محافظت از رنگ خودرو در تابستان

محافظت از رنگ خودرو در تابستان

محافظت از رنگ خودرو در تابستان، یکی از نکات مهم در نگهداری ماشین است. استفاده از محافظ خودرو مثل چادر ماشین و یا قرار دادن ماشین در پارکینگ‌های سقف دار در تابستان در دسترس ترین مواردی است که می‌توان برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان رعایت کرد. روش‌های متعدد دیگری برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر خودرو و همین طور محافظت از رنگ خودرو در تابستان وجود دارد. رنگ بدنه خودرو از اصلی ترین ویژگی‌های ظاهری آن است که در نظر اول به چشم بیننده می‌آید. علاوه بر رنگ بدنه خودرو دیگر لوازم داخلی ماشین در اثر بالارفتن دما تحت تاثیر تابش نور خورشید در تابستان ممکن است آسیب جدی ببینند. بنابراین از نگهداری طولانی مدت ماشین زیر آفتاب خودداری کنید.

 

توجه به محافظت از رنگ خودرو در تابستان یک امر ضروری در نگهداری بدنه خودرو از آسیب‌های جدی در کنار تغییرات رنگ ظاهری آن است. در این متن به بررسی روش‌های موثر در محافظت از رنگ بدنه خودرو می‌پردازیم.

 

محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان با روش‌های مختلف

 

محافظت از رنگ خودرو در تابستان

با شروع فصل گرما همانند تمهیداتی که برای نگهداری از پوست خود در جلوی تابش نور خورشید انجام می‌دهید، باید به فکر رنگ بدنه خودرو خود نیز باشید. محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان مشابه نگهداری از پوست در این فصل است. روش‌های مختلفی برای جلوگیری از تخریب رنگ ماشین در معرض تابش نور خورشید در تابستان وجود دارد. در ابتدا خوب است بدانیم اشعه تابشی و گرمای مستقیم نور خورشید با رنگ اتومبیل ما چه می‌کند؟

تا جایی که همه ما اطلاع داریم، رنگ بدنه خودرو از ترکیب مواد شیمیایی گوناگون تشکیل شده است. این مواد شیمایی به کار رفته در ترکیبات رنگ بدنه ماشین به مرور زمان تحت تاثیر اشعه فرابنقش خورشید بازده و عمر مفید خود را از دست می‌دهد. به عنوان مثال در صورت عدم محافظت از رنگ خودرو در تابستان ممکن است، رنگ بدنه خودرویی که تا 50 سال ضمانت شده در زیر 30 سال طبعیت کاربردی خود را از دست داده و از بین برود.

 

محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان

 

بنابراین با توجه به اینکه در آستانه روزهای گرم سال و شروع فصل تابستان هستیم و تابش نور خورشید در این فصل همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بیش از هر زمان دیگری باید به فکر محافظت از رنگ خودرو باشیم. بیشتر کارشناسان خودرو اوصولی‌ترین و راحت‌ترین پیشنهادی که برای محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان دارند، این است که تا جایی که می‌توانید ماشین خود را در زیر سایه نگهدارید. این کار علاوه بر حفظ رنگ بدنه خودرو در نگهداری تجهیزات داخلی تعبیه شده در اتاقک خودرو در هنگام گرم شدن بدنه کمک می‌کند.

 

گرمای مستقیم نور خورشید با رنگ اتومبیل ما چه می‌کند؟

 

اما همیشه سایه یا یک مکان مناسب برای پارک خودرو و محافظت از آن در معرض تابش مستقیم نور خورشید وجود ندارد. بنابراین باید به فکر یک سری راه‌حل های پیشگیرانه برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان باشیم. 

شستن و خشک کردن مداوم بدنه خودرو

گرد و غبار نشسته بر بدنه خودرو تاثیر زیادی بر جذب بیشتر گرما در تابستان دارد. بنابراین یکی از روش‌های مناسب برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان شستن بدنه خودرو با آب یا پاک کردن آن با دستمال و اسفنج خیش شده است. دلیل تاکید ما بر استفاده از آب در این روش تمیز کردن خودرو این است که پاک کردن بدنه ماشین با دستمال خشک در تابستان مانند بدلیل عدم جذب گرد و غبار همانند یک سمباده بر روی رنگ بدنه خودرو عمل می‌کند.

 

شستن و خشک کردن مداوم بدنه خودرو

 

پس از شستن خودرو پاک و خشک کردن آن با یک دستمال خشک تمیز در محافظت از رنگ خودرو در تابستان تاثیر بسزایی دارد.

 

کاربرد واکس محافظتی بدنه خودرو

واکس محافظتی بدنه خودرو محصولی نگهدارنده است که با هدف جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید در تابستان بر بدنه خودرو تولید شده است. این واکس پس از پوشاندن سطح بدنه خودرو نقش کرم ضد آفتاب را بر روی پوست در تابستان برای رنگ بدنه خودرو ایفا می‌کند. با این تفاوت که هر سال یک بار و با شروع فصل گرما برای محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان از این واکس محافظتی استفاده می‌شود.

 

کاربرد واکس محافظتی بدنه خودرو

 

استفاده از لایه محافظ رنگ خودرو

تا مدت‌ها استفاده از واکس بدنه خودرو برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان و دیگر موارد محیطی سرآمد تمامی ابزارات محافظتی برای بدنه خودرو بود. اما امروزه با ارائه محصولاتی مثل لایه محافظ خودرو یا همان پوشش خودرو که با توجه به مواد تشکیل دهنده‌اش به آن محافظ رنگ نانو نیز گفته می‌شود، میزان کاربرد واکس خودرو کمتر شده است.

 

استفاده از لایه محافظ رنگ خودرو - محافظ رنگ نانو برای خودرو

 

لایه محافظ خودرو یا پوشش خودرو یا به عبارتی محافظ رنگ خودرو نانو با استفاده از تکنولوژی نانو به پر کردن حفره های سطحی بدنه خودرو پرداخته و از آن در برابر عوامل نفوذی طبیعی محافظت می‌کند. در واقع استفاده از این پوشش خودرو که سرامیکی است ، محافظت در برابر اشعه ی UV و شرایط نامساعد جوی و محیطی را به دنبال داشته و در نهایت برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان یک پیشنهاد کاربردی به شمار می‌آید.

 

لایه محافظ خودرو یا پوشش خودرو برای محافظت از رنگ بدنه خودرو

 

استفاده از چادر ماشین برای محافظت از رنگ خودرو

استفاده از چادر ماشین یک راه‌حل رایج و قدیمی برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان به شمار می‌آید. مزایا و معایب چادر ماشین برای جلوگیری از آسیب رنگ بدنه مورد بررسی قرار می‌گیرد. کشیدن چادر ماشین بر روی بدنه و سطح ماشین از دیگر پیشنهادات برای جلوگیری از تخریب رنگ خودرو تحت تاثیر تابش اشعه‌های مضر خورشید در تابستان است. اما توجه به اینکه هر جنس چادر ماشینی برای محافظت از رنگ خودرو در تابستان مناسب نیست. بعنوان مثال برخی چادرهای پلاستیکی ماشین تولید شده‌اند که بطور مستقیم بر رنگ بدنه خودرو تاثیر منفی می‌گذارند.

 

استفاده از چادر ماشین برای محافظت از رنگ خودرو

 

زبری این چادر‌ها در هنگام استفاده باعث ایجاد خش‌های ریز بر روی بدنه خودرو می‌شوند. علاوه بر این از دیگر معایب چادر‌های پلاستیکی ماشین می‌توان به ایجاد گازهای شیمیایی تحت تاثیر تابش مستقیم نور خورشید اشاره داشت. این گازهای تولید شده بر روی رنگ بدنه خودرو تاثیر منفی داشته و به آن آسیب می‌زنند. بنابراین بهترین پیشنهاد در این روش برای محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان استفاده از چادر‌های دو لایه با لایه‌ی میانی پنبه است.

 

پارک خودرو در پارکینگ‌های سقف دار

اوصولی ترین کاری که برای محافظت از رنگ بدنه خودرو در تابستان می‌توانید انجام دهید، نگهداری حداکثری خودرو در پارکینگ‌های مجهز به سقف و سیستم‌های تهویه است. با این کار علاوه بر نگهداری رنگ بدنه خودرو از آسیب‌های جدی وارده به تجهیزات موجود در اتاقک خودرو تحت تاثیر تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.

 

پارک خودرو در پارکینگ‌های سقف دار محافظت از رنگ خودرو

 

 نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره داشت این است که تنها نور خورشید نیست که با تاثیر منفی بر رنگ بدنه خودرو منجر به از بین رفتن آن می‌شود، بلکه باران‌های اسیدی، شستشوی بیش از حد ماشین در کارواش و همین طور انتخاب رنگ تیره برای بدنه خودرو مواردی مهمی در کوتاهی عمر رنگ بدنه خودرو هستند. بنابراین توجه به این نکات در کنار محافظت از رنگ خودرو در تابستان در نگهداری ماشین بسیار تاثیر دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 6 رای

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو

برای سرویس ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو

مطالب مرتبط با خدمات لوکس خودرو

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading