اقدامات لازم قبل از عمل بینی

اقدامات لازم قبل از عمل بینی

قبل از عمل جراحی بینی رعایت چه نکاتی ضروری است؟

قبل از جراحی بینی باید هدف متقاضی از عمل مشخص شود. اولین اقدام قبل از عمل بینی بر طرف کردن مشکلا روحی است. در درجه اول باید انگیزه فرد متقاضی برای جراحی بینی کاملا منطقی و درست باشد تا نتیجه قابل قبولی از عمل جراحی بینی خود بگیرد. جراحی بینی، ممکن است با اهداف مختلفی صورت گیرد از این رو قطعا فردی که کاندید عمل بینی می‌شود(حتی برای درمان مشکلات بینی)، دست خوش تغییرات زیبایی نیز قرار می‌گیرد. در صورتی که استرس قبل از عمل گرفتار شده‌اید برای درمان استرس قبل از عمل بینی قرص ضد استرس قبل از عمل بینی مصرف کنید. همچنین مصرف آنتی بیوتیک قبل از عمل بینی را فراموش نکنید. یکی از اقدامات شب قبل از عمل بینی مصرف دارو قبل از عمل بینی است. بعد از فهمیدن اینکه مصرف دارو قبل از عمل بینی کدام‌اند؟ باید بدانید که چه داروهایی قبل از عمل بینی نباید مصرف کرد؟

 

مراحل جراحی زیبایی بینی

 1. قبل از جراحی زیبایی بینی با پزشکتان در رابطه با هدفتان از جراحی صحبت کنید.
 2. پزشک جراح سابقه پزشکی شما را مطالعه می‌کند و با سوالاتی در رابطه با داروهای مصرفی شما و سابقه‌های بیماریتان آن را تکمیل می‌کند. در مورد بیماران هموفیلی احتمال خونریزی بسیار زیاد است که در این صورت جراحی اصلاً مناسب نمی‌باشد.
 3. جراح یک معاینه بالینی انجام می‌دهد. پوست اطراف بینی را بررسی می‌کند و آزمایش خون و سایر تست‌های آزمایشگاهی را برای شما تجویز می‌کند.
 4. شاید پزشک تشخیص دهد که یک عمل زیبایی همزمان نیز لازم باشد مثل عمل برجسته سازی چانه.
 5. قبل از جراحی زیبایی بینی پزشک جراح یک سری عکس از زوایای مختلف بینی شما می‌گیرد که این امر به پزشک کمک می‌کند تا در حین عمل به عکس‌ها مراجعه کند.
 6. حتماً قبل از عمل جراحی زیبایی به پزشکتان در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید توضیح دهید.

 

مدارک لازم برای عمل بینی سرماخوردگی قبل از عمل بینی قرص ضد استرس قبل از عمل بینی چه داروهایی قبل از عمل بینی نباید مصرف کرد

 

آزمایشات قبل از عمل جراحی:

 1. HIV
 2. HBsAg
 3. HCV Ab
 4. FBS: قند خون ناشتا
 5. PT & PTT: کنترل مشکل انعقادی خون
 6. آزمایش تشخیص بارداری در بانوان

 

در صورتی که از گرفتگی بینی رنج می‌برید یا دچار انحراف ظاهری بینی هستید. در صورت صلاح دید پزشک قبل از جراحی زیبایی بینی باید عکس‌های CT Scan از بینی و صورت تهیه نمایید.

فیزیکی: ممکن است لازم باشد یک آزمایش فیزیکی عمومی توسط پزشک مراقبت‌های اولیه انجام شود.

نوار قلب: نوار قلب برای اندازه‌گیری سیگنال‌های الکتریکی که ریتم قلب را کنترل می‌کنند، انجام می‌شود. تست نوار قلب هرگونه بی‌نظمی در ضربان قلب و همچنین شواهدی از حملات قلبی گذشته را نشان می‌دهد.

 

اقدامات شب قبل از عمل بینی درمان استرس قبل از عمل بینی رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی پریود بودن هنگام عمل بینی

 

مراقبت‌های قبل از عمل بینی

 حتماً از ۸ ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید. یعنی هیچ چیز حتی آب نباید در طول این مدت مصرف شود. به عنوان مثال اگر شما ساعت ۸ صبح روز دوشنبه وقت جراحی بینی دارید باید از ساعت ۱۲ شب یکشنبه چیزی نخورید و ناشتا باشید. زیرا در هنگام بیهوشی اگر چیزی داخل معده باشد، ممکن است محتویات معده برگشت کرده و وارد مجرای تنفسی گردد. هرچند که وجود یک لوله پلاستیکی در نای شما در هنگام جراحی خطر این حادثه را پائین می‌آورد، اما اگر معده خالی نباشد باز هم احتمال خطر وجود دارد.

 • قبل از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک حتماً دوش بگیرید.
 • آقایان بهتر است در صورت امکان صورت خود را اصلاح کنند.
 • عدم مصرف هرگونه الکل و مواد مخدر قبل از جراحی زیبایی بینی
 • بهتر است در روز جراحی بینی لباسی بپوشید که از جلو دکمه داشته باشد و نیازی نباشد که آن را از سرتان خارج کنید.
 • خانم‌ها باید لاک ناخن و یا ناخن مصنوعی نداشته باشند و با حداقل آرایش به بیمارستان مراجعه کنند. این کار به دلیل مسائل بهداشتی است. و کنترل کردن تغییر رنگ ناخن‌ها بعد از عمل بینی مهم می‌باشد که داشتن لاک یا ناخن مصنوعی مانع از این کار می‌شود.
 • اگر سیگاری هستید، 2 هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید. البته هر چه زمان توقف سیگار کشیدن بیشتر باشد بهتر است. سیگار اکسیژن خون را کم کرده و احتمال مشکلات تنفسی در حین عمل را افزایش می‌دهد. یکی از مواردی که در حین عمل به دقت توسط دستگاه کنترل می‌شود و در نمایشگر نشان داده می‌شود میزان اکسیژن موجود در خون است.
 • از دو هفته قبل و تا دو هفته بعد از عمل از مصرف مسکن‌هایی نظیر بروفن و آسپیرین خودداری نمائید زیرا مصرف این قرص‌ها موجب خونریزی در حین عمل شده و عمل جراحی بینی را با مشکل مواجه می‌کنند.
 • بعضی از داروهای گیاهی باعث می‌شوند که احتمال خونریزی بعد از عمل زیادتر شود. داروهای حاوی سیر، جنسینگ، زنجبیل و جینکو بیلبوا از این دسته هستند. همچنین ویتامین E و روغن ماهی هم می‌توانند باعث افزایش خونریزی شوند. موارد فوق باید 2 هفته قبل از عمل و یک هفته بعد از عمل استفاده نشوند.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading