تشخیص اصل بودن لوازم خانگی

ثبت درخواست " تعمیر لوازم برقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تشخیص اصل بودن لوازم خانگی

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی برای هر خریدار یک دغدغه جدی است. از خسارت مالی عدم تشخیص اصل بودن لوازم خانگی که بگذریم، دردسر پس دادن (اگر بتوان آن را پس داد!) و تهیه دوباره محصول وقت و انرژی زیادی را هدر می‌دهد. شاید تصور کنید وجود برندهای مختلف، کار تشخیص اصل بودن لوازم خانگی را به یک مهارت پیچیده تبدیل می‌کند. اما ترفندهایی وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید لوازم خانگی اصل را به‌راحتی تشخیص دهید.

برای فهمیدن راه‌های تشخیص اصل بودن محصولات بوش، تشخیص اصل بودن محصولات دوو، سامسونگ، فیلیپس، هیتاچی ال جی و ... با خدمت از ما همراه باشید.

روش‌های کلی تشخیص اصل بودن لوازم خانگی

پیش از بررسی جداگانه برندهای محبوب و تشخیص اصل بودن محصولات آنها، راه‌های کلی تشخیص اصل بودن لوازم خانگی را با شما درمیان می‌گذاریم:

 

توجه به شماره سریال لوازم خانگی

یک روش ساده و قابل اعتماد برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی، توجه به بارکد و یا شماره سریال آنهاست. شماره سریال لوازم خانگی یک عدد منحصر به فرد برای هر محصول خارجی است. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

  1. شماره سریال لوازم خانگی (که روی بدنه آنها حک شده است) را بخوانید. توجه کنید که شماره سریال لوازم خانگی را هیچوقت از روی برچسب‌های آنها نخوانید.
  2. شماره سریال لوازم خانگی را عینا در گوگل جستجو کنید. سایت‌های زیادی باز خواهد شد، اما شما باید از سایت اصلی استفاده کنید و وارد لینک‌های دیگر نشوید.
  3. پس از اینکه وارد سایت اصلی شدید، محصول را با محصول موجود در فروشگاه مقایسه کنید. آنها باید دقیقا مانند هم باشند.

اگر شماره سریال لوازم خانگی را در گوگل پیدا نکردید، آن محصول اصل نیست و یا اصطلاحا فیک است. درصورتی که شماره سریال لوازم خانگی را روی بدنه آنها پیدا نکردید نیز از خرید صرف نظر کنید.

 

توجه به مدل برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی

یک روش دیگر برای تشخیص اصل بودن محصولات بوش، سامسونگ و ... جستجوی مدل آنهاست. به این صورت که مدل محصول را عینا (مانند شماره سریال لوازم خانگی) در گوگل جستجو کنید. مدل را هم از روی بدنه محصول بخوانید و نه برچسب‌های آن.

اگر مدل را در اینترنت پیدا نکردید، محصول فیک است. این نمونه‌ها معمولا در یکی دو حرف یا عدد با محصول اصل تفاوت دارند.

 

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی

 

نوجه به بسته‌بندی برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی از بسته‌بندی آنها هم می‌توانید کمک بگیرید. کالاهای اصل به شکلی اصولی و تروتمیز با مواد محکم و باکیفیت بسته‌بندی شده‌اند. اما بسته‌بندی لوازم تقلبی چنین کیفیتی ندارد، و معمولا جعبه یا فوم‌های محافظ ضعیفی دارد.

در ضمن اگر پرچم کشوری خاص و یا کلمه Original را بارها و بارها روی کارتن و بسته‌بندی دیدید، در خرید محصول تردید کنید.

 

توجه به فروشگاه

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. مخصوصا در فضای مجازی، بازار فروش لوازم خانگی تقلبی بسیار داغ است و درصد بسیار کمی از آن از طریق اصناف انجام می‌شود. جواز کسب و هولگرام مخصوص فروشگاه هم دقت کنید تا بتوانید به آن واحد صنفی اعتماد کنید.


 

تشخیص اصل بودن محصولات بوش

برند آلمانی بوش یک برند بسیار معتبر در دنیاست، که محصولات خود را با قطعات و تکنولوژی پیشرفته‌ای تولید می‌کند. این برند محبوب در ایران آنقدری طرفدار دارد که افراد سودجو را وسوسه کند. بنابراین بهتر است راه‌های تشخیص اصل بودن لوازم خانگی بوش را بدانیم. 2 روش کلی برای تشخیص اصل بودن محصولات بوش وجود دارد:

  • توجه به ظاهر محصول و جزئیات ظریف طراحی آن و مقایسه با نمونه‌های سایت اصلی
  • استفاده از شماره سریال و مدل هر محصول برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

این دو روش برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی را در ابتدای متن توضیح دادیم. اگر هم لازم داشتید قطعات این برند را بخرید، به موارد زیر توجه کنید تا گول نمونه‌های فیک را نخورید:

  • روی قطعات اورجینال بوش از فناوری هولوگرام‌های مدرن استفاده شده است.
  • روی این هولوگرام‌ها کدی 18 رقمی درج شده، که برای هر قطعه یکتاست. این کد را از طریق سایت اصلی بوش پیگیری کنید.
  • در نور غیرمستقیم تنها سایه‌های سیاه و نقره‌ای هولوگرام دیده می‌شود. در نور مستقیم هولوگرام رنگ‌های رنگین‌کمانی دارد.

 

تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ

 

تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی برای برند سامسونگ، یک مهارت ضروری است. این برند در ایران بسیار محبوب بوده، و هر خانواد حداقل یکی از محصولات آن را دارد. علاوه بر نکات کلی که برای تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی گفتیم، یک مورد دیگر در تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ به ما کمک می‌کند: کشوری که دستگاه در آن مونتاژ شده است.

توجه داشته باشید که محصولات سامسونگ موجود در ایران یا در کره مونتاژ شده‌اند و یا در تایوان. اگر نام کشور دیگری را روی آنها دیدید، در خرید آنها تردید کنید. این مسئله خصوصا در تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ و یا یخچال آن به شما کمک می‌کند. برای تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ از شماره سریال 15 کاراکتری آن هم حتما استفاده کنید.

 

تشخیص اصل بودن محصولات دوو

برای تشخیص اصل بودن محصولات دوو می‌توانید از تمام نکاتی که تا اینجا گفتیم استفاده کنید. توجه کنید که لوازم خانگی اصل دوو نیز در کره مونتاژ می‌شوند و عبارت Made in Korea روی آنها درج شده است. تطبیق مدلی که انتخاب کردید با نمونه مشابه در سایت را نیز برای تشخیص اصل بودن محصولات دوو فراموش نکنید.

تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی

این برند کره‌ای نیز در کنار سامسونگ طرفداران بسیار زیادی در ایران دارد. برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی، از  تشخیص اصل بودن ماشین لباسشویی ال جی گرفته تا یخچال و ماشین ظرفشویی آن، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید (علاوه بر نکات گفته شده):

  • تشخیص اصل بودن لوازم خانگی ال جی با مقایسه ظاهری و دقیق محصول مدنظر با نمونه اصل در سایت ال جی
  • مقایسه امکانات محصول واقعی با امکانات درج شده در مشخصات محصول در سایت اصلی برای تشخیص اصل بودن لوازم خانگی (برخی آیتم‌ها به‌دلیل بالا در نمونه‌های تقلبی وجود ندارند)

دقت کنید که وجود برچسب ال جی روی محصولات، ملاک اصل بودن در تشخیص اصل بودن لوازم خانگی این برند نیست.

4.5 امتیاز از 1154 رای


تعمیر لوازم برقی
برای سرویس تعمیر لوازم برقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین