بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان کدام اند؟

نقاشی ساختمان
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان کدام اند؟

برای انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان باید به چه نکاتی توجه شود ؟

اگر قرار باشد بعد از پایان ساخت هر بنایی، نماکاری ساختمان بدون نقاشی و یا طراحی رها شود، چهره شهر نا زیبا و دلگیر می شد. به همین دلیل است که امروزه شهرداری ها در هر منطقه ای زمانی مجوز پایان ساخت را صادر خواهند کرد که نقاشی نمای ساختمان انجام گرفته باشد.

برای این که نمای بیرونی هر ساختمان و بنایی زیبا شود، هم می توانید به سراغ نقاشی نمای ساختمان رفته و هم از سنگ کاری استفاده کنید. این یک امر سلیقه ای است و البته بسته به شرایط محیطی منطقه شما هم دارد. برای مثال، در مناطق بارانی صاحبان سرمایه ترجیح می دهند که به جای نقاشی نمای خانه که هر لحظه ممکن است در اثر بارندگی، رنگ ها شسته شود، از انواع سنگ های مخصوص نماکاری استفاده نمود. اما به هر حال اگر تمایل دارید نقاشی نمای ساختمان را انجام دهید توصیه می کنیم که تمامی جوانب را توجه نمایید که مهمترین آن، انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای خانه است.


 

راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان:


1. توجه به شرایط آب و هوایی منطقه

2. انتخاب رنگ برحسب نوع ساختمان

3. تقسیم بندی نمای بیرونی برای رنگ آمیزی

4. رنگ، عایق گرما و سرما

5. انتخاب رنگ براساس فضای سبز منطقه

6. انتخاب رنگ براساس مصالح به کار رفته در ساختمان

 

بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان کدام اند؟

 

1. توجه به شرایط آب و هوایی منطقه

بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان باید دوام و پایداری زیادی در برابر شرایط جوی همانند بارش، وزش باد، تغییر دمایی در فصول و... داشته باشد. لازم است بدانید که اشعه ماورابنفش به شدت بر روی رنگ نمای ساختمان تاثیر گذاشته و منجر به کم رنگ شدن آن ها می شود. در نتیجه باید بسته به شرایط اقلیم منطقه خود، رنگ سازگار با آن را انتخاب کنید. یکی از بهترین رنگ ها برای نقاشی نمای ساختمان رنگ های نانو هستند. رنگ نانو از ویژگی های زیر برخوردار است:

  • عایق در برابر رطوبت و در نتیجه مناسب برای مناطق پر باران همانند شمال کشور
  • مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش
  • قابلیت شست و شو بدون از بین رفتن زیبایی رنگ
  • چسبندگی بسیار بالا و در نتیجه مناسب برای اجرا بر روی دیوارهای سیمانی و بتنی و...
  • رنگ های نانو در برابر گرما و سرما مقاوم بوده و در نیتجه مصرف انرژی را در خانه کم می کنند.

توصیه می کنیم که برای خرید رنگ جهت نقاشی نمای خانه به هیچ عنوان به دنبال رنگ های ارزان نروید چرا که این رنگ ها مسلما کیفیت پایین داشته و در مدت کوتاهی باید مجددا نقاشی نمای ساختمان را انجام دهید. با این کار شما در واقع همان هزینه یک رنگ باکیفیت را پرداخت کرده اید.2. انتخاب رنگ برحسب نوع ساختمان

اگر در سطح شهر گذر داشته باشید، با انواع ساختمان ها مواجه می شوید. خانه های ویلایی، آپارتمانی، معماری مدرن، معماری سنتی و.... . فراموش نکنید که برای هر کدام از این خانه ها باید از رنگ مناسبی جهت نقاشی نمای ساختمان استفاده نمود. به عنوان نمونه اگر شما یک خانه ویلایی زیبا در محیط باز دارید، برای نقاشی نمای خانه باید از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده کنید. زمانی که تضاد رنگی را برای چنین خانه هایی به کار ببرید، به خوبی در محیط باز خودنمایی خواهد کرد.3. تقسیم بندی نمای بیرونی برای رنگ آمیزی

قبل از این که نقاشی نمای ساختمان را آغاز نمایید، ابتدا تمامی قسمت ها شامل سقف، دیوارهای جلویی، دیوارهای پشتی، درب و... تفکیک کرده و سپس بر حسب نوع رنگ هایی که در اختیار دارید، تعیین نمایید هر قسمت باید چه رنگی داشته باشد. برخی از افراد تمایل دارند که سقف خانه یک رنگ تیره و تمامی دیوارها، رنگ روشن و یکدستی داشته باشند. البته این انتخاب رنگ بسته به سلیقه افراد متفاوت است اما در کل فراموش نکنید که رنگ های به کار رفته در نقاشی نمای ساختمان باید با هم هارمونی داشته و تضاد میان آن ها به گونه ای نباشد که نمایی زننده و زشت را ایجاد کند. 

 

رنگ آمیزی نمای ساختمان

 

4. رنگ، عایق گرما و سرما

بهترین رنگ انتخابی برای نقاشی نمای ساختمان رنگی است که عایق گرما و سرما باشد. به شرایط آب و هوایی منطقه خود دقت کنید. اگر شما در شهری زندگی می کنید که عمده سال، هوا گرم است، باید برای نقاشی نمای خانه از رنگ های روشن استفاده کنید. چرا که رنگ های تیره با جذب بیشتر انرژی خورشید، منجر به گرم شدن خانه شده و در نتیجه باید انرژی بیشتری برای خنک کردن خانه صرف کنید.

برعکس این قضیه در مناطقی است که غالب سال، هوا سرد است. در چنین مناطقی هر چه رنگ های تیره در رنگ نمای ساختمان بیشتر باشد، انرژی خورشید به خوبی می تواند خانه را گرم کرده و در نتیجه نیاز به مصرف گاز جهت گرم شدن خانه کمتر می شود.5. انتخاب رنگ براساس فضای سبز منطقه

در مناطقی همانند شمال کشور که منطقه زندگی پوشیده از درخت، درختچه، چمن و... است، توصیه می کنیم که برای نقاشی نمای ساختمان از رنگ سبز استفاده نکنید. چرا که با این کار خانه شما در دل این طبیعت سبز پنهان شده و  در نتیجه زیبایی خود را از دست می دهد. در چنین مناطقی بهترین رنگ برای نقاشی نمای خانه رنگ های متضاد با رنگ سبز است. پیشنهاد می کنیم که از چند رنگ در رنگ نمای ساختمان استفاده کنید تا خانه شما به خوبی بتواند خود نمایی کند.6. انتخاب رنگ براساس مصالح به کار رفته در ساختمان

یکی از معیارهای انتخاب رنگ برای نقاشی نمای ساختمان این است که شما ساختمان خود را از چه مواد و متریالی ساخته اید. در کشور ما بسته به نوع منطقه، خانه های سیمانی، بتنی، چوبی و... وجود دارد. مسلما نوع رنگ هایی که برای هر ماده به کار می برید، متفاوت است.

برای مثال رنگ هایی که برای چوب مناسب بوده  و به خوبی می تواند جلای زیبایی بر روی چوب داشته باشند، نمی توانند به همان کیفیت، زیبایی خود را بر روی متریال ساختمانی دیگر نشان دهند. لذا قبل از آغاز به نقاشی نمای ساختمان عاقلانه ترین کار این است که به فروشنده، جنس متریال را اطلاع دهید تا رنگ مناسب را به شما پیشنهاد نماید. فراموش نکنید که نوع رنگ، بر روی دوام و سلامت مصالح ساختمانی شما تاثیر می گذارد.


 

امیدواریم در این مقاله به سوالی که ابتدای بحث مطرح شد یعنی " بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان " رسیده باشید .

 

4.25 امتیاز از 9 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading