علت کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

ثبت درخواست " تعمیر جاروبرقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

علت کم شدن مکش جارو برقی می‌تواند به خاطر مشکلاتی باشد که در این مطلب به آن می‌پردازیم. امروزه با گسترش زندگی شهرنشینی جارو برقی جز وسایلی است که وجودش در همه خانه‌ها ضروری است. معمولا مشکلاتی که برای جاروبرقی پیش می‌آید در نظافت خانه شما اختلال ایجاد می‌کند. گاهی اوقات نیز مکش جاروبرقی شما کم می‌شود و مثل قبل تمیز نمی‌کند، در ادامه به بررسی 6 علت کم شدن قدرت جاروبرقی و راه حل افزایش قدرت مکش جارو برقی می‌پردازیم.

علت کم شدن قدرت جاروبرقی چیست؟

قدرت مکش جاروبرقی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به دلایل عمده کم شدن مکش جاروبرقی می‌پردازیم.

 

به هم خوردن تنظیمات مکش

یکی از دلایلی که ممکن است در مکش جاروبرقی شما اختلال ایجاد کند به هم خوردن تنظیمات مکش است. برای درست کردن تنظیمات مکش جاروبرقی در ابتدا باید ارتفاع لوله را نسبت به نوع کفی که می خواهید جارو کنید تنظیم کنید. این تنظیم توسط اهرمی یا دکمه که در کنار جاروبرقی است انجام شود. مثلا بهتر است برای کف های چوبی و سرامیکی باید از بیشترین توان  جاروبرقی استفاده کنید. 

 

پر بودن کیسه جارو برقی

پر بودن کیسه جاروبرقی یکی از دلایلی است که ممکن است مکش جاروبرقی شما را کم کند. اگر جارو برقی شما دارای کیسه باشد باید هر از چند وقت یکبار اقدام به خالی کردن کیسه کنید تا فضا برای مکش گرد و غبار برای جاروبرقی باز شود. در بعضی جاروبرقی های جدید چراقی وجود دارد که در صورت پر بودن کیسه روشن می شود و به شما هشدار می‌دهد که آن را خالی کنید.

 

علت کم شدن مکش جاروبرقی

 

مسدود شدن لوله خرطومی جارو برقی 

اگر مکش جارو برقی شما کم شد بعد از چک کردن موارد بالا حتما لوله خرطومی آن را نیز بررسی کنید. گاهی اوقات نا خواسته اشیا و توده های اشغال بزرگی  وارد لوله جارو برقی می‌شود و در لوله خرطومی گیر می‌کند. این امر باعث انسداد لوله می شود و باعث می‌شود جاروبرقی شما به خوبی قبل نتواند گرد و غبار و اشغال ها را مکش کند. برای رفع این مشکل ایتدا لوله را از جارو برقی جدا کنید سپس با وسیله می توانید توده اشغال یا اشیا گیر کرده را بیرون آورید.

 

کثیف شدن فیلترهای جارو برقی

معمولا در جارو برقی های جدید دو فیلتر موجود است که یک فیلتر گرد و غبار را از موتور دور نگه می دارد و دیگری برای خرج هوا تعبیه شده است. با گذشت زمان ممکن است که این فیلترها کثیف شوند و راندمان مکش جارو برقی را پایین بیاورند، بنابراین شما مجبور هستید که فیلتر ها را جدا کنید و آن ها بشویید. در اکثر جاروبرقی ها  این فیلترها معمولا به صورت اسفنجی و قابل جدا شدن و شستشو هستند؛ اما اگر دچار مشکل شده باشند یا جدا نشوند شما باید اقدام به تعویض آن ها کنید.

 

نشتی هوا از محل اتصالات لوله‌های جاروبرقی

فیکس نبون اتصالات جاروبرقی می تواند باعث شود که هوا ار درزهای آن خارج شود و مکش جارو برقی شما کم شود. بنابراین اگر مکش جارو برقی شما کم شد حتما از اتصالات مطمئن شوید. ممکن است نشتی هوا در جاروبرقی علاوه بر ضعیف بودن اتصالات  ناشی از شکاف، سوراخ نیز باشد.

 

خراب شدن موتور جاروبرقی

اگر مکش جارو برقی شما کم شد و بعد از چک کردن موارد بلا همچنان مکش ضعیف بود، این احتمال وجود دارد که جاروبرقی شما موتورش خراب شده باشد. دود دادن، خاموش شدن در حین کار و پایین آمدن مکش از نشانه های موتور خراب می تواند باشد. در این موارد شما خود قادر به حل این مشکل نیستید و حتما باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا مشکل موتوری جاروبرقی شما را حل کند.

 

کم شدن مکش جاروبرقی

 

راهکار برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

مکش جارو برقی در توان‌های مختلف با یکدیگر متفاوتند که بهتر است با توجه به انتظاراتتان از جارو برقی در هنگام خرید به مکش آن توجه کنید. توان جاروبرقی دو نوع است، توان موتور و توان مکش. معمولا از جاروبرقی‌هایی با قدرت مکش بالا در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد مثل هتل‌ها استفاده می‌شود؛ چرا که این امر باعث می‌شود که سریع تر محیط با کیفیت بهتری تمیز می‌شود.

  • برای نگه داشتن قدرت مکش جارو برقی، باید پس از چند بار استفاده آن را تمیز کنید و کیسه آن را مرتب خالی کنید و همچنین فیلتر ها و اتصالات آن را مرتبا بررسی کنید.
  • به یاد داشته باشید که جارو برقی های صنعتی از قدرت مکش بالاتری نسبت به جارو برقی های خانگی برخوردارند.

 

سخن پایانی:

در این مطلب درباره علت کم شدن مکش جاروبرقی، کم شدن مکش جاروبرقی و علت کم شدن قدرت جارو برقی صحبت کردیم، شما با انجام موارد بالا می‌توانید قدرت مکش جاروبرقی خود را حفظ کنیدو چنان چه موتور و اجزای جارو برقی شما دچار مشکل شد می‌توانید با ثبت سفارش در بازار آنلاین "خدمت از ما" به راحتی با بهترین تعمیرکاران فعال جارو برقی در منطقه خود ارتباط بگیرید و کار تعمیر جارو برقی را به آن ها بسپارید. 

همچنین در خدمت از ما می توانید نظرات سایر کاربران را درباره تعمیرکاران ما بخوانید و با خیال راحت بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید و به رایگان از آن ها استعلام قیمت بخواهید.

4.5 امتیاز از 1251 رای


تعمیر جاروبرقی
برای سرویس تعمیر جاروبرقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین