تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC زمانی مهم می‌شود که بخواهیم مدرنیته و کارایی را در کنار یکدیگر داشته باشیم. دلیل بحث‌ها و تبادل نظر مداوم درباره تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC محبوبیت بالای این متریال‌هاست. در واقع محبوبیت این دو متریال آنقدر بالاست که تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC از لحاظ قیمت کمتر درنظر گرفته شده، و خریداران بیشتر روی مزایای آنها تمرکز می‌کنند.

اگر می‌خواهید حال‌وهوای خانه‌تان را با ارتقای پنجره‌ها عوض کنید، اما تفاوت درب آلومینیومی با UPVC را به‌طور دقیق نمی‌دانید، با ما همراه باشید. در این مطلب تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC را کاملا توضیح می‌دهیم، تا ببینیم نهایتا پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC؟

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC: معرفی متریال‌ها

پیش از اینکه سراغ تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC، بهتر با خود این متریال‌ها بهتر آشنا شویم:

  • انواع پنجره آلومینیومی: آلومینیوم یک متریال فوق‌العاده پرکاربرد در تولید درب و پنجره است. آلومینیوم با توجه به وزن کم‌اش، تبدیل به یک جایگزین عالی برای آهن در ساخت درب و پنجره شده است. انواع پنجره آلومینیومی از نظر فریم، رنگ، یراق آلات و ... تنوع بالایی داشته، و نیازهای صنعت ساختمان را به‌خوبی رفع می‌کند.
  • پنجره‌های UPVC: UPVC یا Unplasticized Polyvinyl Chloride نوعی پلاستیک فشرده است که نسبت به پی وی سی که از استحکام بالاتری برخوردار است. یو پی وی سی یا کلراید غیر پلاستیکی در صنعت ساختمان، به‌خصوص ساخت درب و پنجره، بسیار پرکاربرد است.

 

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC

 

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC: استحکام و مقاومت

اگر یک مسئله باشد که بدون بررسی آن نتوانیم بگوییم پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC، بحث مقاومت است.

انواع پنجره آلومینیومی به مرور زمان (البته زمانی طولانی) دچار پوسیدگی، خوردگی و تغییر رنگ می‌شوند. امکان شکستن قاب پنچره نیز در شرایط آب و هوایی نامساعد وجود دارد. این پنجره‌ها در برابر آلودگی هوا هم مقاومت کمی دارند. تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC این است که پنجره‌های یو پی وی سی نمی‌پوسند؛ و مقاومت قابل‌توجهی نیز دارند.

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC برای مقاومت در برابر آتش‌سوزی یا حرارت‌های بالا هم اهمیت دارد. پنجره آلومینیمی در برابر حرارت از بین می‌رود، و یا به‌طور آسیب جدی می‌بیند. اما پنجره UPVC اصلا آتش نمی‌گیرد و باعث افزایش آتش نمی‌شود.

نتیجه‌گیری: از نظر استحکام و مقاومت در برابر اشتعال، پنجره UPVC عملکرد بهتری نسبت به پنجره آلومینیومی کشویی و... دارد.

 

تفاوت درب آلومینیومی با UPVC: حفظ انرژی و عایق بودن

درب و پنجره آلومینیومی رسانای گرما هستند و حرارت را از خود عبور می‌دهند. برای رفع این مشکل، سازندگان این محصولات از ماده‌ای به نام ترمال بریک استفاده می‌کنند. این ماده میزان عایق بودن انواع پنجره آلومینیومی را افزایش می‌دهد، اما یکپارچگی فریم پنجره را از بین می‌برد. این مشکل هم قابل حل است، اما با افزایش قیمت پنجره آلومینیومی ساده و سایر مدل‌ها.

یک تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC در اینجاست. برخلاف محصولات آلومینیومی، پنجره‌های یو پی وی سی عایق حرارت هستند. این پنجره‌ها با پروفیل‌های چندحفره‌ای ساخته می‌شوند. این حفره‌ها که تنها در این پنجره‌ها وجود دارند، عایق بودن آنها را افزایش می‌دهند، و مانع انتقال هوای بیرون به فضای داخلی می‌شوند.

نتیجه‌گیری: با بررسی تفاوت درب آلومینیومی با UPVC در حفظ انرژی به این نتیجه می‌رسیم که پنجره‌های UPVC عملکرد بهتری دارند.

 

تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC

 

تفاوت درب و پنجره آلومینیومی با UPVC: اتصالات و یراق‌آلات

اتصالات پنجره‌های UPVC در قسمت‌های بیرونی و قابل‌رویت آن جوش می‌خورد. اما اتصالات پنجره‌های آلومینیومی با مدل‌های رایجی مانند یراق‌آلات پیچ، پرچی و پانچ با لقمه‌های توپر آلومینیومی انجام می‌شود. بنابراین در بررسی تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC مشاهده می‌کنیم که قدرت اتصال انواع پنجره آلومینیومی به‌شدت بالاست.

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC در زمینه یراق‌آلات این است که لولاها و دستگیره‌ها در پنجره‌های یو پی وی سی به‌طور مستقیم روی پروفیل‌هایی از همان جنس نصب می‌شود. بنابرای در درازمدت به‌خاطر وزن بالا و استفاده مکرر، محل اتصال پیچ‌ها کمی شل می‌شود و احتمال افتادن لنگه و تغییر شکل بالا می‌رود.

نتیجه‌گیری: چون اتصالات و یراق‌آلات مستقیما به فلز آلومینیوم متصل می‌شوند، نسبت به پنجره‌های UPVC بسیار مطمئن‌تر هستند.

 

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی با UPVC: زیبایی و تنوع

اساسا تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC در جذاب بودن یا نبودن را سلیقه خریدار تعیین می‌کند. افراد زیادی هستند که ظاهر براق و شیک پروفیل‌های آلومینیومی هر تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC را درنظرشان بی‌اهمیت جلوه می‌دهد. این افراد پنجره‌های UPVC را بزرگ و بدشکل می‌دانند، و از ظاهر پلاستیکی آنها لذت نمی‌برند. قدرت خمشی آلومینیوم بسیار بالاست و می‌توان آن را به اشکال باریک و ظریفی درآورد.

البته پبش از تصمیم‌گیری در مورد تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC از نظر زیبایی، باید به روکش‌های لمینیت طرح‌دار پنجره‌های یو پی وی سی اشاره کرد. این روکش‌ها که می‌توانند از رنگ کوره‌ای آلومینیمی هم زیباتر باشند، عمر، دوام و مقاومت بیشتری از رنگ آلومینیمی دارند، و دچار تغییر رنگ و فرسایش نیز نمی‌شوند.

نتیجه‌گیری: تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC از نظر زیبایی‌شناختی به سلیقه شما بستگی دارد. انواع پنجره آلومینیومی ظریف‌تر و شیک‌تر هستند، اما پنجره‌های UPVC هم روکش‌های متنوع و زیبایی دارند.

 

تفاوت درب آلومینیومی با UPVC

 

تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC: سازگاری با محیط زیست

اگر جزو افرادی هستید که هنگام بررسی تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC و سایر متریال‌های ساختمانی به این مسئله توجه می‌کنند، به شما تبریک می‌گوییم.

شاید فکر کنیم طبیعی بودن پنجره آلومینیومی کشویی و مدل‌های دیگر ورق را در تفاوت درب آلومینیومی با UPVC به نفع آن برمی‌گرداند، اما دقیقا اینطور نیست. شاید این محصولات قابلیت بازیافت داشته باشند، اما برای ساخت آنها از مواد شیمیایی زیادی استفاده می‌شود که از طرف سازمان بهداشت سرطان‌زا و سمی معرفی شدند.

اما UPVC یک ماده مقاوم و پایدار است، که در ساخت آن هیچ ماده شیمیایی‌ای تولید نمی‌شود. بنابراین حین بررسی تفاوت درب و پنجره آلومینیومی با UPVC طبیعی نبودن آن را به پای مضر بودن آن ننویسید.

نتیجه‌گیری: با بررسی دقیق تفاوت پنجره آلومینیومی با UPVC در این زمینه به این نتیجه می‌رسیم که پنجره‌های یو پی وی سی تا حد زیادی دوستدار محیط زیست هستند.

 

تفاوت قیمت پنجره آلومینیومی با UPVC

خیلی خلاصه تفاوت قیمت پنجره آلومینیومی با UPVC را توضیح می‌دهیم، نتیجه محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی نسبت به مدل‌های UPVC بیشتر است.

نتیجه‌گیری: اگر میزان هزینه در تفاوت پنجره‌های آلومینیومی با UPVC برایتان مهم است، احتمالا پنجره‌های یو پی وی سی انتخاب مناسب‌تری خواهند بود.

 

تفاوت درب و پنجره آلومینیومی با UPVC

 

پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC: نتیجه‌گیری

امیدواریم با بررسی هر تفاوت پنجره آلومینیومی و پنجره UPVC پاسخ‌تان را گرفته باشید که پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا UPVC. انتخاب شما هرچه باشد، می‌توانید از متخصصان فعال در بازار آنلاین «خدمت از ما» برای نصب پنجره دوجداره و درب و پنجره‌های آلومینیومی کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1203 رای


نصب و ساخت درب و پنجره دوجداره
برای سرویس نصب و ساخت درب و پنجره دوجداره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین