لوگوتایپ حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

ثبت درخواست " طراحی لوگو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
لوگوتایپ حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

لوگوتایپ یکی از انواع لوگو است که با نوشتار همراه است. برای تعریف لوگوتایپ بصورت واضح تر می‌توان گفت، یک سبک طراحی لوگو یا نشانه است که بصورت ساده و یا پیچیده صورت می‌گیرد. در سبک لوگوتایپ نام شخص، سازمان موردنظر و برند با استفاده از تایپوگرافی با هم تلفیق شده و یک نشانه مفهومی و لوگو خاص را ایجاد می‌کند. روش‌های طراحی لوگوتایپ‌ها وابسته به نام و نوع چیدمان حروف می‌تواند بسیار ساده و یا سخت باشد. در طراحی لوگو تایپ پیروی از اصول تایپوگرافی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب به بررسی اینکه لوگوتایپ حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟ می‌پردازیم.

 

لوگوتایپ‌ها در معرفی و مشخص کردن برند، شرکت و سازمان بسیار تاثیر گذار است. امروزه آموزش لوگو تایپ با توجه به تمایل افراد در مراکز مختلف آموزش طراحی و گرافیک ارائه می‌شود. تفاوت بین لوگو تایپ و تایپوگرافی آنها را به دو شاخه مختلف اما تکمیل کننده هم در طراحی با حروف تبدیل کرده است.

 

تعریف لوگو تایپ - لوگو تایپ چیست؟

 

لوگوتایپ حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

جایگاهی که برند در وهله اول در ذهن مشتری با طرح خود ایجاد می‌کند بسیار در به خاطر سپردن آن کسب و کار و حرفه تاثیر دارد. به کار گیری خلاقیت و استفاده از امکاناتی مثل لوگو تایپ در طراحی برند آن را در جایگاه خاصی در طبقه بندی نام تجاری قرار می‌دهد. با به کار گیری یک طراحی لوگو تایپ حرفه‌ای برای معرفی برند این جایگاه حتی با گذشت چندین سال ممکن است تغییر نکند.

 

لوگوتایپ حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

 

لوگو تایپ یک خلاقیت ,وارد شده به عرصه صنعت و کسب و کار است که با تلفیق نام و نشان یک برند با شرکت سازنده به ساخت یک اثر هنری تجاری منجر می‌شود. در این قسمت به بررسی ویژگی‌های یک لوگو تایپ حرفه ای می‌پردازیم.

  • یک لوگوتایپ حرفه ای با رعایت نکات زیر ایجاد می‌شود:
  • در طراحی لوگو تایپ خوانایی کلمات یک موضوع کاملا جدی است.
  • سادگی در طراحی لوگو تایپ یک رمز موفقیت است.
  • یا ایجاد یک ساختار شکنی معمول تمایز را در طرح خود بوجود آورید.
  • لوگوتایپ در یک خط افقی جذاب تر و چشمگیر تر است.
  • در لوگوتایپ با جابجایی یا خالی گذاشتن جای بعضی کلمات و استفاده از قانون گشتالت روانشناسی به طرح خود جذابیت دهید.
  • رعایت یک سری نسبت‌های بینایی تاثیر گذار در چشم برای قالب طرح در لوگو تایپ بسیار تاثیر دارد.
  • استفاده از یک رنگ خاص و در واقع تک رنگ بودن در ذهن ببنیده برای لوگو تایپ بیشتر نفوذ می‌کند.

 

طراحی لوگو تایپ به چه صورت است؟

 

نکات بیان شده در یک لوگو تایپ حرفه‌ای تاثیر فراوانی دارد. بهره‌گیری از این موارد در کنار خلاقیت و ایده‌پردازی و طرح و برند درخواست شده می‌توان یک خروجی بینظیر را برای انواع برند‌ها و نشان‌ها داشته باشد.

 

تعریف لوگوتایپ و اهمیت طراحی لوگو تایپ

تعریف لوگو تایپ بصورت اجمالی در مقدمه مطلب ارائه شد، در این قسمت با مشاهده زوایای مختلف لوگو تایپ به شناخت بیشتر این سبک از طراحی رسیده و اهمیت طراحی لوگو تایپ را بررسی می‌کنیم. عمده کاربرد لوگوتایپ برای معرفی برند و نشان یک سازمان و یا شرکت سازنده است. کاربرانی که به دنبال خاص و جذاب نشان دادن برند خود در چشم بیننده در صنف‌های مختلف هستند بیشتر به دنبال استفاده از این روش طراحی برای ساخت یک لوگو مخصوص برای معرفی کسب و کار خود می‌باشند.

 

تعریف لوگوتایپ - کاربرد لوگو تایپ

 

اهمیت طراحی لوگو تایپ

قابلیت‌های چشمگیر لوگوتایپ به حدی است که به تمامی افرادی که تصمیم به طراحی لوگو را دارند پیشنهاد می‌شود. حتی اگر تاکید افراد در لوگو بیشتر بر تصویر باشد، باز هم استفاده لوگو تایپ را می‌توان یک ایده و خلاقیت در این سبک طراحی دانست. اهمیت طراحی لوگوتایپ وابسته به کاربرد فونت و حروف در اصل طرح است. به این دلیل که هر فونت بازگوکننده احساسات و مفاهیم مشخص و خاصی بوده و از طرفی انتقال دهنده اطلاعات مشخص به ببینده است.

 

اهمیت طراحی لوگو تایپ

 

در کنار تمامی این موارد راحتی استفاده از فونت و کلمات در طراحی اهمیت طراحی لوگو تایپ را افزایش داده است. اما توجه به این نکته ضرورت دارد که لوگوتایپ مناسب می‌تواند به طرح اصلی و یا برند طراحی شده جان تازه بخشیده و آن را تقویت کند و درمقابل ضعف در طراحی مناسب باعث تخریب تصویر و برند طراحی شده می‌شود.

روش های طراحی لوگوتایپ

لوگوتایپ مثل هر روش طراحی دیگری از روش‌های مختلفی برخوردار است. با این تفاوت که در این سبک طراحی اصل تمایز را نوع حروف، زبان حروف، سادگی و پیچیدگی حروف ایجاد می‌کند. با توجه به موارد گفته شده می‌توان لوگوتایپ را با روش‌های زیر در نظر گرفت.

 

لوگوتایپ فارسی

لوگوتایپ فارسی همانطور که از نام این سبک طراحی پیداست، با استفاده از حروف فارسی و ایده‌های کاربردی طراحی لوگوتایپ برای نشان و برند‌های مختلف صورت می‌گیرد. امروزه در راستای طراحی لوگوتایپ فارسی آنلاین یک سری ابزار تحت عنوان سایت لوگوتایپ ساز ایجاد شده‌اند که با دریافت اطلاعات و نشانه‌های درخواستی کاربران لوگوتایپ فارسی مدنظر را ایجاد می‌کنند. این سبک ساخت لوگو تایپ از نظر خیلی از کاربران مناسب نیست.

 

روش‌های طراحی لوگوتایپ فارسی

 

لوگوتایپ انگلیسی

با استفاده از حروف انگلیسی نیز برای مشخص کردن یک برند می‌توان لوگو تایپ را طراحی کرد. لوگوتایپ انگلیسی در کشور‌های مختلف و همین طور ایران برای طراحی مخصوص برند قابل استفاده است.

 

روش‌های طراحی لوگوتایپ انگلیسی

 

لوگوتایپ ترکیبی

استفاده از حروف فارسی و انگلیسی در کنار هم و یا ترکیب تصویر و حروف برای ایجاد یک لوگو و نشان مشخص را لوگوتایپ ترکیبی می‎نامند. از این سبک طراحی لوگو برای ایجاد خلاقیت و جذابیت در نتیجه نهایی استفاده می‌شود.

 

روش‌های طراحی لوگوتایپ ترکیبی

 

تفاوت لوگوتایپ و تایپوگرافی

تایپوگرافی هنر تلفیق حروف چینی و فونت با تصاویر است. هنر چیدمان حروف تایپی برای رسیدن به یک زبان تصویری و پردازش متن برای انواع رسانه‌های چاپی و در نهایت انتخاب و طرح ریزی تایپ برای چاپ را تایپوگرافی گویند. لوگوتایپ از تمامی ویژگی‌های بیان شده برای تایپوگرافی در کنار ویژگی‌های مختص به خود، برای مشخص کردن یک برند مشخص بهره می‌گیرد. بنابراین یک طراح لوگوتایپ برای داشتن مهارت در انجام کار باید به هنر تایپوگرافی اشراف داشته باشد.

 

تفاوت لوگوتایپ و تایپوگرافی

 

یک سری نکات در طراحی لوگوتایپ وجود دارد که برهم زدن آنها مانع دریافت پیام پنهان شده در طرح لوگو و برند می‌شود. بنابراین با رعایت موازین تعریف شده برای یک لوگوتایپ حرفه‌ای پیش رفته و نهایت خلاقیت و تصویرسازی خود برای به دست آمدن یک خروجی متناسب و با کیفیت به کار ببرید.

4.5 امتیاز از 2854 رای


طراحی لوگو
برای سرویس طراحی لوگو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین