قیمت سرامیک خودرو در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سرامیک خودرو" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 4,000,000 تومان
 • 5,000,000 تومان
 • 7,500,000 تومان
 • 8,000,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به سرامیک خودرو نیاز دارید؟

سرامیک خودرو را به متخصصش بسپار

هزینه سرامیک خودرو بیش از هرچیز به مدل خودرو، نوع سرامیک و تعداد لایه‌های اعمال‌شده بستگی دارد؛ همان‌طور که در جدول پایین مشخص شده است.

در نمودار بالای صفحه هم می‌توانید میانگین قیمت سرامیک خودرو را ببینید؛ اما اگر ترجیح می‌دهید هزینه را با توجه به آخرین تعییرات و مختصِ خودروی خودتان برآورد کنید، کافی‌ست سفارش‌تان را رایگان در اپلیکیشن یا وب‌سایت ما ثبت کنید.

 

جدول هزینه سرامیک خودرو

نوع خدمات هزینه سرامیک خودرو در اردیبهشت 1403
سرامیک خودرو خارجی (بسته به کیفیت مواد) 5.000.000 تا 14.000.000 تومان
سرامیک خودرو ایرانی (بسته به کیفیت مواد) 5.000.000 تا 14.000.000 تومان
قیمت سرامیک شیشه 1.500.000 تا 3.500.000 تومان
کاور خودرو 25.000.000 تا 150.000.000 تومان

 

هزینه سرامیک خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

طبق گفته‌های متخصصان دیتیلینگ، این فاکتورها بیشتری تاثیر را روی قيمت سراميك كردن ماشين دارند:

 • برند خودرو
 • مدل خودرو
 • کیفیت مواد سرامیک
 • تعداد لایه‌ها و ماندگاریِ سرامیک
 • سرویس‌های تکمیلی

در ادامه بیشتر درباره نحوه تاثیر این عامل‌ها روی هزینه صحبت کرده‌ایم:

 

برند خودرو

هرچه خودروی شما لوکس‌تر باشد، هزینه بالاتر می‌رود. این موضوع بیشتر به خاطر تفاوت کیفیت رنگ خودروهای خارجی با نمونه‌های وطنی است که در نتیجه‌ی آن، سرویس باید به شکلی تخصصی‌تر انجام شود.

بنابراین، هزینه سرامیک خودرو 405، پژو پارس و حتی مدل‌های جدیدتر مانند دنا پلاس شامل مبالغ معمول و مناسبِ این خدمات می‌شود. از طرف دیگر، صاحب‌های خودروهای مدل بالا معمولا ترجیح می‌دهند که متخصص از بهترین برند سرامیک خودرو استفاده کند؛ که آن هم هزینه را افزایش می‌دهد.

 

مدل خودرو

گذشته از برند خودرو و کشور سازنده آن، برخی متخصصان به مدل خودرو هم برای قیمت سرامیک ماشین توجه می‌کنند. خودروها از نظر مدل طراحی‌شان معمولا در چهاردسته قرار می‌گیرند:

 • هاچ‌بک یا بدون صندوق
 • سدان یا چهاردر
 • اس‌یووی یا شاسی‌بلند
 • و بیگ اس‌یووی یا شاسی‌بلند بزرگ

همان‌طور که حدس می‌زنید، زمان و متریال لازم برای سرامیک کردن هریک از این خودروها با مدل دیگر کاملا متفاوت است.

کارشناسان دیتیلینگ می‌توانند یک پراید هاچ‌بکِ جمع و جور را با سرع بالا سرامیک کنند، اما برای یک پرشیا به زمان بیشتری احتیاج دارند؛ در نتیجه قیمت سرامیک خودرو پژو پارس بالاتر می‌رود. به همین ترتیب، هزینه خدمات برای ماشین‌های شاسی‌بلند بیشترین افزایش را دارد.

خوب است بدانید که این عامل روی هزینه بقیه سرویس‌های این حوزه، از جمله قیمت پولیش ماشین تاثیر مشابهی دارد.

 

قیمت سرامیک ماشین

 

نوع سرامیک

مشخصا هرچه متریال استفاده‌شده برای سرامیک کردن خودرو باکیفیت‌تر باشد، هزینه سرامیک بدنه خودرو هم بیشتر می‌شود. متخصص‌هایی که این خدمات را در بالاترین سطح ارائه می‌کنند، اکثرا از مواد اورجینال و پولیش‌های خارجی (با ارائه ضمانت) استفاده می‌کنند.

در کنار این موارد، ویژگی‌های خود مواد سرامیک هم روی قیمت نهایی موثر است. مثال می‌زنیم: قیمت نانو سرامیک خودرو از سرامیک معمولی بالاتر است. چرا؟ چون ذرات تشکیل‌دهنده این مواد واقعا در ابعاد نانو هستند و قدرت نفوذ زیادی دارند، انعطاف‌پذیرتر هستند، بیشترین خاصیت آب‌گریزی را دارند و غیره.

خاصیت آب‌گریزی، مقاومت در برابر اشعه فرابنفش، میزان درخشندگی، محافظت در برابر خط و خش و ... از جمله ویژگی‌هایی هستند که قیمت سرامیک خودرو (در واقع قیمت متریال لازم برای آن) را افزایش می‌دهند.

توجه داشته باشید که عبارت «نانو سرامیک» برای اهداف تبلیغاتی استفاده فراوانی دارد؛ اما بهترین سرامیک خودرو در تهران و مراکز برتر در شهرهای دیگر، کیفیت مواد به کار رفته و قابلیت‌های آن را تضمین می‌کنند.

 

تعداد لایه‌ها و ماندگاریِ سرامیک

تعداد لایه‌هایی که روی بدنه اعمال می‌شود هم روی قیمت نانو سرامیک خودرو یا مدل‌های دیگر تاثیر می‌گذارد. هرچه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، بدنه در برابر مواد شیمیایی، شوک‌های فیزیکی، خط و خش، نفوذ آب، نور خورشید و ... مقاوم‌تر می‌شود. ماندگاریِ خود پوشش هم طولانی‌تر می‌شود.

از نظر میزان ماندگاری، خدمات این حوزه معمولا به این شکل دسته‌بندی می‌شوند:

 • سرامیک فوری
 • سرامیک یک‌ساله
 • سرامیک سه‌ساله
 • سرامیک پنج‌ساله

سرامیک یک‌ساله معمولا شامل سه مرحله پولیش حرفه‌ای و اعمال ایجاد یک‌لایه پوشش سرامیکی می‌شود. سرامیک سه‌ساله هم شامل سه مرحله پولیش حرفه‌ای در کنار اعمال سه‌لایه پوشش سرامیکی می‌شود. قیمت نانو سرامیک خودرو در حالت دوم بیشتر است، اما هرکدام حدود 72 ساعت زمان می‌برند.

 

قیمت نانو سرامیک خودرو

 

تاثیر سایر خدمات روی محاسبه هزینه سرامیک خودرو

مهمترین مواردی که روی هزینه سرامیک خودرو اصفهان و شهرهای دیگر تاثیر دارند را مرور کردیم؛ با این حال، یکسری خدمات تکمیلی دیگر هم هستند که می‌توانند به هزینه تمام‌شده اضافه شوند، از جمله:

 • سرامیک شیشه؛ که علاوه بر از بین بردن خط و خش‌های شیشه و ایجاد سطحی شفاف و نرم، به آب‌گریزی آن به شدت کمک می‌کند. به این ترتیب مقاومت آن در برابر باران‌های اسیدی، فضولات پرندگان و ... بالا می‌رود؛ و همچنین به راحتی می‌توان آن را نظافت کرد.
 • جرم‌گیری بدنه خودرو؛ که کلیه آلودگی‌های قدیمی که در بدنه نفوذ کرده‌اند ار پاک می‌کند، و یک سطح صاف و صیقلی را به شما تحویل می‌دهد.

 

قیمت سرامیک بدنه ماشین در محل

هزینه‌های اعلام‌شده از طرف متخصص‌هایی که کاملا به صورت سیار فعال می‌کنند، صرفا برای قیمت سرامیک بدنه ماشین در محل است. اما مراکز این‌کار شاید متفاوت عمل کنند.

به طور کلی، قیمت سرامیک بدنه ماشین در محل با حالتی که ماشین را به مرکز دیتیلینگ ببرید، معمولا تفاوت خاصی ندارد؛ مگر اینکه مرکز مدنظر شما برای سرامیک خودرو کرج یا شهر محل سکونت‌تان، سیاسی متفاوتی را در پیش گرفته باشد.

توجه: اگر مایل‌اید این خدمات را در محل دریافت کنید، مطمئن شوید جایگاه خودرو به شکلی است که حداقل یک‌متر از اطراف آن فاصله وجود داشته باشد.

 

هزینه سرامیک بدنه خودرو

 

قیمت سرامیک خودرو بیشتر است یا سرامیک واکس؟

سرامیک‌های خودرو نوعی مواد پلیمری مایع هستند که با رنگ ماشین پیوند ایجاد می‌کنند، و مزایایی از جمله براق کردن بدنه، از بین بردن خش‌های سطحی، آب‌گریزی، مقاومت در برابر خوردگی و رنگ‌پریدگی و ... دارند.

اما سرامیک واکس را می‌توان نسخه ضعیفی از سرامیک و نانوسرامیک دانست؛ و به همین خاطر از قیمت نانو سرامیک خودرو ارزان‌تر است. این دو ماده تنها از نظر نحوه مراقبت با هم فرقی ندارند، اما (نانو)سرامیک در هرزمینه دیگر یک سر و گردن از سرامیک واکس بالاتر است:

 

سرامیک واکس

نانوسرامیک

دوام

متوسط

بالا

ماندگاری (بر اساس کیفیت)

6 تا 12 ماه

1 تا 5 سال

نگهداری

شست‌وشوی ایمن و منظم

شست‌وشوی ایمن و منظم

اجرا

آسان

تخصصی

پاک کردن

آسان

تخصصی

هزینه

پایین

بالا

محافظت

متوسط

بسیار بالا

 

قیمت سرامیک ماشین بیشتر است یا کاور بدنه؟

خلاصه بگوییم، به طور میانگین قیمت کاور بدنه خودرو از سرامیک کمتر است.

همان‌طور که گفتیم، نانوسرامیک مانند یک لایه محافظ (پلیمر مایع) روی رنگ بدنه است، که رنگ خودرو را درخشان می‌کند، نگهداری و تمیز کردن خودرو را ساده‌تر می‌کند، در برابر اشعه‌های خورشید از آن محافظت می‌کند، مقاومت آن در برابر خط و خش، مواد شیمیایی و ... را افزایش می‌دهد.

اما کاور بدنه، پوششی نازک از جنس اورتان و اجراپذیر روی هرسطح از رنگ بدنه خودروست. ضخامت کاور بدنه از سرامیک بالاتر است و بیشتر با هدف حفاظت از کیفیت رنگ روی بدنه اعمال می‌شود. کاور بدنه خسارتِ چنین آسیب‌هایی را کاهش می‌دهد:

 • خراش‌های ناشی از برخورد شن و سنگ‌ریزه
 • خطوط ایجادشده هنگام شست‌وشوی خودرو با شدت زیاد
 • لکه‌های ناشی از آلاینده‌های اسیدی و آب سخت
 • اکسیداسیون یا آفتاب‌سوختگی

با این حال کاور بدنه درخشندگیِ کمتری دارد، آب‌گریز نیست، به مرور تغییر رنگ می‌دهد و یک طیف رنگی زرد ایجاد می‌کند (که برای خودروهایی با رنگ روشن به شدت ناخوشایند است). همچنین اگر کاور دچار آسیب شود، نمی‌توان آن را تعمیر کرد و تنها باید تعویض شود.

 

هزینه سرامیک خودرو 405

 

برآورد رایگان قیمت نانو سرامیک خودرو

با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن یا وب‌سایت «خدمت از ما» می‌توانید حدود هزینه قیمت سرامیک خودرو دنا پلاس و هر خودروی وطنی یا خارجی دیگر را در عرض چنددقیقه از بهترین متخصص‌های دیتیلینگ شهرتان استعلام کنید، کاملا رایگان و بدون نیاز به استخدام.

روی دکمه آبی‌رنگِ «استعلام قیمت» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و به چندپرسش کوتاه پاسخ دهید:

 • نوع خودروتان چیست؟ هاچ‌بک، صندوق‌دار، نیم‌شاسی یا شاسی‌بلند؟
 • برند و مدل خودرو چیست؟ (مثلا پژو 405)
 • رنگ خودرو چیست؟
 • وضعیت فعلی خودرو چیست؟ صفر است، خط و خش دارد یا آفتاب رنگ آن را برده؟
 • به چه نوع سرامیکی احتیاج دارد؟ فوری، یک‌ساله، سه‌ساله یا پنج‌ساله؟ (گزینه "مشاوره با متخصص" هم موجود است)
 • در چه روز و ساعتی به این خدمات احتیاج دارید؟
 • ساکن چه محله‌ای هستید؟ (برای ارسال درخواست‌تان به نزدیک‌ترین کارشناس‌های دیتیلینگ)

برای اینکه هزینه سرامیک خودرو 405 یا هرمدل دیگر را دقیق‌تر دریافت کنید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب متن هم ضمیمه سفارش‌تان کنید. پس از نهایی شدن درخواست، چندمتخصص آن را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را برای شما ارسال می‌کنند. پس از مقایسه مبالغ می‌توانید یک گزینه را انتخاب کنید.


 

چرا به «خدمت از ما» اعتماد کنید؟

به عنوان عضو اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، ما همواره در حال بهبود خدمات‌مان هستیم و امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهیم، برای نمونه:

 • ثبت سفارش و استعلام هزینه کاملا رایگان است. امکان ارائه توضیحات هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از قيمت سراميك كردن ماشين داشته باشید.
 • در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام هزینه و انجام کار دسترسی دارید.
 • امکان بررسی مدارک، مجوزها و سوابق کاری هرمتخصص به علاوه میزان رضایت افرادی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند، وجود دارد.
 • زمان و مکان حضور کارشناس در محل برای بازدید و انجام کار توسط شما مشخص می‌شود.
 • در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

قیمت سرامیک بدنه ماشین در محل

 

بهترین هزینه سرامیک بدنه خودرو و برترین کارشناس‌ها را پیدا کنید

امیدواریم حالا دید جامع‌ترین درباره نحوه محاسبه هزینه سرامیک خودرو و سرویس‌های مرتبط با آن به دست آورده باشید؛ و بدانید که چطور می‌توانید در «خدمت از ما» هزینه این خدمات را استعلام و برترین متخصص‌ها را استخدام کنید.

تا این لحظه، خدمات تخصصیِ سرامیک خودرو در تهران، کرج، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد و ... ارائه می‌شود. لیست کامل شهرهای تحت پوشش کمی پایین‌تر است. این لیست همواره در حال به روز رسانی‎ست و شهرهای جدید به آن اضافه می‌شود.

سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ما ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی را ببینید؛ سوابق هرکارشناس را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید.

4.5 امتیاز از 1738 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سرامیک خودرو

نظرات

میلاد ابره دری
میلاد ابره دری
5.0 (از 198 نظر)
293 خدمت موفق
سرامیک خودرو
مسعود دادبخش

جناب ابره دری، جوانی خوش اخلاق، وقت شناس و متعهد بودند و فارغ از نتیجه کار شخصیتشون از دید بنده 5 ستاره داره

کارواکس
کارواکس
5.0 (از 8 نظر)
3 خدمت موفق
سرامیک خودرو
کوروش ناصربخت

شخصیت ، تسلط و صبر جناب مهندس خاکی در مشاوره و پاسخ به سوالات واقعا مجذوب کننده بود . مجموعه ای بسیار کامل و مجهز با پرسنلی کاربلد . تحویل خودروی من دقیقا در زمان تعیین شده انجام صورت گرفت . برادرم که به شدت ماشین باز و وسواس هست هر روز به شرکت سر میزد و اون بیشتر از من ذوق اتمام کار را داشت ،امروز هم بعد از تحویل خودروی من لندکروز خودش را برای اجرای کاور شفاف در کارواکس پذیرش کرد.

کارواکس
کارواکس
5.0 (از 8 نظر)
3 خدمت موفق
سرامیک خودرو
سها پارسا

بسیار خرسندم از اینکه در شهر من همچین مجموعه تخصصی ، شکیل و مجهزی به اسم کارواکس وجود داره . رفتار کاملا حرفه ای ، مشاوره تخصصی ، تنوع جنس بینظیر ( 200 متر شو روم محصولات ) ، مسئولیت پذیری کامل ، امنیت بسیار بالای مجموعه و نهایتا خروجی کار فوق العاده . از آقای منصورخاکی و تیم حرفه ایشون بسیار بسیار ممنونم و با کمال میل X6 را هم برای کاور محافظتی شفاف به کارواکس تحویل دادم .

در این شهرها می توانید سفارش سرامیک خودرو را ثبت کنید: