سرویس و هواگیری فن کویل سقفی و زمینی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سرویس و هواگیری فن کویل سقفی و زمینی

هواگیری فن کویل سقفی و زمینی از سری اقداماتی بوده که در هنگام تعمیر و نصب برای جلوگیری از مشکلات در هنگام استفاده باید صورت گیرد. نحوه هواگیری فن کویل زمینی، سقفی و دیواری متناسب با کاربرد آنها یعنی تهویه مطبوع هوا به نسبت سرمایش و گرمایش از مراحل خاصی برخوردار است.

در سرویس فن کویل سقفی انجام هواگیری فن کویل سقفی و زمینی از اقدامات بسیار پر کاربرد و ضروری به شمار می‌آید. فن کویل‌ها که امروزه بطور کلی جایگاه رادیاتورها را به خود اختصاص داده‌اند در انواع مختلف سقفی و دیواری در ساختمان تعبیه شده‌اند.

مواردی همانند سرویس فن کویل سقفی، نحوه نصب فن کویل سقفی توکار، تعمیر فن کویل سقفی توکار، اجزای فن کویل، عیب یابی فن کویل سقفی، آموزش سرویس فن کویل و بلوور فن کویل برای دسترسی به نحوه هواگیری فن کویل در بین کاربرد از بازدید بالایی برخوردار است.

 

سرویس فن کویل سقفی

 

فن کویل چیست؟

قبل از هرچیز برای رسیدن به پاسخ روشنی برای نحوه هواگیری فن کویل زمینی و سقفی آشنایی کامل با ساختار فن کویل از امری تاثیرگذار است. تجهیزات به کار رفته در فن کویل در نمونه‌های کاربردی مختلف یکسان بوده که در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

همانطور که از اسم این قبیل وسایل تهویه هوای ساختمان پیداست یک فن کویل تشکیل شده از دو بخش ساختاری است. بخش فن دستگاه وظیفۀ مکش جریان هوا و سپس جریان مجدد هوای جذب شده درون اتاق را دارد.

 

فن کویل چیست

 

بخش کویل دستگاه عمل انتقال حرارت را در یک برنامه ریزی در نظر گرفته شده انجام می‌دهد. این تجهیزات به هم وابسته به گونه‌ای طراحی شده که در کنار هم به درستی عمل سرمایش و گرمایش در محیط یک ساختمان را اجرا می‌کنند.

 

اجزای فن کویل

فن کویل‌ها بطور کلی از تجهیزات مشابهی تشکیل شده و تنها تنوع ساختاری آنها در نوع کاربردشان می‌باشد. قسمت‌های اصلی این وسیله پر کاربرد که فن و کویل بوده هر کدام از قطعات وابسته‌ای برای راه اندازی و جریان هوای سرد و گرم در محیط برخوردارند. 

 

اجزای فن کویل

 

اجزای تشکیل دهنده فن کویل به شرح ذیل قابل معرفی است.

  • بدنه‌ی اصلی دستگاه فن کویل
  • فن یا دمنده و جذب کننده در فن کویل
  • کویل حرارتی دستگاه
  • سیستم فیلتراسیون فن کویل
  • شیر یا پیچ هواگیری در مدل‌های مختلف فن کویل
  • کلید سلکتور تعبیه شده در فن کویل سقفی، دیواری و زمینی

 

تجهیزات معرفی شده در دسته قطعات اصلی تشکیل دهنده فن کویل قرار دارد. ورود هوا به محیط فن کویل بیشترین تاثیر را بر عملکرد فن و کویل تعبیه شده در این دستگاه دارد.

 

ضرورت هواگیری فن کویل سقفی و زمینی

انجام مراحل ایجاد سرمایش و گرمایش به واسطه این دستگاه تهویه مطبوع در محیط با هدایت و کمک یک کویل حرارتی صورت می‌گیرد. جذب حرارت آب سرد وارد شده به سیستم فن کویل و انتقال هوای خنک به محیط و همین طور حالت برعکس خلاصه‌ای از فعالیت فن کویل در جریان هوای گرم و سرد در فضای مدنظر است.

هواگیری فن کویل سقفی و زمینی تا حد زیادی در نحوه عملکرد این قبیل تجهیزات و روند عملکری صحیح این دستگاه تاثیر مستقیم دارد. در واقع اگر فن کویل‌ها در اثر ورود هوا در دراخل کویل با اختلال در سیستم عمکردی مواجه شود انجام هواگیری فن کویل ها امری ضروری به حساب می‌آید.

 

هواگیری فن کویل سقفی، زمینی و دیواری

 

این موارد بر اهمیت یادگیری و اجرای نحوه هواگیری فن کویل زمینی و سقفی در هنگام راه اندازی و تعمیر افزوده است. برای دسترسی به نهایت ویژگی‌های کاربردی فن کویل‌ها در محل‌های نصب شده ضرورت هواگیری فن کویل سقفی غافل جدی بگیرید.

 

آموزش هواگیری انواع فن کویل

هواگیری فن کویل سقفی و با نحوه هواگیری فن کویل زمینی تفاوت ندارد. پیچ تعبیه شده در مدل‌های قدیمی که جای خود را به شیر هواگیری در مدل‌های جدید فن کویل داده انجام هواگیری را تا حد زیادی سهولت بخشیده است.

پس از یافتن محل شیر هواگیری فن کویل شروع به اقدامات لازم برای انجام این کار کنید. در این مدل هواگیری فن کویل سقفی و زمینی که از آن بعنوان حالت دستی یاد می‌کنند پس از اطمینان از برقراری جریان آب و فعالیت پکیج در صورت استفاده نسبت به باز کردن پیچ فن کویل اقدام کنید.

 

آموزش هواگیری انواع فن کویل

 

در این مرحله اجازه دهید جریان آب به کلی از دستگاه خارج شودپس از اطمینان از جریان آب در لوله‌های منتهی به فن کویل برای پایداری جریان آب خروجی از دستگاه صبر کنید. در پایان دوباره شیر (پیچ) هواگیری را ببندید.

نکات کاربردی در هواگیری فن کویل سقفی و زمینی

از دلایل اصلی هواگیری فن کویل سقفی و زمینی بهبود عملکرد دستگاه است. در واقع این فن کویل‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در وهله اول تنها آب یا بخار آب باید در این وسایل جریان داشته باشد. بنابراین ورود هوا در فن کویل‌ها مسیر جذب حرارت و جریان هوای مطبوع در محیط را با اختلال مواجه می‌کند.

 

عیب یابی فن کویل سقفی، زمینی و دیواری

 

در این بخش با ارائه یک سری نکات در خصوص نحوه هواگیری فن کویل زمینی و سقفی مطلب را جمع بندی می‌کنیم.

  • عدم پایداری جریان آب خروجی فن کویل به احتمال زیاد رسوب زدگی دستگاه را به دنبال دارد.برای رفع این مشکل باید داخل فن کویل به کمک یک تعمیرکار متخصص با اسید غلیظ شسته شود.
  • در برخی از سیستم‌های سرمایشی در داخل فن کویل‌ با جریان سیالات مختلفی همراه بوده که در این صورت بهتر است از افراد متخصص برای هواگیری فن کویل سقفی و زمینی کمک بگیرید.
  • در هنگام نصب فن کویل‌های مجهز به پیچ هواگیری به جای قطعه شیر باید به دسترسی پیچ دستگاه توجه داشته باشید.
  • در فن کویل‌های تجهیز شده به شیر عمل هواگیری به دو نوع اتوماتیک (آموزش داده شده در دفترچه راهنما) و دستی صورت می‌گیرد.

 

علاوه بر نکات بیان شده توجه داشته باشید در هواگیری فن کویل سقفی دقت لازم را داشته باشید. زیرا نشتی سینی درین یا عدم پایداری و تسلط در تخلیه آب منجر به ریختن آب داخل فن کویل بر روی سقف کاذب شود. بنابراین تا حد امکان از افراد متخصص برای هواگیری فن کویل سقفی و زمینی راهنمایی بخواهید.

نصب، سرویس و تعمیر فن کویل
برای سرویس نصب، سرویس و تعمیر فن کویل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading