آموزش کامل نحوه چسب زدن بینی پس از جراحی

آموزش کامل نحوه چسب زدن بینی پس از جراحی

نحوه چسب زدن بینی چگوه است؟

پس از انجام عمل بینی، بینی متورم می‌شود و چسب زدن بینی پس از انجام جراحی کمک می‌کند زودتر ورم بینی شما از بین برود و روند بهبودی تسریع شود. نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل و تاثیرش در جراحی زیبایی بینی، بسیار زیاد است اما خوب است بدانید که نحوه چسب زدن بینی استخوانی با نحوه چسب زدن بینی گوشتی کاملا متفاوت است. همچنین نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار نیز متفاوت است. اما ما در اینجا بهترین روش چسب زدن بینی گوشتی را آموزش می‌دهیم. به طور حتم با فیلم نحوه چسب زذن بینی توسط خود بیمار را یاد نمی‌گیرید و باید توسط پزشک آموزش‌های لازم را ببینید. زیرا نحوه چسب زدن بینی هر پزشکی متفاوت است. مراقب نحوه چسب زدن بینی خود باشید زیرا اسکلت و غضروف بینی دچار تغییراتی می‌شود که برای اصلاح این تغییرات نیاز است که مجددا عمل جراحی تکرار گردد.

یکی از اقدامات اساسی بعد از عمل بینی، چسب زدن بینی تا رسیدن به نتیجه مطلوب است. معمولاً بعد از برداشتن اسپلینت بینی پزشک یا پرستار مربوطه بر روی بینی چسب می‌زنند. اما پس از آن بیمار خود باید این کار را انجام دهد. در این مطلب سعی کردیم که به صورت مرحله به مرحله نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار را آموزش دهیم. فراموش نکنید که چسب زدن بعد از عمل بینی الزامی است.

 

نحوه چسب زدن بینی استخوانی نحوه چسب زدن بینی گوشتی نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار فیلم نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار

 

نحوه چسب زدن بینی

پس از عمل جراحی بینی همواره بینی فرد دچار تورم می‌شود و این تورم بطور خاص در اطراف سر بینی مشاهده می‌شود. استفاده از چسب بینی بعد از عمل جراحی باعث می‌شود فشار صحیح بر پوست ایجاد شود تا به این ترتیب از تغییر شکل بینی و بافت نرم آن جلوگیری شود. اما نحوه چسب زدن بینی در این میان بسیار حائز اهمیت است. هستند افرادی که به دلیل اینکه خودشان این کار را به درستی انجام نداده اند به فرم ایده آل بینی خود نرسیده‌اند. علاوه بر این پس از عمل جراحی بینی، شکل اصلی بینی با تغییر شکل غضروف‌ها و استخوان بینی تغییر می‌کند. در پاسخ به این سوال که چرا بعد از عمل بینی باید چسب زد؟ می‌توان گفت در این حالت چسب بینی این امکان را فراهم می‌کند که بینی ظاهر جدید خود را حفظ کند.

 

مراحل نحوه چسب زن بینی پس از جراحی

به منظور نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی بینی یا طریقه چسب زدن بینی به مراحل زیر می‌توان توجه کرد:

 •  نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل به این صورت است که ابتدا شما باید به حمام رفته و چسب بینی را با آب بشویید. توجه داشته باشید چسب در طول حمام گرفتن نیفتد. با شستشوی ناحیه مورد نظر با حجم زیاد آب چسب بینی خود را بطور کامل خیس کنید. سپس در حالی که آب در حال ریختن بر روی صورت است، شما می‌توانید به دقت چسب را بردارید. هنگام برداشتن چسب نباید به بینی آسیب وارد شده یا بینی دچار خون ریزی شود.
 • سپس به دقت محل چسب را خشک کنید. گاهی اوقات به خاطر حالت چسبندگی موجود در چسب پوست کمی روغنی می‌شود. در این حالت شما می‌توانید از مقداری الکل برای خشک کردن پوست بینی استفاده کنید. به این ترتیب حالت روغنی پوست شما از بین می‌رود و جوش‌های صورت نیز کاهش پیدا می‌کند.
 • چسب بینی خود را آماده کرده و سپس آن را به دقت به قطعات دو و نیم سانتی متری تقسیم کنید. همچنین لازم است ۱۵ سانتیمتر از چسب را برای این کار به صورت یک تکه آماده کنید. اکنون شما برای چسب زدن به بینی آماده هستید.
 • بهترین روش چسب زدن بینی بدین قرار می‌باشد که ابتدا، چسب زدن بینی را از بالای بینی شروع کنید. هنگامی که چسب بر روی پشت بینی زده می‌شود، می‌بایست چسب جدید ۵۰ درصد فضای بیشتر در مقایسه با چسب قدیمی را پوشش دهد و شما باید دو لایه از چسب را بر روی بالای سر بینی خود طبق دستورالعمل ارائه شده بچسبانید.
 • هم اکنون نوبت به چسب زدن سر بینی می‌رسد. نوار ۱۵ سانتیمتری چسب تهیه شده را بر روی دو طرف سر بینی خود به صورتی بکشید که چسب بتواند بطور کامل سر بینی شما را جمع کند و در پایان مطمئن شوید سر بینی شما رو به بالا قرار دارد. دو بار این کار را در موقعیت‌های مختلف سر بینی انجام دهید و با استفاده از نوار ۱۵ سانتیمتری سر بینی را به سمت بالا نگه دارید. هم اکنون تنها کار باقی مانده تمیز کردن هر گونه چسب باقیمانده بر روی پوست و جدا کردن بخش‌های اضافی آن بر روی بینی است.

 

نحوه چسب زدن بینی دکتر لقمانی نحوه چسب زدن بینی دکتر علیرضا توکلی بهترین روش چسب زدن بینی گوشتی نحوه چسب زدن بینی دکتر فرزان رضایی

 

 توجه داشته باشید که در عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار نقش بسیار کلیدی و مهم در فرآیند درمان شما دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که نحوه چسب زدن بینی استخوانی با نحوه چسب زدن بینی گوشتی کاملا متفاوت است. در واقع اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی به اندازه خود جراحی مهم و قابل تأمل هستند و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بسیار مهم است.تفاوتی هم ندارد که بینی گوشتی، یا بینی استخوانی و عقابی عمل کردید.

 

دلایل و فواید چسب زدن بینی چیست؟

 •  کاهش تورم و التهاب بینی
 • به هر حال از هفته دوم، اثر چسب بینی فقط برای کاهش ورم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • شکل گیری بهتر ظاهر جدید بینی در طول دو هفته اول، چسب بینی بعد از عمل می‌تواند بر هر دو یعنی تورم بینی و تثبیت ظاهر جدید آن تاثیر داشته باشند.
 • علاوه بر این، چسب بینی یک شکل از اخطار برای افرادی است که اطراف شما هستند تا به این ترتیب به آن‌ها اخطار لازم درباره دقت کردن در عدم ایجاد هر گونه برخورد احتمالی با بینی شما داده شود. در حقیقت هنگامی که شما از چسب بینی استفاده می‌کنید، به دوستان خود اخطار می‌دهید از دست زدن به بینی شما خودداری کنید و از شوخی کردن دستی یا بازی خشن و شدید با بینی شما بپرهیزند.

 

چند وقت یک بار نیاز به تعویض چسب بینی است؟

زمان تعویض چسب بینی بستگی به نوع پوست بینی هر فرد دارد. در افرادی که پوست آن‌ها معمولی و با چربی نرمال است توصیه می‌شود یک روز در میان چسب را عوض کنند، اما آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار چربی دارند می‌توانند هر روز این کار را انجام دهند و درنهایت آن دسته افرادی که پوست بینی خشکی دارند، هر 3 روز یک بار زمان مناسبی برای تعویض است. پس از این‌که چسب را از روی بینی خود باز کردید، دو سه ساعتی اجازه دهید پوست بینی هوا بخورد و اصطلاحا تنفس کند و پس از آن اقدام به زدن مجدد چسب کنید.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading