تعویض فیلتر جاروبرقی

ثبت درخواست " تعمیر جاروبرقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض فیلتر جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی برای حفظ عملکرد و قدرت مکش دستگاه شما ضروریست. در اثر استفاده و به مرور زمان، ممکن است فیلتر جاروبرقی با مشکل مواجه شود. در چنین شرایطی باید برای تعویض فیلتر جاروبرقی اقدام کرد. اگر قصد دارید با زمان و نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی خود آشنا شوید، با ما همراه باشید.

در این مطلب نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ، تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک، تعویض فیلتر جاروبرقی بوش و برندهای دیگر را بررسی می‌کنیم.

نکات تعویض فیلتر جاروبرقی

پیش از آموزش نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی، بهتر است کمی بیشتر با این قطعه مهم در جاروبرقی آشنا شویم. جاروبرقی‌ها دو فیلتر دارند:

  1. فیلتر اولیه که در محفظه جاروبرقی و پشت کیسه آن قرار دارد. وظیفه این فیلتر جلوگیری از ورود گردوغبار به داخل موتور جاروبرقی است؛ چراکه ورود گردوغبار می‌تواند موجب خرابی و حتی سوختن موتور شود.
  2. فیلتر ثانویه که در کنار فیلتر اولیه، و برای جذب بهتر ذرات وجود دارد. جنس این فیلتر معمولا از الیاف پلیمری فشرده (هپا) است، و در پشت جاروبرقی قرار داد.

 

زمان تعویض فیلتر جاروبرقی

زمان تعویض فیلتر جاروبرقی نیز بستگی به میزان استفاده شما دارد. هرچه بیشتر از جاروبرقی خود استفاده کنید، تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک و برندهای دیگر را باید سریع‌تر انجام دهید. احتمالا جاروبرقی شما نشانگری دارد که پر شدن فیلتر و کیسه آن را نشان می‌دهد. با این وجود، این نشانگر نمی‌تواند زمان تعویض فیلتر جاروبرقی را به خوبی نشان دهد.

به‌طور میانگین، حداکثر هر سال باید تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ و برندهای دیگر را انجام داد. با نفوذ گردوغبار به فیلتر، رنگ آن از سفید به خاکستری تبدیل می‌شود. اگر فیلتر را شستید و رنگ آن تغییری نکرد، زمان تعویض فیلتر جاروبرقی فرا رسیده است.

 

تعویض فیلتر جاروبرقی

 

آموزش نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

ممکن است تصور کنید با شستشوی فیلتر دیگر نیازی به تعویض فیلتر جاروبرقی نخواهید داشت. درست است که فیلتر انواع جاروبرقی قابل شستشوست، اما سوراخ‌های این فیلترها به مرور زمان کاملا مسدود خواهد شد؛ به‌طوری که بدون آسیب به بافت فیلتر نمی‌توان آن را شست. درنتیجه، فیلتر نخواهد توانست عمل جذب ذرات ریز را به خوبی انجام دهد.

تعویض فیلتر جاروبرقی بوش، سامسونگ و یا هر برند دیگر، ابتدا باید یک فیلتر جدید تهیه کنید. فیلتر ثانویه دستگاه ممکن است ستاره‌ای، کیسه‌ای و یا کارتریجی باشد. در ادامه نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی‌های مختلف را توضیح داده‌ایم.

 

1. نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ

برای تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ باید پیش از هر کاری به مدل آن توجه کرد. اگر دستگاه شما مدل‌های قدیمی‌تری مانند جاروبرقی‌های 1500 وات و ... باشد، نیازی به تعویض فیلتر ثانویه نخواهید داشت. زیرا جاروبرقی‌های قدیمی فیلتر هپا ندارند. نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ برای مدل‌های قدیمی تنها شامل خارج کردن فیلتر از محفظه تعبیه شده، و قرار دادن فیلتر جدید در آن است.

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ برای مدل‌های جدیدتر نیز همین‌گونه است. فیلتر ثانویه هپا را نیز در تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ فراموش نکنید.

 

2. تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک

تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک در میان مقاله‌های "چگونه فیلتر جاروبرقی را تمیز کنیم" و تعویض فیلتر بسیار محبوب است. علت این امر مکش بسیار خوب جاروبرقی‌های پاناسونیک و محبوبیت آنهاست. البته مکش بالای مدل‌های این برند باعث جذب ذرات فوق‌العاده ریز شده، و باید در زمان مناسب اقدام به تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک کرد. برای تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک تنها باید فیلترهای قبلی را با فیلترهای جدید جایگزین کنید.

 

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

 

3. تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

تعویض فیلتر جاروبرقی بوش به نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی زیمنس شباهت زیادی دارد؛ زیرا ساختار و بدنه این دو برند معمولا ترکیب یکسانی دارد. برای تعویض فیلتر جاروبرقی بوش ابتدا باید درپوش بدنه را باز کنید. حال تنها باید کیسه را خارج کنید و پس از قرار دادن فیلتر نو، کیسه جاروبرقی را در جای خود بگذارید. فیلتر ثانویه جاروبرقی‌های بوش نیز اکثرا روی بدنه دستگاه هستند و به راحتی می‌توان آنها را تعویض کرد.

 

4. نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی

فیلتر هوا و فیلتر ثانویه موتور در مرکز جاروبرقی ال جی قرار دارند. برای تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی ابتدا باید درپوش فیلتر هوا را با کشیدن اهرم آن باز کنید. هر دو فیلتر را درآورید، و آنها را با فیلتر جدید جایگزین کنید. البته اگر نیازی به تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی نبود، کافیست آنها را با آب سرد بشویید و بعد از اینکه کاملا خشک شدند، آنها را مجددا در دستگاه جایگذاری کنید.

 

5. تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر را می‌توان با نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ مقایسه کرد. بنابراین، برای تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر می‌توانید قسمت نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ را مرور کنید. تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر شاید ساده‌ترین مورد در این لیست باشد. چرا که پارس خزر یک برند ایرانی بوده، و به راحتی می‌توان فیلترهای اصل آن را در بازار پیدا، و از آنها استفاده کرد.

 

6. نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی زیمنس

برای تعویض فیلتر جاروبرقی زیمنس ابتدا باید درب جلوی آن را باز کنید. سپس فیلتر دستگاه را از همان دهانه خارج، و فیلتر جدید را جایگزین آن کنید. البته نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی زیمنس برای فیلتر ثانویه متفاوت است. برای تعویض فیلتر هپا در این برند باید به قسمت پشت آن مراجعه کنید. البته در برخی مدل‌های این برند فیلتر ثانویه روی دستگاه قرار دارد.

 

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ

چگونه فیلتر جاروبرقی را تمیز کنیم؟

تا اینجا نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ، تعویض فیلتر جاروبرقی فیلیپس و سایر برندهای محبوب را توضیح دادیم. اما گفتیم که گاهی نیاز نیست مستقیما به سراغ تعویض فیلتر جاروبرقی برویم. گاهی شستن این قطعه برای بهبود عملکرد دستگاه کافیست. اما چگونه فیلتر جاروبرقی را تمیز کنیم؟

تقریبا تمام فیلترها در انواع برندها قابل شستشو هستند. برای شستن فیلتر جاروبرقی بوش و باقی برندها تنها باید آنها را چند دقیقه در آب سرد بشویید، و در سایه خشک کنید. به هیچ عنوان پیش از خشک شدن کامل فیلتر(ها) آنها را در دستگاه قرار ندهید.

اگر فیلتر دستگاه شما قابل شستشو نبود و یا رنگ آن با شستن نیز عوض نشد، آنوقت باید به سراغ تعویض فیلتر جاروبرقی خود بروید. اگر در پیدا کردن جای فیلترها نیز به مشکل برخوردید، می‌توانید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1249 رای


تعمیر جاروبرقی
برای سرویس تعمیر جاروبرقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین