قیمت ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
  • 1,000,000 تومان
  • 2,500,000 تومان
  • 2,600,000 تومان
  • 5,000,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو نیاز دارید؟

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو را به متخصصش بسپار

رفع آفتاب سوختگی ماشین از چالش‌هایی است که افراد زیادی با آن روبرو می‌شوند. عوامل محیطی بسیار زیادی در تغییر رنگ و آسیب به رنگ بدنه خودرو تأثیرگذار هستند که پس از آشنایی با آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی از این مورد جلوگیری کنید. نور خورشید با توجه به شرایط آب و هوایی محیط زندگی شما می‌تواند به سرعت به رنگ خودرو آسیب برساند.

آفتاب سوختگی ماشین بسیار ناخوشایند است و علاوه بر ایجاد ظاهر زننده می‌تواند بر روی قیمت خودرو نیز تأثیر داشته باشد. رفع این مشکل با روش‌های مختلفی در خانه یا توسط کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه انجام می‌شود. در ادامه به صورت مفصل به این موضوع می‌پردازیم.

 

 

آفتاب سوختگی ماشین به چه حالتی گفته می‌شود؟

بدنه خودروها دارای چندین لایه رنگ است که به مرور زمان در مقابل عوامل محیطی آسیب می‌بیند. نور خورشید می‌تواند یکی از مضرترین موارد برای رنگ خودرو باشد. خودرویی که مدت زیادی را در معرض خورشید قرار بگیرد، دارای آسیب‌هایی در لایه کیلر شده و این موضوع خود را به صورت آفتاب سوختگی نشان می‌دهد.

آفتاب سوختگی در ابتدا و در ضعیف‌ترین حالت، کیلر خودرو را به رنگی متمایل به زرد تبدیل می‌کند. پس از آن و با شدت گرفتن این آسیب، خودرو به صورت رنگ پریده و مات دیده می‌شود. زمانی که آسیب نور خورشید از لایه کیلر عبور کند و به لایه رنگ خودرو برسد، دیگر قابل رفع نخواهد بود. متأسفانه بسیاری از افراد تا قبل از این مرحله متوجه این موضوع نمی‌شوند.

رنگ خودرو تأثیر زیادی در آفتاب سوختگی دارد. معمولا رنگ سفید کمتر دچار این مشکل شده اما خودروهایی با رنگ‌های تیره مانند مشکی به سرعت آفتاب سوخته شده و نمای زشت و زننده‌ای پیدا می‌کنند. رفع آفتاب سوختگی ماشین نقره ای نیز همانند سایر خودروها با روش‌های گفته شده در ادامه صورت می‌گیرد.

 

آفتاب سوختگی ماشین

 

عوامل تأثیرگذار در آفتاب سوختگی ماشین کدامند؟

مهم‌ترین عامل بروز این مشکل و تغییر رنگ، نور خورشید است. برخی از عوامل محیطی وجود دارند این موضوع را تشدید کرده و سرعت آسیب دیدن رنگ خودرو را افزایش می‌دهند. در ادامه به این موارد اشاره شده است.

 

پارک کردن خودرو در محیط‌های بدون سقف

مهم‌ترین عامل آفتاب سوختگی نگهداری ماشین زیر نور آفتاب است. اگر پارکینگ مسقف ندارید و خودرو را درون حیاط پارک می‌کنید، حتما از سایبان یا چادر ماشین استفاده کنید. در مواقعی که برای مدت طولانی آن را در خیابان پارک می‌کنید نیز سعی کنید در سایه پارک کرده یا حتما از چادر استفاده کنید.

 

عدم پولیش بدنه خودرو

استفاده از پولیش بدنه خودرو را به صورت عمقی و کاملا دقیق تمیز می‌کند. علاوه بر آن پولیش می‌تواند با صاف کردن سطح بدنه خودرو، پیوند بهتری میان مولکول‌های سطح خودرو با پوشش محافظ برقرار کند. پس از استفاده از پولیش می‌توانید از پوشش محافظ استفاده کنید.

 

عدم استفاده از پوشش محافظ

پوشش‌های محافظ لایه‌ای نازک بر روی خودرو شما ایجاد کرده و از تأثیر نور خورشید بر بدنه جلوگیری می‌کنند. پوشش‌های محافظ انواع مختلفی دارند و در قیمت‌های مختلفی نیز عرضه می‌شوند. هر کدام از آن‌ها از خودرو شما در مقابل آلاینده مختلفی دارند.

به عنوان مثال سرامیک، سرامیک واکس و سیلنت تنها پوشش‌هایی هستند که از خودرو در مقابل اشعه خورشید و آفتاب سوختگی محافظت می‌کنند. لایه سرامیکی نانو بهترین گزینه برای محافظت از بدنه و رنگ خودرو شماست. این لایه از نفوذ اشعه فرابنفش به رنگدانه‌های خودرو جلوگیری می‌کند.

 

شستشو و استفاده از شوینده‌های نامناسب

شستن بدنه خودرو بسیار مهم است. از آنجایی که آلاینده‌ها بر روی بدنه نشسته و به مرور زمان باعث رنگ پریدگی ماشین می‌شوند. علاوه بر آن هنگام شستن باید از شوینده مناسب استفاده کنید. هرگز از شوینده‌های خانگی برای تمیز کردن بدنه خودرو استفاده نکنید. ترکیبات موجود در این شوینده‌ها باعث خشکی و ترک خوردن رنگ اتومبیل می‌شوند.

 

شستشوی بدنه خودرو

 

مراقبت نکردن از کاپوت خودرو

کاپوت خودرو بخشی است که بیشترین آسیب را در مقابل حرارت و نور خورشید می‌بیند. این بخش از خودرو علاوه بر تابش مستقیم آفتاب، در معرض حرارت موتور، رادیاتور و ... نیز قرار دارد. از این رو بیشترین آسیب رنگ و آفتاب سوختگی در این قسمت ایجاد می‌شود. با بررسی منظم خودرو از افزایش دمای بیش از آن جلوگیری کرده تا کمترین آسیب به رنگ کاپوت خودرو وارد شود.

 

راهکارهای رفع آفتاب سوختگی ماشین

افرادی که مراقبت‌های لازم را از خودرو خود انجام نداده‌اند و بدنه خودرو آن‌ها دچار آفتاب سوختگی شده می‌توانند با روش‌های مختلفی برای برطرف کردن آن اقدام کنند. برای این کار می‌توانید از روش‌های رفع آفتاب سوختگی در منزل و برطرف کردن آن توسط متخصص استفاده کنید.

 

برطرف کردk آفتاب سوختگی در منزل

این روش می‌تواند تا حد زیادی آفتاب سوختگی خودرو شما را از بین برده و بدنه آن‌ را ترمیم کند. البته شاید روش‌های خانگی اثربخشی روش‌های استفاده شده توسط متخصص را نداشته باشند/ف اما می‌توانند برای رفع آفتاب سوختگی تا حد زیادی موثر باشند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 

  • شستن بدنه خودرو

در اولین قدم بدنه خودرو را به طور کامل و با دقت بشویید تا هر گونه آلودگی از سطح آن پاک شود. هرگونه آلودگی یا گرد و خاکی بر روی بدنه، رفع آفتاب سوختگی را با مشکل مواجه می‌کند. از شوینده مخصصو خودرو به کمک پارچه میکروفایبر استفاده کنید.

  • سنباده کشی نقاط آفتاب سوخته

این مرحله با توجه به میزان سوختگی انجام می‌شود. اگر آفتاب سوختگی سطحی باشد نیازی به سنباده کشی ندارید، در غیر این صورت باید تمام قسمت‌هایی که دجار آفتاب سوختگی شده‌اند را سنباده بکشید. برای این منظور سنباده مناسب تهیه کرده و پس از خیس کردن آن را بر روی تمام نقاط بکشید تا بدنه برای رنگ جدید آماده شود.

  • استفاده از ضد زنگ

در مرحله بعد از رفع آفتاب سوختگی ماشین، مقداری مایع ضد زنگ مخصوص بدنه خودرو خود پیدا کنید. کمی از آن را بر روی اسفنج نرمی ریخته و سراسر بدنه خودرو را پوشش دهید. این کار را به صورت دورانی انجام دهید. همچننی لازم نیست بدنه خودرو کاملا خیس شود و صرفا مرطوب شدن آن کافش است.

  • استفاده از پولیش بر روی بدنه

قدم بعد استفاده از پولیش بر روی سطح بدنه است. مقداری مواد پولیش بر روی ابر اسفنجی ریخته و به آرامی بر روی قسمت‌های آفتاب سوخته بکشید. این کار را نیز به صورت دورانی انجام داده و به قدری اداه دهید تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

  • استفاده از محافظ بدنه

تا به اینجا فرآیند رفع آفتاب سوختگی و ترمیم رنگ خودرو انجام شده است. برای جلوگیری از آسیب و آفتاب سوختگی مجدد، حتما از محافظ بدنه مناسب برای خودرو خود استفاده کنید.

 

استفاده از محافظ بدنه خودرو

 

مراجعه به متخصص برای رفع آفتاب سوختگی

اگر تخصص و تجربه کافی در زمینه فعالیت‌های گفته شده برای ترمیم رنگ خودرو ندارید، بهتر است از کارشناسان باتجربه کمک بگیرید. در این شرایط کافی است خودرو خود را به آن ها سپرده تا تمام مراحل به دقت و با وسایل و مواد مناسب انجام شوند.

 

رفع آفتاب سوختگی ماشین با سرکه چگونه است؟

سرکه یکی از مواد ساده و در دسترس است که می‌توانید از آن برای رفع آفتاب سوختگی ماشین استفاده کنید. استفاده از سرکه به این منظور بسیار ساده است اما معمولا در خودروهایی که حجم آفتاب سوختگی کمتر است، نتیجه مثبت به همراه خواهد داشت.

برای این کار مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید. با کمک پارچه‌ای نرم از این ترکیب بر روی سطح بدنه بکشید. به این صورت میزان آفتاب سوختگی تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

 

رفع آفتاب سوختگی ماشین نقره ای

از بین بردن آفتاب سوختگی رنگ ماشین نقره‌ای کاری دشوار است. به صورت کلی ترمیم رنگ خودروهای رنگی سخت تر است و در کارشناسی، رنگ شدگی و آسیب به رنگ برای خودروهای رنگی سریع‌تر مشخص می‌شود. از این رو اگر خودرو شما رنگ نقره‌ای و یا به صورت کلی رنگی به جز مشکی و سفید دارد بهتر است بیشتر مراقب رنگ آن باشید

 

سخن آخر

برای از بین بردن آفتاب سوختگی ماشین روش‌های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به طور مفصل به توضیح آن‌ها پرداخته شد. در صورتی که تجربه‌ای در این زمینه دارید، خودتان برای برطرف کردن آن اقدام نمایید. در غیر این صورت حتما از متخصص این کار کمک گرفته تا رنگ خودرو دچار آسیب جدی‌تر نشود.

برای پیدا کردن متخصص باتجربه و کاربلد در این زمینه می‌توانید از خدمت از ما کمک بگیرید. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا وب سایت خدمت از ما، بهترین نیروهای متخصص در زمینه رفع آفتاب سوختگی ماشین را پیدا کرده و با بهترین قیمت، آفتاب سوختگی بدنه خودرو خود را برطرف کنید.

4.5 امتیاز از 1490 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو

نظرات

امین خورشیدی
امین خورشیدی
5.0 (از 84 نظر)
129 خدمت موفق
ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو
مجید محرمی

جناب آقای خورشیدی فوق العاده آن تایم بودن سر وقتی که قرار گذاشتن تشریف آوردن.واقعا برای انجام کار ریکاوری رنگ و سرامیک بهتون پیشنهاد میکنم.از مواد بروز و درجه یک استفاده کردند تو مصرف پولیش و سرامیک اصلا خساست نکردن و با غلظت خیلی بالا روی ماشین استفاده کردند. به شدت انسان با حوصله و دقیقی بودن و واقعا یک کار درجه یک و حرفه ای تحویل دادن.واقعا انتهای کار فکر نمیکردم که نتیجه انقدر خوب بشه .جاهای دیگه قبلا همین کار رو انجام دادم ولی رضایت نداشتم و واقعا آقای خورشیدی از هر نظر مورد تایید هستند.با این حجم موادی که استفاده کردند قیمت خیلی مناسبی هم گرفتند.بابت رفع آفتاب سوختگی به من جاهای دیگه می‌گفتند که باید آبرنگ روی ماشین پاشیده بشه ولی آقای خورشیدی با ریکاوری رنگ اصولی مشکل ماشین من رو برطرف کردند واقعا ازشون ممنونم و به عزیزانی که نیت اجرای سرامیک و ریکاوری رنگ دارن واقعا پیشنهاد میکنم.

امین خورشیدی
امین خورشیدی
5.0 (از 84 نظر)
129 خدمت موفق
ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو
مهدی ایل‌بیگی

مهمترین نکته در رفع آفتاب‌سوختگی و سرامیک خودرو داشتن تجربه و استفاده از مواد درجه یک هست. خوشبختانه ایشان هم تجربه مناسب در این زمینه داشتند و هم از مواد باکیفیت استفاده کردند. اجرای با حوصله و دقیق هم از ویژگی‌های کاری ایشان بود. البته نباید از خوش‌اخلاقی و نظم ایشان هم بگذریم.

وحید فدوی
وحید فدوی
5.0 (از 4 نظر)
3 خدمت موفق
ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو
حامد امینی

درود به آقای فدوی عزیز کار بسیاربادقت بالا. وقت شناس. باحوصله. نتیجه کار فوق‌العاده،آفتاب سوختگی در حد 80درصد ازبین رفته. فدوی دوست داشتنی با اخلاق.

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"