علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

ثبت درخواست "تعمیرات موبایل و تبلت"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی چه می‌تواند باشد؟ گوشی‌های هوشمند از جمله ابزارهایی است که امروزه بیشتر وقتمان را با آن میگذرانیم، خالی شدن ناگهانی باتری گوشی از جمله اتفاقاتی است که به طور قطع هر فرد را ناراحت و مضطرب می‌سازد و ممکن است بیشتر کارهای روزانه وی را به  تاخیر بیندازد. پس برای آشنایی با علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی و راهکارهای جلوگیری از خالی شدن بی دلیل باتری موبایل با ما همراه باشید.

 

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

استفاده ما از گوشی‌های هوشمند هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود تا جایی که در اکثر مواقع انجام کارهای روزمره، وابسته به گوشی هوشمند است. در این قسمت سعی داریم علت خالی کردن ناگهانی باتری گوشی را بررسی کنیم و راهکارهای لازم برای جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری موبایل را ارائه دهیم.

 

علت خالی کردن ناگهانی باتری گوشی

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی بدون استفاده

خالی شدن بی دلیل باتری موبایل دلایل متعددی می‌تواند داشته‌باشد. موارد زیر از جمله مهمترین دلایل خالی شدن ناگهانی باتری موبایل محسوب می‌شوند.

برنامه‌های پر مصرف

برنامه‌های پر مصرف  از جمله علت‌ خالی شدن ناگهانی باتری گوشی است. شما ممکن است برنامه‌های مختلف با قابلیت‌های متعدد روی گوشی موبایل خود داشته‌ باشید. برخی از این برنامه‌ها به صورت پیش فرض در پس زمینه گوشی فعال باقی می‌مانند و ممکن است منجر به خالی کردن ناگهانی باتری گوشی شوند. برای مشاهده این برنامه‌ها می‌توانید به قسمت setting app>Battery>more  بروید و اطلاعات مربوط به این برنامه‌ها و میزان مصرف باتری هر کدام را مشاهده کنید. برای بستن این برنامه‌ها به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

  • مسیر setting app>apps and notification  را طی کنید.
  • برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • گزینه force app  و سپس ok را فشار دهید.

 

 

خالی شدن بی دلیل باتری موبایل

 

ویجت ها

ویجت‌ها میانبرهای گرافیکی هستند که دسترسی به برخی از امکانات گوشی‌های هوشمند را آسانتر می‌کنند. ایراد مهم این میانبرهای گرافیکی مصرف زیاد شارز گوشی است. برای جلوگیری از خالی کردن ناگهانی باتری موبایل خود، ویجت‌های کم استفاده را از صفحه نمایش موبایل‌تان حذف کنید.

 اتصال به اینترنت

یکی از مواردی که موجب خالی شدن ناگهانی باتری گوشی می‌شود، اتصال دائمی به اینترنت است. توصیه ما به شما این است که اگر به اینترنت گوشی خود نیازی ندارید آن را خاموش کنید  و یا اگر در مکانی هستید که اینترنت 3G را پشتیبانی می‌کند 4G را خاموش کنید.

 

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

 

روشن بودن برخی از ابزارها

روشن بودن ابزارهایی مثل Wifi ،GPS و بلوتوث در خالی شدن ناگهانی باتری موبایل شما بسیار موثرند. در صورتی که به این ابزارها نیازی ندارید بهتر است آنها را خاموش نگه‌دارید.

 

بروز رسانی خودکار اپلیکیشن‌ها و سیستم‌ها

بهتر است اقدام به بروز رسانی برنامه‌های کنید که به آن نیاز دارید. به روز رسانی خودکار تمام اپلیکیشن‌ها و سیستم‌ها به شدت از عمر باتری موبایل شما می‌کاهد.

 

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ j7 

 

تنظیمات صفحه نمایش

روشنایی زیاد صفحه نمایش گوشی، مدت زمان طولانی روشن بودن گوشی بعد از بی‌استفاده ماندن و... همه از جمله مواردی است که موجب خالی شدن بی دلیل باتری موبایل می‌شود.

 

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a7

 

داغ شدن گوشی

اگر هنگام استفاده از گوشی هوشمند خود متوجه شدید که باتری آن بیش از حد معمول داغ شده‌است. به سرعت برنامه‌های گوشی را بسته و آن را خاموش نگه‌دارید داغ شدن بیش از حد گوشی موجب خرابی باتری گوشی موبایل می‌شود.

 

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a5

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

در میان انواع گوشی‌های هوشمند، سامسونگ از جمله برندهای محبوب اندروید است که کاربران زیادی دارد. در ادامه این مطلب علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی های سامسونگ را با هم بررسی می‌کنیم.

 

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a5

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ j7

اگر برای اولین بار است که چنین اتفاقی می‌افتد ممکن است در اثر ضربه و فشار بیش از حد، صفحه نمایش گوشی دچار مشکل شده‌باشد. برای اطمینان بیشتر می‌توانید دکمه پاور را نگه‌دارید ببینید علائمی از روشن ‌بودن بورد گوشی مشاهده می‌کنید. در غیر این صورت ممکن است خالی کردن ناگهانی باتری گوشی به دلیل برخی مشکلات سخت‌افزاری باشد بنابراین بهتر است آن را به یک تکنسین حرفه‌ای نشان دهید.

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a7

 علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a7 دلایل متفاوتی اعم از مشکلات عمده نرم‌افزاری مانند نصب یک برنامه مخرب و یا مشکلات سخت افزاری همراه با تغییر ظاهر(اصطلاحا باد کردن) می‌توانند باشند.

 

علت خالی کردن ناگهانی باتری گوشی

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ a5

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی در این مدل همانند دیگر مدل‌های گوشی‌های سامسونگ موارد متعددی از جمله نصب برنامه‌های مخرب، شارژ نشدن کامل گوشی، ایراد مادربورد و.. می‌تواند داشته‌باشند. برای شناسایی و حذف برنامه‌های مخرب در گوشی‌های سامسونگ a5 مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  1. گوشی موبایل خود را خاموش کنید
  2. کلید power را فشار داده تا دستگاه موبایلتان مجددا راه‌اندازی شود.
  3. هنگام مشاهده لوگوی سامسونگ دست خود را از دکمه پاور برداشته و بلافاصله کلید ولوم پایین را نگه دارید.
  4. در این هنگام حالت امن (safe mode) در گوشه پائین سمت چپ نمایش داده می‌شود با مشاهده آن کلید ولوم پائین را رها کنید

اگر در این حالت علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی رفع شد، پس ایراد از برنامه،های مخرب موبایلتان بوده‌است بهتر است هر چه سریعتر آن برنامه را حذف کنید.

اگر از خالی شدن بی دلیل باتری موبایل خود خسته‌شده‌اید و خودتان قادر به رفع آن نیستید، می‌توانید آن را به کارشناسان خبره ما بسپارید. کارشناسان خدمت از ما تعمیر گوشی را در مکان موردنظر مشتری و در حضور وی انجام می‌دهند تا خیال مشتری از بابت حفظ حریم شخصی و اطلاعات ذخیره شده در گوشی راحت باشد.

تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading