نصب در شیشه ای برای ورودی

ثبت درخواست " نصب درب‌ اتوماتیک "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب در شیشه ای برای ورودی

نصب در شیشه ای سال‌ها است که جای خود را در صنعت ساختمان باز کرده است. درهای شیشه ای، در ابتدای دوره رواج، بیشتر به عنوان ورودی فروشگاه‌ها و مغازه ها در نظر گرفته می‌شد. اما امروزه با گسترش انواع مختلف آن، نصب درب شیشه ای تقریبا در همه ساختمان‌ها، اعم از اداری، تجاری و مسکونی امکان‌پذیر است.

درب شیشه ای در انواع و اقسام مدل‌ها و طرح‌ها قابل تهیه است و مزایای زیادی برای استفاده از آن‌ها می‌توان برشمرد. در این مطلب با انواع مختلف در شیشه ای، برای مثال نصب درب شیشه ای کشویی یا لولایی آشنا خواهیم شد و موارد کاربرد آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مزایای نصب درب شیشه ای

مزایای نصب در شیشه ای بر کسی پوشیده نیست؛ ولی در این جا به صورت فهرست‌وار به این نکات اشاره می‌کنیم:

 • تنوع در طرح و مدل و پوشش دادن همه سلیقه‌ها
 • سادگی و زیبایی و القای حس مدرن بود ساختمان
 • روش‌های اجرایی متفاوت برای شرایط مختلف (اتوماتیک، دستی، کشویی، گردان، لولایی و ...)
 • فراهم کردن شفافیت لازم برای مواردی که درب‌های صلب و مات کاربردی ندارند (ورودی فروشگاه‌ها)
 • طراحی مینیمال دکوراسیون و تقویت حس دلباز بودن فضا
 • القای حس سبک بودن طراحی فضا از لحاظ بصری (به خاطر استفاده از شیشه)
 • امکان پارتیشن بندی و استفاده بهینه از فضاهای متراژ پایین

البته لازم به ذکر است که نصب در شیشه ای، در نهایت تا حد زیادی به سلایق مختلف افراد بستگی دارد، اما اگر از معماری سررشته داشته باشید احتمالا برای شما قابل پذیرش است که مواردی که پیرامون طراحی دکوراسیون در بالا ذکر شد، نکاتی قابل تامل‌اند.

 

موارد کاربرد نصب در شیشه ای:

امروزه، کافی است سری بچرخانید تا موارد استفاده درب شیشه ای را به وفور در اطرافتان ببینید. چند مورد از پرکاربردترین نمونه‌های نصب در شیشه ای، به شرح زیر است:

 • ورودی مراکز خرید و پاساژها
 • ورودی لابی‌های ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری
 • پاگرد طبقات و جداکننده سهم هر واحد از راهرو
 • هتل‌ها
 • بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • ورودی مغازه‌ها و فروشگاه
 • پارتیشن بندی فضای داخلی شرکت‌ها و دفاتر کاری
 • درب شیشه ای کشویی سرویس بهداشتی و زیر دوشی حمام
 • و ...

 

نصب درب شیشه ای سرویس و درب شیشه ای تاشو

 

نصب انواع درب شیشه ای

درهای شیشه‌ای انواع گوناگونی دارند که می‌توانند برای کاربری‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. در این بخش به توضیح انواع مختلف درب شیشه ای و کاربرد آن‌ها میپردازیم.

نصب درب شیشه ای لولایی یا معمولی

این نوع از درهای شیشه ای، متداول‌ترین و رایج‌ترین روش نصب در شیشه ای است. درب شیشه ای لولایی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه قابل تولیدند و برای باز و بسته شدن نیازمند فضایی به شعاع اندازه هر لنگه در هستند. مکانیسم حرکتی آن‌ها درست مشابه درهای قدیمی و مرسوم است.

 

نصب درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی، برای فضاهایی که متراژ کمی دارند بسیار مناسب است. زیرا باز و بسته شدن این درها روی یک یراق ریلی صورت می‌پذیرد و به صورت کشویی انجام می‌شود. در نتیجه نیازی به فضای اضافی برای باز و بسته شدن ندارند. درب‌ شیشه ای کشویی در دو مدل تولید می‌شود:

 • نصب درب شیشه ای کشویی دستی
 • نصب درب شیشه ای کشویی اتوماتیک

درب‌های کشویی دستی، توسط دستگیره و با دست انسان روی ریل جابه‌جا شده و باز و بسته می‌شوند. اما درب‌های کشویی اتوماتیک، توسط سنسورهایی کنترل می‌شوند که قدرت تشخیص افراد در روبه‌روی خود را دارند و به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. نصب درب شیشه ای کشویی و اتوماتیک، نسبت به کارایی آن بسیار مقرون به صرفه است، فلذا استفاده از آن بسیار پرطرفدار است.

درهای شیشه ای کشویی اتوماتیک، معمولا دو لنگه دارند که یک لنگه ثابت است و با حرکت لنگه دوم، باز و بسته شدن در اتفاق می‌افتد. نصب درب شیشه ای کشویی بسیار سهل الوصول است ولی بهتر است توسط نصاب متخصص این کار، انجام شود. طول عمر این درها معمولا بالا است، به شرطی که مراقبت و سرویس نصب درب شیشه ای کشویی به طور مرتب و در فواصل مشخص شده انجام پذیرد.

از دیگر کاربردهای این نوع در، می‌توان به نصب درب شیشه ای کشویی سرویس بهداشتی اشاره کرد. البته در این مورد، به دلیل رطوبت موجود در فضای حمام معمولا از درهای کشویی دستی استفاده می‌شود. نصب درب شیشه ای کشویی سرویس، برای جداسازی فضای زیر دوش از فضای توالت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوع خاص دیگری از نصب درب شیشه ای کشویی وجود دارد که به آن درب شیشه ای تلسکوپی می‌گویند. این درها برای مواردی است که نیاز داریم دهنه زیادی را پوشش دهیم و در عین حال فضای اضافی برای باز شدن کامل و خطی هر لته از در نداریم. در این روش، هر لنگه در شامل چند لته است که به صورت پله ای و تلسکوپی، در یک خط باز و بسته می‌شوند.

 

نصب درب شیشه ای کشویی اتوماتیک و تلسکوپی

 

نصب درب شیشه ای گردان

این نوع از در شیشه ای، مناسب فضاهایی است که رفت و آمد و عبور و مرور زیادی در آن‌ها جریان دارد؛ مثل ورودی پاساژ‌ها. لته این درها حول یک محور به صورت دایره‌ای خواهند چرخید و افراد می‌توانند هم‌زمان با چرخش در، از آن ورود و خروج کنند. مکانیسم خاص درب شیشه ای گردان، باعث می‌شود که اتلاف انرژی از طریق باز و بسته شدن در، کمتر صورت پذیرد.

 

نصب در شیشه ای تاشو

هر لنگه در شیشه ای تاشو، معمولا به دو یا سه قسمت تقسیم شده اند. این قسمت‌ها توسط لولا به هم متصل‌اند و قابلیت تا شدن به صورت بادبزنی را دارند. نصب درب شیشه ای تاشو نیز، مناسب ساختمان‌هایی است که فضای کافی برای باز شدن هر لته در به صورت کامل را ندارند و نیاز است که برای این مشکل تمهیدی اندیشید.

سخن نهایی

در این مطلب دیدیم که نصب در شیشه‌ ای انواع و روش‌های بسیار متنوعی دارد و شاید بتوان گفت رایج‌ترین و محبوب‌ترین این روش‌ها، نصب درب شیشه ای کشویی است که به دو صورت دستی و اتوماتیک تولید می‌شوند. نصب درب شیشه ای کشویی از سرویس بهداشتی تا ورودی فروشگاه‌ها کاربرد دارد. امیدواریم مزایا و کاربری‌های مختلف بیان شده حول موضوع نصب درب شیشه ای، مفید واقع گردد.

4.5 امتیاز از 1114 رای


نصب درب‌ اتوماتیک
برای سرویس نصب درب‌ اتوماتیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین