تعمیر پمپ پکیج چگونه انجام میشود؟

ثبت درخواست " سرویس و تعمیر پکیج "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر پمپ پکیج چگونه انجام میشود؟

تعمیر پمپ پکیج یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در زمان خرابی پمپ پکیج انجام می‌شود. این کار نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد؛ چرا که پمپ سیرکولاتور قطعه ی مهم و حساسی در پکیج است.

اما اگر می‌خواهید خود را به چالش بکشید و پمپ پکیج را خودتان تعمیر کنید، با ما همراه باشید تا یک عیب یابی کامل برای پمپ پکیج انجام دهیم و روش تعمیر هر مشکل پمپ را برایتان شرح دهیم. 

عیب یابی و تعمیر پمپ پکیج

خرابی پمپ پکیج به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. شما باید برای تعمیر پمپ پکیج، ابتدا مشکل آن را بررسی کنید و ببینید که چرا پمپ کار نمی‌کند. در واقع برای هر مشکلی که در پمپ به وجود می‌آید، راه حل خاصی وجود دارد. ما در اینجا رایج‌ترین مشکلات پمپ پکیج و روش برطرف کردن هرکدام را به شما آموزش خواهیم داد.

نکته مهم: قبل از هرچیزی برای تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج، ابتدا باید برق پمپ را قطع کنید. سپس پیچ‌های روی بدنه آن را باز کرده و پمپ را از داخل پکیج بیرون بیاورید.

 

مشکل: کاهش دمای پمپ و عملکرد نادرست

یکی از مشکلات پکیج می‌تواند این باشد که دمای آن پایین بیاید و عملکرد نرمالی نداشته باشد. این مشکل وقتی پیش می‌آید که پمپ پکیج جرم گرفته باشد.

 

راه حل:

راه حل از بین بردن این رسوب‌ها، شستشوی کامل پمپ سیرکولاتور پکیج است. در نهایت، برای پیشگیری از رسوب گرفتن پمپ، آن را هر چند وقت یک بار به دقت سرویس کرد.

 

مشکل: پمپ سیرکولاتور، آب را به گردش نمی‌آورد

رایج‌ترین مشکلی که برای پمپ پکیج پیش می‌آید این است که پمپ روشن است، اما آب را به گردش در نمی‌آورد. در این حالت، به احتمال زیاد میله یا شافت در داخل پمپ گیر کرده و اجازه گردش آب را نمی‌دهد.

 

راه حل:

خوشبختانه در اکثر مواقع، راه حل این مشکل بسیار ساده است و با ضربه زدن به پمپ می‌توانید آن را آزاد کنید. در صورتی که این مشکل به صورت مداوم تکرار می‌شد، به احتمال زیاد سیستم کلی پمپ شما دچار اختلال شده و باید برای تعمیر آن از افراد متخصص کمک بخواهید یا حتی شاید مجبور به تعویض پمپ پکیج شوید.

 

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

 

مشکل: از کار افتادن پمپ

گاهی پیش می‌آید که پکیج روشن است اما پمپ کار نمی‌کند. دلیل این امر می‌تواند نصب ناقص و نادرست پمپ باشد.

 

راه حل:

بهترین کاری که در این حالت می‌توان انجام داد این است که پمپ را باز کنید و این بار اصولی و طبق دستور آن را ببندید.

 

مشکل: یکسره شدن پکیج

اگر کارکردن پکیج شما یکسره شده است، به احتمال زیاد مشکل از برد پکیج و پمپ آن است. اما گاهی اوقات هم این مشکل به دلیل خراب شدن تنظیمات حرکت پمپ یا گیر کردن دسته تنظیم سرعت حرکت پمپ به وجود می‌آید.ِ

 

راه حل:

برای رفع این مشکل، اگر مشکل از برد پکیج بود، باید به وسیله آمپرمتر تک تک اجزای برد را بررسی کنید. هر قطعه‌ای که خراب شده باشد باید تعمیر یا تعویض شود. اگر مشکل از تنظیمات حرکت پمپ بود، باید تنظیمات آن را به حالت اول برگردانید.

 

مشکل: نشتی آب

نشتی آب ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به خوردگی، شل شدن پمپ و دمیدن آب بندی اشاره کرد.

 

راه حل:

پیدا کردن نشتی آب، نیازمند بررسی دقیق پکیج است. اگر پمپ درست نصب نشده یا کاسه نمد آن شکسته و یا اجزای آن پوشیده شده است، نیاز به تعمیر پمپ پکیج خواهد بود. در اکثر مواقع با سفت کردن اتصالات پمپ می‌توان این مشکل را برطرف کرد. اما اگر مشکل از پمپ نبود، پکیج را باز کرده و دیگر اجزا را بررسی کنید. درصورت مشاهده ایراد و آسیب دیدگی در هرکدام از اجزا، سریعاً آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

مراحل تعمیر پمپ پکیج

 

مشکل: تولید صدای غیرطبیعی

اگر صدای پمپ عوض شده است، باید آن را تعمیر کنید. سروصدای غیرطبیعی پمپ به دلیل هوا گرفتن آن ایجاد می‌شود.

 

راه حل:

برای رفع این مشکل و تعمیر پمپ سیرکولاتور در این حالت، باید پمپ را هواگیری کنید. هواگیری پمپ به این صورت است که پیچ هواگیری تعبیه شده روی دستگاه را به صورت کاملا آهسته بچرخانید. حدود نیم دور چرخش کافی خواهد بود.

 

مطلب پیشنهادی: علائم خرابی پمپ پکیج

 

تعمیر روتور پمپ پکیج

پمپ، از سه بخش اصلی تشکیل شده است. نقص در هرکدام از این بخش‌‌ها نیاز به تعمیر پمپ پکیج را رقم می‌زند.

 • روتور پمپ
 • استاتور پمپ
 • هوزینگ پمپ

پس وقتی گفته می‌شود که روتور پمپ نیاز به تعمیر دارد، یعنی پره‌های پمپ شکسته شده و نیاز به تعمیر دارند. تعمیر روتور پمپ پکیج به صورت زیر است:

 • ابتدا بدنه را باز کرده و به سراغ پمپ بروید
 • با دقت پیچ‌های پمپ را باز کنید
 • حالا درپوش روی پمپ را جدا کنید و روتور پمپ را بیرون بیاورید.
 • اگر دیدید که روتور رسوب گرفته، باید آن را تعویض کنید. زیرا روتوری که دچار رسوب شده باشد، از کار می‌افتد.
 • اگر رسوبات در حدی نیستند که مشکلی ایجاد کنند و پره‌های روتور سالم مانده‌اند، نیاز به تعویض نیست. با یک سوزن با وسیله نوک نیز به آرامی رسوبات جزئی را جدا کنید.
 • اگر همچنان روتور کار نمی‌کند، میتوانید از کمی مایع ظرفشویی برای چرخاندن آن استفاده کنید.
 • در پایان، می‌توانید روتور را پاک کنید و آن را سر جای خود بگذارید.

حال که می‌دانید چطور تعمیر روتور پمپ پکیج را انجام دهید، بیایید به سراغ تعمیر یکی از معروف‌ترین پکیج‌ها خواهیم رفت.

 

تعمیر روتور پمپ پکیج

 

تعمیر پمپ پکیج بوتان

اگر پکیج شما بوتان است، برای تعمیر آن باید منشأ مشکل را پیدا کنید. اگر مشکل در پمپ است، باید آن را تعویض کرد. برای تعمیر یا تعویض پمپ پکیج بوتان می‌توانید با یک تکنیسین تماس بگیرید. همچنین می‌توانید طبق آموزش‌های بالا، خودتان تعمیر را انجام دهید.

اگر مشکل پکیج این است که نمی‌تواند آب را گرم کند، نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه دارد. در این صورت اگر می‌توانید عیب را پیدا کنید که چه‌ بهتر! اما اگر نمی‌توانید، بهتر است با یک شرکت یا نمایندگی تعمیر پمپ پکیج بوتان تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

 

تعمیر پمپ پکیج بوتان

 

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور شبیه به تعمیر پکیج دیگر برندهاست و تفاوت زیادی با آنها ندارد. با این حال از آنجایی که هر برند قطعات مخصوص به خود را دارد، ممکن است در عیب یابی هر پکیج با مشکل خاصی مواجه شوید. در چنین شرایطی، بهترین کار این است که از متخصصین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

 

تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور

 

هزینه تعمیر پمپ پکیج

حتماً کنجکاو هستید بدانید تعمیر پمپ پکیج، چقدر هزینه دارد. هزینه تعمیر پمپ پکیج به اندازه مشکلات آن متغیر است. در حقیقت، هزینه تعمیر توسط عوامل مختلفی تخمین زده می‌شود. برخی از این عوامل به صورت زیر هستند:

 • نوع مشکل
 • شدت مشکل
 • نیاز به عوض کردن یک یا چند قطعه
 • دستمزد تکنیسین

برای تعیین دقیق مشکل، باید از یک متخصص بخواهید پکیج را بررسی کند و میزان هزینه تعمیر پکیج را با توجه به مشکل، برای شما تعیین کند.

در این مطلب مهم‌ترین مشکلات و چالش‌هایی که برای پکیج به وجود می‌آید را شناختید. همچنین یاد گرفتید برای رفع هر مشکلی چه اقداماتی باید انجام داد. بعد از خواندن این مطلب انتظار می‌رود بتوانید مشکلات جزئی پمپ پکیج را رفع کنید. اما فراموش نکنید تعمیرات کلی و پیچیده پکیج، نیاز به مهارت و تخصص دارد. پس برای تعمیر پمپ پکیج، حتماً با یک نمایندگی تعمیر بوتان، ایران رادیاتور یا سایر برندها تماس بگیرید.

5.0 امتیاز از 1 رای


سرویس و تعمیر پکیج
برای سرویس سرویس و تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین