عمل بینی استخوانی طبیعی و هزینه آن

عمل بینی استخوانی طبیعی و هزینه آن

عمل بینی استخوانی چگونه است؟

عمل بینی استخوانی یکی از سخت ترین عمل‌های جراحی است و این رشته نیاز به داشتن تخصص و تجربه خاص خود دارد. اما در صورتی که عمل بینی استخوانی طبیعی به درستی انجام شود. تغییرات فوق العاده ای را مشاهده خواهید کرد. مدل عمل بینی استخوانی بسیار شکیل‌تر از بینی‌های گوشتی است. گاهی افراد به دنبال عمل بینی استخوانی عروسکی هستند. که بر اساس سلیقه و با توجه به چهره بیمار عروسکی یا طبیعی انتخاب می‌شود. هزینه عمل بینی استخوانی با توجه به وضعیت بینی بیمار تشخیص داده می‌شود. اما به یاد داشته باشید که عکس عمل بینی استخونی طبیعی با واقعیت متفاوت است. بنابراین به دنبال عکس و فیلم و انیمیشن عمل بینی استخوانی نباشید. جالب است بدانید عمل بینی استخوانی مردانه شایع‌تر است.

بینی استخوانی از دیگر انواع بینی است که می‌تواند برای فرد مشکل ساز باشد و اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. به این نوع بینی “بینی پل دار” نیز گفته می‌شود. با عمل بینی عقابی تغییر بسیار زیادی بر روی فرم چشم‌ها و گونه‌های فرد ایجاد می‌شود. پل بینی ترکیب پیچیده‌ای از استخوان و غضروف است که با پوست پوشانده شده است. در واقع دو سوم پایینی بینی از غضروف و یک سوم بالایی از استخوان تشکیل می‌شود. در اکثر جراحی‌های زیبایی مرتبط با بینی، شکل‌دهی مجدد پل بینی از طریق جراحی باز یا بسته‌ی زیبایی بینی انجام می‌شود.

 

هزینه عمل بینی اقساط  هزینه عمل بینی استخوانی  هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

 

بینی استخوانی چیست؟

بینی استخوانی یا عقابی پیامد وجود غضروف یا استخوان اضافی یا هر دو در پل بینی است. این مشکل را می‌توان به روش‌های مختلف، مانند برداشتن استخوان از طریق تراشیدن یا شکستن استخوان و دستکاری غضروف، با توجه به شدت قوز روی بینی و بینی دلخواه بیمار برطرف کرد. از آنجایی که پل بینی از سپتوم(تیغه وسط بینی و جدا کننده سوراخ‌های بینی) و مجراهای بینی محافظت می‌کند، باید اطمینان حاصل کرد که جراحی عملکرد بینی را مختل نمی‌سازد.

 

خواسته ی متداول بیماران بینی استخوانی

بیماران رینوپلاستی دچار بدشکلی بینی استخوانی معمولاً تمایل به ایجاد تغییراتی دارند که منجر به صاف‌تر و هموارتر شدن پل بینی از نیمرخ بشود. البته “صاف‌تر” بودن درجاتی دارد که هنگام صحبت در مورد بدشکلی قوز روی بینی باید به دقت تعیین شود. متداول‌ترین خواسته بیماران اصلاح شدن بینی استخوانی به شکلی است که پل بینی از نیمرخ صاف به نظر برسد. این خواسته را می‌توان طی عملی موسوم به “شکستن نوک بینی” به این شکل برآورده ساخت که تغییر زاویه یا شکستگی رو به بالایی در محل اتصال پل به نوک بینی ایجاد شود. نوک بینی در اثر این تغییر زاویه ۱ تا ۲ میلی متر بالاتر از باقی پل قرار می‌گیرد. البته چنین حالتی غالباً زنانه پنداشته می‌شود و انجام آن بر روی بینی آقایان مناسب نیست.

برداشتن قوز روی بینی را می‌توان بدون تغییر زاویه نوک بینی نیز انجام داد و همچنان به نتایج دلخواه دست یافت. نتیجه نهایی پل بینی کاملاً صاف و نیمرخی طبیعی و متعادل است. تصمیم‌گیری در خصوص شکستن نوک بینی با توجه به شرایط هر بیمار انجام می‌شود.

 

هزینه عمل بینی در شیراز 98  هزینه عمل بینی در تبریز  هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی رشت

 

برداشتن قوز در بینی استخوانی(عمل بسته)

چنانچه قوز روی بینی چندان بزرگ نباشد، می‌توان آن را با عمل بسته با تهاجم حداقل برداشت. تمام برش‌ها داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود و جراح از طریق آنها می‌تواند قوز را بدون نیاز به پوشش‌دهی مجدد پوست یا باز کردن کامل بینی بتراشد. عمل بسته ناراحتی پس از جراحی را کاهش می‌دهد و نتایجی طبیعی و فوق العاده را بدون ضرورت انجام جراحی گسترده به دست می‌دهد. عمل بسته، به ویژه در مواردی موثر است که قوز روی بینی پی‌آمد وجود غضروف اضافی باشد؛ این غضروف اضافی را می‌توان به سادگی از راه برش‌های کوچک داخل سوراخ بینی اصلاح کرد.

 

برداشتن قوز در بینی استخوانی (عمل باز)

در عمل بینی استخوانی چنانچه بیمار بخواهد بینی را بسیار کوچکتر از حالت فعلی بکند یا اگر قوز بینی بیش از آن بزرگ باشد که  بتوان آن را با برش‌های کوچک داخل سوراخ بینی از بین برد، جراحی زیبایی بینی به روش باز باید انجام شود. جراحی باز، علی‌رغم نام ناخوشایندش، به تک برشی گفته می‌شود که در پایه بینی ایجاد می‌شود و در اکثر موارد جای زخم باقی مانده قابل چشم‌پوشی است و جلب توجه نمی‌کند.

رینوپلاستی باز این امکان را برای جراح فراهم می‌آورد تا نوک بینی را مطابق هدف تعیین شده تغییر شکل دهد تا نتیجه‌ای متعادل‌تر به دست آید. جراح گاهی لازم می‌بیند تا برای نگهداری و محافظت از نوک بینی از پیوندهای بیشتر استفاده کند.

به طور کلی می‌توان گفت که کوچک کردن قوز روی بینی یکی از دشوارترین عمل‌های جراحی زیبایی بینی است، چرا که هر گونه تغییر در یک سوم میانی بینی تاثیر چشمگیری را بر شکل سه بُعدی بینی به جا می‌گذارد. همچنین علاوه بر ملاحظات زیبایی شناختی باید به اثر عمل و دستکاری بینی بر عملکرد بینی نیز توجه کرد. این عمل زیبایی احتمالاً شامل استئوتومی (برش استخوان) و قرار دادن پیوندهای پخش کننده می‌شود. با برنامه‌ریزی پیش از عمل و تکنیک جراحی مناسب می‌توان حصول بهترین نتیجه را ضمن حفظ عملکرد بهینه بینی تضمین کرد.

 

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می‌گذارد که به شرح زیر است:

  • تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه‌ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش‌های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می‌کند.

  • نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می‌کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

  • منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان‌های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading