استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو یکی از نیازهایی است که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید. خلافی خودرو واژه آشنایی برای مالکان خودرو و یا تمام کسانی است که حداقل یک بار اقدام به خرید و فروش خودرو نموده‌اند. خلافی خودرو و پرداخت قبض جریمه خودرو، هزینه‌ای است که در هر صورت راننده موظف به پرداخت آن است (پرداخت خلافی خودرو اجباری است) و هیچ راه گریزی برای عدم پرداخت آن وجود ندارد.

اما راه‌های جهت کم کردن خلافی خودرو وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم. استعلام خلافی خودرو روش‌های متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی هر یک از روش‌های استعلام خلافی خودرو پرداخته ایم. جالب است بدانید بیشترین نوع استعلام خلافی خودرو به روش، استعلام خلافی خودرو با کد ملی است. در این مقاله نحوه درخواست چاپ خلافی خوردو نیز آموزش داده شده است. حتی می‌شود خلافی خودرو پیامک را دریافت نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا 5 روش استعلام سریع دریافت خلافی خودرو را بشناسید.

 

نرم افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی استعلام خلافی خودرو از طریق vin خلافی خودرو استعلام ریز خلافی خودرو با شماره پلاک راهور 120

 

استعلام خلافی خودرو و پرداخت خلافی خودرو در گذشته، یکی از دغدغه‌های رانندگان بود. به خصوص در زمان خرید و فروش خودرو یکی از دردسرها دریافت خلافی خودرو بود. اما در حال حاضر این امکان فراهم شده است تا شما بتوانید به صورت آنلاین از خلافی خودروی خودتان مطلع شوید.

 

 

استعلام ریز خلافی خودرو  استعلام خلافی خودرو از طریق vin خلافی خودرو اس ام اس  استعلام خلافی خودرو با کد ملی

 

به تازگی راهنمایی و رانندگی چند روش جدید و آسان برای استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت و به صورت الکترونیک در نظر گرفته است که با استفاده از روش‌های دریافت خلافی خودرو، نیازی به مراجعه حضوری برای استعلام خلافی خودرو و پرداخت خلافی خودرو و قبض جریمه نمی‌باشد. در گذشته‌ای نه چندان دور برای دریافت خلافی خودرو، هر شخص می‌بایست به راهنمایی و رانندگی یا پلیس+10 مراجعه می‌کرد ولی هم اکنون به صورت الکترونیک به راحتی می‌توان برگ خلافی ماشین را دریافت نمود و میزان جریمه را پس از دریافت خلافی خودرو به صورت آنلاین پرداخت نمود.

در ادامه شما را با روش‌های معمول و متداول استعلام خلافی خودرو و نحوه پرداخت آن آشنا خواهیم کرد. توجه داشته باشید که برای استفاده از هر یک از روش‌های آموزش داده شده جهت دریافت خلافی خودرو، به شماره VIN یا کد 8 یا 9 رقمی خودرو، که در پشت کارت ماشین یا پلاک خودرو درج شده، نیاز خواهید داشت.

 

دریافت خلافی خودرو با سامانه پیامکی

برای دریافت خلافی خودرو اس ام اس، کافی است کد 17 رقمی VIN که بر روی سند و کارت ماشین درج شده است را به شماره 1101202020 یا 110005151 یا 30005151 پیامک بزنید. خلافی خودرو پس از ارسال پیامک به یکی از شماره‌های ذکر شده، برای شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت، می‌توانید نسبت به پرداخت خلافی خودرو و جریمه خود از طریق سایت اکثر بانک‌ها و یا دستگاه‌های ATM اقدام کنید.

 

استعلام خلافی خودرو با پیامک

خلافی خودرو پیامک - خلافی خودرو اس ام اس خلافی ماشین خلافی خودرو از روی شماره پلاک خودرو پرداخت خلافی خودرو

 

دریافت خلافی خودرو به کمک وب سایت پلیس راهور ناجا

این روزها با ورود ویروس کرونا به ایران یکی از اصلی ترین دغدغه افراد خارج نشدن از خانه است. دریافت خلافی خودرو با استفاده از وب سایت پلیس راهور یکی از بهترین روش‌های دریافت خلافی خودرو است. شما می‌توانید با دریافت خلافی خودرو به کمک وب سایت پلیس راهور ناجا خیالتان از بابت خروج از منزل را راحت کنید. در کمال آرامش خلافی خودرو را دریافت نموده و در منزل خلافی خودرو را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

جهت استعلام خلافی خودرو به کمک وب سایت پلیس راهور ناجا، پس از مراجعه به سایت، در سمت راست سایت بر روی خدمات کلیک نمایید. برای استعلام خلافی خودرو از منو خدمات بر روی استعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه، به صفحه استعلام خلافی خودرو وارد می‌شوید. در صفحه باز شده شماره بارکد پستی(کد 8 رقمی درج شده بر روی کارت ماشین) را در کادر تعبیه شده وارد کنید، سپس گزینه امنیتی را وارد نمایید و بروی دکمه جستجو کلیک کنید. پس از طی کردن مراحل بالا میزان خلافی خودرو به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار شما قرار می‌گیرد. به کمک این شناسه‌ها می‌توانید نسبت به پرداخت قیض جریمه اقدام نمایید. استعلام و مشاهده خلافی خودرو از طریق اینترنت تنها برای خودروهایی امکان پذیر است که میزان خلافی آن‌ها کمتر ار یک میلیون تومان است.

برای ورود به وب سایت پلیس راهور کلیک کنید

 

دریافت خلافی خودرو و مراجعه به پلیس10+

برای استعلام ریز خلافی خودرو و دریافت برگه خلافی می‌بایست که به دفتر پلیس+10 مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ 27 هزار تومان به همراه تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات به مبلغ ده هزار و پانصد هزار تومان، اقدام به استعلام و دریافت خلافی خودرو نمایید. برای چاپ خلافی خودرو، درصورتیکه خلافی خودرو شما بیش از 3 برگ باشد، لازم است که برای هر برگ مبلغ 200 تومان پرداخت کنید. رانندگانی که خلافی خودرو و جرایم رانندگیشان یک میلیون تومان یا بیشتر است، نمی‌توانند از روش ذکر شده استفاده کرده و حتما باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.

 

 

خلافی خودرو از روی شماره پلاک خودرو پلیس راهور استعلام خلافیراهور 120 خلافی ماشین

 

دریافت خلافی خودرو با استفاده از کد USSD

با هر مدل گوشی که دارید و بدون نیاز به استفاده از اینترنت، شما می‌توانید با شماره گیری کد #110* خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید. پس از شماره گیری#110* دو گزینه‌ در اختیار شما قرار می‌گیرد که به ترتیب عبارتند از:

1- خدمات قابل ارائه

2- خدمات در دست اقدام

اگر می‌خواهید خلافی ماشین خود را ببینید باید عدد 1 را انتخاب و ارسال نمایید. در مرحله بعد یک گزینه (استعلام خلافی خودرو) در اختیار شما قرار می‌گیرد که که برای دریافت خلافی خودرو خود باید عدد 1 را ارسال نمایید. از شما خواسته می‌شود کدVIN که همان شماره‌ 17 رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود را وارد نمایید.

 

نکته دریافت خلافی خودرو با کد USSD:

  • دقت کنید که کد USSD را حتما به زبان انگلیسی وارد نمایید که دچار مشکل نشوید.
  • کدهای USSD به خاطر مسائل امنیتی در صورت نگرفتن پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباطشان قطع می‌شود، بنابراین بهتر است بدون معطلی کد VIN را وارد کنید.

در مرحله بعد اگر فقط لیست خلافی خودروتان را می‌خواهید می‌توانید عدد 1 (خلافی خودرو) را ارسال نمایید و در صورتی که علاوه بر لیست خلافی خودرو شناسه قبض و شناسه پرداخت را می‌خواهید عدد 2 (خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت) را وارد کنید.

 

 

استعلام خلافی خودرو از طریق VIN استعلام ریز خلافی خودرو استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت استعلام خلافی خودرو با کد ملی

 

دریافت خلافی خودرو با یک تماس تلفنی

در روش دریافت خلافی خودرو با یک تماس می‌توانید با شماره تلفن 8828888 تماس بگیرید و با وارد کردن کدVIN درج شده در پشت کارت ماشین که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید از میزان جرائم و خلافی خودرو خود اطلاع کسب نمایید.

 

چگونه خلافی خودرو را اینترنتی پرداخت کنیم؟

حالا که با روش‌های استعلام خلافی خودرو آشنا شدید وقت آن رسیده که با روش پرداخت خلافی خودرو نیز آشنا شوید. برای پرداخت اینترنتی خلافی خودرو با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت، ابتدا وارد سایت بانک ملی شده، و از منو بالای سایت خدمات الکترونیکی را انتخاب نمایید. در بخش خدمات الکترونیک،‌ پرداخت قبوض را انتخاب نمایید. در صفحه جدید، سه گزینه پیش روی شماست؛ از بین آن‌ها پرداخت قبوض را انتخاب نمایید. صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد و شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و شناسه قبض و شناسه پرداخت، خلافی ماشین خود را از به سادگی پرداخت کنید.

 

نحوه کم کردن خلافی خودرو چگونه است؟

بسیاری از مالکان خودرو زمانی که با لیست جریمه خودرو خود روبرو می‌شوند، معتقد هستند که برخی از جرایم ثبت شده غیر منصفانه است و یا آن‌ها اصلا مرتکب خلاف‌ نشده‌اند! بنابراین اغلب به دنبال اعتراض به لیست خلافی خودرو یا کم کردن خلافی خودرو هستند. در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد. اول اعتراض به قبض جریمه است که برای این منظور فرد معترض باید به مرکز اجرائیات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه نماید و موضوع شکایت جهت کم کردن خلافی خودرو خود را مطرح نماید. 

دوم اعتراض به وضعیت تخلفات است که فرد معترض ابتدا به دفاتر پلیس 10+ مراجعه نموده و درخواست اعتراض دهد. ظرف حداکثر 24 ساعت باید به موضوع رسیدگی شود و معمولا نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌شود. در این مراکز افراد دلایل خود را برای اعتراض به خلافی خودرو بیان می‌کنند، مثل اینکه در زمان وقوع تخلف اصلا در محل حضور نداشته‌اند و یا توان پرداخت این مبلغ از جریمه را ندارند. 

 

خلافی خودرو بالای یک میلیون تومان

اما در صورتی که مبلغ جریمه بیشتر از یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه نمایید. در تهران شهروندان باید به ادارات راهنمایی و رانندگی مناطق 16، 21، 12، 4،‌ 1، 10، 20 و یا دادسرای راهور در خیابان رودکی مراجعه کنند. درسایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحد رسیدگی مرکز استان مراجعه کنند. در این مراکز کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قاضی مناطق می‌رسانند و قاضی که تحت نظر دادسرای راهور است، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز دستور به کم کردن خلافی خودرو می‌دهد. همچنین درخواست‌هایی که قبلا رسیدگی شده است در این واحدها پذیرش نخواهد شد و رای صادره توسط واحد رسیدگی قطعی است.

4.5 امتیاز از 1609 رای


در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین