تمیز کردن مایکروویو

ثبت درخواست " تعمیر ماکروفر "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن مایکروویو

مایکروویو بدون شک کار ما در آشپزخانه را بسیار آسان کرده است. با استفاده از مایکروویو فاصله ما از غذای گرم و آماده تنها به اندازه فشردن چند کلید و چند دقیقه کوتاه است. اما تمیز کردن مایکروویو و طریقه چربی زدایی مایکروفر به عقیده کسانی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، چالش برانگیزترین بخش استفاده از آن است. اگر شما هم می‌خواهید بدانید باید ماکروفر را چگونه تمیز کنیم، با این مطلب همراه باشید تا ترفندهای مختلف تمیز کردن مایکروویو را بررسی کنیم.

 

 

روش­‌های تمیز کردن مایکروویو

در ادامه توضیح می‌دهیم که ماکروفر را چگونه تمیز کنیم. ابتدا روش­‌های خانگی و در ادامه روش تمیز کردن با استفاده از شوینده‌های آماده در بازار را ذکر می‌کنیم.

 

1. تمیز کردن مایکروویو با سرکه

سرکه یکی از بهترین مواد موجود برای از بین بردن چربی داخل مایکروفر، تميز كردن مايكروفر ال جی و سایر برندها و البته سایر وسایل است.

برای تمیز کردن مایکروویو با سرکه، 2 الی 3 قاشق غذاخوری سرکه سفید را داخل یک کاسه آب حل کنید و آن را برای 5 دقیقه در مایکروویو گرم کنید. چند دقیقه صبر کنید تا بخار محلول به صورت کامل داخل مایکروویو پخش شود. در ادامه، کاسه را خارج کنید. صفحه گردان را نیز بیرون بیاورید و داخل مایکروویو را با یک حوله یا پارچه‌ای لطیف تمیز کنید. صفحه گردان مایکروویو را نیز می‌توانید به‌همین صورت یا مانند هر ظرف معمولی دیگری تمیز کنید.

 

تميز كردن سقف سولاردام

 

2. تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین

مراحل تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین شبیه به از بین بردن چربی داخل مایکروفر با استفاده از سرکه سفید است.

یک قاشق غذاخوری (پر) جوش شیرین در یک کاسه آب حل کنید. کاسه نشکن را داخل مایکروویو قرار دهید و آن را برای نهایتا 5 دقیقه گرم کنید. بعد از گرم شدن محلول و بخار کردن آن، در مایکروویو را باز نکنید و به رطوبت اجازه دهید تا کثیفی چسبیده داخل دستگاه را نرم کند.

بعد از باز کردن در مایکروویو، با استفاده از محلول درون کاسه و اسفنج داخل آن را تمیز کنید. بهتر است از یک دستکش استفاده کنید تا آب گرم دست شما را نسوزاند. آب گرم و جوش شیرین تميز كردن مايكروفر ال جی و طریقه چربی زدایی مایکروفر را بسیار آسان و موثر می‌کند.

تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین یک مزیت نسبت به تمیز کردن با سرکه دارد و آن این است که جوش شیرین بوی بد داخل مایکروویو را از بین خواهد برد.

 

طریقه چربی زدایی مایکروفر

 

3. تمیز کردن مایکروویو با لیمو

استفاده از لیمو یکی از روش‌های مرسوم برای تميز كردن سقف سولاردام، از بین بردن چربی داخل مایکروفر، و تميز كردن مايكروفر ال جی است. تقریبا تمام مطالب در مورد نحوه تميز كردن سولاردام ال جی، طریقه چربی زدایی مایکروفر و... شامل مورد استفاده از لیمو هستند.

یک لیمو را نصف کنید و داخل یک بشقاب نشکن قرار دهید. چند قاشق آب هم به آن اضافه کنید. می‌­توانید لیمو را در کاسهای که تا نیمه با آب پر شده است نیز قرار دهید. مایکروویو را برای 1 الی 2 دقیقه یا تا زمانی که داخل آن از بخار پر شود، روشن کنید. سپس، داخل آن را با حوله‌ای تمیز پاک کنید و بشقاب گردان را هم بشویید. در مایکروویو را تا زمان خشک شدن داخل آن باز بگذارید.

 

3. تمیز کردن مایکروویو با آب لیمو

برای از بین بردن چربی داخل مایکروفر با آب لیمو، مراحل زیر را انجام دهید:

3 قاشق غذاخوری آبلیموی تازه را در کاسه‌­ای نشکن با مقداری آب مخلوط کنید. کاسه را در مایکروویو قرار دهید و بگذارید برای 2 دقیقه گرم شود. وقتی محلول جوشید، چند دقیقه صبر کنید و پس از پخش شدن بخار، کاسه را با احتیاط بیرون بیاورید (اگر هوا بیش از حد داغ شود، ممکن است در با فشار باز شده و بخار شما را بسوزاند).

با پارچه‌ای مرطوب دیواره‌های دستگاه را تمیز کنید. اگر بعضی از لکه‌ها از بین نرفتند، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید. سینی شیشه‌ای یا صفحه گردان را جداگانه بشویید و پس از آنکه کاملا خشک شد، آن را در جای خود قرار دهید.

مانند تمیز کردن مایکروویو با جوش شیرین، استفاده از لیمو یا آب لیمو نیز برای تميز كردن سقف سولاردام و از بین بردن چربی داخل مایکروفر باعث از بین رفتن بوی ناخوشایند شده و عطر خوبی از خود به‌جا می­‌گذارد.

 

ماکروفر را چگونه تمیز کنیم

 

4. تمیز کردن مایکروویو با مایع ظرفشویی

حالا به روش‌های غیرخانگی و استفاده از شوینده‌های صنعتی برای تميز كردن مايكروفر ال جی، مایکروویوها و توستر می‌رسیم.

این روش نیز مشابه روشه‌ای بالاست. در یک کاسه نشکن مقداری آب گرم را با کمی مایع ظرف‌شویی مخلوط کنید. کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید و دستگاه را برای چند دقیقه و تا زمان بخار کردن محلول روشن کنید. سپس مانند روش‌های قبل، داخل مایکروفر را با حوله تمیز پاک کنید.

 

5. تمیز کردن مایکروویو با شیشه پاک کن

طریقه چربی زدایی مایکروفر در این روش مراحل کمتری دارد. 1 واحد محلول شیشه پاک کن را در 2 واحد آب گرم حل کنید و با یک حوله به تميز كردن مايكروفر ال جی یا... خود بپردازید. پس از اتمام کار، با یک دستمال مرطوب داخل دستگاه را تمیز و سپس آن را خشک کنید. زیرا شیشه پاک کن حاوی موادی شیمیایی است که می‌تواند روی غذای شما تاثیر بگذارد.


 

امیدواریم با مطالعه مطلب بالا پاسخ سوالات خود مانند "نحوه تميز كردن سولاردام ال جی چگونه است؟"، "ماکروفر را چگونه تمیز کنیم؟" و "چگونه چربی داخل توستر را تمیز کنیم؟" و... را گرفته باشید. بهتر است حداقل ماهی یکبار به تمیز کردن مایکروویوتان بپردازید تا پاک کردن لکه‌های آن به یک کار دشوار برای شما تبدیل نشود.

4.5 امتیاز از 1673 رای


تعمیر ماکروفر
برای سرویس تعمیر ماکروفر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین