تفاوت سقف ساندروف با پانوراما چیست؟

ثبت درخواست " نصب شیشه دودی خودرو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تفاوت سقف ساندروف با پانوراما چیست؟

تفاوت سانروف با پانوراما جهت آگاهی خریدار می‌تواند او را به سمت خرید خودرو مناسب سلیقه خود هدایت کند. اگر چه تفاوت سقف سانروف با پانوراما چندان نیست اما این آپشن‌ها جهت ایجاد لذت بیشتر حین رانندگی برای سرنشینان خودرو ایجاد شده‌اند.

به یاد داشته باشید که وجود هر دو سقف سانروف یا پاناروما صرفاً به دلیل زیبایی و لذت بیشتر سرنشینان در خودرو طراحی شده‌اند و کاربرد چندان و حیاتی را برای خودرو به همراه ندارند. ما در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" پس از شرح کامل جزئیات هر دو آپشن‌ گفته شده، به تفاوت سانروف با پاناروما و مزایای وجود آن‌ها در هر اتومبیلی می‌پردازیم.

سقف پانوراما

 کمپانی شورلت در سال ۲۰۰۸ میلادی طراحی سقف پانوراما را در یکی از خودروهای محبوب خود به نام کروز به بازار عرضه کرد. نحوه طراحی منحصر به فرد سقف پانوراما ما به این صورت انجام شده که از جلوی سقف تا آخر، تمامی سرنشینان عقب و جلو می‌توانند به وسیله آن، دید کاملی را برای خود داشته باشند.

نحوه باز شدن پانوراما به تناسب طراحی انجام شده در بعضی از مدل‌ها به صورت کامل باز و بسته می‌شود و در برخی دیگر به صورت نیمه کامل انجام می‌گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که در طراحی این سازه از دو سانروف یکی برای سرنشینان جلو و دیگری برای سرنشینان عقب استفاده می‌شود.

شیشه سختی به قطر 5 سانتی متر در هر دو سانروفی که در ساخت این سازه به کار می‌رود، نگرانی های افراد را در صورت تصادف کردن خودرو برطرف می‌کند؛ چرا که شیشه سخت اجازه وارد شدن هیچ گونه صدمه‌ای به سرنشینان را از جانب شکستن‌ شیشه و سایر آسیب های احتمالی نخواهد داد. از دیگر موادی که در ساخت این ساز استفاده شده است می توان به پلی کربنات اشاره کرد، که به مزیت مهم آن که جلوگیری از ورود اشعه uv و حداقل ۶۰ درصد انرژی خورشید به خوبی جلوگیری می کند نیاز است اشاره کنیم.

 

سقف سانروف

یک سوم سقف شیشه ای خودرو با جنس شیشه سقف سانروف را تشکیل می‌دهد. سقف‌های سانروف علاوه بر حالت برقی حالت دستی نیز قرار داده شده است، اما امروزه حالت برقی رواج بیشتری را به خود اختصاص داده. علاوه بر آن  از ابتدای طراحی سانروف در خودروها سه مدل شیشه‌ای پارچه‌ای و فلزی در نظر گرفته شده است، اما امروزه از حالت شیشه‌ای آن به دلیل زیبایی و جلوه خاصی که به خودرو می‌دهد طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و بسیار بیشتر از مدل پارچه ای و فلزی استفاده می‌شود. 

انواع خودروهای شاسی بلند، لوکس و سدان از سال‌های گذشته تا به کنون دارای این آپشن می‌باشند. گران قیمت‌ترین سانروف جهان مربوط به سانروف لندولت در سال ۱۹۷۳ در مدلی از خودروی مرسدس قرار داده شد. پس همانطور که میدانید آپشن سقف سانروف اصلاً یک آپشن نوپا نیست. 

 

مهم‌ترین تفاوت سانروف و پانوراما

 

 تفاوت سانروف با پانوراما

 پس از شرح کامل لازم است به تفاوت ساندروف با پانوراما نیز بپردازیم یکی از تفاوت‌های این دو آپشن زمان عرضه آن‌ها به بازار می‌باشد، همانطور که گفته شد سقف سانروف سال‌ها قبل از پاناروما در طراحی انواع خودرو استفاده می‌شده، بر خلاف آن سقف پاناروما از سال ۲۰۱۸ در خودروهای جدید قرار داده شد.

یکی از مهم‌ترین تفاوت سقف ساندرو با پانوراما این است که سقف سانروف می‌تواند درجه خود را به طور کامل باز کند، اما در پانوراما هم چنین امکانی وجود ندارد. علاوه بر آن سقف پانوراما از دو شیشه سقف سانروف در اکثر طراحی‌های خود استفاده کرده است.

 

 مزایای سقف ساندروف و پانوراما

  •  هر دو جهت نشان دادن نور خورشید و آسمان به سرنشینان خودرو طراحی شده‌اند.
  •  یکی از اهداف مهم این دو آپشن، ایجاد روزنه‌ای برای تهویه هوا و ورود هوای جدید به آن می‌باشد. اگرچه باز کردن آن‌ها موجب افزایش مقاومت و سوخت خودروی شما خواهد شد اما لذتی که ایجاد می‌کند ارزش آن را خواهد داشت.
  • سانروف و پانوراما هردو باعث شیک تر و لوکس تر به نظر رسیدن خودرو خواهند شد، که از این رو طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند.
  • امکان فراهم کردن راه فرار اضطراری در اکثر تصادفاتی که موجب می شود درب‌های خودرو به درستی باز نشوند و این از بزرگترین مزایای سقف ساندروف و پانوراما می‌باشد.
  • طراحی تفاوت سانروف با پانوراما این امکان را فراهم می‌کند که سیگنال‌های مخابراتی بسیار بهتر توسط سرنشینان دریافت شود. 
  •  شما نیز صاحب خودرویی با سقف پانوراما هستید، حتماً مشاهده کرده اید که می‌توانید با باز کردن کامل سقف فضای باز بیشتری را برای خود و سایر سرنشینان فراهم کنید و لذت بیشتری را در حین رانندگی تجربه کنید. 

 

مزایای سقف ساندروف و پانوراما

 

سقف مونروف

 پس از شرح کامل دو مدل سقف گفته شده لازم است به سقف مونروف نیز اشاره کرده باشیم. این مدل سقف نسبت به سانروف پیشرفته‌تر است و همینطور کمتر شناخته شده. توسط شرکت فورد در دهه ۷۰ میلادی به بازار عرضه شد. از ویژگی‌های آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که در آن تنها قسمتی از سقف جهت عبور هوا قابلیت باز شدن دارد، که این ویژگی بر خلاف سقف سانروف خواهد بود.

در برخی از طراحی‌های خاص موجود می‌توانید آن را به صورت رنگی نیز مشاهده کنید. فراموش نکنید که سقف مونروف به اندازه پانوراما از شیشه ای با شفافیت بالا ساخته نمی‌شود.

 جمع بندی

 ساندرو و پانوراما به عنوان آپشن‌هایی جهت زیباسازی خود را طراحی شده‌اند،  اما میان آن‌ها علاوه بر شباهت، تفاوت‌هایی نیز مشاهده می‌شود. از مهم‌ترین تفاوت سانروف با پانوراما باید به این مورد اشاره کنیم که در سقف پاناروما از دو شیشه سقف سانروف استفاده می‌شود، برای همین فضای بیشتری راجهت دیدن آسمان برای سرنشینان فراهم می‌کند.

 اگر مطالب بالا در جهت تفاوت سقف سانروف با پانوراما پاسخ سوالات شما را به طور کامل نداد، می‌توانید از فرصتی که بازارآنلاین "خدمت از ما" برای شما فراهم کرده است استفاده کنید و همین حالا با ثبت درخواست خود در وب سایت و اپلیکیشن آن با مجرب ترین متخصص آن مشورت کنید و از راهنمایی‌های آنان بهره ببرید.

4.5 امتیاز از 1051 رای


نصب شیشه دودی خودرو
برای سرویس نصب شیشه دودی خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین