انتخاب ماشین باربری و حمل بار

ثبت درخواست " باربری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انتخاب ماشین باربری و حمل بار

انتخاب ماشین باربری و حمل بار یکی از مراحل مهم یک باربری حرفه­‌ای است. در انتخاب ماشین باربری و حمل بار بایستی به فاکتورهای مختلفی توجه کرد؛ از جمله سالم بودن آنها، ظرفیت آنها و موارد دیگر که در این مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد. نکته جالب اینجاست که انتخاب گزینه مناسب از میان انواع ماشین‌­های حمل بار، مستقیما روی سرعت و قیمت حمل بار بین شهری و درون شهری نیز تاثیر می­‌گذارد. با ما همراه باشید تا با انواع ماشین­‌های حمل بار و نحوه انتخاب ماشین باربری و حمل بار آشنا شوید.

انواع ماشین­‌های حمل بار

پیش از نحوه انتخاب ماشین باربری و حمل بار و نکات آن، انواع ماشین­‌های حمل بار را معرفی می‌­کنیم. در یک دسته‌­بندی کلی، انواع ماشین‌­های حمل بار به 3 دسته تقسیم می‌­شوند:

  1. ماشین باربری کوچک و سبک مانند وانت، وانت پراید، و وانت پیکان.
  2. ماشین حمل بار نیمه سنگین مانند کامیون، خاور، هیوندا، ماشین باربری ایسوزو، و کامیونت.
  3. ماشین حمل بار سنگین مانند تریلی، ترانزیت، ده تن، کفی، ترانزیت یخچالی، ۲۰ تن، چادری سه محور، کفی، کمپرسی، و تریلی تانکر فاو (Faw).

در ادامه برخی از پرکاربردترین انواع ماشین‌­های حمل بار در انتخاب ماشین باربری و حمل بار بین شهری را دقیق­‌تر بررسی می‌­کنیم:

 

انتخاب ماشین باربری و حمل بار

 

1. ماشین حمل بار کامیونت

در انتخاب ماشین باربری و حمل بار، کامیونت یا کامیون پراستفاده‌­ترین وسیله نقلیه در امور اتوبار و اسباب کشی منازل و اثاثیه با حجم بالاست. همچنین، کامیونت در انواع ماشین­‌های حمل بار یکی از مطمئن­ترین ماشین­‌ها برای حمل بار و باربریست که موجب محبوبیت آن میان مشتریان شده است. کامیونت برای حمل بار بین شهری یا درون­ شهری می‌­تواند از 1 تا ۱۲ تن بار را در خود جای دهد. در حالت ایده‌­آل، این ماشین حمل بار دارای اتاق‌­های مسقف بوده و موکت شده است. ماشین باربری ایسوزو یکی از ماشین­‌های معروف در این دسته است.

کامیونت­‌ها در مدل­‌های مسقف ابعاد خاصی دارند که باید متناسب با حجم بار باشند. همچنین، ارتفاع کابین از سطح زمین باید در حد استانداردی باشد تا بارگیری و حمل بار از کرج به شهرستان راحت انجام شود. کابین مسقف از سرقت لوازم نیز می­‌تواند جلوگیری کند. معمولا برای اسباب­‌کشی از ماشین باربری ایسوزو، هیوندا و خاور بنز ۶۰۸ استفاده می­‌شود، که اندازه اتاق­‌های حمل بار آنها تقریبا یکسان است. گاهی برحسب شرایط، در انتخاب ماشین باربری و حمل بار باید از کامیونت که اتاق کوچکتری دارد استفاده شود.

2. ماشین باربری وانت‌­بار (اتاق‌­دار و بدون اتاق)

وانت یا وانت‌بار از وسایل نقلیه باری کوچک و پرکاربرد برای حمل وسایل با وزن کم و اندازه کوچک است. این ماشین‌­ها در انواع ماشین‌­های حمل بار بیشتر برای حمل بار درون شهری کاربرد دارند تا حمل بار بین شهری. ظرفیت حمل بار به وسیله وانت ۱۰۰ کیلو الی ۴ تن است. در ایران، وانت‌­بارها به دلیل استهلاک پایین، قیمت مناسب، و زیاد بودن قطعات در انتخاب ماشین باربری و حمل بار بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته‌­اند.

در اسباب­‌کشی با انتخاب ماشین باربری و حمل بار مناسب (در این مورد وانت بار)، می‌­توان لوازم آشپزخانه را که حجم کمی دارند اما زمان زیادی را برای جابه‌­جایی می طلبند، راحت­‌تر و سریع‌­تر از باقی اسباب به مقصد رساند و در کمدهای مخصوص جای داد. توجه داشته باشید که هنگام ثبت سفارش حمل بار بین شهری یا درون شهری با وانت‌­بار حتما ذکر کنید که می‌­خواهید وانت­‌بار اتاق‌دار یا بدون اتاق باشد تا بعدا دچار مشکل نشوید.

 

انواع ماشین های حمل بار

 

3. حمل بار با نیسان بار

این ماشین حمل بار در میان انواع ماشین­‌های حمل بار جزو وسیله­‌های میان رده حمل و نقل است که برای جابه‌جایی بار  با حجم سبک تا حدودی سنگین استفاده می‌­شود. نیسان بار تفاوت­‌های قابل ملاحظه‌­ای نسبت به وانت در انتخاب ماشین باربری و حمل بار دارد؛ برای مثال:

  1. به صرفه، سریع، و مطمئن است.
  2. حجم بالاتری نسبت به وانت جابه‌­جا می‌­کند.
  3. علاوه بر باربری درون شهری برای باربری و حمل بار بین شهری هم می­‌توان از آن استفاده کرد.

 

نحوه انتخاب ماشین باربری و حمل بار

با انواع ماشین‌­های حمل بار آشنا شدیم. اکنون نکات مهم در انتخاب ماشین باربری و حمل بار را توضیح می­‌دهیم:

 

1. نوع بار و حجم آن

هر چه بار حجیم‌­تر باشد، به خودروی باربری بزرگتری برای حمل بار نیاز است. انتخاب ماشین باربری و حمل بار مناسب می‌­تواند تعداد دفعات رفت و آمد را کمتر کند و هزینه باربری را کاهش دهد. در نتیجه اسباب کشی ارزان‌­تری خواهید داشت.

 

2. نوع مسیر و جاده بین مبدا و مقصد

معمولا برای فاصله‌­های دور مانند انتخاب ماشین باربری و حمل بار و حمل بار بین شهری از وسایل نقلیه باربری بزرگ (مانند خاور) استفاده می‌­شود. این خودروها مناسب حمل بار بین شهری بوده و در شهرهای بزرگ معمولا با محدودیت‌­های ترافیکی مواجه هستند. انواع ماشین­‌های حمل بار سبک‌­تر مناسب جابه‌­جایی درون شهری­‌اند.

 

ماشین باربری کوچک

 

3. فصل باربری

این که شما در چه فصلی قصد باربری (برای مثال اسباب­‌کشی) دارید نیز در انتخاب ماشین باربری و حمل بار تاثیر دارد. خاور اسباب­‌کشی و کامیونت دارای کابین مسقف (فلزی، پارچه­‌ای) هستند که در شرایط جوی نامساعد مانند بارش برف و باران از بار محافظت می­‌کنند. بهترین ماه برای اسباب کشی چه زمانی است؟

 

4. میزان بودجه

هزینه کرایه انواع ماشین­‌های حمل بار سنگین از وسایل نقلیه سبک بیشتر است. بنابراین هنگام باربری و اسباب­‌کشی به بودجه خود توجه داشته باشید. البته اگر بار شما حجم زیادی دارد، بهتر است در انتخاب ماشین باربری و حمل بار به سراغ ماشین باربری و ماشین حمل بار بزرگ­‌تر بروید تا هزینه اضافی بابت رفت و آمدهای چندین باره نپردازید.

 

5. سایر موارد

مسافتی که قرار است توسط ماشین باربری کوچک یا ماشین باربری ایسوزو برای حمل بار طی شود، و ساعت در نظر گرفته شده برای حمل بار نیز از نکات مهم انتخاب ماشین باربری و حمل بار است. همچنین، نو و مدرن بودن انواع ماشین­‌های حمل بار، مجهز بودن ماشین حمل بار، داشتن بیمه نامه ماشین، داشتن مجوز باربری نیز از فاکتورهای مهم در انتخاب ماشین باربری و حمل بار و شرکت باربری است.

برای اتوبار و باربری می توانید از اپلیکیشن اثاث کشی استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1399 رای


باربری
برای سرویس باربری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین