تعمیر یخچال بکو (Beko)

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یخچال بکو (Beko)

برای تعمیر یخچال بکو (beko) ابتدا باید احتمالات رایج را بررسی کنید، و بعد سراغ عیب‌یابی‌های فنی و تخصصی بروید. در این راهنمای تعمیرات یخچال بکو هردوی این موارد را گام‌به‌گام بررسی خواهیم کرد. ابتدا راه‌حل‌های ساده و سریع را مرور می‌کنیم؛ و در ادامه ایرادات رایج و روش تعمیر یخچال بکو برای هریک را آموزش می‌دهیم.

اگر هم صرفا قصد استخدام متخصص را دارید، روی لینک زیر بزنید. با ثبت سفارش رایگان در «خدمت از ما» به برترین تعمیرکارهای شهرتان وصل می‌شوید. همچنین، می‌توانید با تشریح مشکلات‌تان از آنها حدود قیمت بگیرید، سوابق و مدارک‌شان را ببینید و درصد رضایت مشتریان‌شان را بررسی کنید.

 

تعمیر یخچال بکو؛ چک‌لیست اولیه

اگر یخچال فریزرتان به درستی کار نمی‌کند، خود شما می‌توانید پیش از تماس با تعمیرکار برای پیدا کردن عیب یخچال بکو احتمالاتی را بررسی کنید، از جمله:

 

وضعیت برق را چک کنید

اگر یخچال به برق وصل است اما کار نمی‌کند، ممکن است برق قطع شده باشد. چراغ‌ها و سایر وسایل برقی خانه را بررسی کنید و ببینید آیا برق قطع شده یا خیر.

اگر مشکلی نبود، شاید فیوزی که یخچال به آن وصل است، محافظ آن یا پریز خراب شده باشد. در این صورت احتیاجی به تعمیر یخچال بکو نیست و در اصل باید از یک برقکار ماهر کمک بگیرید.

 

تنظیمات دما را بررسی کنید

پیش از تعمیرات یخچال بکو باید خاموش شدن سیستم کنترل دمای دستگاه را هم در نظر گرفت. با مراجعه به دفترچه راهنمای محصول، این بخش و مکانیزم تنظیم آن را پیدا کنید (مثلا صفحه مدرج). اگر دفترچه راهنما را ندارید، می‌توانید آن را با جست‌وجوی شماره مدل محصول از خود سایت beko دانلود کنید.

برای عیب یابی یخچال بکو کافیست صفحه مدرج را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و دما را تنظیم کنید. دمای توصیه شده برای یخچال 4 تا 5 درجه سانتی‌گراد و برای فریزر حدود 18- درجه سانتی‌گراد است.

 

دمای محیط را بررسی کنید

برای عیب یابی فریزر بکو یا یخچال باید به محیط اطراف دستگاه هم توجه کرد. چون دمای محیط می‌تواند مانع از کارکرد صحیح دستگاه شود (مخصوصا اگر در گاراژ یا جایی خارج از خانه نصب شده باشد که هیچ گرمایشی ندارد). فکر می‌کنید مشکل همین باشد؟ پس دستگاه را جابه‌جا کنید.

 

تعمیر یخچال بکو

 

به وضعیت درب توجه کنید

می‌دانیم که باید از باز کردن مکرر درب یا باز نگه داشتن آن برای مدت طولانی خودداری کرد. اما حتی با وجود رعایت این موضوع، شاید آن عیب یخچال بکو که دنبال‌اش هستید درب یخچال و لاستیک دور آن باشد.

هوای سرد داخل دستگاه باید کاملا از فضای گرمِ بیرون ایزوله شود. ببینید آیا بین درزگیر و کابین شکافی وجود دارد یا خیر. اگر موردی پیدا کردید، مهر و موم درب را با به آرامی کشیدن با انگشتان خود تنظیم کنید.

اگر درزی وجود دارد که از بین نمی‌رود یا لاستیک پوسیده است، باید تسمه را تعویض کرد. با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال بکو در تهران یا شهر خود تماس بگیرید.

 

بارگذاری دستگاه را بررسی کنید

این موضوع هم برای عیب یابی یخچال بکو صادق است، و هم برای عیب یابی فریزر بکو. یخچال فریزر برای اینکه به درستی کار کند، به گردش هوای مناسب نیاز دارد.

بارگذاری بیش از حد اما جریان هوا را در کابین مختل و مسدود می‌کند. اگر هوای خنک به برخی از قسمت‌ها نمی‌رسد، برخی از اقلام داخل یخچال یا فریزر را بردارید و مطمئن شوید که جریان هوا به خصوص در نزدیکی دریچه‌ها محدود نمی‌شود.

 

تمیز بودن کویل‌های کندانسور را چک کنید

کندانسور وظیفه دارد گرمایی که دستگاه تولید می‌کند را به هوای محیط بیرون منتقل کند. اما اگر کویل‌های آن با خاک یا گرد و غبار پوشیده شده باشند، نمی‌تواند اینکار را انجام دهد.

برای رفعِ این عیب یخچال بکو ابتدا دستگاه را از برق بکشید و کویل‌ها را در پشت یا پایین دستگاه پیدا کنید. شاید لازم باشد دستگاه را کمی جابه‌جا کنید تا دسترسی مناسبی به آنها داشته باشید.

کویل‌ها با یک برس نرم گردگیری کنید. از جاروبرقی با سری مناسب هم می‌توانید استفاده کنید، به شرطی که قدرت مکش پایین باشد. اگر برنامه منظمی برای سرویس یخچال بکو داشته باشید، قاعدتا نباید نگران این مشکل باشید.

 

مشکلات فنی و نیاز به تعمیر یخچال بکو را در نظر بگیرید

اگر همچنان دستگاه‌تان به درستی کار نمی‌کند، احتمالا یک مشکل فنی وجود دارد. در ادامه این مشکلات و روش برطرف کردن‌شان را توضیح داده‌ایم.

 

تعمیرات یخچال بکو

 

راهنمای تعمیرات یخچال بکو

احتمال دارد هر ایرادی که یخچال فریزر beko بهم بزند، تنها یک دلیل نداشته باشد. اینجا سعی می‌کنیم به محتمل‌ترین دلایل اشاره کنیم تا سریع‌تر عیب یخچال بکو را پیدا کنید.

 

علت خنک نکردن یخچال بکو

اگر تنظیمات دستگاه (طبق چیزی که بالاتر گفتیم) صحیح است، علت خنک نکردن یخچال بکو را باید در بخش‌های دیگری پیدا کرد. محض احتیاط، یکبار دیگر این موارد را هم چک کنید:

 • با دقت لاستیک دور درب و خود درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید هوای سرد از یخچال خارج نمی‌شود.
 • یک علت دیگر این مشکل هم می‌تواند بیش از حد پر کردن یخچال با مواد غذایی باشد. همان‌طور که بالاتر به آن اشاره کردیم.
 • تمیز نبودن لوله‌های کندانسور هم می‌تواند علت خنک نکردن یخچال بکو باشد. این بخش را باید حداقل سالی یکبار تمیز کرد.

 

مشکلی نبود؟ پس احتمال دارد چراغ داخلی مشکل داشته باشد.

اگر دستگاه‌تان روشنایی داخلی دارد، لامپ آن باید زمانی که در بسته است خاموش شود. در دستگاه را به آرامی ببندید. اگر LED خاموش نمی‌شود، گرمایی که تولید می‌کند می‌تواند علت خنک نکردن یخچال بکو باشد.

لامپ را باز کنید تا بیشتر از این دردسر درست نکند (مواظب باشید! لامپ داغ است) و از یک تکنسین خبره کمک بگیرید. البته تعمیر یخچال بکو در این حالت ساده است. تنها باید یک لامپ مشابه و جدید را جایگزین کنید. دفترچه راهنما اطلاعات خوبی درباره این بخش دارد. از آن غافل نشوید.

مشکلات پیچیده‌تری هم ممکن است علت خنک نکردن یخچال بکو باشند. شرایطی که تخصص یه تعمیرکار حرفه‌ای را می‌طلبد.

 

عیب یابی یخچال بکو در صورت کار نکردن یخساز

اگر یخ‌ساز روشن است اما یخچال یخ نمی‌سازد، ببینید آیا موارد زیر مشکل را حل می‌کنند یا خیر:

 • مطمئن شوید که مخزن آب پر است (بدون لوله‌کشی): اگر یخچال‌تان لوله‌کشی ندارد، مطمئن شوید که مخزن آب پر است. گاهی صرفا یخچال به دلیل کمبود آب در یخ ساختن مشکل دارد.
 • اتصالات آب را بررسی کنید (لوله‌کشی شده): اگر یخچال لوله‌کشی دارد، انسداد یا شکستگیِ اتصالات آب می‌تواند باعث کاهش ظرفیت یا خرابی یخ‌ساز شود. تعمیرات یخچال بکو در این حالت بسته به مدل متفاوت است. به کمک دفترچه راهنما می‌توانید ببینید اتصالات کجا هستند و باید چطور باشند. مطمئن شوید که این اتصالات به درستی در جای خود قرار گرفته‌اند و گرفتگی ندارند.
 • حواس‌تان به نحوه استفاده از درب باشد: از باز کردن مکرر درب فریزر یا باز نگه داشتن‌اش برای مدت طولانی خودداری کنید. یخچال باید دمای داخل فریزر را در حد مشخصی نگه دارد تا بتواند بی‌مشکل یخ بسازد. اگر درب فریزر مدام باز شود یا برای مدت طولانی باز بماند، هوای گرمی که وارد دستگاه می‌شود دمای داخل آن را بالا می‌برد. همین می‌تواند روند یخ‌سازی را مختل کند. شاید همین نکته ساده تمام تعمیرات یخچال بکویی باشد که لازم دارید!
 • ببینید آیا یخ‌ساز گرفتگی دارد یا خیر: مطمئن شوید که دهانه یخ‌ساز مسدود نشده باشد. وقتی یخ خارج نمی‌شود، شاید تکه‌ای یخ در اتصالات منتهی به یخ‌ساز گیر کرده باشد.

 

بخش‌های مختلف خود یخساز هم می‌توانند ایراد بهم بزنند و عملکرد کل سیستم را تحت تاثیر قرار دهند. برای عیب یابی یخچال بکو در این حالت با تعمیرکارها و مراکز تعمیرات مجاز در ارتباط باشید.

 

تعمیر یخچال بکو در تهران

 

تعمیرات یخچال بکو در صورت جمع شدن آب کف آن

می‌دانید چرا قسمت داخلی یخچال خیس می‌شود؟ مشاهده آب در یخچال به این معنی است که دستگاه شما مشکل میعان دارد. برای تعمیرات یخچال بکو، ابتدا باید چند مورد را یک به یک بررسی کرد:

 • اول آنکه اینجا هم باید از باز کردن مکرر درب یا باز نگه داشتن آن برای مدت طولانی خودداری کنید. هوای گرم بیرون یخچال ممکن است دلیل اصلی تجمع آب باشد.
 • مورد بعدی این است که تسمه دور درب را با دقت بررسی کنید تا ببینید پاره یا فرسوده نشده باشد. اگر همینطور است، متخصصان تعمیر یخچال بکو در تهران و شهرهای دیگر با تعویض این تسمه مشکل را برطرف می‌کنند.

 

اگر دو مورد قبل ایرادی نداشتند، بببینید نشتی از پشت کشوها می‌آید یا خیر. شاید لوله تخلیه آب (که برای جلوگیری از همین اتفاق طراحی شده) مسدود شده باشد.

کشوهای پایینی را بردارید تا ببینید آیا نشت آب از این زهکشی می‌آید یا خیر. اگر همانجا یک گودال کم‌عمق از آب می‌بینید، عیب یخچال بکو گرفتگی همین لوله است. اگر لوله بازکن مناسب را داشته باشید، می‌توانید گرفتگی را باز کنید.

ابزار را وارد لوله کنید و به سمت جلو حرکت دهید تا با گرفتگی برخورد کند. آن را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. حالا ابزار را بیرون بیاورید و اینکار را تکرار کنید تا گرفتگی برطرف شود. در آخر هم کمی آب گرم را در لوله تخلیه بریزید تا ببینید گرفتگی دیگری هم وجود دارد یا خیر.


 

عیب یابی فریزر بکو در صورت برفک زدن

وجود یک لایه نازک یخ روی دیواره پشتی دستگاه طبیعی است. اما اگر دیواره با لایه ضخیمی از یخ پوشیده شده، ببینید کدام‌یک موارد زیر به عیب یابی فریزر بکو کمک می‌کند:

 • از باز کردن مکرر درب یا باز نگه داشتنِ طولانی‌مدت آن خودداری کنید: برفکی که می‌بینید، عمدتا به دلیل فعل و انفعالات ناشی از ورود هوای گرم به یخچال فریزر ایجاد می‌شود. برای جلوگیری از این امر، سعی کنید در را زیاد باز نکنید و آن را برای مدت طولانی باز نگذارید.
 • تنظیمات دما را بررسی کنید: پیش از تماس با یک تکنسین تعمیر یخچال بکو این مورد را هم بررسی کنید؛ شاید دمای دستگاه شما روی عددهای نادرست تنظیم شده باشد. همان‌طور که گفتیم، دمای مناسب برای یخچال 4 تا 5 درجه سانتی‌گراد و برای فریزر حدود 18- درجه سانتی‌گراد است.
 • و در آخر، از سلامت کامل تسمه دور درب یخچال فریزر beko مطمئن شوید.

 

اگر همچنان مشکل پابرجاست، برای پیدا کردن عیب یخچال بکو و تعمیرات تخصصی با تعمیرکارهای این برند ارتباط بگیرید.

 

عیب یابی فریزر بکو

 

علت یخ زدن مواد غذایی در فریزر

دیدن مقداری یخ و کریستال‌های آن به ویژه روی مواد غذایی منجمد طبیعی است. این به دلیل رطوبت داخل خود غذا یا داخل فریزر است. برای عیب یابی فریزر بکو در این حالت هم بعضا باید نکات یادشده را رعایت کرد، از جمله:

 • از باز کردن مکرر درب یا باز نگه داشتنِ طولانی‌مدت آن خودداری کنید: اگر درب فریزر مرتبا باز شود، هوای گرم از بیرون وارد دستگاه شده و در فضای سردِ فریزر به یخ‌زدگی روی مواد غذایی تبدیل می‌شود. پس سعی کنید درب را بیش از حد باز نکنید و آن را برای مدت طولانی باز نگذارید. همچنین، مطمئن شوید که غذا یا سایر اقلام مانع بسته شدن درب نمی‌شود.
 • سالم بودن لاستیک دور درب را بررسی کنید: تسمه نباید هیچگونه پارگی داشته باشد. اگر تسمه جابه‌جا شده است، آن را با انگشتان‌تان درست کنید. اگر لاستیک شل است یا ترک خورده، نیاز به تعویض کامل دارد. اگر مشکوک به این موضوع هستید، با یک نمایندگی تعمیرات یخچال بکو ار تباط بگیرید.
 • تمیز بودن لاستیک دور درب را بررسی کنید: گاهی درب بخاطر آلوده بودن این تسمه درست بسته نمی‌شود. اگر همین‌طور است، درزگیر را با یک پارچه نرم یا اسفنج و آب گرم تمیز کنید. از محصولات تمیزکننده ساینده استفاده نکنید تا درزگیر آسیبی نبیند.
 • به نحوه ذخیره‌سازی مواد خوراکی توجه کنید: این موضوع جزو راه‌حل‌های تعمیرات یخچال بکو نیست، اما دانستن آن یکی از نگرانی‌های شما را کم می‌کند. غذاهایی که داخل فریزر می‌گذارید، از دمای داخلی دستگاه گرم‌تر هستند. همانطور که غذا سرد می‌شود، طبیعی است که مقداری یخ روی آن شکل بگیرد. برای جلوگیری از این امر می‌توانید مواد غذایی را در ظروف مخصوص در فریزر نگهداری کنید.

 

تعمیر یخچال بکو در صورت کار نکردن

بیشتر افراد با مشاهده چنین وضعیتی سراغ ریست یخچال بکو می‌روند. شما هم اینکار را امتحان کردید؟ آیا جواب داد؟ عالی است. اگر خیر (یا هنوز دستگاه را ریست نکرده‌اید)، باید همان موارد چک‌لیست اولیه را بررسی کنید که شامل موارد زیر بود:

 • بررسی وضعیت برق
 • بررسی تنظیمات دما
 • بررسی دمای محیط
 • بررسی بارگذاری یخچال فریزر
 • بررسی کویل‌های کندانسور

اگر همه‌چیز اصطلاحا اوکی بود، با نمایندگی تعمیرات یخچال بکو برای عیب‌یابی فنی و تعمیرات تخصصی تماس بگیرید.

 

عیب یابی یخچال بکو

 

علت پلاسیدگی مواد غذایی در یخچال

دلایل مختلفی برای خشک شدن غذا در یخچال یا فریزر وجود دارد. پیش از تماس با تکنسین‌های تعمیرات یخچال بکو، ببینید آیا یکی از موارد زیر مشکل را حل می کند یا خیر.

 • مواد غذایی را به درستی ذخیره کنید: مایعات یا مواد غذایی حاوی آب گاهی مسئول ایجاد رطوبت در یخچال هستند. اقلامی مانند کاهو و میوه هم با سرد شدن رطوبت آزاد می‌کنند. رطوبت اولین دلیل پلاسیده شدن غذاست. برای جلوگیری از این موضوع چنین موادی را در حوله‌های کاغذی بپیچید، و مواد غذایی را در ظروف در بسته نگهداری کنید.
 • دریچه‌های رطوبت روی کشوها را تنظیم کنید: کشوهای یخچال طوری طراحی شده‌اند که مواد غذایی را با حفظ رطوبت تازه نگه دارند. بیشتر کشوهای منافذ قابل تنظیمی برای نگهداری بهترِ انواع محصولات دارند. سبزیجات برگ‌دار باید در محیط‌های مرطوب‌تر نگهداری شوند؛ با بستن دریچه‌ها می‌توان به این موضوع کمک کرد. اما بیشتر میوه‌ها در محیط‌های خشک‌تر ماندگاری بیشتری دارند، بنابراین باید در محفظه‌هایی با رطوبت کمتر و دریچه‌های باز نگهداری شوند. دریچه‌ها را برای رسیدن به سطوح ایده‌آل گردش رطوبت برای محصولی که در یخچال می‌گذارید، تنظیم کنید.
 • تنظیمات دما را بررسی کنید: مانند برخی دیگر از سناریوهای تعمیرات یخچال بکو که بررسی کردیم، اینجا هم باید مطمئن شوید دما خیلی کمتر یا بیشتر از بازه مناسب نیست.

 

اگر هیچ‌یک از این کارها کمکی نکرد، باید مطمئن شوید که دمای داخلی با تنظیمات مطابقت دارد. بهترین راه برای بررسی دمای واقعی یخچال، استفاده از یک دماسنج دقیق است.

دماسنج را در یک فنجان آب قرار دهید و آن را در یخچال بگذارید. برای عیب یابی فریزر بکو و بررسی دمای آن، دماسنج را داخل الکل یا روغن پخت‌وپز بگذارید (که مثل آب یخ نمی‌زنند). اجازه دهید دماسنج مدتی یخچال یا فریزر بماند.

سپس، دمای دماسنج را بخوانید و مطمئن شوید که مطابق با چیزی است که دستگاه روی آن تنظیم شده. اگر یخچال سردتر یا گرم‌تر است از آنچه باید باشد، احتمالا مشکلی فنی وجود دارد. در این صورت، با یک نمایندگی مجاز تعمیر یخچال بکو در تهران یا شهر خود تماس بگیرید.

 

علت خنک نکردن یخچال بکو

 

علت کار نکردن آبسردکن یخچال بکو

درست کار نکردن یخساز هم می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. در ادامه یک‌به‌یک بررسی‌شان کرده‌ایم:

 • پر بودن مخزن آب و اتصالات آب را بررسی کنید: بالاتر و هنگام عیب‌یابی یخساز گفتیم که باید پر بودن مخزن آب (در مدل‌های بدون لوله‌کشی) و وضعیت اتصالات آب را (در مدل‌های به لوله‌کشی) را بررسی کرد، و روش انجام‌اش را توضیح دادیم. دوباره آن را مرور کنید. چون برای پیدا کردن عیب یخچال بکو در این حالت هم باید این موارد را بررسی کنید.
 • از نبود وقفه در تامین آب مطمئن شوید:  یخچال‌های لوله‌کشی آب لازم را از خطوط اصلی لوله‌کشی می‌گیرند. پس مطمئن شوید وضعیت آب یا لوله‌ها مشکلی ندارند. شاید نیازی به تعمیر یخچال بکو نباشد، و در اصل لازم باشد از یک لوله‌کش ماهر کمک بگیرید.
 • هوای خط آب را بگیرید: آبسردکن باید در اولین اتصال یا پس از هربار تعویض فیلتر، هوای محبوس شده در خط آب را حذف کند. برای اینکار، ظرف بزرگی را زیر آبسردکن قرار دهید و شروع به فشار دادن و رها کردن اهرم به فاصله 5 ثانیه کنید. اینکار را تکرار کنید تا آب جاری شود. به فشرن و رها کردن پدال ادامه دهید تا چندلیتر آب تخلیه شود (سایت رسمی beko 15 لیتر را پیشنهاد می‌کند). اینکار کاملا هوای فیلتر و سیستم آبسردکن را می‌گیرد.
 • فشار آب را چک کنید: برای عیب یابی یخچال بکو همچنین باید مطمئن شوید که فشار آب آبسرکن یخچال لوله کشی شما مشکلی ندارد. فیلتر آب را بردارید و ببینید که آیا آبسردکن کار می‌کند یا خیر. برای برداشتن فیلتر می‌تواند از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

 

اگر هیچکدام از این موارد کارساز نبود، با نمایندگی تعمیر و سرویس یخچال بکو تماس بگیرید. احتمالا مشکل فنی است.

 

عیب یخچال بکو

 

عیب یابی یخچال بکو در صورت نشت آبسردکن

آبسردکن شما ممکن است پس از استفاده به اندازه چندقطره چکه کند. اما اگر نشتی بیش از حد و مداوم است، باید به تعمیر یخچال بکو فکر کرد. پیش از آن موارد زیر را چک کنید:

 • هوای خط آب را بگیرید: به همان ترتیبی که بالاتر توضیح دادیم، هوای سیستم را به طور کامل بگیرید. توجه داشته باشید که فیلترهای آبِ یخچال‌های لوله‌کشی ممکن است کمی هوا را به دام بیندازند. فیلتر را دوباره نصب کنید و ببینید آیا نشتی ادامه دارد یا خیر.
 • شل شدن مهر و موم نازل را بررسی کنید: شل شدن مهر و موم بین نازل و مخزن یا خط آب هم می‌تواند باعث نشت آب از آبسردکن شود. اگر مشکوک به این موضوع هستید، با یک نمایندگی مجاز تعمیر یخچال بکو در تهران یا شهرتان تماس بگیرید.

 

این ایراد ممکن است دلایل فنی دیگری هم داشته باشد که باید حتما توسط متخصص بررسی شود.


 

علت یکسره کار کردن یخچال بکو

همه یخچال‌های beko با یک الگو و مانند یکدیگر کار نمی‌کنند. مثلا وسایل بزرگ‌تر باید بیشتر کار کنند. اگر حس می‌کنید که دستگاه‌تان اغلب یا برای مدت طولانی کار می‌کند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • دمای محیط را بررسی کنید: اگر دمای اتاق خیلی بالا باشد، یخچال مجبور است بیشتر کار کند. مطمئن شوید که یخچال در نزدیکی منابع حرارتی مانند رادیاتور، اجاق گاز یا فر قرار ندارد. در این صورت برای عیب یابی یخچال بکو کافیست دستگاه را جابه‌جا کنید.
 • از باز کردن مکرر درب یا باز نگه داشتن آن برای مدت طولانی خودداری کنید: وقتی اینکار را می‌کنید، هوای سردِ درون دستگاه کاملا از دست می‌رود، و یخچال باید مدام برای جایگزین کردن‌اش کار کند.
 • دستگاه اخیرا نصب شده است: هنگامی که دستگاه به تازگی نصب شده است و برای اولین بار کار می‌کند، زمان بیشتری طول می‌کشد تا به دمای ایده‌آل برسد. زیاد کار کردن در این حالت طبیعی است، و نیازی به ریست یخچال بکو یا تعمیر آن نیست.
 • غذای داغ در دستگاه قرار داده‌اید: وقتی یخچال شما پر از مواد غذایی داغ است، مدت بیشتری طول می‌کشد تا دمای داخلی خود را تثبیت کند. قبل از گذاشتن غذا در دستگاه صبر کنید تا با محیط هم‌دما و خنک شود.
 • از سلامت لاستیک دور درب مطمئن شوید: خراب شدن این درزگیر یعنی فرار مداوم سرما از کابین و ادامه کار کردن دستگاه. طبق نکات گفته شده، مطمئن شوید این قسمت مشکلی ندارد.
 • تنظیم دما را بررسی کنید: اگر دمای یخچال یا فریزر بیش از حد کم باشد، زیاد کار کردن دستگاه اصلا تعجب ندارد. این مورد را هم چک کنید.
 • وجود برفک زیاد را بررسی کنید: اگر روی دیوارهای داخلی فریزر برفک می‌بینید، یعنی دستگاه باید برای رسیدن به دمای ایده‌آل یا حفظ آن بیشتر کار کند. در این حالت برای عیب یابی فریزر بکو باید آن را به صورت دستی یخ‌زدایی کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره این فرآیند به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. یخچال فریزرهای Beko با فناوری 3 Zone No Frost و NeoFrost™ Dual Cooling به یخ‌زدایی دستی نیاز ندارند. ضمنا وقتی دیفراست خودکار فعال می‌شود، ممکن است دستگاه بیشتر کار کند.
 • روشن بودن Fast Freeze را بررسی کنید: عملکرد Fast Freeze در یخچال فریزر Beko امکان انجماد سریع و یخ‌سازی سریع‌تر را فراهم می‌کند. زمانی که این قابلیت فعال می‌شود، طبیعی است که یخچال بیشتر کار کند. اگر آن را خاموش نکنید، Fast Freeze به طور خودکار پس از 8 ساعت یا زمانی که فریزر به دمای مدنظر برسد، خود را خاموش می‌کند.

 

امیدواریم دلیل یکسره کار کردن دستگاه‌تان را پیدا کرده باشید. اگر اینطور نیست، با متخصصان تعمیر و سرویس یخچال بکو در ارتباط باشید.

 

ریست یخچال بکو

 

عیب یابی یخچال بکو در صورت بدمزه بودن یخ‌ها

آیا حس می‌کنید قطعات تولیدشده توسط یخچال‌تان طعم و بوی عجیبی دارند؟ اگر بله، موارد زیر را قدم به قدم بررسی کنید:

 • مواد غذایی را به درستی ذخیره کنید: اگر محفظه یخساز نزدیک ظروف باز غذا باشد، ممکن است تکه‌های یخ بوی آنها را جذب کنند. برای جلوگیری از این امر، مطمئن شوید که مواد غذایی و مایعات را در ظروف دربسته و ضد رطوبت نگهداری می‌کنید.
 • فیلتر آب را به طور مرتب تعویض کنید: یخچال‌های دارای لوله‌کشی از فیلتره آب استفاده می‌کنند که به مرور زمان باید تعویض شوند. نشانگر تعویض فیلتر را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعویض دارد یا خیر. به طور کلی، متخصصان فعال در نمایندگی تعمیرات یخچال بکو حداقل هر شش ماه یکبار را توصیه می‌کنند.
 • مخزن آب را تمیز کنید: اگر یخچالی دارید که آبسردکن و یخساز بدون لوله‌کشی دارید، بهتر است مخزن آب را مرتب تمیز کنید. برای تمیز کردن مخزن آب می‌توانید از آب تمیز و گرم استفاده کنید.

 

تعمیر یخچال بکو در صورت وجود نشتی

اولین کاری که باید برای تعمیر یخچال بکو در این حالت انجام دهید این است که بفهمید نشتی از کجا می‌آید. مراحل زیر برای اینکار به شما کمک می‌کند:

 • سینی تخلیه را بررسی کنید: آب جمع‌شده در حین یخ‌زدایی به سینی تخلیه می‌رود که معمولا نزدیک به ته یخچال قرار دارد. اگر دستگاه تراز نباشد، ممکن است آب از این ظرف بریزد. یخچال را خیلی آهسته تکان دهید. اگر راحت تکان خورد، یعنی متعادل نیست. شما می‌توانید به راحتی با پیچاندن پایه‌ها به بالا یا پایین آن را تراز کنید. توجه کنید که زمین هم باید صاف باشد. در صورت لزوم دستگاه را جابه‌جا کنید.
 • ببینید آیا نشتی از داخل و پشت کشوهاست یا خیر: آب جمع‌‌شده در حین یخ‌زدایی ممکن است از لوله‌ای داخل دستگاه عبور کند. این لوله به یک زهکش زیر کشوها می‌رسد. آنها را بردارید تا ببینید آیا نشتی آب از این زهکشی است یا خیر. اگر یک گودال آب وجود دیدید، احتمالا لوله تخلیه گرفته است. بالاتر روش تعمیرات یخچال بکو در این حالت را توضیح دادیم (نشتی داخل کابین).
 • اگر یخچال لوله‌کشی دارد، اتصالات آب را بررسی کنید: شاید نشتی از اتصالات خط آب هم باشد، که بسته به مدل متفاوت است. برای مشاهده چگونگی و مکان اتصالات، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. مطمئن شوید که این اتصالات در جای خود هستند و گرفتگی ندارند.

 

تنظیم درجه یخچال بکو

 

ریست یخچال بکو چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

در بخش‌های قبل رایج‌ترین ایراداتی که ممکن است با آنها مواجه شوید و روش تعمیرشان را توضیح دادیم، اما به ندرت از ریست یخچال بکو صحبت کردیم. چون اینکار بیشتر برای رفع ارورهایی مانند 0C، علامت PS چشمک‌زن، علامت تعجب قرمز و چنین مواردی کارساز است.

در دفترچه راهنما می‌توانید اطلاعات خوبی از این قابلیت دستگاه‌تان به دست آورید. روش ریست یخچال بکو برای مدل‌های مختلف به صورت زیر است:

 • مدل‌های ساید بای ساید: ابتدا دستگاه را از برق خارج کنید. سپس دکمه‌ها غیر فعال‌سازی یخساز و چراغ را با هم فشار دهید و یخچال را به برق بزنید (چراغ‌های نمایشگر روشن می‌شوند). مجددا یخچال را از پریز خارج کنید و به برق بزنید و تمام.
 • مدل‌های دوقلو: ابتدا مطمئن شوید قفل کودک فعال نیست. اولین دکمه سمت راست (دکمه قفل) و اولین دکمه سمت چپ را همزمان به مدت 8-7 ثانیه نگه دارید تا درجه‌ها مانند قبل نمایش داده شود.
 • مدل‌های بالا پایین: برای ریست یخچال بکو در این حالت دکمه‌های تنظیم دمای فریزر و تنظیم دمای یخچال را همزمان برای 7-8 ثانیه نگه دارید (چراغ‌های نمایشگر روشن می‌شوند). همه چراغ‌های صفحه نمایش روشن می‌شوند. دکمه تنظیم دمای یخچال را مجدد فشار دهید تا درجه‌های دما را ببینید.

 

اگر مشکل فنی‌ای وجود نداشته باشد، ریست یخچال فریزر بکو مشکل را حل می‌کند. در غیر اینصورت، احتمالا مجددا کد خطا نمایش داده خواهد شد. حالا وقت تماس با تکنسین‌های تعمیر یخچال بکو در تهران یا شهر خودتان است!

 

سرویس یخچال بکو چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟

مشابه ریست یخچال بکو، از سرویس آن هم زیاد صحبت نکردیم. واقعیت آن است که زمانی که از خدمات سرویس استفاده می‌کنیم، دستگاه‌مان تقریبا صحیح و سالم است!

در روند سرویس یخچال بکو، متخصص وضعیت کندانسور و کویل‌های آن، موتور و اتصالات‌اش (و البته صدا و میزان لرزش آن هنگام کار)، میزان گاز سیستم، نوار دور درب یخچال و ... را کاملا بررسی می‌کند.

مشخصا اگر ایرادی پیدا شود، تعمیر یخچال بکو هم انجام خواهد شد. و بله؛ هملن‌طور که حدس می‌زنید، هزینه سرویس جدا از تعمیرات و تعویض قطعات محاسبه می‌شود.

 

نمایندگی تعمیرات یخچال بکو

 

نمایندگی تعمیرات یخچال بکو

اگر یخچال‌تان مشکل بهم زده است و گارانتی آن مهلت دارد، از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال بکو استفاده کنید. اگر هم تاریخ گارانتی گذشته است یا برگه‌اش را ندارید، می‌توانید از خدمات پس از فروش بهره ببرید.

متخصصان فعال در نمایندگی‌ها به طور تخصصی آموزش دیده‌اند و می‌توانند کلیه ایرادات فنی که بالاتر احتمال‌شان را بررسی کردیم، تعمیر کنند. ضمنا، بهتر از هر تعمیرگاه و تعمیرکار دیگری به قطعات یخچال فریزرهای beko دسترسی دارند.

علاوه بر آن، در «خدمت از ما» می‌توانید مجوزها و مدارک آنها را بررسی کنید، میزان رضایت مشتریان آنها را زیر ذره‌بین بگذارید و نزدیک‌ترین نمایندگی به خودتان را پیدا کنید.

تعمیر یخچال بکو در تهران و سایر شهرها

برای پیدا کردن نمایندگی‌ها، تعمیرکارهای مجاز و دریافت خدمات حرفه‌ایِ تعمیر یخچال بکو در تهران و باقی شهرهای کشور عزیزمان، درخواست‌تان را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت و فرد مدنظر خود را انتخاب کنید.

پیش از استخدام می‌توانید به رایگان قیمت تعمیرات یخچال بکو را از چند تعمیرکار استعلام کنید؛ و به کمک نظر مشتریان و اطلاعات پروفایل اختصاصی هر متخصص، سطح کارشان را بهتر بشناسید.

4.5 امتیاز از 1173 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین