مشخصات لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

ثبت درخواست " تعمیر کامپیوتر "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مشخصات لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی را با یک سری مشخصات بارز می‌توان به راحتی انتخاب و تهیه کرد. بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر وابسته به نوع تخصص افراد می‌تواند به انواع مختلفی تقسیم بندی شود. لپ تاپ مناسب برای کارهای شبکه، لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی پایتون و دیگر زبان‌های برنامه نویسی و حتی لپ تاپ مناسب برای انجام کارهای طراحی کامپیوتری وابسته به تجهیزات و مدلشان در رده‌های مختلفی قرار دارند.اگر تصیمیم به شروع برنامه نویسی بصورت حرفه‌ای دارید از همین حالا به فکر یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی باشید. یک سری ویژگی‌های ساختاری انواع لپ تاپ، شما را در تشخیص و شناخت مناسب انواع لپ تاپ مخصوص برنامه نویسی راهنمایی می‌کند.

بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر بر اساس شاخه و نوع تخصص افراد می‌تواند مشخصات متفاوتی داشته باشد. هماهنگی بین تجهیزات طراحی شده در لپ تاپ و استفاده از قظعات اورجینال و مناسب از مهم ترین نکاتی است که قبل از هر چیز در استفاده کاربردی از لپ تاپ چه برای برنامه نویسی و چه مواردی مثل شبکه تاثیر دارد. در این مطلب به معرفی چندین ویژگی موثر لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی پرداخته ایم.

 

بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

 

اهمیت لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

شاید با از نظرتان بگذرد چه فرقی دارد که با چه لپ تاپی کار برنامه نویسی را شروع کنید و یا اینکه مشخصات یک لپ تاپ خیلی هم روی کار شما یادگیری و برنامه نویسی شما تاثیر ندارد. اما خوب است بدانید اهمیت یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی و در افزایش کارایی شما در این زمنیه بسیار زیاد است. اینکه به راحتی بتوانید نرم افزار‌های مورد نیاز خود را نصب کنید و خیالتان از بابت کیفیت لپ تاپتان راحت باشد یک ویژگی بسیار مهم در هنگام برنامه نویسی به شمار می‌آید.

 

اهمیت لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

 مشخصات لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

از مهم ترین مواردی و نکاتی که در انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی می‌تواند به شما کمک کند شناخت کافی از خصوصیات و ویژگی تجهیزات لپ تاپ مد نظر است. همانطور که می‌دانید لپ تاپ مانند کامپیوترهای رومیزی از قطعات مهمی و کاربردی مثل حافظه، پردازشگر، کیبورد و ... تشکیل شده است. در این بخش با بیان مشخصات کامل این قطعات و اهمیت آنها در انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی درصدد راهنمایی افراد برای خرید برآمدیم.

 

مشخصات لب تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

اهمیت جا به جایی لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

قبل از خرید لپ تاپ مدت زمان حمل و جا به جایی آن بسیار اهمیت دارد. اگر نیاز به جا به جایی روزانه لپ تاپ دارید بهتر است تصمیم خود را برای خرید یک لپ تاپ بزرگ عوض کنید. یک لپ تاپ 13 یا نهایتا 14 اینچی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این سایز لپ تاپ به دلیل صفحه نمایش کوچکتر و همچنین CPU پایین تر در زمینه باطری نیز بهتر جوابگو هستند.

 

اهمیت جا به جایی لب تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

اما اگر جا به جایی ندارید و همیشه برق در دسترس شماست یک لپ تاپ 15 اینچی گزینه بهتری برای انتخاب لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی است. این نوع لپ تاپ با صفحه نمایش بزرگتر و همین طور پنجره‌های کنار هم و سخت افزارهای قوی تر نسبت به 13 اینچی بهتر کارتان را راه می‌اندازد.

 

کیفیت صفحه نمایش در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

ارتباط چشمی مداوم و در ساعات طولانی یک برنامه نویس با صفحه نمایش لپ تاپ، بر اهمیت داشتن یک سیستم با صفحه نمایش مناسب برای برنامه نویسی افزوده است. رزولوشن بالا تصویر در صفحه نمایش لپ تاپ و داشتن فضای کافی برای دو یا چند پنجره در کنار هم باعث داشتن افزایش تمرکز و خسته نشدن افراد در هنگام برنامه نویسی می‌شود.

 

کیفیت صفحه نمایش در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

 

فراموش نکنید شما لپ تاپ را برای برنامه نویسی خریدداری می‌کنید و خریدن یک لپ تاپ مجهز به صفحه نمایش تاچ علاوه بر هدر دادن هزینه شما مصرف باطری را نیز افزایش می‌دهد.

RAM یک ویژگی مهم در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

در انتخاب لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی RAM کمتر از 8 گیگ را کاملا کنار بگذارید. حتی اگر برایتان مقدور حتما اقدام به خرید لپ تاپ با RAM 16 گیگ به بالا کنید.

 

RAM یک ویژگی مهم در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

 

اهمیت CPU در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

تک تک خصوصیات CPU در هنگام خرید لپ تاپ اهمیت بالایی دارد و نباید ساده از آن بگذرید. به این نکته توجه داشته باشید که CPU لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی باید فرکانسش بیشتر از ۲.۵ گیگاهرتز(GHz) باشد. مقدار کش بالایی داشته یعنی زیر 4 مگ نباشد و همینطور از تعداد هسته‌های بالایی برخوردار باشد.

 

اهمیت CPU در لپ تاپ مناسب برنامه نویسی

 

اهمیت حافظه در لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

در گزینه‌های خریدتان برای لپ تاپ برنامه نویسی حتما حافظه SSD را در نظر بگیرید. SSD قابلیت اجرایی بهتری داشته و در همه موارد از بوت سیستم عامل گرفته تا باز شدن انواع برنامه‌ها و کامپایل کردن و ... عملکرد بهتری دارد.به هیچ وجه سراغ هارد‌های قدیمی SATA نروید. لپ تاپی بخرید که همون هارد SSD را داشته باشد و برای فایل‌های پر حجم از هارد اکسترنال استفاده کنید.

 

اهمیت حافظه در لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

کیفیت کیبورد در لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

بیشترین استفاده از وسایل جانبی یک لپ تاپ را کیبورد برای یک برنامه نویس به خود اختصاص داده است. در هنگام خرید کیبورد را تست کنید. بهترین گزینه برای انتخاب کیبورد در لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی دکمه‌های کامپکت است. مورد دیگری که در کیبورد لپ تاپ اهمیت دارد بک لایت و یا چراغ های زیر دکمه‌های کیبورد برای استفاده در شب او محیط‌های تاریک است.

 

کیفیت کیبورد در لب تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

ویژگی باطری لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

این گزینه به شرایط کاری شما بستگی دارد. اگر زیاد اهل جا به جایی نیستید عمر باطری زیاد گزینه واجبی برای خرید لپ تاپ به شمار نمی‌آید. ولی اگر زیاد جای ثابتی ندارید این هم گزینه از اهمیت بالایی برخوردار است که در هنگام خرید باید به آن دقت شود.

 

کیفیت کیبورد در لب تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

کارت گرافیک یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

ویژگی کارت گرافیک را نمی‌توان یک اصل برای تهیه لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی دانست. تنها در حد پیشنهاد می‌توان گفت کارت گرافیک‌های Integrated برای برنامه نویس‌ها گزینه مناسب و بهتری هستند تا هزینه اضافه‌تری هم برای لپ تاپ پرداخت نشود.

 

کارت گرافیک یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

مشخصات سیستم عامل لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

در این امر خیلی نمی‌توان نظر دقیقی داشت در واقع اینکه شما به دنبال یک لپ تاپ مناسب برای زبان برنامه نویسی پایتون یا دیگر زبان‌های برنامه نویسی هستید تا حدودی در انتخاب سیستن عامل لپ تاپ تاثیر مستقیم دارد.

 

مشخصات سیستم عامل لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

 

لپ تاپ مناسب برنامه نویسی 2020

در این قسمت لیست چند لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی را ارائه می‌دهیم که وابسته به سلیقه و نوع کاربرد لپ تاپ می‌توانید پس از تحقیق درباره خصوصیات آنها بهترین را انتخاب کنید.

 

لپ تاپ مناسب برنامه نویسی 2020

 

  • Dell Inspiron ۵۵۷۰
  • Acer Nitro Core i۷ ۸th Gen
  • Apple MacBook Air Core i۵
  • Asus TUF Gaming FX۵۰۴GD-E۴۰۲۱T
  • Lenovo Ideapad ۳۳۰ Intel Core i۵ ۸th Gen
  • HP ۱۵ Intel Core i۵ ۸th Gen
  • Asus VivoBook ۱۵.۶ FHD
  • Asus Vivobook X۵۰۷UA-EJ۲۷۴T
  • HP ۱۵ Core i۳ ۷th gen 
  • Lenovo Ideapad ۳۳۰ ۸۱G۲۰۰۴XIN 

4.5 امتیاز از 1393 رای


تعمیر کامپیوتر
برای سرویس تعمیر کامپیوتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین