همه چیز درباره دیتیلینگ خودرو

ثبت درخواست " سرامیک خودرو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خودرو چیست؟ دیتیلینگ اتومبیل یک عملیات جدید و حرفه‌ای است که چند سال اخیر در صنعت خودرو به‌شدت رواج پیدا کرده است. این فرایند به‌منظور تمیز کردن، بهبود ظاهر، بهبود عملکرد و نگهداری بهتر از خودرو انجام می‌شود.

با دیتیلینگ، ماشین شما به سبکی نوین و جذاب بازسازی می‌شود به همین علت انجام آن به کسانی که به اتومبیل خود اهمیت می‌دهند توصیه می‌شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی دیتیلینگ خودرو و مراحل آن بپردازیم. همراه ما باشید.

 

دیتیلینگ خودرو چیست؟

همان‌طور که در مقدمه اشاره شد دیتیلینگ ماشین مجموعه‌ای از روش‌های حرفه‌ای برای تمیز کردن خودرو است. در این فرایند از تکنیک‌های مختلفی مانند شستشو، پولیش، واکس و تمیز کردن داخلی خودرو استفاده می‌شود. هدف اصلی از دیتیلینگ خودرو «بهینه‌سازی و بهبود ظاهر و عملکرد خودرو» است. فرایند دیتیلینگ به شما کمک می‌کند تا خودروی خود را در برابر آسیب‌های خارجی مانند گرد و غبار، خوردگی و... محافظت کنید.

 

دیتیلینگ خودرو

 

مزایای باور نکردنی دیتیلینگ ماشین

دیتیلینگ اتومبیل مخصوص کسانی است که به دنبال بهبود و نگهداری بهتر خودروی خود هستند. از مزایای قابل توجه این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

1. بهبود ظاهر

در دیتیلینگ ماشین با استفاده از روش‌های مختلفی مانند شستشو، پولیش و ... می‌توانید خودروی خود را به زیباتر و دلنشین تر کنید.

 

2. بهبود عملکرد

دیتیلینگ خودرو کمک می‌کند تا عملکرد خودروی خود را به بهترین شکل ممکن بهبود ببخشید. در این فرایند با استفاده از روش‌های مختلفی مانند تعویض روغن، تعویض فیلتر هوا، بررسی روغن ترمز و سیستم خنک کننده می‌توانید عملکرد خودروی خود را ارتقا دهید.

 

3. محافظت از خودرو

دیتیلینگ کمک می‌کند تا از خودروی خود در برابر آسیب‌های خارجی مانند گرد و غبار محافظت کنید؛ به‌عنوان‌مثال با استفاده از روش‌های مختلفی مانند واکس زنی می‌توانید مقاومت ماشین را در برابر آسیب‌های خارجی بهبود ببخشید.

 

4. بهبود محیط داخلی خودرو

دیتیلینگ خودرو با استفاده از روش‌های مختلفی مانند تمیز کردن فرش، صندلی و داشبورد به شما کمک می‌کند تا محیط داخلی خودروی خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کرده و آن را از وجود هرگونه آلودگی پاک کند.

 

5. افزایش ارزش

با استفاده از دیتیلینگ اتومبیل می‌توانید ارزش ماشین خود را افزایش دهید حتی آن را با قیمت بالاتری بفروشید.

 

دیتیلینگ خودر چیست

 

6. مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه دیتیلینگ خودرو

همان‌طور که می‌دانید ترمیم و تعویض قطعات مختلف خودرو می‌تواند منجر به هزینه‌های بالایی شود؛ اما با استفاده از دیتیلینگ، می‌توانید از تعمیر و تعویض قطعات زیادی جلوگیری کنید و هزینه‌هایتان را تا حد زیادی کاهش دهید.

 

تفاوت‌های جالب بین کارواش و دیتیلینگ

کارواش و دیتیلینگ هر دو به تمیز کردن خودرو می‌پردازند اما تفاوت‌هایی دارند که در جدول زیر آن‌ها را بررسی کردیم.

 

عامل

کارواش

دیتیلینگ

روش شستشو

استفاده از ماشین‌های شستشوی خودکار یا دستی

شستشو با استفاده از لوازم و مواد شوینده حرفه‌ای

نوع خدمات

شستشوی خارجی خودرو مانند بدنه و شیشه

شستشوی خارجی و داخلی خودرو مانند بدنه، شیشه، صندلی‌ها، فرش‌ها و ...

تمیزکاری داخلی

معمولاً این کار را انجام نمی‌دهد یا محدود به شیشه‌ها و سطوح قابل دسترس می‌شود.

شستشو و تمیزکاری داخلی کامل شامل صندلی‌ها، فرش‌ها، پنل‌ها، داشبورد و ...را شامل می‌شود.

مواد شوینده

معمولاً از مواد شوینده عمومی و قابل دسترس استفاده می‌شود.

از مواد شوینده حرفه‌ای و مناسب برای هر بخش خودرو استفاده می‌کند.

نتیجه نهایی

خودروی تمیز و بدون لکه

خودروی براق، تمیز و درخشان با جزئیات کامل

زمان مورد نیاز

معمولاً کم‌تر از 30 دقیقه

معمولاً بین 2 تا 6 ساعت

قیمت

هزینه کارواش ارزان‌تر است.

هزینه دیتیلینگ خودرو گران‌تر است.

 

بررسی ابزارهای دیتیلینگ اتومبیل

حالا که فهمیدیم دیتیلینگ خودرو چیست پس باید با تجهیزات و ابزارهای مختلف آن آشنا شویم. این ابزارها در زمینه‌های مختلفی به کار می‌روند. در ادامه مهم‌ترین ابزارها را بررسی می‌کنیم.

 

شامپو خودرو

شامپو خودرو یکی از مهم‌ترین ابزارها است که برای شستشوی خودرو به کار می‌رود. این شامپو حاوی موادی است که به خودرو شما صدمه نمی‌زند و آن را به‌خوبی تمیز می‌کند.

 

پولیش خودرو

پولیش برای حذف خطوط و خطاهای ریز روی بدنه خودرو انجام می‌شود. با استفاده از پولیش می‌توانید به بهترین شکل ممکن روی بدنه را ترمیم و تمیز کنید.

 

واکس خودرو

واکس‌های خودرو معمولاً شامل مواد شمعی، پلیمری یا سیلیکونی هستند که روی سطح خودرو زده می‌شوند و لایه‌ای سطحی و محافظ روی خودرو ایجاد می‌کنند. این لایه می‌تواند باعث درخشندگی بیشتر سطح خودرو شود و از آن در برابر خطوط ریز و خراش‌های سطحی محافظت کند.

 

دیتیلینگ اتومبیل

 

تمیز کننده داخلی خودرو

تمیز کننده‌های داخلی برای تمیز کردن محیط داخلی خودرو به کار می‌روند. با استفاده از تمیز کننده‌های داخلی می‌توانید تمام آلودگی‌های داخل خودرو را از بین ببرید.

 

نحوه انجام دیتیلینگ

نحوه انجام دیتیلینگ بسته به نوع خدماتی که برای خودرو در نظر می‌گیرید فرق می‌کند.

  1. شستشوی خودرو: مرحله اول شامل شستشوی بدنه خودرو با استفاده از شامپو و آب می‌شود. در این مرحله برای تمیز کردن بدنه خودرو از برس و اسفنج استفاده می‌شود.
  2. پولیش خودرو: در مرحله دوم با استفاده از مواد خاص و دستگاه‌های پولیش، خطوط روی بدنه خودرو می‌شوند و ظاهر ماشین بهبود می‌یابد.
  3. واکس خودرو: در این مرحله از دیتیلینگ، با استفاده از واکس خودرو یک لایه محافظ روی بدنه تشکیل می‌شود که آن را از خطرات خارجی مانند گرد و غبار، خوردگی و... حفظ می‌کند.
  4. دیتیلینگ داخلی خودرو: در مرحله بعدی داخل خودرو تمیز می‌شود.
  5. دیتیلینگ موتور: در این بخش موتور خودرو تمیز می‌شود تا از هرگونه آلودگی و روغن‌ریزی جلوگیری شود.
  6. دیتیلینگ چرم: در این مرحله نیز چرم صندلی‌ها و سایر قسمت‌های چرمی داخلی خودرو تمیز می‌شوند. اصولاً برای پاکسازی از موادی استفاده می‌شود که از خشکی یا پوسیدگی چرم‌ها جلوگیری کند.

 

به‌طورکلی دیتیلینگ خودرو از دو نوع خدمات پایه و پیشرفته تشکیل می‌شود که در هر دو نوع، از مواد خاص و دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود. برای انجام دیتیلینگ ماشین باید از تجهیزات و مواد اصولی و مرغوب استفاده کرد تا به بهترین نتیجه ممکن رسید.

دیتیلینگ اتومبیل نه تنها به بهبود ظاهر کمک می‌کند بلکه باعث افزایش طول عمر خودرو می‌شود. لازم به ذکر است که دیتیلینگ یک فرآیند زمان‌بر است و بسته به نوع خدمات مد نظرتان چند ساعت طول می‌کشد.

 

معرفی و بررسی برندهای فعال در حوزه دیتیلینگ خودرو

هر برند ممکن است محصولات مختلفی در زمینه دیتیلینگ اتومبیل داشته باشد اما در جدول زیر تلاش کردیم تا مهم‌ترین اطلاعاتی که ممکن است به آن‌ها نیاز پیدا کنید را در اختیارتان قرار دهیم.

 

برند

نوع محصولات

ویژگی‌های برتر

NanoTiss

پوشش‌های نانو

مقاومت بالا در برابر خط و خش، آب و هوا، لکه‌ها و اشعه UV

Flex

پولیش و واکس

قابلیت حذف خطوط و خش‌های سطحی، بازگرداندن رنگ اصلی خودرو

Sonax

شامپو و پاک‌کننده‌های خودرو

قابلیت حذف لکه‌های سخت، پاکسازی خودرو بدون خط و خش

Menzerna

پولیش و واکس

امکان حذف خطوط و خش‌های عمیق، بازگرداندن براقی و رنگ اصلی خودرو

SPTA

پولیش و واکس

حذف خطوط و خش‌های سطحی، افزایش رنگ و براقی اصلی خودرو

Mothers

پولیش و واکس

از بین بردن خط و خش‌های سطحی، برگرداندن رنگ اصلی خودرو و افزایش براقی آن

Rups

پولیش و واکس

قابلیت حذف خطوط و خش‌های عمیق، بازگرداندن براقی و رنگ اصلی خودرو

Wurth

پولیش و واکس

توانایی حذف خطوط سطحی، بازگرداندن رنگ اصلی و براقی خودرو تا حد ممکن

کلام آخر

در این مقاله فهمیدیم دیتیلینگ خودرو چیست؛ در واقع دیتیلینگ ماشین یک فرایند حرفه‌ای است که با استفاده از تجهیزات و مواد اصولی به بهبود ظاهر و حفظ ارزش خودرو کمک می‌کند. این فرایند شامل شستشوی خودرو، پولیش، واکس، دیتیلینگ داخلی، دیتیلینگ موتور و دیتیلینگ چرم می‌شود.

با انجام دیتیلینگ، خطوط و ایرادات جزئی روی بدنه حذف شده و یک لایه محافظی روی آن تشکیل می‌شود تا از خطرات خارجی مانند گرد و غبار، خوردگی و... محافظت کند؛ البته در صورت نیاز داخل خودرو هم تمیز می‌شود. انجام دیتیلینگ خودرو یک کار مهم برای نگهداری و بهینه‌سازی خودرو است.

3.6 امتیاز از 122 رای


سرامیک خودرو
برای سرویس سرامیک خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین