پیکر تراشی

پیکر تراشی

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یا لیپوماتیک؛ یک عمل زیبایی برای خلاصی از چربی‌های اضافی اندام‌های مختلف بدن است. امروزه پیکر تراشی در کنار سایر عمل‌های زیبایی مثل کاشت مو، لیزر موهای زائد؛ حراجی زیبایی بینی و ... بسیار رواج یافته است. نظرات مردم درباره پیکرتراشی بیشتر یک عمل زیبایی است تا پزشکی؛ اما نکته جالب این است که امروزه پیکر تراشی شکم و پهلو بیشترین نوع پیکرتراشی به شمار می‌آید،که بیشتر دلیل پزشکی دارد؛ با این همه در کنار تمام مزیت‌هایی که پیکر تراشی دارد؛ خوب است بدانید پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد، در حال حاضر پیکر تراشی بدون جراحی و در روش‌های نوین تر مثل پیکر تراشی حرارتی در کلینیک‌های مجوز دار زیبایی صورت گرفته و روزانه بر تعداد افرادی که خواهان راحت شدن از چربی‌های بدن بصورت یک باره و به روش پیکرتراشی هستند اضافه می‌گردد.

 

کوچک کردن شکم؛ داشتن پهلوهایی متناسب با کمر و در کنار تمامی این موارد داشتن اندامی متناسب و زیبا یک ایده آل به خصوص در بین بانوان به شما می‌آید؛ پیکر تراشی یک روش سریع و ساده را در پیش روی افرادی که به دنبال طی کردن راهی نزدیک تر برای این هدف لاغر شدن و چربی سوزی هستند، ایجاد کرده است. پیکر تراشی ممکن است، بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به یک سایز و اندام مناسب باشد. ولی باید حتما در خصوص عوارض پیکر تراشی و نحوه عمل پیکر تراشی و حتی پیگیری نظرات مردم درباره پیکر تراشی بصورت تجربی اطلاعات کافی داشته و اصطلاحا بی گدار به آب نزنید.

 

نظرات مردم درباره پیکر تراشی

پیکر تراشی نظرات مردم درباره پیکر تراشی پیکر تراشی چیست پیکر تراشی حرارتی

 

پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد؟

پیکر تراشی یک روش نوین در زیبایی است؛ که این بار برخلاف چهره؛ تناسب اندام شما را نشانه گرفته است، امروز چربی‌های شکمی، اضافه وزن علاوه بر نامطلوب نشان دادن ظاهر شما ممکن است،خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و همین طور کلسترول بالا؛ قند خون و حتی بیماری سرطان را به دنبال داشته باشد. پیکر تراشی روش نوین در علم پزشکی و شاخه جراحی پلاستیک است، که اصطلاحا لیپوماتیک نیز نامیده می‌شود؛ که سختی و مشقت لاغری را در مدت طولانی کم کرده و علاجی برای افرادی است، که نیاز دارند سریع کاهش وزن و چربی سوزی در بدن آن‌ها صورت گیرد. پیکر تراشی در حال حاضر در کلینیک‌های مختلف زیبایی و پزشکی انجام گرفته و پیکر تراشی در تبریز؛ تهران؛ شیراز و شهرهای دیگر در رده بالایی از عمل‌های زیبایی در کشور قرار دارد. هزینه پیکر تراشی بر اساس نحوه کار، روش مورد نظر و تعداد اندام‌های درگیر می‌تواند؛ متفاوت باشد.

 

پیکر تراشی حرارتی

پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد متخصص پوست شیراز پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد

 

هدف اصلی پیکر تراشی حذف چربی بدن بدون آسیب رساندن به بافت‌های ماهیچه‌ای، بافت‌های عروقی و عصب است، که در وهله اول پیکر تراشی را عملی برای رسیدن به لاغری تضمینی می‌دانند. توجه به اصل مطلب که پیکر تراشی برای افراد خیلی چاق که لاغری آن‌ها نیازمند از دست دادن چربی از بافت‌های مختلف و زیاد بدن است، توصیه نمی‌گردد؛ زیرا در این حالت پیکر تراشی ممکن است، به اندام‌های اصلی آسیب برساند، برای این افراد اصولا روش‌های جراحی رفع چاقی پیشنهاد می‌گردد. در پیکر تراشی اندام‌هایی که امکان از دست دادن چربی را در حد متعادل دارند، غبغب، پهلو‌ها ،ران، باسن، شکم می‌باشد، و چون پیکرتراشی در زیبایی اندام در کنار دلایل پزشکی تاثیر دارد، می‌توان آن را در دسته عمل‌های زیبایی نیز قرار داد.

 

متخصص پوست شیراز

هدف اصلی پیکر تراشی پیکرتراشی حرارتی پیکر تراشی پیکرتراشی

 

یک نکته ای که می‌توان در این قسمت به آن اشاره کرد؛ این است که درسته لیپوماتیک معادل پیکرتراشی است، اما تمامی روش‌های کاهش چربی و از دست دادن چربی‌های اضافی زیرشاخه پیکرتراشی می‌باشد؛ که لیپوماتیک نیز جزو این گروه است؛ زیر شاخه‌های پیکرتراشی بصورت زیر است:

 • پیکرتراشی-لیپوساکشن: لیپوساکشن یا روش مکش چربی‌های مازاد از روش‌های پیکرتراشی است، که خود به سه قسمت لیپوساکشن مکانیکی، لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپولیز لیزری تقسیم می‌شود.
  • پیکر تراشی - لیپوساکشن مکانیکی: در این روش از متورم کردن محل عمل با استفاده از سرم‌های نمکی و بی حسی موضعی استفاده کرده، تا رگ‌ها منقبض و متورم شده و آسیب در این حالت کمتر شود.
  • پیکرتراشی - لیپوساکشن اولتراسونیک: این روش به لیپوساکشن مکانیکی شباهت زیادی دارد با این تفاوت که برای تراشیدن چربی‌ها از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌شود، و هزینه پیکر تراشی به مراتب بیشتر است. روش کار به سهولت انجام می‌‏شود.همچنین در این روش به دلیل تورم، استفاده از شکم بند و گن‏های مخصوص ضرورت دارد.
  • پیکرتراشی- لیپوساکشن لیپولیز لیزری: در این روش برای تراشیدن چربی‌ها از نیروی لیزر استفاده می‌شود، و به علت هزینه بالای دستگاه لیزر، قیمت آن نسبت به لیپوساکشن اولتراسونیک گران‌تر می‏‌باشد، در این روش چربی از کلیه‌ها و کبد دفع می‌گردد. کاهش درد و کاهش میزان آویختگی و شل بودن پوست از جمله مزایای این روش است.
 • پیکرتراشی – کرایولیپولیز: در این روش از سرمای شدید برای شکستن سلول‏‌های چربی استفاده می‌‏شود. در کرایولیپولیز، سلول‌های چربی تا حد زیادی تخریب می‌‏شوند و سپس سرما موجب فریز شدن آن در مرکز بافت می‌‏شود. در نهایت چربی‏ها شکسته و وارد خون شده و از راه ادرار از بدن خارج می‌‏گردند. در این روش امکان ایجاد عارضه‌های پوستی از قبیل تاول و قرمزی وجود ندارد. در حالی که روش لیپوساکشن نمی‌تواند در افراد با بیماریهای قلبی-عروقی، کبدی و کلیوی انجام شود، این روش هیچ محدودیتی برای بیماران ندارد.

 

پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد

انواع پیکر تراشی عوارض پیکرتراشی حرارتی پيكر تراشي چيست گن لیپوماتیک شکم پهلو آموزش تاتو بدن

 

همان طور که گفته شد؛ عمل پیکر تراشی که انواع روش‌های انجام متنوعی نیز دارد، قابل ارائه برای تمامی افراد متقاضی کاهش وزن سریع و کسانی که بیماری‌های حساس به چربی و چاقی دارند؛ می‌باشد؛ اما پیکر تراشی به دلیل نوین بودن ممکن است به درستی صورت نگیرد و یا به اشتباه برای بعضی افراد تشخیص داده شود؛ در ادامه با عوارض پیکر تراشی آشنا می‌شویم.

 

عوارض پیکر تراشی

تجویز پیکر تراشی برای تمامی افراد کار عاقلانه ای نیست، و تشخیص نیاز فرد به پیکر تراشی به تجربه پزشک معالج و فرد متخصص بستگی دارد؛ کلیت پیکر تراشی بیشتر برای افرادی مفید است، که بیشتر وزن خود را با ورزش و رژیم‌های غذایی از دست داده باشند و پوستی صاف و عضلاتی قوی داشته باشند، سلامت کامل داشته و بیماری خاص که امر بهبود را مختل می‌کند؛ نداشته باشند، و همین طور افرادی که به دخانیات اعتیاد نداشته باشند. عوارض روش‌های مختلف پیکرتراشی مختلف است که در این قسمت بطور مثال به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 

پیکرتراشی حرارتی

عوارض پیکر تراشی عوارض پیکر تراشی سونوگرافی شیراز لیزر موهای زائد در شهر قدس

 

عوارض پیکرتراشی در روش‌های مختلف می‌توان عوارض خطرناکی چون؛ کبودی و تورم طولانی مدت و حتی ترشح مایع از قسمت زخم به مدت طولانی، ترومبوفلبیت یا همان لخته شدن خون در اندام‌ها و ایجاد عارضه در قسمت‌های دیگر بدن؛ عفونت و عدم تقارن بدن، مشکل قلبی و ریوی و واکنش‌های آلرژیک و حتی در موارد نادر سوراخ شدن ارگان‌های داخلی بدن را نام برد. در روش‌های نوین پیکر تراشی که از دستگاه‌های لیزری و یا امواج استفاده می‌شوند، ممکن است آسیب‌های جدی به بافت بدن وارد شود.

 

 پیکر تراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو؛ با سه روش لیپوماتیک،اولتزاد و بادی جت انجام میشود، از پرکاربردترین و پر طرفدار ترین روشن‌های پیکر تراشی به شمار میآید. داشتن شکمی متناسب با پهلویی شکیل از نکات مثبت در اندامی زیبا می‌باشد.

 

پیکر تراشی |  پیکرتراشی

پیکر تراشی پهلو وشکم نظرات مردم درباره پیکر تراشی پیکر تراشی چیست پیکر تراشی حرارتی متخصص پوست شیراز

 

 • پیکرتراشی – روش لیپوماتیک: این روش رایج ترین روش پیکرتراشی و تخلیه چربی‌های شکمی به حساب می‌آید؛ که در آن دستگاهی با همین نام استفاده شده که یک میله دارد که چربی‌های شکمی را به تکان دادن به قسمت‌های کوچک تبدیل کرده و با روش ساکشن آن‌ها را از بدن خارج می‌کند. دقت داشته باشید، که این چربی‌ها از بین نرفته و تنها با تکه‌های چربی به قسمت‌های کوچک تر تبدیل شده اند، این روش پیکرتراشی به تنهایی موثر نمی‌باشد.
 • پیکرتراشی – روش اولترزاد: این روش با استفاده از دستگاه اولتراسوند، صورت گرفته و در این روش با ایجاد لرزش دیواره‌های چربی به اندازه یک سلول این چربی‌ها را پاره و در اطراف سلول حل نمایید. در این روش پیکر تراشی با امواج اولتراسوند چربی‌ها آب شده و نیازی به ساکشن نیست، اما بعد از اینکه چربی‌ها در زیر پوست به مایع تبدیل شدند، برای اتمام پیکر تراشی می‌توان با ماساژ آن‌ها را از سوراخ‌های ایجاد شده خارج کرد، که بهتر است از ساکشن برای دقت کار در این حالت استفاده شود.
 • پیکرتراشی-روش بادی جت: در این روش پیکرتراشی که واترجت نیز نامیده می‌شود، از فشار آب برای از بین بردن چربی‌ها استفاده می‌شود. میله فلزی دستگاه واتر جت آب را با فشار به سلول‌های چربی وارد کرده و آن‌ها را به قسمت‌های کوچک تر تبدیل و در آب شناور می‌کند و شرایط دفع این چربی را فراهم می‌آورد. در این روش نیز مانند روش لیپوماتیک چربی‌ها کامل از بین نرفته ؛ تفاوتی که با روش لیپوماتیک دارد این چربی‌ها را می‌توان در اندام‌های دیگر به کار برد، بعد از این پیکرتراشی نیاز به رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش مخصوص می‌باشد.
 • پیکرتراشی- لیپولیز: در این روش از فیبر اپتیکی نازک زیر پوست که حاوی اشعه لیزر است استفاده شده، که بافت‌های چربی را 900 درجه گرم کرده و آن‌ها را ذوب می‌کند. این عمل به دلیل استفاده از روش‌های نوین پیکر تراشی نیاز به تخصص و دقت بالایی دارد.

در انجام پیکر تراشی شکم و پهلو نیاز به مشاوره قبل از جراحی دارد؛ که در این روش بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پیکر تراشی با یک متخصص جراحی پلاستیک مشورت داشته باشید.

 

عوارض پیکرتراشی حرارتی

روش های پیکر تراشی پهلو وشکم پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد

 

نظرات مردم درباره پیکر تراشی

چون پیکرتراشی یک روش جدید زیبایی بعد از جراحی‌های چاقی به شمار می‌آید؛ ممکن است خیلی از افراد با مطالعه درباره این عمل زیبایی نتوانند برای انجام پیکرتراشی متقاعد شده و همچنان از انجام این عمل زیبایی واهمه داشته باشند؛ اسم پیکرتراشی به تنهایی برای ایجاد نگرانی در افراد کافی است، برای داشتن اطمینان از این که پیکر تراشی تا چه اندازه در از بین رفتن چربی‌های بدن موثر است، و یا پیکرتراشی در کنار مزیت‌هایی که دارد؛ چه عوارضی می‌تواند داشته باشد. بهتر است، نظرات مردم درباره پیکر تراشی را مطالعه یا با افراد از نزدیک در این زمینه صحبت کرده و از ویژگی‌های پیکر تراشی از نزدیک آشنا شوید.

 

پيكر تراشي چيست؟

نظرات مردم درباره پیکر تراشی پیکرتراشی حرارتی

 

نظرات مردم درباره پیکرتراشی با اینکه بر اساس تجربیات آنها بوده و اصولا ارجحیت بیشتری بر تبلیغات پزشکی و زیبایی که درباره عمل پیکرتراشی در کلینیک‌ها می‌شود دارد؛ ولی فراموش نکنید؛ نظرات مردم درباره پیکرتراشی وابسته به تشخیص درست یا غلط مشکلشان و یا میزان تخصص فردی که عمل پیکرتراشی را برای این افراد انجام داده؛ می‌باشد. بنابراین تنها استناد بر نظرات مردم درباره پیکرتراشی برای انجام عمل پیکر تراشی کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌آید و در وهله اول تشخیص پزشک متخصص و معالج شما مهم می‌باشد.

 

پیکر تراشی بدون جراحی چیست

پیکر تراشی بدون جراحی، فرم دادن به بدن و جراحی زیبایی اندام به مطلوب ترین شکل ممکن با روش‌های نامبرده بدون جراحی را پیکر تراشی بدون جراحی می‌گویند. با در نظر گرفتن شرایط طبیعی بدن و ویژگی‌های اندام و سایز و وزن خود واقع بینانه در خصوص پیکر تراشی تحقیق کرده و در صورتی که مناسب شما می‌باشد، به این روش تغییر وزن و از دست دادن چربی بدن تن دهید. توجه به عوارض پس از پیکر تراشی و مراقبت‌های آن و حتی آسیب‌هایی که ممکن است، در اثر انتخاب نادرست روش پیکر تراشی یا کلینیک مناسب برای این کار از سری مواردی است، که قبل از انجام پیکر تراشی بدون جراحی باید به آن توجه شود.

 

گن لیپوماتیک شکم پهلو

پیکرتراشی بدون جراحی چیست پیکر تراشی پیکرتراشی

 

پیکر تراشی حرارتی

روش پیکر تراشی حرارتی یااسکالپشور حرارتی روشی برای از بین بردن چربی پهلو؛ شکم، و ران و بازو می‌باشد. این روش یک روش غیر تهاجمی برای از بین برد چربی می‌باشد، و برای درمان نیاز به بیهوشی ندارد. از دستگاه مجهز به چهار هندپیس است، که به صورت مجزا در هر یک از لیزر دایود استفاده می‌شود. این هندپیس‌ها از نظر چیدمان کاملا قابلیت تنظیم بر روی نواحی مختلف بدن را دارند. پس از قرار گرفتن هندپیس‌ها روی ناحیه مشخص شده، چربی‌های زیر پوستی به مدت ۲۵ دقیقه با تابش لیزر در دمای ۴۲ الی ۴۷ درجه سانتی گراد(تکنولوژی‌هایپرترمیک) قرار می‌گیرند و ذوب می‌شوند. چربی‌های ذوب شده در طی گذشت زمان به صورت کـامـلا طبـیعی از بدن دفـع می‌شوند و هیچ نیازی به شیوه‌های جراحی و تهاجمی برای ساکشن و خارج کردن آن‌ها نیست. از روش‌های تلفیق اپتیک لیزر و علم پزشکی برای انجام این نوع پیکر تراشی بهره گرفته شده است.

 

عوارض پیکر تراشی

پیکر تراشی حرارتی عوارض پیکرتراشی حرارتی پيكر تراشي چيست

 

مزیت پیکرتراشی حرارتی

 • این روش پیکرتراشی به دلیل اینکه دوره نقاهت دردناک و طولانی نداشته؛

 •  نیاز به مکش ندارد؛

 • تنها در مدت زمان کوتاه 25 دقیقه صورت می‌گیرد،

 •  به سفت شدن پوست کمک کرده

 • تکنیکی بدون درد بوده

 • نیاز به جلسات لاغری کمی دارد.

 •  چربی‌های زائد را به طور کامل از بین می‌برد.

 

پیکر تراشی بدون جراحی چیست

مزیت پیکرتراشی حرارتی عوارض پیکرتراشی حرارتی پيكر تراشي چيست

 

در نهایت می‌توان پیکرتراشی را یک روش موثر در از بین بردن چربی‌های سرسختی که در اندام‌های مختلف تجمع کرده و نسبت به رژیم و ورزش هم مقاومت نشان می‌دهند، و در بعضی مواقع مضر هستند، نام برد. این روش در کنار مزیت‌هایی که دارد، و عوارضی که بعد از انجام پیکر تراشی با آن رو به رو می‌شوید، ممکن است بخاطر دستگاه‌های جدید قابل استفاده در آن هزینه پیکر تراشی بالا باشد.

در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading