مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

در فصل گرما افرادی که در مناطق گرم و مرطوب زندگی می‌کنند تمایل بیشتری به استفاده از انواع کولر گازی را دارند. کولر گازی پرتابل یکی از انواع کولر گازی‌ها است که کوچک بوده و قابلیت نصب آسان دارد. ما دراین مقاله قصد داریم از مزایا و معایب کولر گازی پرتابل صحبت کنیم تا شما بتوانید بهترین مارک کولر گازی پرتابل یا همان کولر گازی متحرک را انتخاب کنید.

 

portable air conditioner کولر گازی پرتابل چیست

 

کولر گازی پرتابل چیست؟

کولر گازی پرتابل (portable air conditioner) یا کولر گازی قابل حمل، وسیله ای سرمایشی و گرمایشی است که اکثرا برای ساختمان‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کولر توانایی سرمایش و گرمایش را برای مکان‌های وسیع و بزرگتر از ۳۰ متر ندارد. کولر پرتابل، حالت ایستاده دارد و دارای ریموت است، تمامی اجزای آن داخل یک یونیت قرار دارند و مانند اسپلیت یا کولر گازی ایستاده قسمت خارجی ندارد. کندانسور و اپراتور در خود کولر قرار دارد.

عمده افرادی که محیط های کوچک دارند و قصد دارند در این محیط ها از هوای خوب و مطلوب بهره مند شوند، از این نوع کولرها استفاده می‌کنند.

کولرهای گازی پرتابل به دوصورت تک خورطومه (single hose) و دو خرطومه (dual hose) برای خروج هوای گرم از داخل کولر به خاطر وجود کمپرسور داخل کولر گازی و تهویه هوای بهتر هستند. 

 

عملکرد کولر گازی پرتابل معایب کولر گازی ایستاده

 

نحوه کار کردن کولر گازی پرتابل

در کولر گازی پرتابل کمپرسور در داخل خود دستگاه وجود دارد و کمپرسور به صورت جداگانه مانند کولرهای گازی دیگر نصب نخواهد شد. در کولر گازی پرتابل دو عدد موتور وجود دارد که یکی در بالا قرار دارد و عمل انتقال جریان هوای خنک را انجام می‌دهد و موتور دیگر از در پایین و پشت دستگاه قرار دارد و عمل خروج جریان گرم ناشی از کمپرسور را انجام می دهد. به همین دلیل است که محلی که در آن کولر گازی پرتابل نصب می‌شود نیاز به یک دریچه جهت خروج باد داغ ناشی از کمپرسور دارد.

 

مزایای کولر گازی پرتابل

 

مزایای کولر گازی پرتابل

ویژگی های مثبت و مزایای کولر گازی پرتابل عبارتند از:

 • از مزیت کولرهای گازی پرتابل اینست که بسیار سبک و قابل حمل هستند و به راحتی می‌توانید آن را در هر مکانی نصب کنید.
 • نصب کولر گازی پرتابل فوق العاده راحت است و اصلا نیازی به سرویس کولر یا نصب آن به وسیله نصاب حرفه ای ندارد.
 • کولرهای گازی پرتابل صدای بسیار کمی دارند و عمدتا تنها در زمانی صدای آنها را خواهید شنید که فضا آرام باشد.
 • بسیار کم صدا است.
 • کولرهای گازی پرتابل یک محیط کوچک و حدود 30 متری را به خوبی خنک می‌کنند.
 • کولر گازی پرتابل قابل استفاده بصورت کنترل از راه دور است و در برخی از مدل‌ها دارای سیستم کنترل زمان هستند تا به راحتی در زمان‌های مشخص خاموش و روشن شوند.
 • میزان برق مصرفی کولر گازی پرتابل بسیار کم است.
 • کولر گازی پرتابل از نظر هزینه بسیار به صرفه است.
 • برندهای معروف کولر گازی پرتابل در ایران به راحتی پشتیبانی فنی می‌شوند و خدمات تعمیر و عیب یابی کولرهای گازی پرتابل به راحتی انجام می‌شود.
 • فیلترهای کولر گازی پرتابل در دسترس است و در بازار موجود است و قابل شستشو است و تا چندبار قابلیت شستشو دارد.
 • کولرهای گازی پرتابل در ایران طراحی‌های بسیار زیبایی دارند.
 • کولر گازی پرتابل قابلیت جابجایی آسان دارد و می‌توانید به راحتی محل آن را تغییر دهید.
 • از دیگر مزایای آن قابلیت گرمایش است که برای این حالت از هیتر استفاده می‌کند. 
 • این مدل کولرها دارای دو ظرفیت کولر گازی پرتابل 12000 و کولر گازی پرتابل 15000 هستند و گاز دستگاه از نوع مبرد 410 جدید است که راندمان بالایی دارد.

 


مشاهده حدود قیمت نصب کولر گازی و اسپیلت در "خدمت از ما"


 

معایب کولر گازی پرتابل dual hose بهترین مارک کولر گازی پرتابل

 

معایب کولر گازی پرتابل

در کنار مزایای کولر گازی پرتابل ،باید به معایب این نوع از کولر گازی نیز اشاره کرد .

 •  از معایب کولر گازی پرتابل می‌توان به زیاد بودن سروصدای آنها اشاره کرد. در واقع، از آن جا که کمپرسور کولر گازی پرتابل درون آن جای گرفته سروصدای زیادی دارد. البته شرکت‌های تولیدکننده کولرهای گازی پرتابل با استفاده از ایجاد عایق بندی‌های مناسب و نیز تکنولوژی روز توانسته اند این سروصدا را به حداقل خود برسانند.
 • از دیگر معایب کولرهای گازی پرتابل، می‌توان به پایین بودن قدرت کولر گازی پرتابل، در متراژهای بالاتر از 30 متر اشاره داشت. در واقع، کولرهای گازی پرتابل برای فضاهای متراژ پایین و سوییت‌های کوچک مناسب هستند.
 • کولر گازی پرتابل به برق 15 20 آمپر نیاز دارد و همچنین نیاز به پنجره و یا سوراخ برای تهویه و خروج هوای گرم و مهم تر از همه جا گیر بودن و نیاز به فضایی برای تعبیه و یا جانمایی کولر گازی اهمیت زیادی دارد. در واقع  هنگام نصب و یا جانمایی کولر گازی پرتابل توجه به این سه نکته اهمیت بسیاری دارد، و اگر هر یک از این سه نکته در یک محل وجود نداشته باشد عملا امکان جانمایی کولر گازی پرتابل در آن مکان مورد نظر صحیح نخواهد بود.بنابراین قبل از انتخاب کولر گازی پرتابل بهتر است به مکان نصب آن توجه شود تا بعدا جاگیر و یا دست پاگیر هم نباشد توجه کنید.

 

امیدواریم نکاتی که پیرامون معایب کولر گازی پرتابل دسته بندی و بیان شد، به شما کمک کند تا با چشمانی باز این مدل کولر گازی را برای خانه یا محل کارتان انتخاب و خریداری کنید. البته همانطور که گفتیم مزایای کولر گازی پرتابل هم قابل توجه است و با توجه به این که مشکلات متعدد نصب و استفاده کولرهای اسپلیت را ندارد، در بعضی موارد بهترین گزینه موجود برای وسیله سرمایشی و گرمایشی محیط است.

نصب کولر گازی و اسپیلت
برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading