زمان مناسب

 

1- عدم حساسیت در انجام روغن کاری کولر گازی

انجام روغن کاری کولر گازی را به فرد ماهر و باتجربه که در این زمینه تخصص دارد بسپارید. در صورتی که مقدار روغن مورد استفاده کمتر از مقدار استاندارد باشد، ساییدگی قطعات رخ داده و در نتیجه عمر کولر گازی شما کوتاه می‌شود. از طرفی زیاده روی در انجام روغن کاری کولر گازی نیز می‌تواند منجر به خرابی کولر گردد چرا که باعث می‌شود روغن زیادی وارد کمپرسور شده و کارایی آن افت می‌کند.

 

2- نوع روغن مورد استفاده در انجام روغن کاری کولر گازی

انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است؟ در جواب این سوال بایدگفت که انجام روغن کاری کولر گازی را به فرد ماهر و باتجربه که در این زمینه تخصص دارد بسپارید. متاسفانه امروزه در بازار انواع روغن‌های تقلبی چینی وجود دارد که با قیمت کم به فروش می‌رسند.

اغلب مردم به دلیل همین قیمت کم، به سراغ خرید این روغن‌ها می‌روند. اما لازم است بدانید که چنین روغن‌هایی به شدت به قطعات کولر گازی شما آسیب می زنند چون ناخالصی داشته و شرایط را برای ساییدگی فراهم می‌کنند. لذا قبل از خرید روغن، از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

 

3- انجام روغن کاری کولر گازی توسط سرویسکار ماهر

انجام روغن کاری کولر گازی را به فرد ماهر و باتجربه که در این زمینه تخصص دارد بسپارید. اگر قرار باشد همه امور مربوط به خانه را خودمان انجام دهیم، افراد زیادی بیکار می‌شوند و از طرفی برخی از کارها، تخصص زیادی نیاز دارد. برای مثال همین انجام روغن کاری کولر گازی در صورتی که با کوچکترین بی دقتی انجام شود حتی می‌تواند منجر به سوختن کولر گردد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مهندسین با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. این مورد یکی از جواب‌های مهم سوال انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است است.

 

4- مقدمات در سرویس کولر گازی توسط خود اشخاص

زمانی که قرار است انجام روغن کاری کولر گازی را خودتان انجام دهید حتما برق را قطع کنید. بارها دیده شده است که یک بی احتیاطی در این زمینه منجر به برق گرفتگی و آسیب به فرد شده است.

برخی از افراد تمایل دارند قبل از این که از مهندسین متخصص برای انجام روغن کاری کولر گازی کمک بگیرند ابتدا خودشان فضای داخلی کولر را بررسی کنند تا از وضعیت روغن مطمئن شوند. سپس در صورت نیاز، از فرد متخصص کمک بگیرند.

برای این منظور حتما دفترچه راهنمای کولر گازی در کنار شما بوده و قبل از این که هر قطعه را باز کنید، محل دقیق نصب آن و اجزای متصل به آن را به خاطر بسپارید تا برای دوباره بستن، مشکلی نداشته باشید.

 

5- انجام روغن کاری کولر گازی در زمان مناسب

در اخرین جواب به سوال انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است؟ باید گفت که سرویس کولر گازی را حداقل یک هفته قبل از راه اندازی آن انجام دهید. زیرا ممکن است در این مدت مشکلی برای کولر به وجود آید که نتوانید در اوج گرما از آن استفاده کنید.

همچنین انجام روغن کاری کولر گازی زمان بر است. شما باید زمانی را برای خرید روغن در نظر گرفته و از طرفی شاید مهندس مربوطه در زمان مد نظر شما نتواند به منزل شما مراجعه نماید.

 

کلام آخر انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است؟

انجام روغن کاری کولر گازی در زمان سرویس کولر گازی حتما توسط روغن با کیفیت صورت پذیرد. همچنین انتخاب یک سرویسکار ماهر نیز در کیفیت کار شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است انجام سرویس کولر گازی در زمان مناسب و قبل از به بار آوردن خرابی و هزینه‌های بیشتر یک امر مهم هنگام سرویس کولر گازی است. در این مطلب جوابی کامل به این سوال که روغن کاری کولر گازی چگونه است؟ 

 

آنجام روغن کاری کولر گازی

 

هزبنه انجام روغن کاری کولر گازی چگونه است؟

با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" می‌توانید از هزینه انجام روغن کاری کولر گازی و سایر خدمات فنی مطلع شوید. همیاران ما در همه مناطق تهران آماده خدمت رسانی به شهروندان بوده و قیمت‌های شفاف را ارائه می‌دهند. هزینه انجام روغن کاری کولر گازی در "خدمت از ما" بر اساس نرخ اتحادیه سرویس کولر گازی، تنظیم شده و مبلغ اضافی دریافت نمی‌شود. جهت اطلاع از قیمت فقط کافیست اپلیکیشن "خدمت از ما" را بر روی گوشی خود نصب کنید تا بروز ترین قیمت خدمات را همیشه در لحظه همراه خود داشته باشید.

4.5 امتیاز از 3478 رای


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین