راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر 

ثبت درخواست " تعمیر ماکروفر "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
 راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر 

از بین بردن بوی بد مایکروفر یکی از دغدغه‌های عمده کسانی است که از مایکروفر در خانه یا محل کار خود، به صورت متعدد در طول روز استفاده می‌کنند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که امروزه مایکروفر یکی از المان‌های مهم آشپزخانه می‌باشد و زندگی بدون آن روز به روز سخت‌تر می‌شود.

اگر شما جزو کسانی هستند که هر روزه برای گرم کردن غذای خود و شاید چند بار در روز از این دستگاه استفاده می‌کنید و گاهی سوختن غذایی یا گرم کردن بعضی از آنه‌ا موجب بوی بد دستگاهتان شده است؛ ممکن است شما نیز به دنبال راهی جهت از بین بردن بوی بد مایکروفر خود باشید.

 خبر خوب این است که شما می‌توانید با خواندن این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر آشنا شوید و به خوشبو کردن مایکروفر خود با ساده‌ترین و در دسترس‌ترین موادی که در هر خانه موجود می‌باشد بپردازید.

راه حل خانگی از بین بردن بوی بد مایکروفر

 گرم کردن گوشت، درست کردن پاپ کورن یا سوختن غذا ممکن است موجب ایجاد بوی بد در ماکروفر شود، که ممکن است اشتیاق شما را جهت گرم کردن سایر غذاها کاهش دهد. به یاد داشته باشید که شما می‌توانید تنها با چند راهکار ساده و با استفاده از چند ماده که در هر خانه‌ای دیده می‌شود، تنها در چند دقیقه به خوشبو کردن مایکروفر خود بپردازد. در ادامه به شرح چند مورد از متداول‌ترین راه‌های از بین بردن بوی بد مایکروفر خواهیم پرداخت.

 

از بین بردن بوی بد مایکروفر با استفاده از آبلیمو

 اگر به دنبال یک راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد ماکروفر هستید، استفاده از آبلیمو ایده بسیار مناسبی خواهد بود. برای استفاده از آبلیمو شما می‌توانید از آب چند لیمو ترش تازه و یا یک لیوان آبلیموی آماده استفاده کنید. لیوان آبلیمو خود را درون مایکروفر قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۲ تا ۳ دقیقه مایکروفر روشن باشد.

 توصیه می‌شود که تا هنگام سرد شدن لیوان درب ماکروفر خود را باز نکنید و بگذارید بخار آب لیمو در فضای داخلی مایکروفر جریان داشته باشد. پس از سرد شدن لیوان می‌توانید آن را خارج کنید و با پارچه مرطوب فضای داخلی مایکروفر خود را به خوبی تمیز کنید. 

 

 راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر 

 

از بین بردن بوی بد پاپ کرن سوخته با استفاده از آب و آبلیمو

اگر از مایکروفر جهت درست کردن پاپ کرن استفاده می‌کنید، حتما شما نیز تا به حال تجربه از سوختن تاکنون را در ماکروفر داشته‌اید و از بوی بد مایکروفر که پس از آن ایجاد می‌شود نفرت دارید. برای خوشبو کردن ماکروفر پس از سوختن پاک کرن در آن شما تنها به مقداری آب و مقداری آبلیمو نیاز دارید، تا محلول رقیق از این دو را تا از ظرفیت تشکیل دهید.

اگر بوی بد شدید نباشد تنها یک ظرف آب جوش می‌تواند پاسخگو باشد. تنها در صورتی از آب لیمو استفاده کنید که آب به تنهایی نتواند به از بین بردن بوی بد ماکروفر پس از سوختن پاپ کرن پاسخگو باشد. همانند مرحله قبل ظرف خود را درون مایکروفر بگذارید و ۲ دقیقه به ماکروفر اجازه دهید تا به خوبی ظرف را گرم کند.

سپس ابتدا تکه‌های سوخته را از داخل ماکروفر جمع کنید. پس از آن با پارچه مرطوب سطح داخله محفظه را به خوبی تمیز کنید. فراموش نکنید که هر چه شما زودتر پاپ کرن‌های سوخته را از خانه خود خارج کنید و بوی بد آن سریع‌تر از بین خواهد رفت.

 

از بین بردن بوی بد گوشت با استفاده از سرکه

پختن یا گرم کردن گوشت، ماهی و مرغ ممکن است موجب ایجاد بوی بسیار بدی در ماکروفر شما شود؛ که استفاده از آن را جهت گرم کردن یک لیوان آب یا مقداری نان غیرممکن سازد. از این رو شما می‌توانید به وسیله سرکه سفید به صورت اصولی به از بین بردن بوی بد مایکروفر خود بپردازید.

در مرحله اول توصیه می‌شود که هرچه سریع‌تر نسبت پس از گرم کردن گوشت خود درب مایکروفر را باز بگذارید، تا هوا بتواند تهویه شود. سپس یک ظرف از سرکه سفید را درون مایکروفر قرار دهید و به مانند روش‌های پیشین به مدت ۲ تا ۳ دقیقه مایکروفر خود را روشن کنید، تا سرکه به خوبی داغ شود و بوی بد را از بین ببرد.

 

از بین بردن بوی بد مایکروفر با استفاده از وانیل

وانیل همیشه به عنوان یکی از مواد خوشبو کننده شناخته می‌شود. قرار دادن یک ظرف حاوی آب به همراه ۱ الی ۲ قاشق چای خوری وانیل در مایکروفر می‌تواند به خوشبو کردن مایکروفر شما منجر شود. اجازه دهید که ظرف به مدت یک الی دو ساعت درون ماکروفر باقی بماند تا بتوانند اسانس وانیل را جایگزین بوی بد آن کند.

 

بهترین راه از بین بردن بوی بد مایکروفر

 

 از بین بردن بوی بد مایکروفر با استفاده از جوش شیرین

 استفاده از جوش شیرین نیز به عنوان راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر شناخته می‌شود. برای استفاده از آن تنها کافی است مقداری جوش شیرین را در یک کاسه آب مخلوط کرده و آن را به مدت چند ساعت در مایکروفر خود قرار دهید. پس از گذشت این زمان می‌توانید شاهد از بین رفتن بوی بد ماکروفر به وسیله جوش شیرین باشید.

استفاده از پارچه آغشته به محلول آب و جوش شیرین نیز می‌تواند در تمیزکردن مایکروفر تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از این رو استفاده از آن را اصلاً دست کم نگیرید.

در آخر بخوانید

 همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید شما می‌توانید به سادگی و در منزل به از بین بردن بوی بد مایکروفر خود بپردازید. استفاده از سرکه، آبلیمو، جوش شیرین و غیره یک راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد ماکروفر می‌باشد. اما به یاد داشته باشید که خوشبو کردن ماکروفر داره روش‌های پیچیده‌تری نیز می‌باشد. از این رو اگر نتوانستید به وسیله روش‌های بالا دستگاه خود را تمیز کنید نگران نباشید و با ثبت درخواست خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" از مجرب‌ترین متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 934 رای


تعمیر ماکروفر
برای سرویس تعمیر ماکروفر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین