از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟

ثبت درخواست " رنگ موی ساده بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟

از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ یک سوال اساسی در انتخاب رنگ مو است، که حداقل یک بار در هنگام انتخاب رنگ با آن مواجه شده اید. داشتن اطلاعات در خصوص اینکه از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ اهمیت بالایی در انتخاب رنگ مناسب با نوع و رنگ موی شما دارد. جدول رنگ مو شامل یک سری کد و نام و رنگ مشخص است که برای دانستن اینکه از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ باید به معانی این کدها و رنگ زمینه آن‌ها روی موهایتان آشنایی داشته باشید.

 

در این مطلب دلیل اهمیت دانستن اینکه از جدول شماره رنگ مو‌ چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ را با بررسی کرده و در کنار اموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو، یک سری جدول رنگ مو را نیز به اشتراک می‌گذاریم.

 

اموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

 

جدول شماره رنگ مو بیانگر چیست؟

پاسخ مناسب سوال از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ بر اساس آشنایی با جدول رنگ و کدهای به کار رفته برای هر رنگ امکان پذیر است. اغلب رنگ موها بر اساس یک حرف انگلیسی و یک شماره کد گذاری شده اند. در بیشتر مواقع اسم رنگ و حتی شکل رنگ در کنار این کد قابل مشاهده است اما اینکه این کد گذاری بر چه اصلی صورت گرفته در دانستن اینکه از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ اهمیت بالایی دارد. این کد گذاری بر اساس دو ویژگی درجه رنگ مو و تم و زمینه رنگ یا اصلاحا تناژ رنگ مو است.

 

جدول شماره رنگ مو

 

1.درجه رنگ مو

رنگی که روی موهای شما وجود دارد، چه رنگ اصلی باشد، چه رنگ شده، درجه ای از روشنایی و یا تیرگی را نشان می‌دهد. بنابراین برای انتخاب یک رنگ موی مناسب درجه رنگ مو بر اساس شماره از 1 تا 10 در نظر گرفته شده است، که از کوچک به بزرگ این درجه رو به روشنی گرایش دارد. یعنی شماره 1 رنگ تیره و 10 رنگ روشن را نمایش می‌دهد. درجه بندی مو را می توان بر اساس یک جدول رنگ مو در نظر گرفت.

جدول شماره رنگ مو

      1      

مشکی

2

قهوه ای خیلی تیره، نزدیک به مشکی

3

قهوه ای خیلی تیره

4

قهوه ای تیره

5

قهوه ای

6

قهوه ای روشن

7

بلوند تیره

8

بلوند متوسط

9

بلوند

10

بلوند روشن

 

هنگام مراجعه به فروشگاه های لوازم آرایشی و یا آرایشگاه ها زمانی که کاتالوگ رنگ مو را برای انتخاب مقابل شما قرار می دهند؛ دانستن معنای این کد رنگ ها در اینکه از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟شما را راهنمایی و به شما در انتخاب درست کمک می‌کند. اگر بخواهیم نمونه ای از این کد‌ها را بیان کنیم می توان به مثلا رنگ مو شماره 6 ، رنگ موی n7 و یا رنگ مو شماره 8 اشاره کرد که هر کدام بر اساس برند رنگ می‌تواند معنای مشخصی داشته باشد، در بعضی برند ها برای رنگ های بلوند خیلی روشن نزدیک به پلاتینی این شماره رنگ‌ها 11، 12 و حتی 13 را نیز در نظر دارند. رنگ ها جداول مربوط به خود را دارند مثلا جدول رنگ مو دودی، تم رنگ های دودی را با کد مشخص نشان می‌دهد.

 

2.تم رنگ یا تناژ رنگ مو

بعد آشنایی با معنای شماره رنگ در موضوع از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ مورد دیگری که با آن مواجه هستید تناژ رنگ مو می باشد، که با در نظر گرفتن حروف انگلیسی کنار شماره رنگ مشخص می‌گردد.تناژ یا تم رنگ موی شما سرد، گرم و یا خنثی می تواند باشد. این روند کد گذاری رنگ مو در کاتالوگ و جدول رنگ مو براساس درجه و تناژ رنگ مو افراد کلاس بندی شده و تناژ رنگ بر اساس خاصیت رنگ ها به صورت زیر دسته بندی شده اند.

 

جدول کد گذاری رنگ مو

رنگ سرد

رنگ گرم

خنثی

A: دودی(Ash)

C: مسی (Copper)

N: (Neutral)

  نه گرم و نه سرد

B: بژ(Beige)

 G: طلایی (Gold)

 

B: آبی(Blue)

O: نارنجی (Orange)

 

C: خاکستری

(CINDERY)

R: قرمز (Red)

 

G: سبز(Green)

W: گرم (Warm)

 

V: ارغوانی(Violet)

 RB: قهوه‌ای/قرمز

(Brown/Red)

 

             S: ماسه ای                                                                                 

    RO: قرمز/نارنجی          (Red/Orange)                     

                                                                                                                                                

 

مثلا رنگ مو شماره 6 ، رنگ موی n7 و یا رنگ مو شماره 8 به راحتی با داشتن اطلاعات در مورد جدول رنگ و معانی رنگ ها می‌توانیم تشخیص دهیم، که رنگ موی A8 نشانگر موی بلوند دودی متوسط می‌باشد، یا مثلا G6 قهوه ای طلایی روشن را نشان می دهد.در ادامه برای نمونه با چند نوع کاتالوگ رنگ مو و جدول رنگ مو آشنا می‌شویم.

 

جدول رنگ موی اوکیا

جدول رنگ موی اوکیا یک نمونه جدول رنگ می‌باشد که مربوط به برند رنگ اوکیاست. برای انتخاب رنگ از این کاتالوگ رنگ اوکیا ممکن است،سوال از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟برای شما پیش بیاید که باید گفت، اکثرا کد گذاری رنگ ها مشابه جداول توضیح داده شده در بالا می‌باشد.

 

جدول رنگ موی اوکیا

 

شماره رنگ موی مدیا

رنگ موی مدیا یک برند رنگ است که دارای کاتالوگ و شماره گذاری رنگ به صورت مشخص می باشد. کاتالوگ رنگ موی مدیا با شماره و با توجه به اینکه هر طیف رنگ در این نوع رنگ مو به چندین جز تقسیم شده و هر کد نمایشگر یک رنگ می باشد، در بسته این رنگ ها قابل مشاهده است. مثلا در این سبک رنگ که داری 82 طیف رنگی است، کد رنگ 3. 9 بلوند زیتونی خیلی روشن را نشان می‌دهد.

 

شماره رنگ موی مدیا

 

رنگ مو شماره 6، رنگ موی n7، رنگ مو شماره 8

برای نمونه سه رنگ بالا را برای شما از روی جدول رنگ بازخوانی می‌کنیم:

  • رنگ مو شماره 6: قهوه ای روشن را نشان می دهد.
  • رنگ موی n7: نشان دهنده بلوند تیره طبیعی می‌باشد. 
  • رنگ مو شماره 8: این رنگ موی پایه نشان دهنده رنگ بلوند متوسط می‌باشد.

 

رنگ مو شماره 6و8و n7

 

این کد رنگ ها بر اساس شرکت های مختلف می تواند معانی متفاوتی داشته باشد. برای اینکه از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ با افراد متخصص نیز مشورت کنید.

 

اموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

همان طور که در خصوص موضوع از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟ بیان کردیم، کد رنگ ها بر مبنای عدد 10 در نظر گرفته شده و پایه رنگ بر اساس اعداد 1 تا 10 در نظر گرفته شده است. مثلا A6 و N6 هر دو یک پایه دارند اما تناژ آنها که بر اساس حروف انگلیسی تعیین شده اند متفاوت است. اما گاهی ممکن است با یک عدد ممیز دارمثل (41/5)روی جعبه رنگ مواجه شوید، که در این حالت اولین عدد از سمت چپ پایه رنگ را نمایش می‌دهد. عدد دوم و سوم که اصولا با یک نقطه یا ممیز از عدد اول جدا می‌شوند، نشان دهنده بازتاب رنگ و تناژ رنگ می‌باشند. همان طور که در پاسخ به سوال از جدول رنگ مو چگونه رنگ مناسب انتخاب کنم؟

 

اموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

 

اشاره کردیم، اگر به دنبال رنگ های پایه برای موهایتان هستید، خوب است بدانید کد این رنگ ها بصورت عدد بصورت تنها رو جعبه رنگ یا عدد ممیز صفر(0/5)، عدد به همراه خط تیره صفر(5-0)، عدد همراه با حرف انگلیسی(N5)  می‌باشد.تمامی رنگ ها جدول رنگ متفاوت دارند و نامگذاری آن ها بر اساس برند تولید کننده یا شرکت های توزیع کننده ممکن است متفاوت باشد، اما اساس کد گذاری رنگ ها اصولا به همین صورت می‌باشد. برای اینکه رنگ مناسب چهره و رنگ اصلی موهای خود انتخاب کنید؛ اهمیت و توجه به یادگیری جدول رنگ را فراموش نکنید.

 

4.5 امتیاز از 1620 رای


رنگ موی ساده بانوان
برای سرویس رنگ موی ساده بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین