نحوه تمیز کردن اجاق گاز

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تمیز کردن اجاق گاز

نحوه تمیز کردن اجاق گاز و از بین بردن لکه ها و چربی های که به راحتی از بین نمی‌روند، دغدغه بیشتر افرادی است که آشپزی می‌کنند. در این نوشته امروز با بهترین روش های تمیز کردن اجاق گاز و طرز تميز كردن اجاق گاز لعابي، طرز تميز كردن اجاق گاز شيشه اي، طرز تميز كردن چدن روي گاز و تميز كردن شعله هاي گاز آشنا می‌شویم.

تميز کردن اجاق گاز لعابی

انجام مراحل زیر در آشنایی با نحوه تميز كردن اجاق گاز شيشه اي و نحوه تميز كردن اجاق گاز لعابي می‌تواند بسیار کمک کننده باشد:

 

مرحله اول: پاك كردن چربی از روي چدن گاز

ابتدا باید با طرز تميز كردن چدن روي گاز آشنا شوید. برای شروع آشغال ها و باقی مانده های مواد غذایی را جمع کنید و بعد پایه های شعله، شعله و شیر های اجاق گاز را جدا کنید و برای پاك كردن چربي از روي چدن گاز تمام قطعات چدنی را با استفاده از آب ولرم و مایع ظرفشویی بشویید.

 

مرحله دوم: تميز کردن شعله های گاز

برای بهتر تميز كردن شعله های گاز، درون یک ظرف بزرگ آب گرم مقداری جوش شیرین بریزید. هنگامی که محلول غلیظی از آب و جوش شیرین تهیه کردید تمام قطعات چدنی را به مدت 20 دقیقه درون محلول قرار دهید و یا می‌توانید روش تميز كردن چدن گاز با سرکه را هم امتحان کنید. در نهایت با استفاده از یک اسفنج نرم چربی ها را پاک کنید و با آب ولرم شست و شو دهید. به این صورت تمام چربی‌ها و میکروب‌هایی روی قطعات چدنی اجاق گاز زدوده می‌شود.

 

مرحله سوم: تمیز کردن سطح اجاق گاز

مرحله بعد برای تميز كردن اجاق گاز لعابی و تميز كردن گاز استيل سوخته، تمیز کردن سطح اجاق گاز است. بعد از جمع کردن آشغال های روی سطح اجاق گاز، یک پیمانه جوش شیرین را با مقداری آب داغ مخلوط کنید تا به شکل خمیری در بیاید و بعد روی سطح گاز را کمی آب داغ بریزید و با یک دستمال، مخلوط خمیری را روی سطح اجاق گاز بکشید و تمام قسمت های گاز را بشویید.

 

مرحله چهارم: برق انداختن سطح اجاق گاز

همچنین می‌توانید برای نتیجه بهتر کمی سرکه روی سطح اجاق گاز اسپری کنید و در آخر با یک تکه تمیز تمام سطح اجاق گاز را برق بیاندازید و از زیبایی و تمیزی اجاق گاز خود لذت ببرید.

 

مرحله پنجم : تمیز کردن اجاق گاز با شوینده های شیمیایی

روش گفته شده در بالا حتما برای تميز كردن اجاق گاز لعابي و تميز كردن گاز استيل سوخته جواب می‌دهد؛ اما اگر موفق به پاک کردن لکه های خیلی سخت نشدید، می‌توانید از شوینده های شیمیایی نیز برای تميز كردن اجاق گاز لعابي خود نیز استفاده کنید.

 

تمیز کردن اجاق گاز

 

تميز کردن اجاق گاز شيشه ای

نحوه تميز كردن اجاق گاز شيشه اي کمی با نحوه تميز كردن اجاق گاز لعابي متفاوت است و باید با دقت بیشتری اجاق گازی های شیشه ای را تمیز کنید تا به سطح شیشه ای آنها آسیبی وارد نشود.

 

مرحله اول: تمیز کردن سطح روی اجاق گاز شیشه ای

مهمترین نکته برای تميز كردن اجاق گاز شيشه اي این است که بعد از هر بار استفاده از اجاق گاز بلافاصله لکه ها و کثیفی ها را تمیز کنید؛ زیرا زمانی که لکه ها و باقی مانده غذا ها روی اجاق گاز بماند تمیز کردن اجاق گاز دشوار می‌شود.

 

مرحله دوم: تميز كردن شعله های گاز شیشه ای

به هر حال برای تميز كردن اجاق گاز شيشه اي و تميز كردن شعله هاي گاز باید ابتدا با یک دستمال خرده های مواد و چربی های روی اجاق گاز را تمیز کنید. اگر گاز شیشه ای شما شعله دار می‌باشد، برای تميز كردن شعله هاي گاز مطابق روشی که در پاك كردن چربي از روي چدن گاز  توضیح داده شد آنها را تمیز کنید.

 

مرحله سوم: تميز کردن اجاق گاز شيشه ای با جوش شیرین 

در تميز كردن اجاق گاز شيشه اي استفاده از جوش شیرین می‌تواند بسیار کارساز باشد. به این صورت که روی تمام سطح گاز شیشه ای خود جوش شیرین بریزید و سپس یک ظرف آب داغ و مقداری مایع شوینده را با هم ترکیب کنید و با یک دستمال تمیز روی سطح اجاق گاز بکشید و کاملا اجاق گاز را بشویید تا اثری از لکه های چربی و خوراکی رو اجاق گاز باقی نماند.

 

مرحله چهارم: تميز کردن اجاق گاز شيشه ای با کاردک

تا این مرحله تمام لکه ها و چربی های روی اجاق گاز تمیز شده اند؛ اما ممکن است هنوز مواد سفت شده روی سطح اجاق گاز وجود داشته باشد و به سطح اجاق گاز چسبیده باشند؛ کافیست با استفاده از یک کاردک پلاستیکی به تميز كردن اجاق گاز شيشه اي خود بپردازید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای تمیز کردن اجاق گاز به هیچ وجه از اجسام تیز و سخت مانند چاقو، چنگال و سیم ظرف‌شویی استفاده نکنید زیرا به سطح اجاق گاز شیشه ای شما آسیب می‌رساند و در نهایت هم می‌توانید برای بهتر تميز كردن اجاق گاز شيشه اي خود با یک تکه دستمال نخی روی سطح اجاق گاز را تمیز کنید.

 

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

 

امروزه به دلیل مشغله های کاری زیاد، افراد زمان کافی برای نظافت و تمیز کردن اصولی خانه خود ندارند، بهترین راه حل برای اینکه هم از زمان خود بهترین استفاده را ببرید و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید این است که از یک نیروی کار حرفه ای برای نظافت خانه خود کمک بگیرید، با نصب اپلیکیشن خدمت از ما همیشه به راحتی به چندین نیروی کار حرفه ای دسترسی دارید.

4.5 امتیاز از 1717 رای


برچسب‌ها:
نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین