چگونه درب پارکینگ را بدون ریموت باز کنیم؟

ثبت درخواست " نصب درب‌ اتوماتیک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه درب پارکینگ را بدون ریموت باز کنیم؟

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق، از جمله اقداماتی است که برای مواقع ضروری مثل قطعی برق و یا در حین نصب درب اتوماتیک صورت می‌گیرد. تجهیزات لازم برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق و یا باز کردن کرکره برقی بدون ریموت برای مواقع حساس و شرایط خاص در سیستم درب‌های اتوماتیک طراحی شده است. از دیگر مواردی که نیاز به باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق را ایجاد می‌کند، عدم دسترسی به ریموت، بهم ریختن تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک، اتصالی در سیستم برق و مواردی از این قبیل که نیاز به کلید دستی و کلید خلاص کن درب اتوماتیک را بوجود می‌آورند. 

 بالا نرفتن کرکره برقی نیز به هر دلیلی از جمله موارد نیاز به باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق بوده که در بیشتر مغازه‌ها و یا درب‌های پارکینک و حیاط کاربرد دارد. در این متن یک سری از اقدامات برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق را به اشتراک می‌گذاریم.

تولیدکنندگان درب‌های اتوماتیک برای مشکلات احتمالی آینده مواردی را در نظر گرفته‌اند. برای رفع مشکل مواردی مانند قطعی برق یا نبود ریموت راهکارهایی در نظر گرفته شده است. وجود باتری ذخیره برای درب‌های پارکینگ و امکان باز کردن درب اتوماتیک پارکینگ بدون ریموت به وسیله کلید دستی از راهکارهای آن است.

 

باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت

 

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق

همانطور که اشاره شد نیاز به باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق در زمان‌هایی مثل قطعی جریان برق، نصب و اجرای درب و عدم دسترسی به ریموت درب به وجود می‌آید. در این هنگام استفاده از آچار آلن و یا کلید مخصوصی که در تجهیزات درب اتوماتیک برای زمان نصب تعبیه شده، از موارد کاربردی برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق است. شیوه انجام این کار به این صورت است که آچار آلن و یا کلید مخصوص درب اتوماتیک را در یک جایگاه مشخصه در موتور گیربکس قرار داده و با چرخاندن آن درب را باز یا بسته کنید.

 

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق

 

رعایت یک سری نکات هنگام باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق وجود دارد که باید به آن توجه ویژه داشت. اگر به هر دلیلی جریان برق شهری قطع باشد، باید در وهله اول کلید برق اصلی را خاموش و یا بواسطه کاربرد کابل اصلی برق ورودی را از دستگاه جدا کرد. پس از انجام این کار و اطمینان از اینکه تجهیزات درب اتوماتیک در مسیر جریان برق قرار ندارند، اقدامات لازم را برای باز و بسته کردن درب به این شیوه ادامه دهید.

 

کلید مخصوص درب اتوماتیک

 

وجود این دو امکانات در درب‌های تمام اتوماتیک بسیار اهمیت دارد. در واقع درب‌های اتوماتیک وابسته به نوع کاربردی‌شان باید یکی از این دو سیستم را داشته باشند. دلیل اصلی آن مواجه با قطعی برق بصورت ناگهانی که ممکن است تردد افراد را برای ورود و خروج به مکان‌های مجهز به درب اتوماتیک با مشکل جدی مواجه کند.

در ادامه راهکارهایی برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک پارکینگ و به طور کلی درب اتوماتیک را شرح خواهیم داد.

 

باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت

بیشتر مطالب و نکات درباره باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق حول محور درب‌های پارکینگ در مناطق مسکونی می‌چرخد. اغلب درب پارکینگ‌ها امروزه مجهز به درب اتوماتیک است. این مورد در نظر اول یک مزیت به حساب می‌آید اما در صورت مواجهه با مواردی مثل قطعی برق و نیاز به باز کردن درب پارکینگ بدون ریموت به یک دغدغه تبدیل می‌شود.

 

باز کردن درب اتوماتیک پارکینگ بدون ریموت

 

در واقع اتفاقی که در صورت قطعی برق برای سیستم درب‌های تمام اتوماتیک می‌افتد این است که به دلیل نرسیدن انرژی کافی به سنسور‌های به کار رفته و به دنبال آن متصل نشدن فرکانس‌های ریموت، امکان باز شدن درب پارکینگ در هنگام قطعی برق وجود ندارد. در این هنگام چاره کار برای باز کردن درب اتوماتیک بدون ریموت همانطور که در بخش باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق عنوان شد، استفاده از خلاص کن دستی تعبیه شده در این سبک درب است.

از جمله نمونه‌های که در دنباله بحث باز کردن درب اتوماتیک پارکینگ بدون ریموت می‌توان اشاره کرد مواردی از این قبیل است.

 

باز كردن كركره برقی بدون ريموت

نحوه باز کردن کرکره برقی ریموت نیز همانند روش‌های ذکر شده برای درب پارکینگ بدون ریموت و درب اتوماتیک بدون برق و با استفاده از کلید خلاص کن و آچار آلن است. دو روش اصولی برای باز کردن کرکره برقی بدون ریموت در قالب دو نکته زیر عنوان شده است.

 

 باز کردن کرکره برقی بدون ریموت

 

استفاده از UPS یا سیستم برق اضطراری

می توان برای جلوگیری از قطعی و وصلی مداوم برق و همین طور ممانعت از پرش متوالی فیوز و کنتور برق از سیستم برق اضطراری برای پیشگیری از مواجهه با باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق استفاده کرد. این امر در قالب یک پیشنهاد برای مواقع ضروری باز و بسته کردن درب در هنگام قطعی برق مطرح است اما ممکن است برای همه‌ی افراد قابل اجرا نباشد.

 

چگونه درب پارکینگ را بدون ریموت باز کنیم؟

 

کلید دستی کرکره برقی

روش دیگری نیز برای باز و بسته کردن درب بدون ریموت وجود دارد. این روش از طریق اقدام به خلاص کردن دستی کرکره و باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق عملی است. در این روش باید به سراغ گیربکس رفته و از کلید مخصوص در یک جای مشخص استفاده کنید.

 

کلید دستی کرکره برقی

 

ریموت کنترل درب پارکینگ اندروید

ریموت درب پارکینگ اندروید استفاده مستقیم از قابلیت وای فای ریموت برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق و ریموت بهره می‌برد. با نصب این دستگاه در محل مورد نظر و اجرای برنامه وای فای ریموت روی موبایل، می توان از گوشی تلفن همراه خود به عنوان جایگزین دسته کلید و ریموت درهای برقی استفاده نمود.

 

ریموت کنترل درب پارکینگ اندروید

 

عوامل باز نشدن درب پارکینگ

آشنایی با عواملی که در باز نشدن درب پارکینگ تاثیر دارند، و روش‌های مواجهه با این مشکلات از جمله نکات مهم در انتخاب یک راه حل اصولی در هنگام نیاز به باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق و ریموت است.

 

عوامل تاثیرگذار در باز نشدن درب پارکینگ

  • خراب بودن ریموت و یا گم شدن ریموت درب پارکینگ
  • خراب شدن جک‌ها در درب حیاط جک دار
  • ایراد در درب‌های دو لنگه برای قسمت‌های مختلف ساختمان
  • بالا نرفتن کرکره برقی در انواع درب‌های اتوماتیک

 

عوامل باز نشدن درب پارکینگ

 

کلید خلاص کن درب اتوماتیک

از جمله مهمترین روش‌هایی که در باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق و انواع کرکره برقی و درب‌های ریموت دار عنوان شد، استفاده از کلید خلاص کن درب اتوماتیک است. ماهیت این کلید به گونه ای است که برای باز و بسته شدن درب در زمان قطع جریان الکتریکی و برق در انواع درب‌ها تعبیه شده است. با قرار گرفتن در یک جایگاه مشخصه در موتور گیربکس و چرخاندن این کلید امکان باز و بسته شدن درب اتوماتیک بدون برق فراهم می‌شود.

 

کلید خلاص کن درب اتوماتیک

 

تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک

تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک را می توان با استفاده از تایمر اعمال نمود.اما گاهی اوقات با تنظیم نمودن زمان بسته شدن، درب اتوماتیک باز است که با فشار دادن ریموت درب بسته نمی شود.

گاها ایراداتی مثل باز بودن درب اتوماتیک و عدم بسته شدن آن با اعمال فشار بر ریموت درب، در تنظیم زمان بسته شدن درب دیده می‌شود. این عامل ممکن است تحت تاثیر ایرادات مشاهده شده در چشمی و یا سیم کشی‌های مربوط به آن باشد. در این قسمت دو مرحله تنظیم تایمر درب اتوماتیک را مشاهده می‌کنیم.

 

تنظیم زمان بسته شدن درب اتوماتیک

 

  • روش برد به صورت دستی که از دکمه تایمر تنظیمات برد درب اتوماتیک صورت می‌گیرد، در این حالت دکمه تایمر را تا زمان چشمک زدن فشار داده و سپس دکمه D روی برد درب اتوماتیک را انتخاب کرده و زمان دلخواه را برای بسته شدن درب اتوماتیک لحاظ می‌کنند.
  • روش تنظیم تایمر درب اتوماتیک به روش دیپ سویچ که در آن بسته شدن درب اتوماتیک با سه عدد سویچ تعبیه شده که برای فعال و غیر فعال کردن تایمر اتوماتیک و چپ گرد و راست گرد موتور درب اتوماتیک تعیین شده‌اند استفاده نمود این شیوه برای کرکره برقی کاربردی است.

 

 تایمر تنظیمات برد درب اتوماتیک

 

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق با روش‌های عنوان شده و استفاده از تکنولوژی‌هایی مثل وای فای تلفن همراه قابل انجام است. این روش‌ها در راستای از بین بردن عیب درب‌های اتوماتیک در هنگام قطعی برق و مشکلاتی از این قبیل و جلوگیری از اختلال در زندگی افراد با بسته‌شدن این سبک درب‌ها طراحی و پیشنهاد شده اند.

 

4.5 امتیاز از 1000 رای


نصب درب‌ اتوماتیک
برای سرویس نصب درب‌ اتوماتیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین