قیمت لیسه گیری خودرو در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه لیسه گیری خودرو" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به لیسه گیری خودرو نیاز دارید؟

لیسه گیری خودرو را به متخصصش بسپار

تا این لحظه، هزینه لیسه گیری خودرو از چندصد هزار تا چندمیلیون تومان متغیر است. نمی‌توان یک مبلغ دقیق را برای این خدمات اعلام کرد، چون هزینه بسته به مدل ماشین، نوع رنگ‌اش، ابعاد ناحیه آسیب‌دیده، عمق خراش‌ها کاهش/افزایش می‌یابد.

اگر مایل‌اید قیمت لیسه گیری را با توجه به آخرین تعییرات و منحصرا برای خودروی خودتان برآورد کنید، کافی‌ست سفارش‌تان را در اپلیکیشن یا وب‌سایت ما به صورت رایگان ثبت کنید.

برای بررسی دقیق‌تر عوامل موثر بر هزینه لیسه گیری، تفاوت هزینه آن با قلم گیری و لکه گیری، نحوه استخدام متخصص از طریق «خدمت از ما» و ... هم می‌توانید بخش‌های بعد را مطالعه کنید.

 

هزینه لیسه گیری خودرو

  

هزینه لیسه گیری خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهایی که بیشترین تاثیر را روی نرخ این خدمات دارند عبارت‌اند از:

 • برند و مدل خودرو
 • نوع رنگ خودرو
 • ابعاد و عمق خراش(ها)
 • منطقه خط و خش
 • متریال استفاده‌شده
 • زمان اقدام برای لیسه کشی

برای اینکه درک کنید هریک از این عوامل دقیق چطور قیمت خش گیری ماشین را تغییر می‌دهند، ادامه متن را ببینید:

 

برند و مدل خودرو

طبیعتا هرچه خودروی شما لوکس‌تر و مدل‌بالاتر باشد، هزینه بیشتر می‌شود. این موضوع بیشتر به خاطر تفاوت کیفیت رنگ خودروهای خارجی با نمونه‌های وطنی است. بنابراین، کار باید به دست کارشناسانِ متخصص و باتجربه انجام شود.

از طرف دیگر، صاحب‌های خودروهای خارجی و یا جدید، معمولا ترجیح می‌دهند که تمام مراحل کار با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد و تجهیزات انجام شود. این موضوع هم می‌تواند هزینه لیسه گیری خودرو را افزایش دهد.

 

نوع رنگ خودرو

هزینه رفع خط و خش ماشین برای رنگ‌های متالیک و روغنی متفاوت است. خودروهایی که رنگ بدنه‌شان متالیک است، لیسه گیری آنها به دلیل وجود صدف دشوارتر و تخصصی‌تر است. اما از بین بردن جای مالیدگی ماشین با رنگ روغنی بسیار راحت‌تر است.

برای توضیح بهتر، کارشناسان همیشه رنگ سفید صدفی یا نقره‌ای متالیک را مثال می‌زنند. اگر کمی با دنیای نقاشیِ خودرو آشنا باشید، می‌توانید که در آوردن این رنگ‌ها (به طوری که دقیق مشابه رنگ فعلیِ ماشین باشد) به شدت چالش‌برانگیز است.

برای اینکه ناحیه ترمیم‌شده بعدا مانند وصله‌ای ناجور به نظر نرسد، حتما باید سراغ نقاش‌ها و دیتیلینگ‌کارهای ماهر بروید.

 

ابعاد و عمق خراش(ها)

یکی دیگر از فاکتورهای واضحی که روی قیمت لیسه گیری خودرو تاثیر می‌گذارد، ابعاد و عمق خط و خش است. هرچه ناحیه آسیب‌دیده بزرگ‌تر و عمق خراش‌های عمیق‌تر باشد، متخصص باید زمان بیشتری بگذارد.

بدنه خودروها معمولا از سه‌لایه فلز تشکیل شده است. آسیب‌های لایه اول خراش‌های سطحی هستند که با پولیش برطرف می‌شوند و به لیسه کشی احتیاج ندارند. اما اگر لایه‌های دوم و سوم آسیب ببینند، خراش عمیق است و احتمالا بتونه کاری هم در روند لیسه گیری لازم می‌شود.

 

منطقه خط و خش

با وجود تفاوت لیسه گیری و رنگ خودرو، نرخ هردو از این موضوع تاثیر می‌پذیرد. هزینه لیسه گیری خودرو بسته به اینکه چه قسمتی از خودرو آسیب دیده است هم می‌تواند متغیر باشد.

اگر رقم‌های متفاوتی برای رفع خط و خش بدنه، سپرهای جلو و عقب و گلگیرها شنیدید، به همین خاطر است.

 

متریال استفاده‌شده

برای لیسه گیری از مواد و لوازم متفاوتی استفاده می‌شود، از جمله مواد شوینده مخصوص، رنگ خشک، رنگ جامد، دستگاه لیسه گیری، دستگاه پولیش و واکس. اگر متخصصی از مواد باکیفیت و دستگاه‌های خارجی استفاده کند، جای تعجب نیست که هزینه خش گیری ماشین از میانگینِ بازار شود.

 

زمان اقدام برای لیسه کشی

هرچه سریع‌تر برای ترمیم رنگ ماشین‌تان اقدام کنید، قیمت لیسه گیری کمتر خواهد شد. مراجعه دیرهنگام باعث می‌شود که رنگ اطراف محل خراشیدگی بریزد، و خراش(های) جزئی به آسیب‌های بزرگ‌تر تبدیل شوند.

 

قیمت لیسه گیری خودرو

 

تفاوت هزینه قلم گیری ماشین با لیسه گیری

همان‌طور که می‌دانید، لیسه گیری یک عملیات کاملا تخصصی است که طبق چنین مراحلی انجام می‌شود:

 • شناسایی و بررسی ناحیه آسیب‌دیده
 • شست‌وشوی ناحیه با مواد شوینده مخصوص
 • بررسی بدنه با نور فرابنفش (یا نور خورشید) برای تشخیص عمق و وسعت خراش
 • رنگ کردن خراش به صورت لایه‌لایه (با توجه به کد رنگ ماشین) و بتونه کاری در صورت نیاز
 • پولیش و واکس برای یکنواخت کردن رنگ و براق کردن بدنه

اما قلم گیری صرفا با یک قلم خش‌گیر و مقداری رنگ انجام می‌شود، مراحل ساده‌تری دارد، و تنها برای خراش‌های سطحیِ لایه اول مناسب است. به خاطر همین موارد، هزینه قلم گیری ماشین به مراتب از لیسه کشی کمتر تمام می‌شود.


 

تفاوت قیمت لکه گیری ماشین با لیسه گیری

لکه گیری یکی دیگر از روش‌های ترمیم رنگ در سناریوهایی‌ست که خراش‌ها کاملا سطحی باشد. این عملیات کم و بیش از چنین مراحلی تشکیل شده است:

 • شست‌وشوی ناحیه آسیب‌دیده با شوینده مخصوص
 • سمباده زنی با سمباده نرم، برای یک‌دست کردن محل خراش با ناحیه اطراف
 • لکه گیری حرفه‌ای با استفاده از سوزن ظریف ایربراش و پیستوله کوچک (به صورت چندلایه، در صورت نیاز)
 • پولیش و واکس برای یکنواخت کردن رنگ و براق کردن بدنه

به طور کلی، قیمت لکه گیری ماشین معمولا از هزینه لیسه گیری کمتر است. اما با توجه به فاکتورهایی که بالاتر یاد کردیم، ممکن است اینطور نباشد.

 

قیمت خش گیری ماشین

 

استعلام رایگان قیمت لیسه گیری خودرو

با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن یا وب‌سایت «خدمت از ما»، می‌توانید در عرض چنددقیقه حدود قیمت خش گیری ماشین را برای انواع خودروهایی ایرانی و خارجی را از کارشناس‌های برگزیده شهرتان استعلام کنید، بدون پرداخت هزینه و ضرورتِ استخدام.

روی دکمه آبی‌رنگِ «استعلام قیمت» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و به ما بگویید که:

 • برند و مدل خودروتان چیست؟
 • رنگ خودرو چیست؟
 • در چه روز و ساعتی به این خدمات احتیاج دارید؟
 • ساکن چه محله‌ای هستید؟ (برای ارسال درخواست‌تان به نزدیک‌ترین متخصص‌ها)

برای اینکه هزینه رفع خط و خش ماشین را دقیق‌تر دریافت کنید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب متن هم ضمیمه سفارش‌تان کنید. پس از نهایی شدن درخواست، چندمتخصص آن را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را برای شما ارسال می‌کنند. پس از مقایسه مبالغ می‌توانید گزینه ایده‌آل‌تان را انتخاب کنید.


 

چرا به «خدمت از ما» اعتماد کنید؟

 • دسترسی فوری به بهترین متخصص‌ها؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند و سوابق آنها موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین‌شان را (با توجه به امتیاز و موقعیت‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • ثبت سفارش و استعلام قیمت به صورت رایگان؛ امکان توضیح دقیق هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از قیمت خش گیری ماشین داشته باشید.
 • امکان دریافت خدمات در هرساعت از شبانه‌روز؛ در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام هزینه و انجام کار دسترسی دارید.
 • تعیین زمان حضور کارشناس توسط شما؛ زمان و مکان حضور فرد در محل برای بازدید و انجام کار را شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی مدارک، مجوزها و سوابق کاری هرمتخصص؛ به علاوه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای؛ در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

هزینه رفع خط و خش ماشین

 

بهترین قیمت لیسه گیری و متخصصانِ آن را پیدا کنید

امیدواریم حالا بهتر بدانید که قیمت لیسه گیری خودرو با توجه به چه مواردی محاسبه می‌شود، و چطور می‌توانید در «خدمت از ما» هزینه این خدمات را استعلام کنید و با کارشناس‌هایِ ماهر آن ارتباط بگیرید.

تا این لحظه، خدمات تخصصیِ لیسه کشی در تمام مناطق پایتخت و چندشهر دیگر در دسترس شماست. فهرست کامل شهرهای تحت پوشش کمی پایین‌تر است. توجه داشته باشید که این لیست همواره در حال به روز رسانی‎ست و شهرهای جدید به آن اضافه می‌شود.

در عرض چنددقیقه می‌توانید سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ما ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی را ببینید؛ سوابق هر نقاش خودرو یا متخصص دیتیلینگ را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید.

4.5 امتیاز از 1488 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
لیسه گیری خودرو

نظرات

محمدرضا صحابی
محمدرضا صحابی
5.0 (از 5 نظر)
4 خدمت موفق
لیسه گیری خودرو
محمد کریمی

باسلام،ممنون از متخصصتون آقای صحابی،ایشون جوانی زحمت کش ودقیق ووقت گذار برای کارشون هستن،ونسبت به مبلغ دریافتی وکارو متریالی که انجام میدن آدم منصف وحلالی هستن،ادم خوشحال میشه میبینه که هنوز جوان‌های سالم و زحمت کش و کار بلد با تمام سختیهای جامعه وجود دارن،من از کارشون خیلی راضی بودم،و در مراحل بعدی برای انجام کار از ایشان استفاده کرده و به دیگران توصیه میکنم

ناصر عباسی
ناصر عباسی
5.0 (از 12 نظر)
11 خدمت موفق
لیسه گیری خودرو
حامد یادگاری

بسیار کار رو با کیفیت انجام دادن، من چند جا مراجعه کرده بودم ولی هیچ کدام تضمین انجام کار رو مثل ایشون نداده بودن و پس از پایان کار واقعا راضی بودم واز همه مهمتر اخلاق و رفتار ایشان که با مشتری برخورد محترمانه ای دارن

غلام رضا الله وردی
غلام رضا الله وردی
5.0 (از 62 نظر)
76 خدمت موفق
لیسه گیری خودرو
بهزاد غلامی

واقعا یه استاد کامل خوش برخورد. کار بلد حرفه ای. خدای من چند بار باهاشون کار کردم. بسیار منصف. وقت شناس هرکسی کار ماشین داره. درنگ نکنه 🙏🙏🙏🙏🙏