استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین یک سودآوری غیر متمرکز بدون وابستگی به جایگاه خاصی است. افراد زیادی امروزه حول محور صنعت ماینیگ و استخراج بیت کوین به دنبال رشد و کسب درآمد هستند. آشنایی با بیت کوین و صنعت تازه متولد شده ماینیگ به علاقه مندان کمک می‌کند تا زودتر به سود برسند. در واقع ورود به هر کار جدیدی نیازمند داشتن اطلاعات کافی در خصوص مهارت‌ها و تجهیزات لازم آن کسب و کار است. سوالاتی مثل استخراج بیت کوین با کامپیوتر، استخراج بیت کوین با اندروید، درآمد استخراج بیت کوین و در نهایت قیمت دستگاه استخراج بیت کوین همواره برای علاقه مندان شروع این کار مطرح است. در وهله اول خوب است بدانید استخراج بیت کوین نیازمند دستگاه‌های قدرتمند است.

 

نکته‌ای که بسیار مهم است آشنایی نسبی افراد با ماهیت بیت کوین و راه و روش انجام آن قبل از ورود به دنیای غیرمتمرکز استخراج بیت کوین است. بیت کوین یک ارز و شبکه غیر متمرکز است که به هیچ کشور و شخص خاصی وابسته نیست. همین غیرمتمرکز بودن بیت کوین است که دنیا را نسبت به آینده‌ی روشن آن خوش بین کرده است.

 

بیت کوین چیست؟ صنعت ماینیگ به چه صورت است؟

 

مفهوم استخراج بیت کوین و ماینینگ

زمانی که درباره ماهیت استخراج بیت کوین صحبت کردیم اشاره داشتیم که این فعالیت بدون هیچ واسطی و در شبکه غیر متمرکز ارزی صورت می‌گیرد. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که امنیت کار شما را چه کسی حفظ می‌کند؟ تراکنش‌ها و ارسال بیت کوین‌هایی که به درآمد ختم می‌شوند، توسط چه کسی منتقل می‌شود؟ پاسخ سوال شما افرادی هستند که در نقش یک استخراج کننده یا ماینر بصورت داوطلب این کار را انجام می‌دهند.

 

استخراج بیت کوین

 

در واقع ماینرها علاوه بر تائید تراکنش‌ها، کار تولید واحد پول‌ها بر اساس یک برنامه خاص و از پیش تعیین شده را انجام می‌دهد. آنها با قرار دادن دستگاه‌ها و سخت افزار‌های خود در اختیار شبکه بیت کوین در ازای برقراری امنیت، پاداش دریافت می‌کنند. فرآیندی که به صورت فنی بین شبکه استخراج بیت کوین و ماینیگ رخ می‌دهد، بسیار پیچیده است.

 

شبکه بیت کوین چیست؟

 

طرح عملیات ماینینگ در استخراج بیت کوین ماینرها طی انجام یک روش پیچیده بر سر معادلات ریاضی با هم رقابت می‌کند و ماینری که بتواند سریع‌تر به جواب برسد، بیت کوین تولید شده به آن اختصاص داده می‌شود. حفظ امنیت شبکه در استخراج بیت کوین در این لحظه به این صورت است که زمان بلاک و بلاک چین‌ها متناسب با قدرت رسیدن ماینترها به جواب کاهش و افزایش پیدا می‌کند.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپ تاپ

استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپ تاپ نیز امکان پذیر است. اما با وجود پیشرفت بیت کوین نسبت و به گذشته و افزایش ماینر‌ها و سخت افزار‌های آنها برای استخراج بیت کوین می‌توان گفت تقریبا هیچ سودی در استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپ تاپ وجود ندارد.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر

 

آیا استخراج بیت کوین با اندروید امکان پذیر است؟

با مشاهده چیشرفت روز به روز بیت کوین ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که چرا از تلفن همراه خود برای استخراج بیت کوین استفاده نکنید. باید گفت این کار با انواع نرم افزارهای مخصوص و برنامه استخراج بیت کوین در اندروید امکان پذیر است. اما چیزی که در این میان وجود دارد عدم سودآوری و زیان احتمالی کاربران در استخراج بیت کوین با اندروید است.

 

استخراج بیت کوین با اندروید

 

با پیشرفت روز به روز استخراج بیت کوین و افزایش ماینرها، ورود دستگاه‌های مخصوص برای استخراج بیت کوین تحول دیگری را در راه اثبات قدرت بیت کوین بیشتر از گذشته شروع شد. در ادامه با معرفی تجهیزات بیت کوین درباره دستگاه‌های مخصوص استخراج توضیح می‌دهیم.

 

تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین

برای استخراج بیت کوین وجود دستگاه‌های قدرتمند و برق ضرورت دارد. در واقع حداقل تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین موارد زیر می‌باشد.

 

تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین

 

دستگاه استخراج بیت کوین یا همان (ASIC)

در ابتدای شروع فعالیت استخراج بیت کوین انجام این کار با واحد پردازنده کامپیوتر امکان پذیر بود. اما امروزه با گسترش شبکه بیت کوین و افزایش ماینرها نیاز به وجود دستگاه مخصوصی برای استخراج بیت کوین به دستگاه تراشه مانندی به نام ای اسیک (ASIC) می‌باشد. و عملا استخراج بیت کوین با کامپیوتر و یا گوشی موبایل سود آوری چندانی ندارد.

 

دستگاه استخراج بیت کوین

 

کیف پول بیت کوین

کاربران مشغول به کار استخراج بیت کوین بعنوان یک ماینر نیاز دارند تا درآمد خود را در یک کیف پول ذخیره کنند. به راحی می‌توان نرم افزارهای پول رایگان را روی کامپوتر و گوشی خود نصب کرده و استفاده کنند.

 

تجهیزات استخراج بیت کوین - کیف پول بیت کوین

 

اینترنت ثابت (ADSL یا TD-LTE)

برای ماینیگ در استخراج بیت کوین به اتصال به یک شبکه اینترنت نیاز است. قدرت اینترنت به اندازه عدم قطع و وصل شدن و نداشتن نویز مهم نیست. بهتر است از اینترنت‌های ثابت استفاده شود.

 

تجهیزات استخراج بیت کوین -اینترنت ثابت (ADSL  یا TD-LTE)

 

برق مناسب (کابل و تجهیزات مناسب وابسته به آن)

مهمترین بخش تجهیزات لازم برق مورد نیاز برای دستگاه استخراج بیت کوین است. این دستگاه برق زیادی را مصرف کرده و طبق قوانین ماینیگ باید تجهیزات مشخصی برای تامین برق و ایمنی آن تهیه شود. استفاده از برق و اینترنت خانگی برای عمل ماینیگ در ایران غیرقانونی است.

 

تجهیزات استخراج بیت کوین -برق مناسب

 

تجهیزات تهویه

دستگاه‌های ماینیگ در هنگام انجام کار بسیار داغ کرده و سر وصدای زیادی دارند. بنابراین از تجهیزات خنک کننده مثل دستگاه‌های تهویه باید استفاده شود.

 

تجهیزات استخراج بیت کوین -دستگاه تهویه

 

قیمت دستگاه استخراج بیت کوین 

برای استخراج بیت کوین باید از دستگاه‌های مخصوصی بنام ای سیک استفاده شود. این دستگاه‌ها مانند گوشی موبایل دارای قیمت‌ها و مدل‌های گوناگون بر اساس قابلیت‌های مختلف هستند. بعنوان مثال قیمت دستگاه استخراج بیت کوین antminer s9 بر اساس برند و مدل، تجهیزات، قدرت پردازش تراشه و همین طور مصرف برق در نظر گرفته شده است.

 

قیمت دستگاه استخراج بیت کوین

 

درآمد استخراج بیت کوین

محاسبه سودآوری در استخراج بیت کوین از طریق ماشین حساب ماینیگ و بر اساس یک فرمول از پیش تعیین شده نسبت به قدرت دستگاه، میزان برق مصرفی دستگاه و تعرفه برق امکان پذیر است. در واقع سود آوری ماینیگ وابسته به سه عامل سختی استخراج ، قیمت و تعرفه برق، قیمت بیت کوین بستگی دارد. بنابراین با سنجیدن شرایط خود متناسب با این موارد و انجام تحقیقات لازم این باره از طریق سایت استخراج بیت کوین یا افراد مطلع در این زمینه فعالیت خود را شروع کنید.

 

درآمد استخراج بیت کوین

 

استخراج بیت کوین بدون دستگاه تهویه

به این نوع استخراج بیت کوین، استخراج ابری نیز گفته می‌شود. در واقع کلود ماینیگ(Cloud mining) به این معناست که افراد به جای خرید سخت افزار به نوعی تجهیزات ماینینگ شرکت‌های کلود ماینینگ را اجاره یا از این شرکت‌ها قدرت پردازش خریداری می کنند. با این کار به راحتی با یک کامپیوتر و یا گوشی می‌توانند به نهایت سود آوری برسند. اما این کار مزایا و معایبی را نیز به همراه دارد.

 

استخراج بیت کوین بدون دستگاه تهویه

 

مزایای استفاده از استخراج ابری

  • نیازی به یک مکان مشخص برای استخراج نیست.
  • برای استخراج بیت کوین به مصرف برق نیاز نیست.
  • وجود دستگاه تهویه و تجهیزات ماینیگ ضرورت ندارد.

 

مزایا و معایب استخراج بیت کوین بدون دستگاه تهویه

 

معایب استفاده از استخراج ابری

  • امنیت پایین شبکه بیت کوین و امکان بالای کلاهبرداری
  • استخراج غیر شفاف و با سود پایین تر صورت می‌گیرد.
  • تاثیر نوسانات قیمت بر عدم سوددهی و توقف کار
  • امکان کنترل و انعطاف پذیری وجود ندارد.

 

سخن پایانی

استخراج بیت کوین در ایران همانند دیگر کشورها وابسته به دریافت مجوز قانونی از مراکز مشخص امکان پذیر است. برای شروع فعالیت خود در این سبک سودآوری حتما اطلاعات خود را در زمینه استخراج بیت کوین کامل و به روز کنید.

4.5 امتیاز از 1432 رای


در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین