فر برقی یا گازی کدامیک بهتر است؟

ثبت درخواست " تعمیر اجاق گاز "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فر برقی یا گازی کدامیک بهتر است؟

فر برقی یا گازی از جمله سوالات متداولی است که در هنگام خرید انواع فر در بین افراد مطرح است. بررسی ویژگی‌های کاربردی فر برقی یا فر گازی در هنگام مقایسه این دو وسیله خانگی پر مصرف یک روش مناسب برای انتخاب بهتر است.

تفاوت‌های بین فر برقی یا گازی را نمی توان در یک نگاه و بدون در نظر گرفتن جنبه‌های کاربردی هر وسیله تعیین کرد. در هنگام خرید انواع فر و با توجه به نوع استفاده افراد از این وسیله آشپزخانه داشتن اطلاعات کافی درباره اینکه فر برقی بهتر یا گازی یک امر ضروری است.

یکی از تاثیرگذارترین موارد در انتخاب فر برقی یا گازی بررسی مزایا و معایب فر برقی و گازی برای آشپزخانه است. با در کنار هم قرار دادن ویژگی‌های کاربردی فر گازی و فر برقی، مقایسه اینکه فر برقی بهتره یا گازی ساده تر می‌باشد.

اگر تمایل به برخورد با مشکلاتی مثل روشن نماندن شعله فر، یا بروز علت دود زدن اجاق گاز در هنگام استفاده از آن را ندارید، در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید. در این مطلب از مجله خدمت از ما با بررسی عوامل تاثیرگذار انتخاب فر برقی یا گازی و مقایسه آنها برای کسب اطلاعات بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

 

تفاوت دمای فر برقی و گازی

 

در حالت کلی همان طور که انتخاب یک یخچال، ماشین لباسشویی و سایر وسایل آشپزخانه در روند تعمیرات آن‌ها مثل تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج و موارد مشابه تاثیر داشته، همین شرایط برای انتخاب فر و گاز نیز صدق می‌کند. 

 

فر برقی یا گازی کدامیک بهتر است؟

در آشپزخانه‌های مدرن و امروزی که بیشتر گازهای رو میزی در آشپزخانه تعبیه شده است، در هنگام نیاز به فر باید از انواع فر گازی، فر برقی با فر برقی گازی توکار استفاده شود. بنابراین بیشتر سوال افراد در هنگام بازسازی آشپزخانه و یا خرید لوازم جدید در هنگام انتخاب فر این است که فر برقی بهتره یا گازی؟

 

فر برقی یا گازی کدامیک بهتر است؟

 

در پاسخ به این سوال رایج و تفکیک اینکه نکات کاربردی فر برقی یا گازی برای آشپزخانه، بهترین اقدام بررسی مزایا و معایب انواع فر برقی یا فر گازی برای آشپزخانه است. در وهله اول اینکه چه مدل از فر گازی یا فر برقی با سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما تطابق دارد اولویت انتخاب را برای شما آسان می‌کند.

در حالت بعدی توجه به اینکه ویژگی‌های کدامیک فر برقی یا گازی برای شما کاربردی بوده می‌تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد.

 

انتخاب فر برقی یا فر گازی برای آشپزخانه

فر برقی یا فر گازی در شرایطی که شما در حال چیدن یک آشپزخانه تجهیز هستید، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. همین طور برای افراد علاقمند به تهیه انواع کیک و شیرینی خانگی و دیگر غذاهای مخصوص فر بسیار اهمیت دارد که فر تهیه شده با قابلیت‌های ویژه‌ای همراه باشد.

 

انتخاب فر برقی یا فر گازی برای آشپزخانه

 

در این بخش با بررسی مزایا و معایب فر برقی و فر گازی سعی داریم انتخاب را برای بانوان دقیق و حساس در چیدمان آشپزخانه مجهزشان راحت تر کنیم.

 

ساختار فر گازی

در ابتدا با یک توضحیح مختصر درباره ویژگی‌ها و نوع کاربرد فر گازی در آشپزخانه شروع می‌کنیم. فر گازی همانطور که از نامش پیداست از انرژی گاز برای فعالیت خود استفاده کرده اما برای به کار افتادن بخش‌های از تجهیزات به کار رفته در آن یک اتصال به برق نیز در آن تعبیه شده است.

 

ساختار فر گازی

 

مزایای فر گازی

از مزایای پراهمیت فر گازی می‌توان به زمان کمتری که برای گرم شدن صرف می‌کند اشاره داشت که به نسبت فر برقی بسیار متعادل است. در هنگام خاموش شدن نیز به سرعت با دمای محیط سازگار شده و سریعتر سرد می‌شود. این عامل در هنگام پخت انواع کیک و غذا در تابستان یک ویژگی مثبت به شمار می‌آید.

 

مزایای فر گازی

 

در بهینه سازی مصرف انرژی می‌توان از فر گازی بعنوان یک مصرف کننده متعادل انرژی ازرانی مثل گاز یاد کرد. محیط آماده سازی غذا در فر گازی مرطوب بوده و غذا در آن به نسبت غذای طبخ شده در فر برقی نرم و تازه تر است. در نهایت فر گازی به دلیل نگهداری آسان و هزینه تعمیر نسبتا پایین تر و قطعات با دوام تر نسبت به فر برقی انتخاب مناسب تری است.

 

معایب فر گازی

عدم تعادل در نگهداشتن ثابت دمای فر برای پخت انواع کیک و شیرینی در فر گازی یک عیب به شمار می‌آید. مرطوب بودن بیش از حد محیط فر گازی به نسبت فر برقی برای پخت انواع نان، کیک و شیرینی یک ایراد می‌باشد.

 

معایب فر گازی

 

به دلیل همزمانی استفاده از گاز و انرژی الکتریسیته در ساخت این نوع فر ها باید برای استفاده از آنها احتیاط زیادی داشته و احتمال بروز حادثه در آنها زیاد است. کنترل داشتن روی حرارت فر گازی به نسبت فر برقی سخت تر است.

 

ساختار فر برقی

از المنت‌های تولید حرارت پیشرفته در ساختار فر برقی برای گرم نگهداشتن محیط پخت و پز استفاده می‌شود. این وسیله بطور کاملا مستقل از انرژی برق برای فعالیت استفاده می‌کند. انواع مختلف و متنوعی از فرهای توکار برقی در محیط آشپزخانه‌های امروزی نصب و کاربرد دارند.

در این حالت توجه به وضعیت قطعه المنت فر همانند مواردی مثل تشخیص علت سوختن المنت یخچال و انجام اقدامات پیشگیرانه در نگهداری انواع فر برقی تاثیر بسزایی دارد. 

 

ساختار فر برقی

 

مزایای فر برقی

میزان داغ شدن و پخش حرارت در انواع فر برقی به نسبت فر گازی بالا و بیشتر می‌باشد. تمیزکننده‌گی خودکار با دمای بالای 900 درجه در انواع فر برقی یک مزیت به حساب می‌آید. فر برقی برای پخت و پز خشک مثل انواع کیک و شیرینی یک انتخاب منحصر به فرد و عالی می‌باشد.

 

مزایای فر برقی

 

کنترل دقیق و برنامه ریزی شده فر برقی بر روی درجه حرارت فر یک ویژگی عالی به نسبت فر گازی به شمار می‌آید.

 

معایب فر برقی

عایق کاری و دیواره ضخیم تعبیه شده در داخل فر برقی منجر به محدود و کوچک شدن فضای پخت و پز در این فر شده است. برای خرید انواع فر برقی باید به سایز درونی آن در کنار سایز بیرونی توجه ویژه داشته باشید.

فر برقی بهتره یا گازی؟

در یک جمع بندی کلی برای اینکه بدانیم فر برقی یا فر گازی کدامیک برای محیط آشپزخانه مناسب هستند دانستن موارد ذیل بسیار تاثیر گذار است. فر گازی با ایده سازگارتر با محیط زیست به نسبت فر برقی ساخته شده و به دلیل ارزان بودن انرژی مصرفی تمایل افراد به استفاده از آن خصوصا در گذشته بیشتر بوده است.

 

فر برقی بهتره یا گازی؟

 

در مقابل آماده سازی سریع فر برقی، یکنواختی حرارت در کل قسمت‌های فر، تمیزکاری اتوماتیک و راحتی تنظیمات حرارت انتخاب این نوع فر را بر مدل‌های مختلف گازی ارجحیت بخشیده است. در حالت کلی در نظر داشتن دکوراسیون آشپزخانه، نوع استفاده افراد از انواع فر برقی یا فر گازی در انتخاب این وسیله بسیار مهم است.

4.5 امتیاز از 1230 رای


تعمیر اجاق گاز
برای سرویس تعمیر اجاق گاز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین