علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی اندروید و راه رفع آن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی اندروید و راه رفع آن

کار نکردن ضبط صدا و مکالمه در گوشی های اندروید به عنوان یکی از مشکلات رایج صاحبان گوشی‌هایی با سیستم اندروید شناخته می‌شود که ممکن است با آپدیت اندروید رخ دهد. از این رو تمامی صاحبان این مدل سیستم عامل گوشی به راه رفع مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید نیاز پیدا کنند.

اگر شما نیز از کسانی هستید که در جایی نیاز به ضبط صدا داشتید و نتوانسته‌اید از این قابلیت تلفن همراه خود استفاده کنید. بهتر است با خواندن این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" مهم‌ترین علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید را بشناسید و به سادگی آن را برطرف سازید.

علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید

برنامه ضبط صدای از پر مصرف‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌هایی است که همه افراد به نصب آن می‌پردازند تا بتوانند در مواقع ضروری به ضبط صدای مخاطبان خود بپردازند. در برخی از سیستم‌های اندروید این برنامه به صورت اورجینال روی گوشی از قبل نصب شده است. اما در آپدیت های جدید سیستم عامل، شما می‌توانید شاهد حذف این برنامه از روی سیستم گوشی خود باشید.

 در هر حال از وجود این برنامه به شما کمک می‌کند تا در برخی مواقع خاص بتوانید صدای مخاطبی که با شما تماس گرفته یا شما با او تماس گرفته‌اید را ضبط کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مواقع ضروری که کاغذ و قلم در دست ندارید، به آسانی اطلاعاتی را که مخاطب با شما در میان بگذارد را سیو کنید. 

اگر شما  با سیستم عامل اندروید ۷ تاکنون از این برنامه در گوشی خود استفاده می‌کردید حتما شما نیز با آپدیت اندروید خود به اندروید 9 نوع شاهد مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید شده‌اید. این محدودیت را گوگل با بروز رسانی سیستم عامل اندروید جهت افزایش امنیت کاربران خود به وجود آورده؛ که حتی شما با داشتن اپلیکیشن آن نیز پس از ضبط صدا قادر به شنیدن صدای ضبط شده نخواهید بود.

علاوه بر مورد گفته شده این نکته را فراموش نکنید، در صورتیکه شما تلفن همراه خود را بر روی گزینه کاهش مصرف باتری موبایل قرار داده باشید، ممکن است جهت صرفه جویی در مصرف باتری ضبط برخی از مکالمات تماس‌های شما انجام نگیرد. خاموش بودن صفحه  به عنوان یک علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید به هنگام مکالمه شناخته می شود.

 

مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید

امروزه تبلیغات گسترده‌ای جهت نصب برنامه‌های متنوعی برای ضبط صدا در گوشی های اندروید انجام می‌شود. اما لازم است به یاد داشته باشید که شما برای رفع مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید نیاز به برنامه‌‌ای نخواهید داشت. چرا که اکثر آن‌ها به صورت بدافزارهای هستند که با نصب بر روی گوشی می‌توانند تمامی اطلاعات امنیتی شما را هک کنند و به سادگی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

 اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که جهت مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید خود از این گونه برنامه‌ها آسیب دیده‌اید؛ لازم است سریعاً به روت کردن گوشی خود بپردازید. اما فراموش نکنید که روت کردن گوشی شاید در این موقعیت بتواند کمک رسان شما باشد اما در نهایت آسیب‌های زیادی را نیز ایجاد خواهد کرد.

از این رو توصیه ما به شما جهت برطرف کردن این مشکل، عدم نصب برنامه‌های متفرقه  می‌باشد. اما برنامه‌های نیز به صورت تایید شده برای ضبط کردن صدای مخاطبان توسط گوگل تهیه شده‌اند و ما در ادامه مطلب به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

رفع مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی اندروید

به یاد داشته باشید که راه حل‌هایی که در ادامه برای شما گفته می‌شوند کاملا راه‌ حل‌های احتمالی هستند و ممکن است به شما در رفع مشکل کار نکردن ضبط مکالمه و صدا در گوشی های اندروید کمک کنند. اما به یاد داشته باشید که نصب برنامه‌های متفرقه جهت انجام این عمل اصلاً توصیه نمی‌شود.

  •  تغییر دادن منبع صوتی
  •  تغییر دادن فرمت صدا
  •  افزایش صدای بلندگو تا آخرین میزان
  •  روت کردن گوشی

فراموش نکنید که به علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید امنیت در نظر گرفته شده توسط گوگل می‌باشد. پس اگر شما بتوانید به وسیله راه‌های گفته شده به ضبط صدا بپردازید، باز هم صداها به صورت ناشناس برای شما ضبط خواهد شد و شما نمی توانید مخاطب خود را شناسایی کنید. برای حل این مشکل شما می‌توانید پس از ضبط کردن صدا آن را به نام مخاطب خود سیو کنید؛ تا پس از دراز مدت بتوانید آن را به آسانی پیدا کنید.

 

علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید و راه رفع آن

 

معرفی 3 برنامه جهت رفع مشکل ضبط نکردن مکالمه در گوشی اندروید

 همانطور که گفته شد نصب برنامه‌های متفرقه جهت رفع مشکل ضبط نکردن صدا در گوشی های اندروید اصلا توصیه نمی‌شود. بنابراین اگر شما شدیداً به ضبط کردن صدای مخاطبان خود احتیاج دارید، ما در ادامه به معرفی ۳ برنامه که توسط شرکت google و BACA soft و Appliqato برای این کار سازمان یافته شده است خواهیم پرداخت.

 

استفاده از Google Voice

برای استفاده از  آن ابتدا لازم است به صفحه اصلی google voice بروید. برای وارد شدن به بخش setting بر روی سه نقطه گوشه سمت چپ بالای تصویر بزنید. پس از آن می‌توانید گزینه incoming voice options را جهت ضبط مکالمات دریافتی خود انتخاب کنید. برای شروع ضبط کردن صدا در گوشی های اندروید لازم است عدد ۴ را شماره گیری کنید و برای توقف آن نیز تنها همین عدد را بزنید.

 

استفاده از اپلیکیشن Call Recorder

این برنامه سازماندهی شده توسط شرکت BACA soft  نیز به شما کمک می‌کند تا با اطمینان خاطر به ضبط کردن تماس در گوشی اندروید بپردازید. تنها لازم است برای شروع فرآیند اپلیکیشن را باز کنید. پس از بین گزینه ضبط همه تماس‌ها، تنها تماس‌های مهم ، تماس‌های ورودی یا خروجی انتخاب کنید و به صورت خودکار فرایند ضبط کردن را انجام دهید.

 

استفاده از اپلیکیشن Automatic call recorder

شرکت Appliqato که سازمان دهنده این اپلیکیشن می‌باشد با ساخت این برنامه به شما کمک می‌کند که پس از نصب آن و انجام تنظیمات لازم صدای مکالمات ورودی یا خروجی را به طور کامل ضبط کنید. دسترسی به تمامی فایل‌های ضبط شده در داخل این برنامه امکان پذیر می‌باشد. از تنها مشکلاتی که این برنامه ممکن است به وجود آید عدم کارکرد مطلوب آن در سیستم‌ عامل اندروید 10 می‌باشد. 

در پایان بخوانید 

با توجه به تمامی مطالب گفته شده فراموش نکنید که علت کار نکردن ضبط صدا در گوشی‌ اندروید، امنیت مخاطبان می‌باشد. پس اگر شما با روش‌های گفته شده قصد ضبط کردن مکالمه و صدای مخاطبان خود را دارید؛ لازم است از قبل از آن‌ها اجازه بگیرید تا باعث بروز هیچ مشکلی برای شما نشود. 

در صورتی که حین رفع مشکل کار نکردن ضبط صدا در گوشی های اندروید با استفاده از برنامه‌های اشتباه به مشکل برخوردید، توصیه می‌شود از متخصصین مجرب درخواست کنید تا قبل از هک شدن اطلاعات شما بتوانند آن‌ها را از بین ببرند. فراموش نکنید که بازار آنلاین "خدمت از ما" این فرصت را برای شما فراهم کرده است تا در کوتاه‌ترین و تنها با ثبت درخواست خود زمان با حرفه‌ای ترین متخصصان مجرب این حوزه ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 910 رای


طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS
برای سرویس طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین