نصب اسپلیت ایستاده

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب اسپلیت ایستاده

نصب اسپلیت ایستاده بیشتر در مکان‌هایی با متراژ بالا کاربرد دارد. مطمئنیم که اگر کمی فکر کنید، حتما این سیستم‌های تهویه قوی و بادهای پرشتاب آنها را (که از فاصله نزدیک دست کمی از یک طوفان ندارد!) در سالن ساختمان‌های مختلف، از ورزشگاه‌ها تا دانشگاه‌ها، به یاد می‌آورید.

طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده شاید دردسرهای کولر گازی‌های عادی و نصب آنها روی دیوار را نداشته باشد؛ اما همچنان اصول و نکات خاص خود را دارد. با ما همراه باشید تا نحوه نصب اسپلیت ایستاده را قدم به قدم جلو ببریم.

 

طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده

منظور از نصب موفقیت‌آمیز این یونیت‌ها صرفا راه‌اندازی بدون مشکل آنها نیست. توجه به روش نصب کولر اسپلیت ایستاده از آن جهت مهم است که راندمان دستگاه را بالا می‌برد، و هوای کل فضایی که در آن قرار گرفته است را بدون مشکل تازه‌سازی می‌کند. در ادامه مراحل نصب اسپلیت ایستاده را می‌بینید:

(محتوای پیشنهادی: آشنایی با کولر گازی پرتابل)

 

محل قرارگیری یونیت داخلی را تعیین کنید

پیش از اینکه برای نصب سیستم دست به کار شوید، باید بهینه‌ترین محل ساختمان برای قرارگیری آن را انتخاب کنید. برای کسب بهترین نتیجه، این نقطه باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • همان‌طور که می‌دانید، این کولرها به لطف ظرفیت و قدرت بالای موتورشان، قدرت پرتاب باد بالایی دارند. به همین خاطر، محلی را باید برای آنها در نظر بگیرید که در محل رفت‌وآمد نیست تا باد قدرتمند آنها (و بعضا صدایشان) افراد را اذیت نکند.
  • محل نصب اسپلیت ایستاده باید دور از انواع منابع تولید گرما (از جمله نور مستقیم خورشید) و بخار باشد تا عملکرد دستگاه تحت تاثیر قرار نگیرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید محتوای جامع (محل نصب کولر گازی) را مطالعه کنید.
  • ترجیحا میزان صدا و ارتعاشات در محل مدنظر باید طوری باشد که صدای پیش‌فرض دستگاه را چندبرابر نکند.
  • این محل را طوری انتخاب کنید که اصلا لازم نباشد یونیت (از هیچ جهتی) به دیوار بچسبد.

 

محل عبور لوله‌ها را مشخص کنید

پس از مشخص شدن محل دقیق قرارگیری یونیت داخلی، باید بهترین محل برای ایجاد سوراخ در دیوار را انتخاب کنید، سوراخی که لوله‌های لازم برای نصب کولر اسپلیت ایستاده از آن عبور خواهند کرد.

مهمترین نکته‌ای که باید در این مرحله به آن توجه داشته باشید، متناسب بودن قطر این سوراخ با قطر لوله کولر است. اما در هرحالت، قطر این سوراخ نباید از 7.5 سانتی‌متر کمتر باشد. مشکل داشتن سوراخ لوله‌کشی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، از جمله کاهش راندمان سیستم تهویه، مسدود شدن هوای ورودی اواپراتور و عدم توزیع کامل هوا.

 

طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده

 

لوله‌کشی لازم برای نصب اسپلیت ایستاده را انجام دهید

شما باید لوله را طوری برش دهید که کاملا دقیق و اصطلاحا تر و تمیز یونیت‌های داخلی و خارجی را به هم وصل کند. مقادیر مجاز لوله‌کشی برای نصب اسپیلت‌های ایستاده به این صورت است: بیشترین اختلاف ارتفاع 6 متر، و حداکثر طول لوله هم 25 متر.

در نحوه نصب اسپلیت ایستاده باید به میزان خم‌شوندگی لوله هم توجه کنید تا مطمئن شوید که هیچ نقطه‌ای از آن مسدود نیست.

سپس لوله‌ها، کابل‌ها و لوله‌های تخلیه را با نوارهای الکتریکی ببندید. لوله‌ها را هم محکم کنید، و آنها را از سوراخی که در دیوار ایجاد کردید عبور دهید. در آخر این مرحله مطمئن شوید که لوله زهکشی در محل مناسب تخلیه می‌شود.

 

اتصالات الکتریکی یونیت داخلی را بررسی کنید

در ادامه طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده به تست اتصالات الکتریکی یونیت داخلی می‌رسیم. برای انجام اینکار کافیست پوشش پنل دستگاه را جدا کنید، و با بررسی تمام اتصالات از سلامت آنها و کارکردشان مطمئن شوید.

 

یونیت خارجی اسپلیت ایستاده را نصب کنید

پس از اتمام نصب یونیت داخلی، نوبت به نصب یونیت خارجی می‌رسد. این مرحله از نصب اسپلیت ایستاده هم با انتخاب یک محلی مناسب برای قرارگیری یونیت خارجی آغاز می‌شود.

یونیت خارجی باید در نقطه‌ای دور از تردد زیاد، نور مستقیم آفتاب، گرد و خاک، باد، باران، برف، و همچنین دور از آنتن تلویزیون و رادیو نصب شود تا راندمان و عملکرد آن تحت تاثیر قرار نگیرد و افت نکند.

در نحوه نصب اسپلیت ایستاده، و در واقع یونیت خارجی آن، زیرسازی مناسب را هم نباید از یاد برد. یونیت خارجی هم می‌تواند روی زمین قرار بگیرد (مانند یونیت داخلی)، هم می‌توان آن را روی دیوار نصب کرد. تفاوتی ندارد کدام روش را انتخاب کنید، مهم این است که یونیت هیچ لرزشی را تجربه نکند تا کندانسور وضعیت و ثبات مطلوب را داشته باشد.

 

نحوه نصب اسپیلت ایستاده

 


برای دسترسی به بهترین نصاب کولر گازی مشهد، شیراز، نصاب کولر گازی کرج، تهران و سایر شهرهای دیگر در کمترین زمان، از سایت یا پلیکیشن "خدمت از ما" کمک بگیرید


 

اتصالات الکتریکی یونیت خارجی را بررسی کنید

وقتی یونیت را در محل مناسب نصب کردید، اتصالات الکتریکی آن را بررسی کنید. پوشش پنل را بردارید، نمودار سیم‌کشی را کامل بررسی کنید.

وقتی از سالم بودن اتصالات کولر مطمئن شدید، همه کابل‌ها را با بست‌های مخصوص ببندید و پوشش پنل را سر جای خود بگذارید. در آخر هم باید تمام لوله‌ها را به لوله‌های متناظر در یونیت خارجی متصل کنید.

 

نصب اسپلیت ایستاده را نهایی کنید

پس از نصب یونیت‌های داخلی و خارجی و بررسی ‌اتصالات الکتریکی و لوله‌ها باید هوا و رطوبت را از کویل‌ها یا همان لوله‌های سیستم خارج کنید. برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. سرپوش دریچه‌های دوراهی و شیر سرویس کولر را باز کنید.
  2. شلنگ وکیوم را به شیر سرویس وصل کنید.
  3. پمپ خلا را روشن کنید (خلا باید به 10 میلی‌متر جیوه برسد تا هوا از سیستم خارج شود).
  4. پس از خروج هوا دستگیره فشار پایین را ببندید، و پمپ خلا را خاموش کنید.
  5. دریچه تمام اتصالات لوله‌ها را با نوارهای مخصوص عایق‌بندی کنید؛ و در صورت لزوم لوله‌ها را با بست پلاستیکی در جای خود محکم کنید.

برای نصب کولر اسپلیت ایستاده به متخصص احتیاج دارید؟

اگر طریقه نصب کولر اسپلیت ایستاده به نظرتان پیچیده می‌آید، می‌توانید از متخصصان این زمینه در شهرتان کمک بگیرید. تنها باید درخواست‌ نصب کولر گازی را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» نصب کنید تا این کارشناسان با ارسال مبلغ پیشنهادی‌شان با شما ارتباط بگیرند.

اگر هم نحوه نصب اسپلیت ایستاده را با موفقیت انجام دادید، تدوین یک برنامه منظم برای سرویس آن (مخصوصا بخش‌هایی مانند فیلترها، لوله‌ها، فین‌ها و کمپرسور) را فراموش نکنید!

4.3 امتیاز از 1677 رای


نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین