مراحل کانال سازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مراحل کانال سازی

کانال‌ها و دریچه‌های هوا عملکرد مهمی در ملک شما دارند. آنها بخش پیچیده‌ای از سیستم اصلی تهویه، سرمایش و تهویه مطبوع را تشکیل می‌دهند. بدون این سیستم خانه یا محل کار شما در تابستان به یک کوره داغ تبدیل خواهد شد.

درحقیقت، کانال سازی اصولی مهمترین راه برای تهیه مطبوع و خنک سازی محیط داخلی شماست. پس ضروری است که نسبت به ساخت کانال کولر به شیوه‌ای اصولی اقدام کنید. ما در این بررسی به شما آموزش کانال سازی کولر را ارائه می‌دهیم تا نسبت به نحوه کانال سازی صحیح اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

چگونه تشخیص دهیم که به کانال سازی جدید نیاز داریم؟

کانال کولر آبی این اطمینان را ایجاد می‌کند که سیستم سرمایشی شما می‌تواند هوای مطبوع را در سرتاسر خانه پخش کند. اگر کانال کولر عملکرد عادی خود را اجرا نکند یا به صورت اصولی طراحی نشده باشد، نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

اما تشخیص علائمی که نشان از کارکرد غیر اصولی کانال دارند، این امکان را فراهم می‌کنند که به سرعت جهت رفع مشکل دست به کار شوید. هر چه زودتر متوجه علائم شوید، به موقع می‌توانید مشکلات را با هزینه کمتر حل و فصل کنید.

 

کانال سازی

 

علائم مربوط به کانالسازی غیر اصولی

در ادامه به علائم مربوط به کانالسازی غیر اصولی اشاره می‌کنیم:

 • تغییر ناگهانی دما و جریان هوا در برخی از اتاق‌ها وجود دارد (در زمان روشن بودن کولر آبی).
 •  سیستم سرمایشی خانه یا محل کار شما آن‌طور که انتظار دارید فضا را خنک نمی‌کند.
 • سیستم کانال کولر شما به خوبی نگهداری نشده و قدیمی است.
 • شما مشکوک هستید که در کانال کولر خود کپک دارید.
 • در خانه شما کثیفی یا گرد و غبار وجود دارد که ناشی از هوای بیرون نیست و از کولر است.

شما یک کولر آبی با ظرفیت بالا خریداری کرده‌اید تا کل فضاهای شما را خنک کند اما احساس می‌کنید خنک سازی به خوب انجام نمی‌شود! مشکل می‌تواند سوراخ شدن کانال باشد. اگر سوراخی در کانال شما ایجاد شده است، بدون شک کیفیت خنک سازی فضای شما کاهش پیدا می‌کند. تشخیص اینکه نشتی از کجاست، بسیار دشوار خواهد بود. به طور کلی، کانال سازی ملک شما ممکن است به خوبی انجام نشده باشد و به مرور زمان دچار پوسیدگی و نشتی شود.

 

کانالسازی

 

مزایای ساخت کانال کولر

تعویض یا تعمیر کانال کولر آبی به دلایل زیادی می‌تواند ارزش هزینه کردن را داشته باشد. به عنوان مثال، کانال‌هایی که به طور اصولی نصب شده باشند، اطمینان لازم و آرامش خاطر را برای خنک سازی بهینه هوای داخل فراهم می‌کنند. علاوه بر این، اگر کانال جدید به درستی آب بندی شود، کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد و به ویژه برای کسانی که آلرژی یا آسم دارند، امری تسکین دهنده خواهند بود.

از همه مهمتر، رفع هرگونه مشکل از مجرای کانال باعث کاهش هزینه‌های آب و برق می‌شود. پس دیگر نیازی نیست به طور 24 ساعته کولر خود را روشن نگه دارید و هزینه گزافی را بابت انرژی پرداخت کنید. رفع مشکلات اساسی کانال کولر باعث می‌شود تا شما هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری کولر خود را کاهش دهید. مشکل در کانال باعث می‌شود تا فشار مضاعفی به کولر وارد شود و در نتیجه عمر مفید آن را کم کند.

 

آموزش کانال سازی کولر

سیستم کانال سازی از شبکه‌ای شامل انشعاب‌ها و مسیرهایی ساخته می‌شود که در داخل سقف کاذب به اجرا در می‌آید. این سیستم وظیفه انتقال هوای خنک به فضاهای مختلف ملک را بر عهده دارد. اما برای اینکه با روند کانال کشی کولر بیشتر آشنا شوید، ما در ادامه به شما موارد آموزش کانالسازی را توضیح می‌دهیم:

 

1-طراحی مسیر کانال کولر

در ابتدا، کانال ساز باید به سراغ نقشه‌های ساختمانی برود و مطابق با این نقشه‌ها، طراحی اصولی کانال را انجام دهد. طراحی باید به گونه‌ای باشد که هر انشعاب با کوتاه‌ترین فاصله به فضای مورد نظر برسد. این موضوع به معنای تعیین بهترین موقعیت دریچه است. هر چه تعداد پیچ و خم‌های انشعاب کمتر باشد، خنک سازی هوا بهتر انجام می‌شود.

 

ساخت کانال کولر

 


"برای دریافت قیمت سایر خدمات دیگر، از جمله قیمت سرویس کولر آبی، هزینه سرویس کولر گازی و  تعمیرات کولر ابی روی لینک مورد نظر کلیک کنید"


 

2-تعیین ابعاد کانال کولر

ابعاد کولر (طول و عرض) بسیار مهم است و رابطه مستقیمی با خروجی هوا دارد. همچنین ابعاد کولر باید با توجه به ظرفیت کولر و متراژ فضاها انتخاب شود. ظرفیت پایین کولر باعث می‌شود تا ابعاد کانال را کمتر انتخاب کنید. برای یک اتاق خواب کوچک، ابعاد کانال باید کوچک باشد تا حجم کمی از هوای خنک را به اتاق بدمد.

 

3- عایق بندی کانال کولر

عایق بندی یک مرحله مهم در کانال سازی است. یادتان باشد که عایق کاری خوب باعث افزایش کیفیت خنک سازی هوای داخل می‌شود. عایق کاری می‌تواند با پشم شیشه انجام شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل آید. در این مرحله باید ورق ها بریده و به شکل کانال به یکدیگر متصل شوند. سپس عایق کاری با پشم شیشه دورتادور کولر انجام می‌شود.

 

4- نصب کانال کولر در محل

بعد از اینکه کانال‌ها آماده شدند، نوبت نصب آنها به سقف است. معمولاً از میلگرد برای نصب کانال‌های استفاده می‌شود. میلگردها در فواصل مختلف و با جوش دادن به سقف متصل می‌شوند و از زیر کانال را نگه می‌دارند. در این مرحله باید از اتصال قوی بین اجزای مختلف کانال کشی مطمئن شوید تا کانال در سلامت کامل در مکان خود قرار گیرد.

 

عوامل موثر در هزینه کانالسازی

به شما گفتیم چرا ساخت کانال کولر در خانه و رفع مشکلات آن مزایای زیادی به همراه دارد اما ملاحظات دیگری نیز وجود دارند که باید در نظر داشته باشید. موضوع مهم دیگر، هزینه کانال سازی است. هزینه ساخت کانال به عومل زیر بستگی دارد:

 

وسایل کانال سازی

 

لوازم جانبی کانال

سیستم‌های تهویه مطبوع مجهز به انواع لوازم جانبی هستند. هواکش‌ها، دمپرها، دریچهها و سایر لوازم جانبی نیز ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر همزمان با کانال شما داشته باشند. متخصصی که کانال‌های هوای شما را بررسی می‌کند، ممکن است تعویض اجزای تهویه مطبوع را نیز توصیه کند و بابت آن به شما لیست قیمت ارائه دهد.

 

هزینه‌های حذف کانال

هزینه حذف کانال‌های موجود و جایگزین کردن کانال‌های جدید بالاست. هزینه‌های تعویض کانال هوا نیز می‌توانند تحت تأثیر هرگونه تعمیرات اضافی قرار گیرند. جایگزین کردن کانال جدید ممکن است نیاز به تخریب سقف کاذب و ایجاد مسیر جدید داشته باشد. هر کار ضروری اعم از تخریب و ساخت سقف کاذب نیز شامل هزینه خواهد بود. مجموع هزینه‌ها براساس میزان کار مورد نیاز و هزینه نیروی کار خواهد بود.

 

قیمت اصلاح قالب

کیفیت هوای داخل خانه برای سلامتی و رفاه شما بسیار مهم است. رشد کپک می‌تواند خطری جدی برای کیفیت هوای خانه ایجاد کند. اگر مشکل کپک دارید که بر کانال‌های هوای قدیمی و سایر قسمت‌های ملک شما تأثیر گذاشته است، ممکن است نیاز به رفع این مشکل توسط کانال ساز کولر سیار مجرب داشته باشید.

 

کیفیت متریال کانال

کیفیت متریال ساخت کانال سازی در قیمت کانال کولر موثر است. اگر از ورق گالوانیزه مرغوب استفاده کنید، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که ورق بی‌کیفیت و ارزان قیمت خریداری کنید زیرا در بلند مدت مشکلات زیادی اعم از نشتی و پوسیدگی را نتیجه می‌دهد.

 

آموزش کانال سازی کولر

 

تعداد مجاری

تعداد کانال‌های مورد نیاز در هزینه موثر هستند. به عبارتی، هر چه تعداد مسیرهای کانال بیشتر شود، هزینه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کنند. از سویی دیگر، اندازه ملک و طول کانال کشی در هزینه پروژه تاثیرگذار هستند. ایجاد جریان هوای مناسب برای بهینه سازی هر سیستم تهویه مطبوع کلیدی است، به همین دلیل ضروری خواهد بود که یک سیستم کانال سازی اصولی در سراسر ملک شما نصب شود.

 

نکات مهم در کانال سازی و دریچه کولر

کانال ساز در هنگام اجرای عملیات کانالسازی، نکات زیر را در نظر می‌گیرد تا فرآیند کار به بهترین نحوه ممکن انجام شود:

 • دریچه کولر در هوای آزاد نصب می‌شود.
 • بهترین محل نصب کانال کولر را جهت سرویس سالانه انجام می‌دهد.
 • مسیریابی کانال کولر با در نظر گرفتن زیباسازی فضای داخل انجام می‌شود.
 • دریچه کولر در بهترین مکان خود قرار می‌گیرد تا خنک سازی فضاها به خوبی انجام شود.
 • روند کانال سازی با در نظر گرفتن مسیرهای طویل و بدون پیچ و خم انجام می‌شود (پیچ و خم راندمان را پایین می‌آورد)
 • عایق کاری کانال به طور دقیق و اصولی اجرا می‌شود.
 • ابعاد کانال براساس ظرفیت فضاها و توان کولر آبی تعیین می‌شود.

 

ساخت کانال کولر در خانه

 

بهترین خدمات کانال سازی را از «خدمت از ما» دریافت کنید!

اینکه هر چند وقت یکبار باید کانال‌های کولر را تعویض ‌کنید، بستگی به عملکرد و راندمان کانال‌ها دارد. هر موقع احساس کردید خنک سازی فضای داخل به خوبی انجام نمی‌شود و همه چیز از حالت نرمال خارج شده است، باید به سراغ کانال ساز ماهر بروید. کانال ساز مجرب می‌تواند با دانش خود و ابزار و وسایل کانال سازی که در اختیار دارد، بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

برای این منظور می‌توانید کانال ساز مورد نظر خود را از طریق وبسایت «خدمات از ما» پیدا کنید. او با بررسی فضای زندگی و کار شما می‌تواند بهترین نوع کانال و جهت یابی اصولی را مشخص کند. کانال ساز کولر در ساخت انواع کانال و همچنین نصب آنها تخصص دارد. او هر مشکل در عدم خنک سازی فضای داخل را تشخیص داده و بهترین راهکار را جلوی پای شما قرار می‌دهد.

شما در هر شهری که باشید، برای دریافت خدمات  کانال سازی کولر در کرج و همچنین  قیمت کانال کولر در مشهد، شیراز و سایر شهرهای دیگر، می‌توانید از طریق پلتفرم "خدمت از ما" به متخصصین فعال در شهر خود متصل شوید.

4.2 امتیاز از 1428 رای


کانال سازی و دریچه کولر
برای سرویس کانال سازی و دریچه کولر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین