اصول کانال کشی کولر و تاثیر آن بر ایجاد محیطی خنک

اصول کانال کشی کولر و تاثیر آن بر ایجاد محیطی خنک

اگر قرار است برای منزل و یا محل کار خود از کولر آبی استفاده کنید، مهمترین نکته توجه به کانال کشی کولر است. در بیان اهمیت نحوه کانال کشی کولر همین بس که اگر شما بهترین برند کولر آبی را خریداری نمایید اما کانال آن در ساختمان به خوبی طراحی نشده باشد، نمی‌توانید از پتانسیل خوب آن استفاده کنید.

در واقع کانال کشی کولر بخشی از معماری ساختمان به حساب می‌آید. فرض کنیم که شما به تازگی وارد یک خانه شدید که متاسفانه کانال کشی کولر ندارد در این صورت باید از یک بنا کمک بگیرید تا سقف را خراب کرده و برحسب اصول کانال کشی کولر کانال کولر جدید را بسازد. بنابراین متوجه شدید نحوه کانال کشی کولر نه تنها بخشی از دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهد بلکه تعیین کننده میزان خنک شدن ساختمان است.

اصول کانال کشی کولر و تاثیر آن بر ایجاد محیطی خنک:

 • کانال کشی کولر در ساختمان
 • نحوه کانال کشی کولر
 • کانال کولر جدید
 • جایگزین کانال کولر
 • نکات اجرایی کانال کشی
 • انواع کانال کولر آبی
 • قیمت کانال کولر پلاستیکی
 • قیمت کانال کولر پلیمری

 

راهنمای نحوه کانال کشی کولر

با توجه به مطالبی که بیان شد، اکنون به اهمیت کانال کشی کولر و دقت در این زمینه پی برده اید. لذا در زمانی که قرار است یک کولر آبی را برای ساختمان خود بخرید، حتما در ابتدا به اصول کانال کشی کولر دقت کرده و از یک فرد مجرب و ماهر تقاضا کنید این عمل را برای شما انجام دهد. یکبار هزینه در این زمینه، یک عمر استفاده ایده آل از هر نوع کولر آبی را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

 

در ادامه به 4 قدم نحوه کانال کشی کولر آبی اشاره خواهیم نمود:

 1. کانال کشی کولر براساس طراحی ساختمان
 2. تهیه جنس ورق مناسب کانال کولر
 3. عایق کاری هنگام کانال کشی کولر
 4. کانال کشی کولر متناسب با سرعت جریان باد

 

1- کانال کشی کولر براساس طراحی ساختمان انجام شود.

مهمترین نکته که در زمان نصب کانال کولر جدید باید به آن توجه داشت، معماری ساختمان است. شما باید بهترین موقعیت دریچه ها را پیدا کرده و بعد کانال کشی کولر آبی را انجام دهید. ممکن است که در یکی از قسمت های ساختمان، امکان نصب دریچه وجود نداشته باشد زیرا بعد از روشن کردن کولر، یا باد وارد این قسمت نمی‌شود و یا این که به دلیل تنظیم نبودن زاویه، به شدت محیط را سرد می‌کند.

لذا کسی که قرار است کانال کولر را طراحی کند ابتدا باید نقشه ساختمان را بررسی نماید و سپس تخریب ونصب کانال کولر جدید را آغاز نماید. فراموش نکنید که انتهای هر دریچه باید به یک دریچه ختم شود لذا دقت کنید که اگر قرار است در بخشی از ساختمان، دریچه را نصب کنید، کانال کولر را به آن قسمت منشعب کنید.

 

2- تهیه جنس ورق مناسب کانال کولر

باز هم این نکته را متذکر می‌شویم که اصول نحوه کانال کشی کولر آبی را رعایت کنید در غیر این صورت اگر مشکلی رخ بدهد، مجبور هستید عملیات تخریب و ساخت و ساز را دوباره از سر بگیرید. وظیفه کانال کولر، انتقال هوای سرد از داخل کولر به داخل محیط ساختمان است. حال اگر جنس ورقه های کانال مناسب نباشد، به مرور زمان سوراخ شده و در نتیجه هوای گرم وارد کانال کولر می‌شود.

همین نقص باعث می‌شود که ساختمان به خوبی خنک نشود. در چنین شرایطی باید ساعت های بیشتری، کولر را روشن بگذارید تا بتواند کمی محیط را خنک نماید. لذا قبل از اینکه کانال کولر را خریداری نمایید، حتما جنس ورقه‌ها را کنترل کنید. بهترین انتخاب، ورق های گالوانیزه است که دوام و طول عمر زیادی دارد. البته با توجه به این که ورقه‌های گالوانیزه در اندازه و ضخامت‌های مختلف عرضه می‌شوند، لذا توصیه می شود که ضخامت بالای ورقه‌ها را خریداری کنید.

 

جایگزین کانال کولر / نکات اجرایی کانال کشی

کانال کشی کولر کانال کولر ارزان کانال کولر جدید كانال كولر پلاستيكي نکات اجرایی کانال کشی

 

3- عایق کاری هنگام کانال کشی کولر

یکی دیگر از مهمترین اصول کانال کشی کولر این است که عایق کاری به صورت استاندارد انجام شود. در صورتی که عایق کاری در محل نصب دریچه ها، اتصال کانال ها به یکدیگر و... انجام نشود، تمام عملکرد کولر که همان هوای خنک است، از کانال خارج شده و در نتیجه کولر شما نمی‌تواند محیط را به خوبی خنک کند.

در چنین شرایطی ممکن است تصور کنید که موتور کولر عیب پیدا کرده است و علی رغم انواع تعمیراتی که روی کولر انجام می‌دهید، باز هم مشکل رفع نمی‌گردد. متاسفانه بازدید کانال کشی کولر ابی خیلی سخت است چرا که باید تخریب ساختمان انجام شود. به همین دلیل است که ما اکیدا توصیه می‌کنیم حتما نحوه ر به صورت مهندسی و دقیق انجام شود.

 

4- کانال کشی کولر را متناسب با سرعت جریان باد

اما فراموش نکنید که هر کولر آبی، سرعت و فشار باد متنوعی دارد و این که شما باید قبل از خرید کولر، حتما به متراژ خانه توجه داشته باشید. به این معنا که هر چه اندازه ساختمان بزرگتر باشد، باید کولری را انتخاب نمایید که سرعت باد آن بیشتر است. حال کانال کشی کولر آبی را باید متناسب با سرعت باد تنظیم نمود. مسلما هر چه باد با فشار بیشتری وارد شود، باید عایق کاری و کانال کشی، دقیق تر انجام شود.

 

کلام آخر اصول کانال کشی کولر و تاثیر آن بر ایجاد محیطی خنک

متاسفانه برخی از افراد تنها به هزینه کانال کشی کولر دقت کرده و برای این که مقرون به صرفه باشد، به سراغ مواد ارزان می‌روند و حتی حاضر هستند به جای کمک گرفتن از افراد متخصص، به سراغ افراد تازه کار برند تا هزینه نهایی برای آن ها کمتر شود.

اما همان گونه که بارها بیان کردیم، کانال کشی کولر آبی را باید یکبار برای همیشه انجام داد چرا که اگر عیبی پیدا کند، رفع این عیب بسیار دردسر خواهد داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم در این زمینه حساست به خرج دهید و از بهترین مواد و متریال و از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا نهایتا کانال کشی کولر آبی بتواند کارایی حداکثری کولر را به شما نشان دهد.

3.49 امتیاز از 44 رای

کانال سازی و دریچه کولر

برای سرویس کانال سازی و دریچه کولر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کانال سازی و دریچه کولر

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading