علت روشن نشدن کامپیوتر چیست؟

ثبت درخواست "تعمیر کامپیوتر"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نشدن کامپیوتر چیست؟

روشن نشدن کامپیوتر از دسته ایراداتی است که در هنگام اجرای یک سیستم می‌تواند تحت تاثیر مشکلات نرم افزاری یا نقص در یک قطعه سخت افزاری رخ دهد. بنابراین علت روشن نشدن کامپیوتر را می‌توان نواقص مشاهده شده در عملکرد چندین نرم افزار تا مشکلات سخت افزاری پیش آمده در قطعات مختلف مثل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور را دانست.

روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور از عمده ترین دلایل روشن نشدن کامپیوتر می‌باشد که تحت تاثیر قطعی و وصلی منبع تغذیه برق و یا عدم اتصال این دکمه به دیگر قطعات داخلی رخ می‌دهد. در واقع از اولین توصیه‌ها در هنگام مواجهه با مشکل روشن نشدن کامپیوتر بررسی وضعیت دکمه پاور و منبغ تغذیه کامپیوتر می‌باشد.

 

 

یافتن علت روشن نشدن کامپیوتر برای کاربرانی که با حجم بالایی از کار و سیستم خاموش رو به رو هستند یک امر مهم حیاتی به شمار می‌آید. در این مطلب با بررسی دلایل اصلی روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با شما همراه خواهیم بود.

 

روشن نشدن سیستم با کارت گرافیک

 

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند با دلایل و علائم مختلفی رو به رو باشد. بعنوان مثال روشن نشدن سیستم با کارت گرافیک یا روشن نشدن کامپیوتر پس از فشردن دکمه پاور هر کدام تحت تاثیر یک مشکل سخت افزاری و نرم افزاری مجزا بروز می‌دهند.

 

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

 

یکی از روش‌های تاثیر گذار در یافتن علت روشن نشدن کامپیوتر دریافت اطلاعات کافی در خصوص ایرادات احتمالی در هنگام مواجهه با این مشکل است. علاوه بر این مساله بررسی علت روشن نشدن کامپیوتر در قالب ایرادات مشاهده شده در هنگام عملکرد کامپیوتر در یافت دلایل این مشکل تاثیر بسزایی دارد. روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند با علائم به خصوصی همراه باشد در این قسمت به بررسی رایج ترین آنها می‌ پردازیم.

 

نشانه‌های روشن شدن کامپیوتر دیده نمی‌شود.

در این حالت که بیشتر مواقع پس از فشردن دکمه پاور کامپیوتر رخ می‌دهد، هیچ نشانه‌ای از روشن شدن کامپیوتر در پاور و همین طور دیگر قسمت‌های آن دیده نمی‌شود. در این حالت اگر فن و چراغ‌ کامپیوتر نیز واکنشی نشان ندهند، به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری مربوط به منبع تغدیه کامپیوتر مانع روشن شدن آن می‌شود.

 

کامپیوتر روشن میشه ولی بالا نمیاد

 

اما اگر فن کامپیوتر و دکمه پاور روشن شدن ولی همچنان از اجرای تصویر و سیستم خبری نیست به احتمال زیاد علت روشن نشدن کامپیوتر ایراد بوجود آمده در مانیتور است.

 

روشن و خاموش شدن کامپیوتر

در این حالت بلافاصله پس از روشن کردن کامپیوتر خاموش شدن ویا تاریک شدن صفحه مانیتور بروز می‌دهد. در واقع سیستم پس از یک بالا آمدن و اجرای کامل مجدد خاموش می‌شود. در این وضعیت اگر شاهد روشن ماندن فن و همین طور چراغ پاور هستید و علاوه بر این موارد صدای بوق شروع به کار سیستم را نیز شنیده‌اید مشکل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور به ایراد در مانیتور شما بر می‌گردد.

 

روشن و خاموش شدن کامپیوتر

 

کامپیوتر روشن شده اما کار نمی‌کند.

در این حالت که رایج ترین مشکل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور است، علی رغم روشن شدن کیس، کار کردن فن و همین طور روشن ماندن چراغ پاور سیستم هیچ واکنشی نشان نداده و تصویری بر روی مانیتور ظاهر نمی‌شود.

 

کامپیوتر روشن شده اما کار نمی‌کند.

 

در این حالت بررسی دلایل و علت روشن نشدن کامپیوتر پس از فشردن دکمه پاور می‌تواند به شما در رفع این مشکلات کمک فراوانی کند. در ادامه مطلب با بررسی اصلی ترین دلایل و علت روشن نشدن کامپیوتر با ما همراه باشید.

 

علت روشن نشدن کامپیوتر پس از فشار دادن دکمه پاور

همه‌ی مشکل روشن نشدن کامپیوتر از لحظه فشردن دکمه پاور با نشان دادن‌ حالتها و علائم مختلف در سیستم ظاهر می‌شود. شناخت بارزترین دلایل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور در رفع و همین طور جلوگیری از بروز این مشکل تاثیر بسزایی دارد.

 

قطعی برق و روشن نشدن کامپیوتر

قطعی برق، نوسانات در جریان برق، قطعی سیم منتهی به کیس کامپیوتر و موارد مشابه می‌تواند از دلایل اصلی روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور باشد. بنابراین در صورت مواجهه با روشن نشدن کامپیوتر قبل از هر کاری اتصالات برق را به دقت بررسی کنید.

 

روشن نشدن کامپیوتر بعد از قطع برق

 

ایراد در منبع تغذیه کامپیوتر

خرابی منبع تغذیه از دلایل اصلی روشن نشدن کامپیوتر است. این قطعه که بسیار در معرض آسیب بوده تحت تاثیر خرابی فن و سوختن خازن‌های موجود در آن دچار نقص می‌شود. اگر با وجود جایگزین کردن منبع تغدیه سالم دستگاه شما روشن شد، دلیل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور خرابی و نقص منبع تغدیه آن است.

 

ایراد در منبع تغذیه کامپیوتر علت روشن نشدن کامپیوتر با پاور است.

 

ایراد و مشکل در سخت افزار کامپیوتر

سخت افزار کامپیوتر در دو حالت معیوب شدن و یا نصب سخت افزار جدید می‌تواند در روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور تاثیر گذار باشد. بعنوان مثال روشن نشدن کامپیوتر با کارت گرافیک تازه نصب شده و یا دیگر قطعات از جمله موارد تاثیر سخت افزار نصب شده در روند فعالیت کامپیوتر است.

 

ایراد و مشکل در سخت افزار کامپیوتر از دلایل روشن نشدن کامپیوتر با پاور است.

 

در بیشتر مواقع بهترین کار در هنگام مواجهه با مشکلات سخت افزاری بررسی و عیب یابی مشکل روشن نشدن کامپیوتر توسط یک تکنسین و متخصص در این زمینه است.

چند اقدام مهم در هنگام مواجهه با روشن نشدن کامپیوتر

بیشتر مواقع انجام دادن چندین راهکار ساده پس از یافتن علت روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند در رفع این مشکل تاثیر گذار باشد. در این قسمت به بیان چند نکته در هنگام مواجهه با این مشکل می‌پردازیم:

  • در صورت بروز مشکل روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور قطعات غیرضروری‌ها را جدا کنید.
  • منبع تغذیه را پس از تست انجام شده و اطمینان از اثر خرابی این قطعه بر روشن نشدن کامپیوتر تعویض کنید.
  • سیم پاور کیس و همین طور برق پریزی که کامپیوتر به آن متصل است را تست و از سلامت این تجهیزات اطمینان داشته باشید.

 

چند اقدام مهم در هنگام مواجهه با روشن نشدن کامپیوتر

 

  • برای تست مادربورد و منبع تغذیه هر چیزی را که به مادربرد متصل است به غیر از کابل برق، سیم دکمه Power، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را جدا کنید. در این مورد به احتمال زیاد مادربورد یا منبع تغذیه Case شما اشکال دارد.
  • اگر قطعه‌ی تازه ای بر روی کامپیوتر نصب کرده‌اید نسبت به تنظیمات صحیح و جلوگیری از ایجاد اختلال در عملکرد کامپیوتر توسط این قطعه اقدام کنید.
  • اگر در زمینه نگهداری و تعمیرات کامپیوتر اطلاعات کافی ندارید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
تعمیر کامپیوتر
برای سرویس تعمیر کامپیوتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading