تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

نیاز به تعمیر کولر گازی میتسوبیشی آن چیزی نیست که پس از خریدن کولر و بازگشت از نمایندگی کولر گازی میتسوبیشی در شهرمان به آن فکر می­‌کنیم. اما پس از استفاده مداوم و گذشت زمان، نیاز به تعمیر کولر گازی میتسوبیشی اجتناب­‌ناپذیر خواهد بود. تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی بنابر نوع مشکل آن، می­‌تواند شامل تعمیر پنل کولر میتسوبیشی، شارژ گاز کولر میتسوبیشی، تعویض ترموستات کولر میتسوبیشی و موارد دیگر باشد. با «خدمت از ما» در این مقاله همراه باشید تا در رابطه با تعمیر کولر گازی میتسوبیشی بیشتر بدانیم.

تعمیر کولر گازی میتسوبیشی با استفاده از کدهای خطا

اگر یک تعمیرکار خبره نباشید، با شناختن ارورهای کولر می­‌توانید مشکل را شناسایی کنید. در این حالت، شاید حتی بتوانید برخی از تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی را نیز خودتان انجام دهید. اگر دست به آچار هم نباشید، اعلام مشکل به تعمیرکار می‌­تواند روند تعمیر کولر گازی میتسوبیشی را سرعت بخشد.

1. خطای A0 کولر گازی میتسوبیشی

علت این ارور وجود مشکل در دستگاه تهویه است. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این حالت باید قطعات متصل به دستگاه تهویه را بررسی کنید. اگر امکان تعمیر نبود، قطعات خراب را تعویض کنید.

 


2. خطای A2 کولر گازی میتسوبیشی

در صورت نمایش این ارور در پنل کولر میتسوبیشی، مشکل بروز خطای سخت‌افزاری در قسمت انتقال پردازنده است. برای عیب‌­یابی و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی باید سخت افزار را بررسی، و خطای احتمالی در برد را رفع کنید.

 

3. خطای A3 کولر گازی میتسوبیشی

این کد در پنل کولر میتسوبیشی به دلیل خطا در انتقال داده­‌ها رخ می‌دهد. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این حالت باید اتصالات را بررسی کنید

 

4. طای A6 کولر گازی میتسوبیشی

این خطا به دلیل مشکلات جریان متناوب رخ می‌­دهد. برای انجام تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی در این شرایط، خطای ارتباطی پردازشگر را رفع کنید تا ولتاژ خالص وارد دستگاه شود.

 

تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

 

5. خطای A7 و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

عدم سیگنال­‌دهی در دستگاه باعث نمایش این خطا در پنل کولر میتسوبیشی می‌­شود. برای رفع این خطا، محدوده انتقال سیگنال (که با سیم­‌کشی انجام شده) را بررسی کنید. اگر مشکلی در این محدوده وجود نداشت، مبدل را بررسی کنید.

 

6. خطای A8 کولر گازی میتسوبیشی

در این حالت، مشکلی در انتقال از واحد اصلی رخ داده است. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این مورد، محدوده سیم­کشی را بررسی کنید. ممکن است محدوده فرسوده، و یا اتصال سیم درست انجام نشده باشد.

7. خطای EA و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

این ارور نشان می‌­دهد که در واحد اصلی سیستم خطا رخ داده است. اتصال سیم­‌های میانی را بررسی کنید. ممکن است جایی در اتصال باز شده باشد و این مشکل تداخل صوتی ایجاد کند.

 

8. خطای EB کولر گازی میتسوبیشی

مشکل در واحد جریان متناوب است. سیم­‌کشی و مکان اتصال سیم و کابل را بررسی کنید. احتمالا اندازه کابل‌­ها نامناسب، و باعث تداخل صوتی شده است.

 

نمایندگی کولر گازی میتسوبیشی اصفهان

 

9. خطای EC و تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی

این ارور نشان می‌­دهد دستگاه تهویه هوا مشکل دارد. برای رفع مشکل و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی، کولر را روشن و دستگاه تهویه را بررسی کنید.

 

10. خطای ED کولر گازی میتسوبیشی

در صورت نمایش این خطا در پنل کولر میتسوبیشی، خطاهای تصادفی در اتصال سریال دستگاه رخ می‌دهد. احتمالا بین اتصالات صفحه برد فاصله ایجاد شده است؛ آن را پیدا و رفع کنید.

 

11. خطای EF کولر گازی میتسوبیشی

این خطا نشان می‌­دهد که واحد اصلی در سیستم با مشکل نامعلومی مواجه شده است. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی، شما باید آن را بررسی، و اختلال صدا-قدرت در واحد فضای باز را به مدت ۳۰ ثانیه کنترل کنید. بعد از آن دستگاه دوباره روشن می‌شود.

 

12. خطای E0 کولر گازی میتسوبیشی

در سیستم کنترل از راه دور مشکلی وجود دارد. برای تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی در این حالت، سیستم کنترل از راه دور، اتصالات و ولتاژ دستگاه را بررسی کنید. اگر چند سیستم دیگر به سیستم شما متصل می‌شود، صفحه برد را نیز بررسی کنید.

 

13. خطای E1 تا E5 کولر گازی میتسوبیشی

تمام این خطاها وضیعت سیستم کنترل از راه دور مرتبط است. برای رفع آن باید سیم‌­کشی­های فضای داخلی سیستم را چک کنید. اما اگر مشکل پیش آمده وسیع نیست، کافیست فقط سیم‌­کشی­های فضای داخلی سیستم را بررسی کنید.

 

قیمت کولر گازی میتسوبیشی

 

14. خطای E6 کولرگازی میتسوبیشی

این ارور در پنل کولر میتسوبیشی نشان‌­دهنده این است که خطای اتصال داخلی رخ داده. این خطا عمدتا ناشی از واحد فضای باز است که قبل از واحد داخلی کار می‌کند. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این حالت باید تداخل حاصله را بررسی کنید.

 

15. خطای E7 کولر گازی میتسوبیشی

اگر این خطا را در پنل کولر میتسوبیشی دیدی، مشکل از واحد اصلی سیستم است. برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این حالت ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید؛ سپس پمپ تراکمی را بررسی، و دوباره دستگاه را راه اندازی کنید.

 

16. خطای E8 و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

علت ارور E8 در کولرگازی میتسوبیشی، وجود فضای آزاد در فضای داخلی پمپ هوا رسانیست. برای برطرف کردن این مشکل باید پمپ و جداکننده داخلی را بررسی کنید. سپس، سیستم دوباره به توالی درست خود مانند فضای داخلی باز می‌گردد.


17. خطای E9 کولر گازی میتسوبیشی

این ارور به ما نشان می‌­دهد که اتصال فضای داخلی به پمپ تولید کننده هوا به مشکل برخورده است. برای رفع این خطا و تعمیر کولر گازی میتسوبیشی پمپ را کنترل و جدا کننده داخلی را بررسی کنید. در آخر نیز جریان برق را به توالی درست مانند فضای داخلی وصل کنید.

 

علاوه بر موارد گفته شده، پنل کولر میتسوبیشی شما می­‌تواند ارورهای دیگری را نیز نمایش دهد؛ برای مثال خطاهای گروه F (از F1 تا F9 و FA)، گروه P (از P1 تا P9)، گروه U (از U1 تا U7). این خطاها کمی تخصصی‌تر هستند و بهتر است برای تعمیر کولر گازی میتسوبیشی در این حالت از افراد خبره کمک بگیرید.

 

هزینه تعمیر کولر گازی میتسوبیشی

در حالت کلی، هزینه تعمیر کولر گازی میتسوبیشی با توجه به مدل کولر گازی شما تعیین می­‌شود. مورد دیگر که در هزینه عیب‌­یابی و تعمیرات کولر گازی میتسوبیشی موثر است، مشکلات به وجود آمده در دستگاه هستند. برای مثال هزینه تعویض ترموستات کولر میتسوبیشی با هزینه شارژ گاز کولر میتسوبیشی یکسان نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

3.50 امتیاز از 155 رای

برچسب‌ها:
تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading