تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس

ثبت درخواست " نصب شیشه رفلکس "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس

تبدیل شیشه معمولی به رفلکس یکی از پر طرفدار ترین تغییر سبک شیشه برای انواع ساختمان‌ها است. با استفاده از ابزار مختلفی مثل برچسب رفلکس کننده شیشه، می‌توان عمل تبدیل شیشه معمولی به رفلکس را به راحتی انجام داد. شیشه‌ی رفلکس با مزایای زیادی که نسبت به شیشه معمولی دارد بیشترین حجم خرید بازار را به خود اختصصاص داده است. تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس یا شیشه ضد دید در بین ساختمان‌های آپارتمانی که در فاصله کمتری از یکدیگر قرار دارند بیشتر رواج یافته است. در مقابل روش‌هایی مثل نصب حصار یا کاربرد شیشه مات تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس بهترین راهکار برای حفظ حریم شخصی و امن افراد در زندگی آپارتمان نشینی است.

 

شیشه رفلکس با قابلیت‌هایی مثل کاهش مصرف انرژی و ورود اشعه مضر خورشید به محیط داخل ساختمان برای تبدیل شیشه معمولی به یک سبک جدید بسیار پر کاربرد است. از انواع برچسب رفلکس کننده شیشه در رنگ‌های مختلف بر اساس سلیقه و تطابق با دکوراسیون و معماری ساختمان استفاده می‌شود.

 

برچسب رفلکس کننده شیشه

 

تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس

همانطور که در معرفی ماهیت شیشه رفلکس اشاره داشتیم، تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس با هدف کاهش دید اطراف به داخل ساختمان‌های بلند و آپارتمانی به دلیل فاصله کم صورت می‌گیرد. اما این تنها نوع استفاده و کاربرد شیشه رفلکس نیست. گاها برای زیباتر نشان دادن نمای بیرونی و بهره بردن از مزایای ساختاری این شیشه در کاهش مصرف انرژی در انواع ساختمان‌ها از سبک شیشه رفلکس استفاده می‌شود.

 

تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس

 

کاربرد شیشه رفلکس به جای شیشه معمولی در همان ابتدای ساخت و ساز و یا تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس از طریق راهکار‌های مختلف از نمونه‌های کاربردی این نوع شیشه است.

 

معرفی تجهیزات تبدیل شیشه معمولی به رفلکس

تبدیل شیشه معمولی به رفلکس با استفاده از انواع برچسب‌ها و تجهیزات به راحتی قابل انجام است. برای نصب برچسب رفلکس کننده شیشه ایتدا باید شیشه‌ را با استفاده از دستمال مخصوص و شیشه پاک کن از هر گونه غبار و ذرات آلودگی پاک کرده و سپس نصب برچسب را انجام دهید.

 

دو نمونه برچسب رفلکس کننده شیشه

 

در این بخش به معرفی دو نمونه برچسب رفلکس کننده شیشه، نحوه نصب و قابلیت‌های آنها برای شیشه‌های معمولی می‌پردازیم.

 

برچسب رفلکس کننده شیشه- ورقه نازک آلومینیومی

برای تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس، یک لایه نازک ورقه آلومینومی مخصوص طراحی شده برای این کار را به یک طرف شیشه می‌چسبانند. یک طرف این ورقه‌ها برای قرارگیری بر روی شیشه چسبی است. ضخامت این لایه آلومینیومی بسیار کم بوده و وجود این لایه فلزی را بسیار مشابه آینه کرده است. نازک بودن این برچسب رفلکس کننده شیشه و این لایه‌ی پوششی باعث می‌شود تا نور کمی از شیشه عبور کند.

 

برچسب رفلکس کننده شیشه- ورقه نازک آلومینیومی

 

برچسب رفلکس کننده شیشه- برچسب‌های جیوه‌ای

برای تبدیل شیشه معمولی به شیشه رفلکس، برچسب‌های جیوه ای نیز کاربرد دارند. این نوع برچسب با قابلیت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و بازدارنده اشعه‌های مضر طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند. برچسب‌های جیوه‌ای از عرض دارای محدودیت 50 سانتی متر بوده، ولی در طول محدودیت کاربردی ندارند می‌شوند. نصب برچسب‌های جیوه ای مانع از ورود 80 درصد حرارات و تشعشات نور خورشید به درون ساختمان می‌شود.

 

برچسب رفلکس کننده شیشه- برچسب‌های جیوه‌ای

 

علاوه بر این با بازتاب 90 درصد اشعه فرابنفش خورشید آسیب‌های وارده به پوست و چشم را کاهش می‌دهد. در کنار تمامی این موارد برچسب جیوه‌ای نقش محافظ را برای جلوگیری از رنگ پریدگی تجهیزات ساختمان در معرض نور مستقیم خورشید ایفا می‌کند.

مزایای تبدیل شیشه معمولی به رفلکس

از جمله مزایای کاربرد شیشه رفلکس در ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کاهش دید محیط بیرون به داخل ساختمان؛ به این سبک شیشه‌ها به دلیل خاصیت حفظ حریم شخصی شیشه ضد دید نیز گفته می‌شود.
  • کاهش مصرف انرژی؛ با کاهش ورود هوای گرم به ساختمان در مصرف انرژی سیستم‌های خنک کننده به یک بهینه سازی مطلوب رسانده است.
  • بازتاب نور و اشعه مضر نور خورشید؛ باعث خنک ماندن ساختمان در فصول گرم سال و کاهش انواع بیماری‌های پوستی و چشمی در اثر آسیب‌های نور خورشید می‌شود.

 

مزایای تبدیل شیشه معمولی به رفلکس

 

معایب تبدیل شیشه معمولی به رفلکس

از جمله معایب استفاده از شیشه رفلکس در ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • کاهش نور ورودی به ساختمان؛ خیلی از افراد به دلیل نورگیر نبودن ساختمان‌های مجهز به شیشه رفلکس طالب استفاده از این نوع شیشه نیستند. میزان عبور نور از شیشه رفلکس 61 درصد است.
  • دید کامل افراد بیرون ساختمان در شب؛ با روشن شدن چراغ‌های ساختمان در شب، شیشه رفلکس خاصیت آینه ای خود را برای بیرون از دست داده و فضای درون ساختمان را به وضوح نشان می‌دهد.

 

معایب تبدیل شیشه معمولی به رفلکس

 

موارد بیان شده در بالا تمایل افراد را به استفاده از شیشه رفلکس کمتر کرده تا جایی که بعضی از آنها در صدد از بین بردن رفلکس شیشه ساختمان با استفاده از مواد و تجهیزات مناسب هستند.

 

کاربرد تبدیل شیشه معمولی به رفلکس در اتومبیل

امکان استفاده از قابلیت تبدیل شیشه معمولی به رفلکس در انواع خودرو نیز وجود دارد. رفلکس کردن شیشه ماشین باعث می‌شود، آسیب‌های چشمی در هنگام رانندگی کاهش پیدا کرده و فضای اتومبیل در تابستان با جلوگیری از نفوذ نور خورشید خنک بماند.

 

کاربرد تبدیل شیشه معمولی به رفلکس در اتومبیل

 

برچسب‌های رفلکس کننده شیشه ماشین با به قدرت جذب اشعه فرابنفش خورشید، مقاومت شیشه خودرو را افزایش داده و مانع ترک خوردن آن می‌شوند. علاوه بر این در نگهداری طولانی مدت قطعات ماشین نقش بسزایی دارند. برای نصب برچسب رفلکس حتما از افراد متخصص و تجهیزات مناسب استفاده کنید. درصد استفاده از برچسب‌های رفلکس در هر کشوری با توجه به قوانین راهتمایی رانندگی باید در نظر گرفته شود.

 

انواع شیشه رفلکس برای ساختمان‌های مختلف

شیشه رفلکس بر اساس رنگ دسته‌ بندی شده و مورد استفاده در انواع ساختمان‌ها با معماری‌های مختلف می‌باشد. علاوه بر این از شیشه رفلکس برای گیاه در سقف و دیواره ی گلخانه‌ها برای کنترل تابش نور خورشید و انرژی‌های ورودی استفاده می‌شود. شیشه رفلکس طلایی، شیشه رفلکس برنز و دیگر رنگ‌های مختلف قابل کاربرد در درب و شیشه ساختمان‌ها می‌باشد.

 

انواع شیشه رفلکس برای ساختمان‌های مختلف

 

تبدیل شیشه معمولی به رفلکس امکان استفاده از تمامی مزایای شیشه رفلکس در ساختمان را برای منازل، گلخانه‌ها و ساختمان‌های تجاری ایجاد کرده است. با انتخاب رنگ‌های مورد نظرتان می‌توانید به تغییر در دکوراسیون و نمای بیرونی ساختمان اقدام کنید.

4.5 امتیاز از 2871 رای


نصب شیشه رفلکس
برای سرویس نصب شیشه رفلکس از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین