طراحی و تزئین کابین آسانسور

ثبت درخواست " بازسازی آسانسور "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طراحی و تزئین کابین آسانسور

طراحی و تزئین کابین آسانسور از جمله کارهاییست که شاید چندان رایج نباشد، اما تاثیر آن روی کاربران آسانسور چشمگیر است. طراحی و تزئین کابین آسانسور مخصوصا در اداره­‌ها و سازمان‌­های بزرگ اهمیتی دوچندان دارد. اما برای طراحی و تزئین کابین آسانسور چه گزینه‌­های پیش روی ماست؟ آیا بهتر است کفپوش کابین آسانسور را تعویض کنیم، یا به دنبال بهترین کابین آسانسور باشیم؟ کابین آسانسور استیل خش‌دار بهتر است یا کابین آسانسور چوبی؟ در این مطلب، مراحل طراحی و تزئین کابین آسانسور را قدم به قدم بررسی خواهیم کرد.

مراحل طراحی و تزئین کابین آسانسور

به گفته بسیاری از افراد، آسانسور نگین ساختمان است. زیرا هر فردی که وارد یک ساختمان می­‌شود، مقداری از زمان خود را در آن سپری می‌­کند. به همین دلیل، طراحی و تزئین کابین آسانسور اهمیت خاصی دارد. در ادامه می‌­بینیم که برای داشتن بهترین کابین آسانسور چه کارهایی می‌تواند کرد.

 

1. انتخاب بهترین کابین آسانسور

کابین آسانسور اتاقک کوچک و جان پناه مسافران آسانسور است. از آنجا که کابین آسانسور بیشتر از هر بخش دیگری از طراحی و تزئین کابین آسانسور در معرض کاربران است، انتخاب بهترین کابین آسانسور از اهمیت خاصی برخوردار است. سازندگان کابین آسانسور استیل خش‌دار یا کابین آسانسور چوبی در برخی مواقع با آگاهی از سلیقه اهالی ساختمان طراحی و تزئین کابین آسانسور را انجام می‌­دهند. در مواردی دیگر نیز کار طراحی و تزئین کابین آسانسور را با تکیه بر خلاقیت خود انجام می‌­دهند.

متخصصان در طراحی و تزئین کابین آسانسور و خلق بهترین کابین آسانسور، باید از ظرفیت و توان موتور آسانسور آگاهی کامل داشته و با توجه به ترافیک طبقات آن را اجرا کنند. در طراحی و تزئین کابین آسانسور، از اجناس مختلفی برای پوشش داخلی آن استفاده می‌­شود. در طراحی بهترین کابین آسانسور بیشتر از استیل (کابین آسانسور استیل خش‌دار و آسانسور طلایی)، ام دی اف (طرح کابین آسانسور چوبی) و فرمیکا استفاده می‌­شود. در طراحی و تزئین کابین آسانسور باید به وزن المان­‌ها نیز دقت کرد. در برخی از کابین‌­های آسانسور لوکس از شیشه و آینه نیز استفاده می‌­شود که فضای آنها را بسیار جذاب می­‌کند.

 

طراحی و تزئین کابین آسانسور

 

2. تعویض کفپوش کابین آسانسور

بیشترین تعامل ما زمانی که از آسانسور استفاده می­‌کنیم با کف آن است. بنابراین، کفپوش کابین آسانسور نیز در طراحی و تزئین کابین آسانسور اهمیت بالایی دارد. امروزه در کفپوش کابین آسانسور معمولا از سنگ­‌های متنوع با طرح گرانیتی و معرق استفاده می­‌شود. پیش از تعویض کفپوش کابین آسانسور، معمولا باید زیرسازی انجام شود. در این مرحله از طراحی و تزئین کابین آسانسور نیز، به وزن کلی کابین از موارد مهم تلقی شده، و به کار بردن مواد مختلف با توجه به قدرت موتور آسانسور انجام می‌­شود.

3. ارتقای سقف و آینه­‌ها برای بهترین کابین آسانسور

ارتقای سقف و آینه­‌ها شما را به داشتن بهترین کابین آسانسور و یک آسانسور طلایی نزدیک‌­تر می­‌کند. برای کابین آسانسور استیل خش‌دار، در کابین آسانسور استیل خش‌دار و سقف آن از ورقه­های استیل یا آینه به صورت سقف کاذب استفاده می­‌شود. نورپردازی‌­های کابین آسانسور نیز معمولا در پوشش سقف و با انواع لامپ­‌های فلورسنت و ال ای دی انجام می‌­شود.

در تعویض پوشش آینه‌ه­ای کابین نیز معمولا از آینه‌­های مات و براق به صورت قدی و دستگیره­‌دار، یا مدل‌­های ساده و بدون دستگیره استیل، بنابر سلیقه و درخواست مشتری استفاده می­‌شود. چه یک کابین آسانسور استیل خش‌دار داشته باشید، چه کابین آسانسور چوبی، آینه­‌کاری در طراحی و تزئین کابین آسانسور فضای آن را دلچسب‌­تر و زیباتر می‌­کند.

 

4. پنل‌­های مدرن در طراحی و تزئین کابین آسانسور

امروزه در طراحی و تزئین کابین آسانسور، پنل­‌های کنترل قدیمی نیز با صفحه کلیدهای دیجیتال تعویض می‌­شوند. این کار در طراحی و تزئین کابین آسانسور می­‌تواند هزینه را کمی بیشتر کند، اما به شدت به مدرن­‌تر کردن فضا و داشتن بهترین کابین آسانسور کمک خواهد کرد.

 

کفپوش کابین آسانسور

 

قیمت کابین آسانسور 6 نفره

میزان هزینه­ و بودجه‌­ای که قصد دارید برای طراحی و تزئین کابین آسانسور صرف کنید، در نتیجه نهایی بسیار مهم است. در این بخش قیمت کابین آسانسور 6 نفره را با استفاده از مواد مختلف بررسی می­‌کنیم. قیمت کابین آسانسور 6 نفره بر اساس نوع پوشش، وزن و مساحت کابین تعیین می‌­شود.

مشخصا، کابین آسانسور استیل خش‌دار به دلیل استفاده از ورقه­‌های استیل، که مرغوب، مستحکم و باکیفیت‌­تر از پوشش­‌های دیگر هستند، نسبت به طراحی و تزئین کابین آسانسور با سایر پوشش‌­ها قیمت بالاتری دارد. در این نوع کابین تمامی زوایا از استیل ساخته شده است. البته کابین آسانسور استیل خش‌دار به 2 دسته تقسیم می‌­شود:

  1. کابین آسانسور استیل خش‌دار تمام استیل: در کابین تمام استیل، پوشش داخلی کابین تماما از جنس استیل ساخته می­‌شود. حتی زوار و نوارها نیز در طراحی و تزئین کابین آسانسور از جنس ورقه‌­های استیل هستند. در این نوع کابین، معمولا از سنگ برای کفپوش کابین آسانسور استفاده می­‌شود. طرح­‌هایی مانند استیل میرور طلایی (برای آسانسور طلایی)، استیل میرور دودی، و استیل شامپاینی طوری ساخته شده‌­اند که از لحاظ کیفیت و زیبایی در جایگاه بالایی قرار می­‌گیرند.
  2. کابین آسانسور استیل خش‌دار نیمه استیل: در طراحی و تزئین کابین آسانسور نیمه استیل، نیمی از پوشش داخلی نیمی از جنس استیل، و نیمی دیگر از ام دی اف ساخته شده است. هماهنگی بین استیل و ام دی اف طرح زیبا و جذابی را در کابین می­‌سازد.

کمترین قیمت کابین آسانسور 6 نفره مربوط به کابین فرمیکا است. این نوع کابین نیز در قیمت کابین آسانسور 6 نفره طرفداران خاص خود را دارد. در پوشش داخلی این کابین به جای ام دی اف از فرم­‌ها استفاده می­‌شود، که شباهت زیادی به کابین ام دی اف دارد.

 

بهترین کابین آسانسور

 

نکات مهم در طراحی و تزئین کابین آسانسور

با استفاده از طراحی و تزئین کابین آسانسور، شما دیگر به تعویض کلی کابین برای داشتن بهترین کابین آسانسور نیاز نخواهید داشت. برخی از نکات مهم این فرآیند عبارت­‌اند از:

  1. در طراحی و تزئین کابین آسانسور، المان­‌ها نباید با پیچ یا پرچ به صورتی که از داخل کابین نمایان باشند، به بدنه متصل شوند.
  2. نوع تزیینات در طراحی و تزئین کابین آسانسور باید به صورتی انتخاب شود که قابلیت اجرا داشته باشد.
  3. تزیینات جدید نباید بر روی تزیینات قدیمی سوار شود، زیرا باعث کوچک شدن ابعاد کابین می‌شود.
  4. وزن تزیینات اهمیت زیادی دارد و پس از اتمام کار آسانسور باید از نظر بالانسی چک شود.
  5. استفاده از چسب­‌های مرغوب در طراحی و تزئین کابین آسانسور بسیار مهم است.

4.5 امتیاز از 1414 رای


بازسازی آسانسور
برای سرویس بازسازی آسانسور از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین