جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ‌ها در گوشی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ‌ها در گوشی

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در گوشی هم باعث صرفه‌جویی در مصرف اینترنت می‌شود، و هم حافظه داخلی دستگاه را برای برنامه‌ها و فایل‌های مهمتر خالی می‌گذارد. در یک کلام، جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ‌ها در گوشی یا جلوگیری از آپدیت خودکار برنامه‌ها در اندروید، باعث کنترل بهتر شما روی برنامه‌های گوشی خواهد شد. اگر می‌خواهید بدانید چه روش‌هایی برای جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ‌ها در گوشی وجود دارد، با ما همراه باشید. پس از بررسی این روش‌ها، به سوالات رایجی مانند جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام، جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید و... نیز پاسخ خواهیم داد.

 

 

علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ

یکی از سوالات کاربران در مورد جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی، این است که علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی چیست. در سیستم عامل اندروید 3 نوع آپدیت وجود دارد:

  1. آپدیت‌های مربوط به سیستم عامل که از طریق تنظیمات انجام می‌شود.
  2. آپدیت خودکار برخی برنامه‌ها که از طریق سایت ارائه‌دهنده خود نرم افزار، با باز شدن برنامه انجام می‌شود.
  3. آپدیت‌های مربوط به برنامه‌های نصب شده که از طریق مارکت‌های اندرویدی مانند گوگل پلی استور و... انجام می‌شود.

حالا که علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ را بهتر می‌دانیم، به سراغ روش‌های جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی می‌رویم.

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ‌ها در گوشی

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ ها در گوشی

سیستم عامل اندروید آزادی عملی بالایی را برای کاربران خود در تلفن‎های همراه فراهم می‌کند. بنابراین، طبیعیست که راهکاری برای جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در اندروید و جلوگیری از آپدیت خودکار برنامه‌ها در اندروید نیز داشته باشد. در ادامه روش‌های متفاوت جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌های گوشی را بررسی می‌کنیم:

1. جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ ها در اندروید (با تنظیمات گوشی)

برای جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی در سیستم عامل اندروید، ابتدا تنظیمات تلفن همراه خود را باز کنید. سپس، وارد قسمت About Phone یا “درباره تلفن همراه” در قسمت انتهایی تنظیمات شوید. پس از ورود به بخش About، گزینه Software Updates یا “بروز رسانی نرم افزار” را انتخاب و تمام گزینه‌های موجود را غیرفعال کنید. با اینکار، دیگر هیچ برنامه‌ای اجازه بروز رسانی خودکار نخواهد داشت.

برای انجام بروز رسانی، خودتان باید به صورت دستی وارد همین قسمت شوید. در آینده نیز اگر نظرتان در مورد جلوگیری از آپدیت خودکار برنامه‌ها در اندروید برای برخی اپلیکیشن‌ها تغییر کرد، می‌توانید تنظیمات آنها را تغییر دهید.

 

2. جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ ها در گوشی آیفون

شاید با دیدن عباراتی مانند علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ، جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید، جلوگیری از آپدیت خودکار برنامه‌ها در اندروید و... فکر کنید این مشکل تنها مربوط به کاربران گوشی‌های اندروید می‌شود؛ اما اینگونه نیست. جستجو برای راه‌های جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی در میان کاربران iOS نیز رواج دارد.

اگر صاحب گوشی آیفون هستید، برای جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی ابتدا گزینه iTunes & App Stores را در تنظیمات گوشی انتخاب، و سپس در بخش Automatic Downloads گزینه Updates را غیرفعال کنید. برای کاهش مصرف اینترنت، می‌توانید سایر گزینه‌های این بخش را هم غیرفعال کنید.

 

علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ

 

3. جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید (گوگل پلی)

برای لغو دانلود خودکار گوگل پلی، گوگل پلی را باز کنید. از قسمت بالای صفحه سمت چپ منو را که به شکل سه خط افقی است، انتخاب کنید. سپس از منوی سمت چپ وارد بخش Setting شوید، و Auto-update apps را انتخاب کنید. از میان گزینه‌های نمایش داده شده، Do not Auto-update apps را فعال کنید و done را بزنید.

پس از لغو دانلود خودکار گوگل پلی و جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی، می‌توانید به راحتی به صورت دستی برای بروزرسانی اپلیکیشن‌ها اقدام کنید. برای این کار وارد گوگل پلی شوید و سه خط بالای صفحه را انتخاب کنید. از منوی نمایش داده شده My apps & games را انتخاب کنید. در این بخش برنامه‌های نصب شده روی گوشی‌تان را می‌بینید. برای بروزرسانی کافیست برنامه مورد نظرتان را پیدا کنید و روی گزینه Update بزنید.

علاوه بر این روش، شما می‌توانید جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید یا همان لغو دانلود خودکار گوگل را تک تک انجام دهید. برای این کار برنامه مورد نظر را در گوگل پلی باز کنید. سپس سه نقطه بالای سمت راست صفحه را لمس کنید. از منوی نمایش داده شده Enable auto-update را غیرفعال کنید. با اینکار، اپلیکیشن دیگر به صورت خودکار به روزرسانی نخواهد شد.

 

4. دانلود نرم افزار جلوگیری از نصب برنامه در اندروید

اگر برای جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در اندروید و جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید حال و حوصله انجام مراحل بالا را ندارید، دانلود نرم افزار جلوگیری از نصب برنامه در اندروید گزینه مناسبی برای شماست.

استفاده از برنامه Trojan Killer یکی از راه حل‌هاییست که می‌توانید برای بستن دانلود و نصب خودکار برنامه‌های ناخواسته انجام دهید. برای استفاده از این برنامه، شما نیاز به روت گوشی خود دارید. سپس برنامه را نصب کنید. این برنامه از دانلود خودکار برنامه‎ها و ویروس‌ها، و همچنین دانلود فایل‌ها از منابع ناشناخته جلوگیری می‌کند. دانلود نرم افزار جلوگیری از نصب برنامه در اندروید علاوه بر جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌ها در گوشی، امنیت دستگاه شما را نیز بالا می‌برد.

 

جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل کروم اندروید

 

علت دانلود خودکار برنامه در گوشی سامسونگ و روش‌های جلوگیری از دانلود خودکار برنامه‌های گوشی را بررسی کردیم. اکنون به تعدادی سوال رایج در این موضوع پاسخ می‌دهیم.

 

جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام

پرتکرار بودن سوالی مانند روش جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام با توجه به محبوبیت این برنامه اصلا عجیب نیست. برای جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام (عکس، ویدیو، فایل گیف، موسیقی و...)، پس از اجرای برنامه، آیکون سه خطی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام ظاهر شود. سپس، گزینه Settings و در ادامه گزینه  Data & Storage را انتخاب کنید. در بخشی که با عنوان Automatic media download باز شده است، سه گزینه وجود دارد:

  1. گزینه When using mobile data مربوط به تنظیم دانلود خودکار در شرایطی است که از اینترنت سیم کارت استفاده می‌کنید.
  2. گزینه When connected to Wi-Fi مربوط به تنظیم دانلود خودکار در حالتی است که از اینترنت وای فای استفاده می‌کنید.
  3. گزینه When roaming مربوط به تنظیم دانلود خودکار در شرایطی است که از اینترنت رومینگ استفاده می‌کنید.

برای جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام  به صورت کامل، کافیست که تیک تمام این گزینه‌ها را بردارید.

 

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ بسیار ساده است. برای جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ کافی است به بخش Settings واتساپ بروید. وارد بخش Chats and calls شوید و Media auto-download  را انتخاب کنید. نهایتا تیک تمام گزینه‌ها را بردارید.

4.5 امتیاز از 1357 رای


تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین