نصب اجاق گاز و فر گازی توکار

ثبت درخواست " تعمیر اجاق گاز "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب اجاق گاز و فر گازی توکار

نصب اجاق گاز و فر گازی توکار، امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. زیرا اکثر ساختمان‌ها دارای گاز رومیزی هستند و این گازها مثل اجاق گازهای قدیمی‌تر به خودی خود دارای فر نیستند. به همین علت، اگر نیاز به فر داشته باشید باید به نصب فر گازی توکار و یا فر برقی توکار اقدام نمایید.

در این مطلب به بیان مراحل نصب اجاق گاز و فر گازی توکار می‌پردازیم. همچنین نکاتی که باید پس از نصب، آن‌ها را رعایت کنید بیان می‌کنیم. هرچند بهتر و اصولی‌تر است که نصب این لوازم توسط نصاب متخصص، ماهر و باتجربه صورت گیرد؛ اما به هرحال آشنا بودن با این فرآیند به طور کلی می‌تواند کمک کننده باشد. پس با ما همراه باشید.

مرحله اول: انتخاب برند مناسب

برای نصب اجاق گاز و فر گازی توکار، باید نسبت به بودجه ای که در اختیار دارید، برند مرغوب و مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. از آنجایی که گاز رومیزی و فر توکار نوع خاصی نصب می‌شوند و امکان جابجایی آن‌ها به راحتی وجود ندارد، کیفیت پایین این محصولات، بعدتر شما را با مشکل روبرو می‌سازد.

زیرا برای تعمیر اجاق گاز و فر تو کار، ممکن است نیاز به جابجایی آن داشته باشید. پس برندی را انتخاب کنید که از کیفیت بالا برخوردار باشد، خرابی آن زیاد نباشد و مدام نیاز به تعمیر پیدا نکند. همیشه بهترین راه برای انتخاب یک برند با کیفیت، استفاده از تجربیات دیگران و اطرافیان است.

 

مراحل نصب گاز رومیزی و فر توکار

 

مرحله دوم: جانمایی صحیح برای نصب اجاق گاز و فر توکار

پس از تهیه اجاق گاز و فر، مرحله بعدی انتخاب محل مناسب برای نصب آن‌ها در آشپزخانه است. زیرا همان‌طور که می‌دانید فر توکار باید مابین کابینت ها و گاز نیز روی سطح کابینت نصب شود؛ این بدان معنی است که باید نصاب کابینت خود را درجریان بگذارید تا محل قرارگیری آن‌هارا تعبیه کند.

درمورد قرارگیری و محل نصب اجاق گاز، باید دو نکته را در نظر بگیرید. اول این که، گاز را ترجیحا زیر پنجره آشپزخانه نصب نکنید. گرمای اجاق گاز ممکن است برای بارهای متوالی باعث ترک برداشتن شیشه پنجره شود. علاوه بر آن پرده‌ها نیز در هنگام روشن بودن شعله احتمال آتش‌سوزی خواهند داشت. همچنین اگر پنجره باز باشد ممکن است شعله بدون بسته شدن گاز، خاموش شود. این بسیار خطرناک است.

نکته دوم این است که در اصول معماری، محل قرار گیری سینک ظرفشویی، یخچال و گاز باید با یکدیگر یک مثلث تشکیل دهند و در یک خط نباشند. این مسئله به منظور راحتی بیشتر شخصی که در آشپزخانه مشغول کار است، در نظر گرفته شده است. زیرا دسترسی به پارت‌های ضروری و پر استفاده آشپزخانه، برای وی آسان‌تر خواهد شد.

برای درنظر گرفتن محل نصب فر توکار، در وهله اول توجه کنید که فر شما گازی است یا برقی است. به این شکل می‌توانید آن را نزدیک منبع تامین (پریز برق یا شیر گاز) جانمایی کنید. بعضی افراد تمایل دارند که فر توکار را درست زیر اجاق گاز نصب کنند، این بسته به سلیقه شما دارد ولی معمولا قرار گرفتن فر توکار در ارتفاع مناسب، کار با آن را راحت‌تر می‌کند.

توجه داشته باشید برای تعیین محل نصب اجاق گاز و فر گازی توکار، علاوه بر اعمال سلیقه شخصی و در نظر گرفتن نکات و اصول معماری، می‌توانید از نصاب کابینت و یا نصاب فر و گاز نیز نظرسنجی کنید. این متخصصان با توجه به تجربه ای که پیدا کرده اند، می‌توانند راهنمایی‌های سازنده ای به شما ارائه دهند.

 

مرحله سوم: نصب اجاق گاز و فر توکار، مطابق دفترچه راهنما و رعایت نکات ایمنی

برای نصب این وسایل باید دقیقا مطابق دفترچه راهنما و دستورالعمل‌های موجود در آن عمل کنید. نکات ایمنی را رعایت کنید؛ برق و گاز را هنگام نصب قطع کنید و به اعضای خانواده بسپارید که آن را تا پایان کار شما وصل نکنند. از وسایل جانبی با کیفیت و استاندارد استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

بهترین کار این است که نصب اجاق گاز و فر گازی توکار را به نصاب شرکتی (شرکت برندی که خریداری کردید) بسپارید. با این کار هم از نصب درست آن‌ها اطمینان پیدا می‌کنید و هم می‌توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهره‌مند شوید. در صورتی که نصاب غیر شرکتی برای این کار برگزیدید، اطمینان حاصل کنید که شخص مهارت کافی را داشته باشد و از لوازم جانبی استاندارد استفاده کند.

 

خرید اجاق گاز و فر گازی توکار

 

مرحله چهارم: رعایت نکات پس از نصب گاز رومیزی و فر توکار

چند نکته ساده و مهم وجود دارد که باید درنظر داشته باشید پس از نصب فرتوکار و اجاق گاز، آن‌ها را رعایت کنید. اول از همه، پس از نصب از نصاب خود بخواهید نحوه کار با اجاق و فر را به شما بیاموزد. در صورت امکان، توضیحات آن‌ها را ضبط کنید تا بعدا بتوانید به آن‌ها رجوع کنید. هر سوالی که داشتید بپرسید و حتما تست کنید که لوازمتان به درستی کار کند.

پس از نصب، از نصاب بخواهید که فرم خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار دهد تا آن را پر کنید و به امضای نصاب برسانید. تاریخ فرم نیز باید به درستی مشخص شده باشد تا بتوانید در مدت زمان مشخصی از گارانتی استفاده کنید. توجه کنید که نصب اجاق گاز و فر گازی توکار، توسط شخصی به جز نصاب شرکتی، در اکثر مواقع آن‌ها را از گارانتی خارج می‌کند.

پس از نصب فر و گاز، دفترچه راهنما را یک بار به دقت و کامل مطالعه بفرمایید. این کار علاوه بر یاداوری نکات ایمنی، کمک می‌کند شما با قابلیت‌های مختلف فر گازی خود به طور کامل آشنا شوید و از آن‌ها بهره ببرید. توجه کنید در صورت بروز هرگونه مشکل، برای رفع و رجوع آن در وهله اول به نمایندگی شرکت مراجعه نمایید.

سخن پایانی

این روزها نصب اجاق گاز و فر گازی توکار، بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است. از این رو لازم دیدیم نکاتی را پیرامون نصب گاز رومیزی و فر توکار برای شما عزیزان جمع آوری کنیم. در این مطلب پیرامون جانمایی صحیح فر و گاز و مراحل نصب آن‌ها به طور کامل بحث شد. همچنین نکات ضروری که پس از نصب باید رعایت کنید نیز بیان شد. امیدواریم مطالب ذکر شده، مفید واقع گردد.

4.5 امتیاز از 1084 رای


تعمیر اجاق گاز
برای سرویس تعمیر اجاق گاز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین