رنگ آمیزی نمای ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ آمیزی نمای ساختمان

برای این که نمای بیرونی هر ساختمان و بنایی زیبا شود، هم می توانید به سراغ نقاشی نمای ساختمان رفته و هم از سنگ کاری استفاده کنید. این یک امر سلیقه ای است و البته بسته به شرایط محیطی منطقه شما هم دارد. برای مثال، در مناطق بارانی صاحبان سرمایه ترجیح می دهند که به جای نقاشی نمای ساختمان که هر لحظه ممکن است در اثر بارندگی، رنگ ها شسته شود، از انواع سنگ های مخصوص نماکاری استفاده نمود.

اما به هر حال اگر تمایل دارید نقاشی نمای ساختمان را انجام دهید توصیه می کنیم که تمامی جوانب را توجه نمایید که مهمترین آن، انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان است.

رنگ آمیزی نمای ساختمان با نقاشی سایر قسمت‌های بنا بسیار متفاوت است. معمولاً برای نقاشی نمای بیرونی ساختمان به ابزار کار در ارتفاع نیاز است. اما مهم‌تر از آن، مناسب بودن رنگ برای جنس سیمانی، فلزی یا کامپوزیت نمای بیرونی ویلا یا ساختمان است. در اینجا مجموعه تمام نکاتی را که هنگام خرید رنگ مخصوص برای نقاشی ساختمان مدرن باید مدنظر داشته باشید، گردآوری کرده‌ایم.

نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان

اگر قرار باشد بعد از پایان ساخت هر بنایی، نماکاری ساختمان بدون نقاشی و یا طراحی رها شود، چهره شهر نا زیبا و دلگیر می شد. به همین دلیل است که امروزه شهرداری ها در هر منطقه ای زمانی مجوز پایان ساخت را صادر خواهند کرد که نقاشی نمای ساختمان انجام گرفته باشد.

البته گاهی اوقات نقاشی نما ساختمان با هدف نوسازی ساختمان قدیمی انجام می‌شود. در این حالت ممکن است نمای بیرونی ساختمان احتیاج به نوسازی داشته باشد. در هر صورت توجه به مشکلات نمای ساختمان و جنس آن برای انتخاب رنگ مخصوص نمای ساختمان، بسیار ضروری است.

 

بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان

 

همانطور که استفاده از متدهای تغییر دکوراسیون مثل نصب کاغذ دیواری با مراحل تهیه ابزار مورد نیاز مثل  انواع چسب کاغذ دیواری و نصب اصولی آن همراه بوده رنگ آمیزی ساختمان نیز از شرایط خاصی برخوردار است. برای انتخاب  زیباترین رنگ ساختمان یک سری فاکتور مهم باید بررسی شود که در این بخش به این موارد اشاره خواهیم داشت. 

 

1. نقاشی نمای ساختمان متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه

بهترین رنگ برای نقاشی نما ساختمان باید دوام و پایداری زیادی در برابر شرایط جوی همانند بارش، وزش باد، تغییر دمایی در فصول و... داشته باشد. لازم است بدانید که اشعه ماورابنفش به شدت بر روی رنگ نمای ساختمان تاثیر گذاشته و منجر به کم رنگ شدن آن ها می شود. در نتیجه باید بسته به شرایط اقلیم منطقه خود، رنگ سازگار با آن را انتخاب کنید. یکی از بهترین رنگ ها برای نقاشی نمای ساختمان رنگ های نانو هستند. رنگ نانو از ویژگی های زیر برخوردار است:

  • عایق در برابر رطوبت و در نتیجه مناسب برای مناطق پر باران همانند شمال کشور
  • مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش
  • قابلیت شست و شو بدون از بین رفتن زیبایی رنگ
  • چسبندگی بسیار بالا و در نتیجه مناسب برای اجرا بر روی دیوارهای سیمانی و بتنی و...
  • رنگ های نانو در برابر گرما و سرما مقاوم بوده و در نیتجه مصرف انرژی را در خانه کم می کنند.امروزه از  کاغذ دیواری نانو در کنار رنگ نیز برای خاص نشان دادن دکوراسیون داخلی بهره می‌برند. 

توصیه می کنیم که برای خرید رنگ جهت نقاشی نمای خانه به هیچ عنوان به دنبال رنگ های ارزان نروید چرا که این رنگ‌ها مسلما کیفیت پایین داشته و در مدت کوتاهی باید مجددا نقاشی نمای ساختمان را انجام دهید. با این کار شما در واقع همان هزینه یک رنگ باکیفیت را پرداخت کرده اید.

 

رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان

 


2. انتخاب رنگ برحسب نوع ساختمان

اگر در سطح شهر گذر داشته باشید، با انواع ساختمان ها مواجه می شوید. خانه های ویلایی، آپارتمانی، معماری مدرن، معماری سنتی و.... . فراموش نکنید که برای هر کدام از این خانه ها باید از رنگ مناسبی جهت نقاشی نمای ساختمان استفاده نمود. به عنوان نمونه اگر شما یک خانه ویلایی زیبا در محیط باز دارید، برای نقاشی نمای خانه باید از ترکیب رنگ های روشن و تیره استفاده کنید. زمانی که تضاد رنگی را برای چنین خانه هایی به کار ببرید، به خوبی در محیط باز خودنمایی خواهد کرد.

 

جدیدترین رنگ نمای ساختمان

 


3. تقسیم بندی نمای بیرونی ساختمان برای رنگ آمیزی

قبل از این که نقاشی نمای ساختمان را آغاز نمایید، ابتدا تمامی قسمت ها شامل سقف، دیوارهای جلویی، دیوارهای پشتی، درب و... تفکیک کرده و سپس بر حسب نوع رنگ هایی که در اختیار دارید، تعیین نمایید هر قسمت باید چه رنگی داشته باشد.

برخی از افراد تمایل دارند که سقف خانه یک رنگ تیره و تمامی دیوارها، رنگ روشن و یکدستی داشته باشند. البته این انتخاب رنگ بسته به سلیقه افراد متفاوت است اما در کل فراموش نکنید که رنگ های به کار رفته در نقاشی نمای ساختمان باید با هم هارمونی داشته و تضاد میان آن ها به گونه ای نباشد که نمایی زننده و زشت را ایجاد کند. 

 

نقاشی نمای بیرونی ساختمان با جدیدترین رنگ نما

 

علاوه بر این موارد در بازسازی ساختمان  ترمیم ترک سقف گچی قبل از شروع رنگ آمیزی یکی از مراحل مهم نقاشی ساختمان به شمار می‌آید. رعایت این موارد در تثبیت رنگ و زیبا نشان دادن آن تاثیر بسزایی دارد. 

 

4. رنگ نمای بیرونی ساختمان، عایق گرما و سرما

بهترین رنگ انتخابی برای نقاشی نمای ساختمان رنگی است که عایق گرما و سرما باشد. به شرایط آب و هوایی منطقه خود دقت کنید. اگر شما در شهری زندگی می کنید که عمده سال، هوا گرم است، باید برای نقاشی نمای خانه از رنگ های روشن استفاده کنید. چرا که رنگ های تیره با جذب بیشتر انرژی خورشید، منجر به گرم شدن خانه شده و در نتیجه باید انرژی بیشتری برای خنک کردن خانه صرف کنید.

برعکس این قضیه در مناطقی است که غالب سال، هوا سرد است. در چنین مناطقی هر چه رنگ های تیره در رنگ نمای ساختمان بیشتر باشد، انرژی خورشید به خوبی می تواند خانه را گرم کرده و در نتیجه نیاز به مصرف گاز جهت گرم شدن خانه کمتر می شود.

 

بهترین رنگ نمای ساختمان

 


5. نقاشی نمای ساختمان براساس فضای سبز منطقه

در مناطقی همانند شمال کشور که منطقه زندگی پوشیده از درخت، درختچه، چمن و... است، توصیه می کنیم که برای نقاشی نمای ساختمان از رنگ سبز استفاده نکنید. چرا که با این کار خانه شما در دل این طبیعت سبز پنهان شده و  در نتیجه زیبایی خود را از دست می دهد. در چنین مناطقی بهترین رنگ برای نقاشی نمای خانه رنگ های متضاد با رنگ سبز است. پیشنهاد می کنیم که از چند رنگ در رنگ نمای ساختمان استفاده کنید تا خانه شما به خوبی بتواند خود نمایی کند.

 

ترکیب رنگ نمای ساختمان توسط نقاش نما ساختمان

 


6. انتخاب رنگ مخصوص نمای سیمانی یا چوبی ساختمان

یکی از معیارهای انتخاب رنگ برای نقاشی نمای ساختمان این است که شما ساختمان خود را از چه مواد و متریالی ساخته اید. در کشور ما بسته به نوع منطقه، نمای سیمانی، بتنی، چوبی و... وجود دارد. مسلما نوع رنگ هایی که برای هر ماده به کار می برید، متفاوت است.

برای مثال رنگ هایی که برای چوب مناسب بوده  و به خوبی می تواند جلای زیبایی بر روی چوب داشته باشند، نمی توانند به همان کیفیت، زیبایی خود را بر روی متریال ساختمانی دیگر نشان دهند. لذا قبل از آغاز به نقاشی نمای ساختمان عاقلانه ترین کار این است که به فروشنده، جنس متریال را اطلاع دهید تا رنگ مناسب را به شما پیشنهاد نماید. فراموش نکنید که نوع رنگ، بر روی دوام و سلامت مصالح ساختمانی شما تاثیر می گذارد.

امیدواریم مطالبی که درباره نقاشی نمای ساختمان و انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نمای ساختمان بیان شد، به شما در تصمیم گیری در مورد رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ویلا یا خانه‌تان کمک کرده باشد.

 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading