راهکارهایی برای نقاشی ساختمان ارزان

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهکارهایی برای نقاشی ساختمان ارزان

آیا راهی هست که نقاشی ساختمان ارزان تمام شود؟ بطور کلی یکی از بهترین و سریعترین راه ها برای تغییر حال و هوای خانه یا محل کار، رنگ کردن دیوارهاست. اگر بتوانیم کاری کنیم که قیمت آن هم کاهش یابد، بی شک بهترین راه برای تغییر دکوراسیون ارزان را پیدا کرده ایم.

حتی اگر بودجه زیادی ندارید و دلتان یک تغییر جذاب در محیط را می‌خواهد، بازهم می‌توانید روی این روش حساب کنید. ما تکنیک‌های خاصی بلدیم که با رعایت آنها میتوان هزینه نقاشی را کاهش داد. در این مطلب تصمیم داریم روش‌هایی برای نقاشی ساختمان ارزان در تهران و شهرهای دیگر و همچنین نحوه محاسبه هزینه خدمات رنگ آمیزی ساختمان را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

  

راهکارهایی برای نقاشی ساختمان ارزان و کاهش هزینه‌ها

نقاشی ساختمان به خودی خود یکی از تکنیک‌های مقرون به صرفه و ارزان برای زیباتر کردن نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها است. اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور، خیلی از افراد حتی بودجه انجام همین تکنیک را هم ندارند. باید به شما این نوید را بدهیم که امکان انجام این تکنیک حتی با هزینه کم هم وجود دارد.

اگر به دنبال راهی برای نقاشی ساختمان ارزان در تهران یا هر شهر دیگر می‌گردید، می‌توانید با چند راهکار ساده هزینه این تکنیک را کمتر کنید. چنین راهکارهای معقولی به شما کمک می‌کنند با هزینه کمی بتوانید ساختمان خود را جذاب‌تر کنید. در اینجا به این راهکارها اشاره خواهیم کرد:

 

1- استفاده از متریال مناسب و ارزان

متاسفانه برخی از افراد برای کاهش هزینه‌ها به سراغ استفاده از متریال نامرغوب می‌روند. چنین راهکاری شاید در ابتدا ارزان قیمت به نظر برسند، اما بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که رنگ ساختمان نمای اولیه خود را از دست داده و بازهم مجبور به رنگ زدن مجدد ساختمان خود خواهید بود. به این ترتیب شما باز هم باید برای تعمیر ظاهر خانه خود هزینه‌های زیادی پرداخت کنید. پس به هیچ عنوان چنین اشتباهی را انجام ندهید.

توصیه ی ما به شما اینست که برای رنگ آمیزی قسمت هایی که کمتر در معرض تماس هستند و امکان خراب شدن بسیار کم است از رنگ ارزان استفاده کنید. مثلا سقف ها را با رنگ پلاستیک، که در بین تمام انواع رنگ ساختمانی قیمت کمتری دارد، رنگ کنید. اما حتما برندهای معتبر رنگ پلاستیک را انتخاب کنید که ماندگاری و کیفیت بالاتری دارند.

 

نقاشی ساختمان ارزان در تهران

 

2- شیوه ی محاسبه و پرداخت هزینه

اگر با دیدن این عنوان تازه با این سوال مواجهه شدید که هزینه های نقاشی کردن بنا چطوری محاسبه میشود، به قسمت پایانی همین صفحه بروید و توضیح ساده و کامل درباره ی روش های محاسبه هزینه ی کل پروژه نقاشی را بخوانید.

اما در رابطه با شیوه ی پرداخت باید بگوییم که برخی از نقاشان و یا شرکت های خدمات نقاشی ساختمان برای رفاه حال مشتریان خود، امکان پرداخت دستمزد به صورت اقساطی را هم در نظر گرفته‌اند. شاید این یکی از راهکارهای نقاشی ساختمان ارزان نباشد اما کمک میکند که حتی اگر بودجه کمی در اختیار داشته باشید، از نو کردن خانه تان با کمک رنگ آمیزی دیوارها، صرفنظر نکنید.

 

3- پیدا کردن یک استادکار نقاش باانصاف

شاید با دیدن این عنوان تعجب کنید و بگویید مگر باانصاف بودن نقاش چه تاثیری در هزینه ی نقاشی دارد. یک استادکار منصف از دو جهت میتواند در کاهش هزینه موثر باشد:

  • درخواست دستمزد کار منصفانه
  • رعایت صداقت در بیان قیمت تمام شده ی متریال ها و محاسبه ها

 

حالا این استاد نقاش خوب را از کجا پیدا کنیم؟ دنیای دیجیتال این کار را برای شما ساده کرده است. پلتفرم های خدمات دکوراسیون لیستی از بهترین نقاشان هر شهر را به شما ارائه میدهند. از طریق این پلتفرم ها، شما می‌توانید به سراغ نقاشان یا شرکت‌های معتبر و شناخته شده‌ای بروید که خدمات خود را با کیفیت بالا ولی قیمت کمتر انجام می‌دهند. مطمئن باشید چنین شرکت‌هایی کم نیستند، فقط باید نظرات مشتریان قبلی آن‌ها را بررسی کنید تا از حسن نیت آن‌ها و بالا بودن کیفیت کارشان مطمئن شوید. پرداخت دستمزد نقاش به صورت اقساطی یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند با بودجه کم، ساختمان خود را جذاب‌تر کنند.

 

راهکارهایی برای نقاشی ساختمان ارزان

 

عوامل موثر در هزینه نقاشی ساختمان ارزان

هزینه نقاشی ساختمان به عوامل مخلتفی بستگی دارد. از جمله مهمترین عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

متراژ ساختمان

اولین و مهمترین چیزی که روی هزینه نقاشی ساختمان تاثیر دارد، متراژ و ابعاد ساختمان شماست. هرچقدر که ساختمان شما بزرگتر بوده و تعداد اتاق‌هایتان بیشتر باشد، هزینه نهایی برای نقاشی کردن ساختمان هم بیشتر خواهد بود. همچنین بیشتر یا کمتر بودن ارتفاع دیوارهای ساختمان شما هم می‌تواند روی هزینه این تکنیک تاثیر داشته باشد.

بد نیست بدانید که متراژ کل کار نقاشی به این صورت محاسبه میشود:

متراژ خانه (یا اتاق) × 3

 

متریال و نوع رنگ

نوع رنگ و متریالی که برای نقاشی کردن ساختمان خود انتخاب کرده‌اید هم تاثیر مستقیمی روی قیمت این تکنیک دارد. برخی ساختمان‌ها به روغن کاری و بتونه کاری و زیرسازی‌های بیشتری نیاز خواهند داشت. در نتیجه مصالح بیشتری هم برای نقاشی آن‌ها به کار می‌رود و هزینه نهایی نقاشی و رنگ کردن ساختمان افزایش خواهد یافت.

 

دستمزد نقاش

هر نقاش بسته به میزان مهارت و تجربه‌ای که دارد، دستمزد خاصی را دریافت خواهد کرد. توجه داشته باشید که دستمزد خود نقاش، جدا از هزینه رنگ و متریال لازم تعیین می‌شود.

 

دستمزد نقاش در نقاشی ساختمان ارزان به صورت اقساطی پرداخت میشود

 

هزینه کل پروژه نقاشی چطور محاسبه می‌شود؟

بطورکلی برای محاسبه هزینه نهایی یک پروژه نقاشی 3 روش وجود دارد:

  1. روش متری: برخی نقاشان به صورت متری کار می‌کنند. یعنی براساس متراژ ساختمان، دستمزد کار خود را اعلام نمایند. در واقع قیمت رنگ آمیزی هر متر مربع از سطح یک عدد مشخص است. این نرخ مشخص در متراژ کل کار ضرب میشود.
  2. پروژه ای یا کنتراتی: برخی از نقاشان ساختمان، بعد از بررسی شرایط ساختمان و شنیدن خواسته ی شما و طرحی که برای نقاشی ساختمان خود در نظر دارید، قیمت کل کار را یک جا به شما اعلام می‌کنند. به این شیوه ی محاسبه، اصطلاحا کنترات گفته میشود.
  3. پرداخت روزانه: در این روش دستمزد نقاش به صورت روزانه تعیین میشود و تقریبا منسوخ شده است. یکی از معایب این روش، طولانی شدن بی‌دلیل مدت زمان انجام کار است.

 

با کدام روش محاسبه، نقاشی ارزانتر میشود؟

در مورد اینکه برای نقاشی ساختمان ارزان، روش کنترات بهتر است یا متری، باید به شما بگوییم که این موضوع به متراژ کل کار بستگی دارد.

معمولاً پروژه های بزرگ به روش کنتراتی محاسبه میشود چرا که نقاشی کردن محیط های با متراژ بالا، با روش متری گران میشود. در مقابل اگر شما قصد رنگ آمیزی یک اتاق یا سالن پذیرایی خانه تان را داشته باشید، روش قیمت گذاری متری استفاده میشود.

 

معایب نقاشی ساختمان ارزان

تا اینجا، تمام راهکارهای کم کردن هزینه رنگ آمیزی خانه را به شما گفتیم. قبل از اینکه این بررسی را به پایان برسانیم، میخواهیم چند نکته ی مهم به شما بگوییم تا در دام افراد متقلب نیفتید:

  • برخی اوقات استفاده از متریال ارزان مثل رنگ نامرغوب یا بتونه ضعیف باعث میشود تا کیفیت نهایی کار به شدت پایین باشد. بنابراین موقع عقد قرارداد با نقاش، درباره ی برند متریال سوال کنید.
  • برخی نقاشان وقتی با درخواست نقاشی ساختمان ارزان مواجهه میشوند، خرید را متریال را به شما واگذار میکنند و فقط دستمزد کار خودشان را میگیرند. حواستان باشد در این حالت به دنبال خرید هر رنگ ارزانی نباشید. برخی رنگ های ارزان، رقیق هستند و استادکار برای پوشش دیوارها مجبور است مواد بیشتری مصرف کند. در این حالت قیمت نهایی پروژه چندان تفاوتی نمیکند.
  • برخی نقاشان با بیان قیمت پایینی برای کار قرارداد را با شما امضا میکنند. سپس برای انجام کار از افراد بی تجربه استفاده میکنند که دستمزد پایینی دارند. در این شرایط کار به پایان میرسد اما بسیار ضعیف است.

جمع بندی

نقاشی ساختمان یک تکنیک جذاب برای زیباتر شدن نمای داخلی و خارجی ساختمان است. برخی از افراد به دلیل اینکه بودجه زیادی در اختیار ندارند، تصور می‌کنند که نمی‌توانند از این تکنیک استفاده نمایند. اما ما در این مطلب راهکارهایی برای نقاشی ساختمان ارزان بیان کردیم.

شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های ارزان قیمت‌تر، مراجعه به شرکت‌های نقاشی ساختمان معتبر که هزینه کمتری دریافت می‌کنند و پرداخت دستمزد نقاش به صورت اقساطی، با هزینه کم ساختمان خود را نقاشی کنید. پس اگر به دنبال نقاشی ساختمان ارزان در تهران یا شهرهای دیگر هستید، وقت را تلف نکنید و همین حالا با یک نقاش خوب که حاضر است دستمزد خود را به صورت اقساطی دریافت کند صحبت نمایید.

4.3 امتیاز از 2 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین