نقاشی نما در تهران

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نقاشی نما در تهران

راه‌های مختلفی برای ایجاد یک تصویر کامل و زیبا از یک ساختمان در پایتخت ایران وجود دارند. از جمله مهمترین این روش‌ها می‌توان به «نقاشی نما در تهران» اشاره کرد. رنگ آمیزی نما از دیرباز به عنوان روش اصلی تزئین نمای ساختمان به کار گرفته می‌شده است.

اما امروزه نقاشی نما جای خود را به نماهای سنگی، شیشه‌ای، کامپوزیت و غیره داده است. با اینکه رنگ آمیزی نما در تهران کمتر از گذشته محبوب است اما هنوز هم ارائه یک رنگ خاص می‌تواند لباسی زیبا بر تن ساختمان کند. در این بررسی به مزایای نقاشی نمای بیرونی ساختمان در تهران و روش اجرای آن می‌پردازیم.

اهمیت نقاشی نما در تهران

ساختمان باید چشم نواز و دلپذیر به نظر برسد زیرا نما نشان دهنده فرهنگ معماری یک شهر است. این مسئولیت بر گردن ماست که ارزش کلی بنا خود را افزایش دهید. به ویژه این مهم در نمای ساختمان از اهمیت بیشتری برخوردار است. هنگامی که یک لایه رنگ تازه را روی نمای بیرونی ساختمان خود اعمال می‌کنید، این مکان را دارید تا مزایای زیر به دست آورید:

بهبود زیبایی شناسی

شما باید به زیبایی ساختمان خود توجه زیادی داشته باشید. اینجاست که رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان به شما کمک می‌کند تا جلوه دیگری از بنا ر به معرض نمایش بگذارید. نه تنها رنگ نقاشی نما ارزش کلی سازه را افزایش می‌دهد بلکه می‌توانید ساختمان خود را دلپذیر و زیباتر نشان دهید.

باید مطمئن شوید که رنگ مناسبی را برای نمای بیرونی ساختمان خود انتخاب می‌کنید تا متناسب با شخصیت و نوع کاربری نما باشد. همچنین باید چیزی را انتخاب کنید که ضد آب، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در برابر محو شدن باشد.

 

اهمیت نقاشی نما در تهران

 

افزایش ارزش ساختمان

هنگامی که قصد دارید ساختمان خود را بفروشید، رنگ آمیزی نما بدون شک به شما کمک می‌کند تا توجه خریداران بالقوه ملک خود را جذب کنید. بازسازی نمای ساختمان با نقاشی می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی برای شما داشته باشد.

رنگ جدید می‌تواند ارزش ساختمان شما را به مقدار زیادی افزایش دهد. فقط مهم است که از یک ترکیب رنگی خاص استفاده کنید و کیفیت رنگ خود را در بهترین نوع خود انتخاب کنید. با این کار می‌توانید نظر خریداران را هم برای ساختمان تازه ساخت و قدیمی جلب کنید.

 

محافظت در برابر عناصر طبیعی

باران، خورشید، برف، گرد و غبار، آلودگی و گرد و غبار از رایج‌ترین عناصر طبیعی هستند که می‌توانند به نمای بیرونی ساختمان شما آسیب بزنند. هنگامی که رنگ مناسب را انتخاب می‌کنید، این مکان را دارید از آسیب دیدن این عناصر طبیعی به ساختمان خود جلوگیری کنید. رنگ به عنوان یک مانع محافظ برای نما عمل خواهد کرد.

به همین دلیل است که باید رنگ باکیفیت را خود انتخاب کنید زیرا نما همیشه در معرض عناصر بیرونی قرار دارد. رنگ همچنین می‌تواند از تأثیر نفوذ رطوبت در ساختار داخلی ساختمان شما جلوگیری کند.

 

انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نما در تهران

 

از دیگر مزایای نقاشی نما در تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رنگ اجازه عبور رطوبت را نمی‌دهد یعنی زیرسازی نما کمتر مرطوب می‌شود و فرو می‌ریزد. درنهایت، عمر ساختمان بسیار بیشتر خواهد شد.
 2. رنگ رطوبت گیر است. به لطف این خاصیت، دیوارهای خارجی بنا از اختلاف دمای داخل و خارج ساختمان در امان هستند.
 3. رنگ کمتر در معرض هوازدگی قرار دارد.
 4. رنگ در محدوده دمایی مختلفی (سرد و گرم) خواص خود را حفظ می‌کند.

 

انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی نما در تهران

رنگ‌ها در شرایط دما، شاخص‌های حداکثر رطوبت و درجه حفاظت بیولوژیکی با یکدیگر متفاوت هستند. البته، تمام رنگ‌ها حداکثر ماندگاری دارند که این معمولاً بیش از دو سال نیست. خرید رنگ تاریخ گذشته نتیجه خوبی نخواهد داشت. این رنگ زود خشک می‌شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. در بازار رنگ‌های ساختمانی، سه نوع رنگ نما وجود دارند که عبارتند از:

 • اکریلیک
 • سیلیکات
 • سیلیکون

هر نوع از سه رنگ بالا دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. علاوه بر این، سازگاری انواع مختلف رنگ با هم یکسان نیست. رنگ‌های اکریلیک و سیلیکونی حتی بدون پرایمر به خوبی اعمال می‌شوند و استفاده از یک لایه رنگ سیلیکات بر روی هر لایه قدیمی (مثلاً اکریلیک) منجر به عواقب نامطلوبی می‌شود. رنگ مبتنی بر آب در واقع سیلیکات را حل می‌کند.

رنگ‌های اکریلیک ارزان‌ترین و محبوب‌ترین گزینه برای نما هستند که تقریباً برای تمام مصالح مناسب خواهند بود. رنگ‌های اکریلیک از نظر اکثر شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی نسبت به سایر رنگ‌ها نتایج خوبی به همراه دارند؛ کم رنگ نمی‌شوند و در برابر سایش و ترک خوردگی مقاوم بالایی دارند.

 

شرایط لازم برای نقاشی نمای بیرونی ساختمان در تهران

 

رنگ‌های اکریلیک مبتنی بر آب با آب معمولی رقیق می‌شوند. انواع دیگر رنگ‌ها با حلال‌ها رقیق خواهند شد. مهم است از حلال‌هایی استفاده کنید که توسط سازنده رنگ توصیه می‌شوند.رنگ‌های رزین سیلیکونی برای پوشش گچ آهکی و ماسه مناسب‌تر هستند. علاوه بر این، چنین رنگ‌هایی در مقایسه با اکریلیک عمر طولانی دارند.

از مزایای رنگ‌های سیلیکات می‌توان به مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، چسبندگی عالی به سطح، مقاومت بالا در برابر هرگونه تأثیرات جوی و بیولوژیکی اشاره کرد. اما عیب قابل توجهی نیز دارند که شامل مقاومت کمتر در برابر سایش است. این گونه رنگ‌ها معمولاً فقط در مواردی استفاده می‌شوند که الزامات مربوط به خواص فیزیکی و شیمیایی پوشش‌های بیرونی ساختمان بر مشکلات احتمالی آنها ارجحیت دارند.

 

شرایط لازم برای نقاشی نمای بیرونی ساختمان در تهران

دمای مطلوب برای رنگ آمیزی 10 تا 25 درجه است. پیش بینی آب و هوا قبل از شروع کار خوبی است. بارش و بادهای شدید می‌توانند آماده سازی سطح را خراب کرده و در هنگام خشک شدن بر رنگ تأثیر منفی بگذارند. هنگام انتخاب رنگ مناسب، بررسی تفاوت در خواص رنگ‌های براق و مات مهم است.

رنگ‌های براق به دلیل درخشندگی و توانایی بزتب نور خورشید جذاب‌تر هستند. اما چنین رنگ‌هایی به مهارت بیشتری نیاز دارند زیرا هرگونه نقص روی رنگ براق به راحتی قابل مشاهده است. رنگ‌های مات ناهمواری‌های زیرلایه را بهتر پنهان می‌کنند اما نور را منعکس نمی‌کنند. قبل از شروع نقاشی نما ساختمان در تهران باید سطح بیرونی را آماده کنید.

 

اجرای رنگ برای نقاشی نما در تهران

 

آماده سازی سطح جهت رنگ آمیزی نما

آماده سازی سطح شامل چندین مرحله زیر است:

 • تمیز کردن سطح از کثیفی و بتونه کاری برای رفع عیوب نما
 • اعمال پرایمر سطح برای بهبود چسبندگی رنگ اصلی (1 تا 2 لایه)
 • استفاده از پوشش‌های اضافی برای مقابله با باکتری‌ها، قارچ‌ها و کپک‌ها

میانگین مصرف رنگ، بسته به سطح، حدود 1 لیتر در 3 تا 5 متر مربع از اولین لایه سطحی است. لایه دوم به 1.5 تا 2 برابر کمتر از لایه اول نیاز دارد. برای رسیدن به استحکام نهایی باید نقاشی در 2 تا 3 لایه اجرا شود. بنابراین هنگام برنامه ریزی، محاسبه صحیح مقدار مورد نیاز رنگ ضروری است.

 

اجرای رنگ برای نقاشی نما در تهران

بعد از اینکه رنگ خود را انتخاب کردید و سطح نما را آماده کردید، نقاشی را شروع کنید. مراحل اصلی رنگ آمیزی نما در تهران به شرح زیر هستند:

 1. قبل از شروع رنگ آمیزی، مهم است که مکان‌هایی مانند پنجره‌ها یا درب‌ها را با یک پلاستیک بپوشانید تا از رنگی نشوند.
 2. باید تصمیم بگیرید که آیا پرایمر ضروری است یا خیر. برای انجام این کار، میزان جذب دیوار را بررسی کنید. یک اسفنج مرطوب ساده به شما کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید. اگر میزان جذب آب بالا باشد، وجود پرایمر ضروری است (ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم، پرایمر را روی سطح نما اعمال کنید).
 3. برای اولین لایه از رنگ رقیق شده با آب استفاده کنید زیرا این رنگ به عمق نما نفوذ می‌کند و در نتیجه لایه نهایی بهتر به لایه‌های قبلی می‌چسبد. برای اولین لایه رنگ از برس استفاده کنید تا رنگ به گوشه‌های زیر پنجره‌ها و زوایای زیر لبه‌ها برسد.
 4. وقتی رنگ خشک شد، برای بار دوم رنگ را تکرار کنید و اجازه دهید رنگ به اندازه کافی خشک شود.
 5. به محض خشک شدن دو لایه رنگ، می‌توانید لایه نهایی را شروع کرده و رنگ رقیق نشده نما را اعمال کنید.

 

خدمات نقاشی نما در تهران با خدمت از ما

 

برای رسیدن به حداکثر پوشش، از این تکنیک خاص نقاشی استفاده کنید:

با غلتک رنگ خود یک مسیر عمودی را برای نقاشی اجرا کنید. سپس یک مسیر افقی و در نهایت یک مسیر عمودی دیگر شروع کنید. این مراحل یکی پس از دیگری دنبال شده و در کل نمای ساختمان تکرار می‌شوند. این روش رنگ آمیزی تضمین می‌کند که هر قسمت از نما به طور یکنواختی با رنگ پوشانده می‌شود.

خدمات نقاشی نما در تهران با خدمت از ما

نقاشی نما در تهران مطمئناً یکی از وقت گیرترین و تخصصی‌ترین کارهایی است که باید انجام شود اما پس از اتمام کار، نتیجه رضایت بخش خواهد بود. پس مهم است که کار نقاشی نمای بیرونی ساختمان در تهران را به متخصصین «خدمت از ما» بسپارید. برای این کار باید خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس با تعیین شهر و طی مراحل دیگر، متخصصین نقاشی نما برای شما نشان داده می‌شوند. این امکان را دارید تا با بررسی سوابق، نظرات کاربران قبلی و ارزیابی قیمت، متخصص مورد نظر خود به راحتی انتخاب کنید.

4.2 امتیاز از 1245 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین