قیمت استخدام راننده در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه استخدام راننده" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به استخدام راننده نیاز دارید؟

استخدام راننده را به متخصصش بسپار

استخدام راننده پایه یک و پایه دو که از مشاغل مهم و پرکاربرد به شمار می‌آیند، امروزه در اکثر کسب و کارها مورد نیاز است. اغلب شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها برای حمل و جابجایی محصولات و یا افراد به استخدام راننده روی می‌آورند. برای استخدام راننده پایه یک و استخدام راننده پایه دو، می‌توانید به راحتی از طریق خدمت از ما اقدام کنید.

خدمت از ما، بازار آنلاین خدمات برای دسترسی به بهترین متخصصان در زمینه‌های مختلف است که می‌توانید با ثبت سفارش رایگان، در کوتاه‌ترین زمان از چندین راننده استعلام میزان دستمزد و شرایط بگیرید و پس از توافق، فرد مورد را در استخدام خود درآورید.

 

راننده پایه یک

 

 

دستمزد راننده پایه یک و راننده پایه دو به چه عواملی بستگی دارد؟

برای تعیین حقوق و دستمزد راننده، چه پایه یک و چه پایه دو، عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. در قدم اول، مسئله مهم این است که آیا بنا است راننده با حقوق ثابت به استخدام شما درآید و یا قرار است به صورت پورسانتی و ما به ازای هر سفر، از شما دستمزد دریافت کند.

در حالت اول برای استخدام راننده، باید قوانین وزارت کار و حقوق و دستمزد را متناسب با مصوب همان سال در نظر بگیرید و با توجه به شرایط خود و راننده، روی عدد خاصی توافق کنید. عامل موثر بعدی در این حالت این است که خودرو متعلق به شخص شما است یا متعلق به راننده است؛ که در این صورت نیز باید هزینه استهلاک خودرو را به دستمزد اضافه کنید.

اگر دستمزد به صورت پورسانتی و به ازای هر سفر محاسبه شود، عوامل زیر در تعیین قیمت دخیل هستند:

 • نوع ماشین
 • مسافت جابجایی
 • وزن بار جابجا شده درصورت باربری
 • تعلق یا عدم تعلق خودرو به راننده
 • ایام و ساعت انتخابی برای حمل و نقل 
 • میزان ساعات کاری راننده
 • به هرحال به دلیل تغییرات آنی قیمت‌ها، توصیه ما این است برای تعیین دقیق و به روز دستمزد راننده پایه یک و پایه دو در سال 1400، از وبسایت خدمت از ما کمک بگیرید.

 

تقسیم بندی انواع گواهی‌نامه رانندگی

بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی، هر فرد موظف است در صورت تمایل به راندن هرگونه وسیله نقلیه موتوری زمینی، دوره‌های لازم را بگذراند و پس از تایید شایستگی، گواهی‌نامه مناسب همان وسیله نقلیه را دریافت نماید. امروزه برای رانندگی انواع ماشین، گواهی‌نامه در سه کلاس پایه یک، پایه دو و پایه سه ارائه می‌شود.

 • پایه یک: رانندگی ماشین باری با وزن بیش از 6 تن و اتوبوس با ظرفیت بیش از 26 مسافر
 • پایه دو: رانندگی ماشین باری 6 تن و کمتر از  6تن و اتوبوس با ظرفیت ماکسیمم 26 مسافر
 • پایه سه: رانندگی ماشین سواری معمولی

البته برای رانندگی موتور سیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی، صنعتی و عمرانی نیز گواهی‌نامه‌های مجزا صادر می‌شود که در این مقاله مجال صحبت پیرامون آن‌ها وجود ندارد.

 

راننده پایه دو

 

تفاوت استخدام راننده پایه یک و راننده پایه دو در چیست؟

در مورد تفاوت گواهی‌نامه پایه یک و پایه دو در بخش قبل توضیحاتی داده شد. رانندگی پایه یک برای ماشین‌های باری و مسافری سنگین‌تر است؛ پس به طبع به مهارت بالاتری در قیاس با راننده پایه دو نیاز دارد. شرایط استخدام راننده پایه دو نیز با راننده پایه یک متفاوت است.

برای اقدام به اخذ گواهی‌نامه پایه یک، فرد باید از قبل گواهی‌نامه پایه دو را نیز داشته باشد. راننده پس از شرکت در دوره‌های عملی و تئوری معین شده و موفقیت در آزمون‌ها، به اخذ گواهی‌نامه پایه یک نائل می‌شود. ولی این پایان راه نیست. راننده پایه یک پس از کسب گواهی‌نامه باید مدتی به عنوان شاگرد راننده، در کنار یک راننده باتجربه دوره کارآموزی خود را سپری کند تا بتواند به عنوان راننده پایه یک استخدام شود.

 

شرایط لازم برای اخذ گواهی‌نامه پایه یک

راننده پایه یک بعضا تا 80 ساعت در هفته کار می‌کند. پس نیاز است توانایی‌های فنی و عملی زیادی برای راندن یک ماشین سنگین برای ساعات طولانی را داشته باشد. شرایط تبدیل شدن به راننده پایه یک جهت استخدام، از قرار زیر است:

 • داشتن حداقل 25 سال تمام
 • دارا بودن گواهی‌نامه پایه دو و گذشتن حداقل دو سال از اخذ آن
 • معاینات پزشکی برای تشخیص سلامت جسمی و روحی و عدم اعتیاد در مراکز پزکشی مورد تایید راهنمایی و رانندگی
 • گذراندن دوره‌های تئوری و عملی برای یادگیری مقررات تخصصی، اطلاعات فنی و مهارت‌های عملی
 • شرکت در آزمون تئوری و آیین نامه و موفقیت در آن
 • شرکت در آزمون عملی و موفقیت در آن
 • کسب اطلاعات پایه‌ای فنی در مورد ماشین‌های سنگین

 

چطور به عنوان راننده پایه یک یا راننده پایه دو استخدام شویم؟

هر سازمان برای استخدام راننده، شرایط متفاوت خود را دارد. اما به طور معمول برای استخدام راننده پایه یک و پایه دو، شایستگی‌های مطالبه شده از سوی شرکت‌ها، به شرح زیر است:

 • داشتن 26 سال تمام
 • ترجیحا داشتن سابقه به عنوان راننده پایه یک و یا راننده پایه دو
 • داشتن سابقه رانندگی‌های طولانی
 • تسلط مطلوب به مسیرهای شهری و بین شهری
 • ترجیحا داشتن دیپلم

شما چه به دنبال استخدام راننده پایه دو و پایه یک باشید و چه قصد داشته باشید به عنوان راننده پایه یک و پایه دو استخدام شوید، می‌توانید از پلتفرم خدمت از ما کمک بگیرید. در حالت اول باید ثبت سفارش کنید (البته به رایگان)، سپس با توجه به  استعلام قیمت و نظر دیگر کاربران، راننده مناسب را استخدام کنید. در حالت دوم (اگر راننده پایه یک و دو هستید)، به عنوان متخصص در خدمت از ما ثبت نام کنید.

 

راننده پایه دو

 

سخن نهایی

این مطلب به بیان چگونگی استخدام راننده پایه یک و پایه دو اختصاص یافته است. استخدام راننده از شغل‌های بسیار پرکاربردی است که امروزه هر سازمان و شرکتی به آن نیاز دارد. شرایط استخدام راننده پایه دو و استخدام راننده پایه یک، به دلیل نیاز به شایستگی‌های متفاوت، با هم فرق‌هایی دارد که در این مقاله به آن پرداختیم. عوامل تاثیرگذار بر تعیین حقوق و دستمزد راننده پایه یک و دو نیز از مواردی بود که بررسی کردیم.

4.5 امتیاز از 1491 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
استخدام راننده

نظرات

علی لطفی
علی لطفی
5.0 (از 8 نظر)
3 خدمت موفق
استخدام راننده
مهندس زهرا امان الهی

سلام.وتشکرازبرنامه محبوب«خدمت ازما»... آقای علی لطفی یک راننده هوشیاروصبوروبااخلاق وجنتلمن هستند.کارشان هم فوق العاده بی نظیربود.بی حاشیه,تمیز,وقت شناس.

پوریا سلیم نعمتی
پوریا سلیم نعمتی
5.0 (از 1 نظر)
1 خدمت موفق
استخدام راننده
ندا عمیدی

ممنون از راننده ی عزیز واقعا ایشون از همه لحاظ رفتار با مسافر و حتی رفتار با ی سگ شیطون بزرگ عالی بودن و سر ساعت هم رسیدن و مارو عالی همیاری کردند واقعا تشکر و خسته نباشید راننده ی عزیز

شاهرخ رستمی
شاهرخ رستمی
5.0 (از 5 نظر)
4 خدمت موفق
استخدام راننده
شاهرخ رستمی

سلام‌ از کیفت مسافر بری راضی هستم رانندگی امن و امین رفتار محترمانه وبقیه چیز هاهم خیلی خوب بود ممنونم

در این شهرها می توانید سفارش استخدام راننده را ثبت کنید: