چرا گوشی شارژ نمی شود

ثبت درخواست "تعمیرات موبایل و تبلت"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چرا گوشی شارژ نمی شود

چرا گوشی شارژ نمی شود؟! حتما شما هم وقتی بعد از یک روز کاری طولانی، زمانی که شارژ تلفن همراه‌تان رو به پایان است؛ گوشی را به شارژر متصل کرده‌اید و متوجه شده‌اید که گوشی شارژ نمی شود، این سؤال را از خود پرسیده‌اید. این اتفاق واقعا ناامیدکننده است و تلاش  برای تشخیص مشکل و برطرف کردن آن، حتی می‌تواند ناامیدکننده‌تر هم باشد. در اینجا به چند مورد از راهکارهایی پرداخته‌ایم که ممکن است برای حل مشکل دیر شارژ شدن گوشی یا شارژ نشدن گوشی، راهگشا باشند.

 

اگر گوشی شارژ نمی شود، این روش‌ها را امتحان کنید

برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی، همیشه نیاز نیست حتما به مراکز تعمیر موبایل مراجعه کنید. اگر شما هم به دنبال دلایلی برای بالا نرفتن درصد شارژ گوشی، علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن، مشکل دیر شارژ شدن گوشی، مشاهده نکردن علامت شارژ، علت شارژ نشدن گوشی اپل هستید، چند قدم ساده ابتدایی را امتحان کنید و اگر مشکل برطرف نشد، به مراکز تعمیر مراجعه کنید.

 

شارژ نشدن گوشی | تغییر خروجی برق

اگر بعد از اتصال شارژر مشاهده کردید که گوشی شارژ نمی‌ شود، اولین کاری که باید برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی انجام دهید این است که پریز برقی که شارژر را به آن متصل کرده‌اید، عوض کنید. ممکن است پریزی که استفاده کرده‌اید معیوب باشد. بنابراین در اولین قدم، این کار را امتحان کنید.

 

چرا گوشی شارژ نمی شود

 

شارژ نشدن گوشی | بررسی آداپتور شارژر

اگر از شارژری استفاده می‌کنید که سیم رابط شارژر و آداپتور آن قابل جداسازی است و با مشکل بالا نرفتن درصد شارژ گوشی روبه‌رو هستید، حتما آداپتور شارژر را بررسی کنید. بهترین روش برای اطمینان از صحت عملکرد آن، تعویض آداپتور شارژر با یک آداپتور شارژر دیگر است. اگر آداپتور دیگر شروع به شارژکردن کرد، مشخص می‌شود که علت شارژ نشدن گوشی شما، آداپتور شارژرتان است و باید آن را تعویض کنید.

 

مشکل دیر شارژ شدن گوشی


شارژ نشدن گوشی | بررسی سیم رابط

در اغلب موارد، مشکل شارژ نشدن گوشی به سیم رابط شارژر دستگاه مربوط است. پیش از هر چیز، سیم را از نظر ظاهری بررسی کنید. سیم رابط نباید دارای زدگی یا پارگی باشد. اگر مشکل زدگی یا خوردگی مشاهده نکردید، دو سر سیم رابط را چک کنید. برای اطمینان از این که مشکل از کابل وسط نیست، بهترین کار این است که با یک سیم رابط دیگر، شارژ شدن گوشی خود را بررسی کنید. اگر با سیم جایگزین، گوشی شما شروع به شارژشدن کرد، مشخص می‌شود که مشکل شارژ نشدن گوشی از سیم رابط شما است.

 

شارژ نشدن گوشی | بررسی درگاه شارژر گوشی

شارژ باتری گوشی فقط زمانی انجام می‌شود که متصل‌کننده‌های درگاه شارژ گوشی موجود بر روی یک سر کابل، ارتباط مستقیم برقرار کند. در بسیاری موارد دیده شده که به دلیل انباشته‌شدن گرد و غبار یا چیزهای چسبنده در سوکت شارژر، گوشی شارژ نمی‌ شود. برای رفع این مشکل، پورت شارژر گوشی خود را بررسی و در صورت نیاز، آن را تمیز کنید. این کار نیاز به دقت زیادی دارد. همچنین مواردی همچون لق‌بودن سوکت شارژر گوشی هم می‌تواند منجر به ایجاد مشکل و شارژ نشدن گوشی ما شود. دست آخر اگر این مشکل همچنان پابرجا بود، نسبت به تعمیر سوکت شارژ گوشی اقدام کنید.

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی

مشکل دیر شارژ شدن گوشی


شارژ نشدن گوشی | ری‌استارت کردن تلفن همراه

در برخی موارد که مشاهده می‌کنید گوشی شارژ نمی ‌شود، ری‌استارت کردن گوشی ممکن است باعث رفع مشکل شارژ نشدن گوشی شما شود.

 

شارژ نشدن گوشی | خاموش کردن دستگاه

بعضی اوقات، خاموش‌کردن گوشی می‌تواند یکی از راه‌های رفع مشکل شارژ نشدن گوشی باشد. اگر تمام مراحل فوق را طی کردید و مطمین شدید که مشکل از موارد نام‌برده نیست، این روش را امتحان کنید.
•    گوشی را خاموش کنید.
•    2 دقیقه صبر کنید.
•    شارژر را به گوشی وصل و آن را برای 2 دقیقه رها کنید. احتمالا در این دو دقیقه، باتری شروع به شارژشدن می‌کند.
•    دکمه پاور دستگاه را فشرده و گوشی را شارژ کنید

 

علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن

 

شارژ نشدن گوشی | آپدیت یا دانگرید سیستم عامل

گاهی دیده شده که آپدیت‌کردن سیستم عامل یا عدم آپدیت‌کردن، منجر به بروز اختلال در عملکرد دستگاه همچون شارژ نشدن گوشی می‌شود. بنابراین اگر به تازگی سیستم عامل دستگاه خود را آپدیت کرده‌اید، در صورت امکان آن را دانگرید نمایید و اگر مدت‌ها است که سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی نکرده‌اید، حتما آن را آپدیت کنید.


شارژ نشدن گوشی | تعویض باتری دستگاه

اگر هیچ‌یک از روش‌هایی که ذکر کردیم، مشکل تلفن همراه شما را برطرف نکرد، به احتمال زیاد باتری گوشی شما مشکل دارد. در این شرایط اگر باتری گوشی شما قابل جداسازی و تعویض است، بخت با شما یار است. یک باتری نو و باکیفیت بخرید و خودتان آن را جایگزین باتری قدیمی کنید. اما اگر باتری گوشی شما جداشدنی نیست، مجبور خواهید بود که دستگاه را به تعمیرکار بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهد. به احتمال زیاد با تعویض باتری، مشکل شارژ نشدن گوشی برطرف می‌شود.


علت شارژ نشدن گوشی در حالت روشن

مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن، یک مشکل متداول است. در اینجا دو روش برای حل این مشکل ارایه شده است.
1. برای حل این مشکل، توصیه می‌شود که سیستم عامل تلفن همراه خود را آپدیت کنید.
2. گوشی خود را فلش کنید. می‌توانید با استفاده از برنامه Dr.fone این کار را انجام دهید. البته توجه داشته باشید که بعد از فلش کردن، تمامی اطلاعات گوشی شما پاک می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که اگر اطلاعات مهمی روی گوشی خود دارید، قبل از فلش کردن از آن‌ها بک‌آپ بگیرید. در صورتی که در منزل موفق به فلش کردن گوشی خود نشدید، می‌توانید به مراکز تعمیر موبایل مراجعه کنید.

چرا گوشی شارژ نمی شود

چرا گوشی شارژ نمی شود

 

در آخر بهتر است بگوییم پاسخ به این پرسش که "چرا گوشی شارژ نمی شود" به یک یا دو عامل وابسته نیست. شارژ نشدن گوشی یا دیر شارژ شدن گوشی دلایل متعددی دارد که در اینجا به متداول‌ترین آن‌ها اشاره کردیم. اگر هیچ کدام از راهکارهای ارایه شده، مشکل تلفن همراه شما را برطرف نکرد، می‌توانید از متخصصین خدمت از ما کمک بگیرید.

تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading